Çiftçiler İçin En İyi Kredi Kartı 2023 (HARMAN ÖDEMELİ)

03.01.2023
Çiftçiler İçin En İyi Kredi Kartı 2023 (HARMAN ÖDEMELİ)

Bankaların çiftçi müşterileri için de kredi kartı ürünleri bulunmaktadır. Ziraat Bankası Çiftçi Kart, Yapı Kredi Çiftçi Kart, Halkbank Tarım Kart, PTT Tarım Kart, Denizbank Hasat ve Üretici Kart bunlardan bazılarıdır. Çiftçi kredi kartı sahibi olmanız için başvuru şartlarını taşımanız gerekmektedir. Bu kartlar diğer kredi kartlarından farklıdır. Vade dönemleri genel olarak hasat zamanına denk getirilmektedir. Bu anlamda bankaların çiftçilere pek çok avantaj sağladığından bahsetmek mümkündür. Anlaşmalı olunan tüm noktalarda alışveriş yapılabilmektedir. Çiftçi okurlarımız için en iyi ve en avantajlı kredi kartını araştırdık.

Ziraat Bankası Başak Kart

Faizsiz dönem avantajından yararlanmak isteyenler Ziraat’e! Çiftçilerimizin tarımsal faaliyetleri için gerekli olan acil harcamalarını yapabilmeleri için Ziraat Bankası tarafından bir kredi kartı ürünü geliştirilmiştir. Tohum, gübre, fide, ilaç, seracılık, yem, arıcılık, balıkçılık malzeme alımlarında bu kartı kullanabilirsiniz. Kart banka kartı olarak kullanıma da açıktır. Nakit taşımaya gerek kalmadan alışverişlerinizi bu kart ile yapabilir, paranızı düşürme ya da çaldırma derdinden kurtulmuş olursunuz. İlaç, mazot, gübre vb. alımlarında bu ürünleri satan iş yerlerinden alışveriş yapmanız durumunda kartınızda var olan tarımsal kredi özelliğini de kullanabilirsiniz.

en-iyi-çiftçi-kredi-kartı
Çiftçi kredi kartları

Başak banka kartınız ile taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Kredi kullanırken de banka müşterilerine 5 aylık faizsiz dönem imkanı sunmaktadır. Bankanın aradığı şartları sağlamak kaydı ile faiz indirimlerinden yararlanabilirsiniz. Kredinin kullanıldığı süre kadar faiz ödemesi yapılmaktadır. En avantajlı yanı ise vadelerin hasat dönemleri baz alınarak belirleniyor oluşudur. Tarımsal destekleme ve Toprak Mahsulleri Ofisi ödemeleri kartınıza gönderilebilir.

Kartınız ile yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da alışveriş yapabilirsiniz. Master ya da Visa amblemi bulunan tüm işyerlerinde kart aktif olarak kullanılmaktadır. Ancak para çekme işlemi sadece yurt içinde gerçekleştirilmektedir. Yapılan alışverişlerde kartınızda puan birikir. Bu puanlar sayesinde bedava alışveriş yapma imkanı da elde edebilirsiniz. 90 TL‘ ye kadar yapılacak olan alışverişlerde şifresiz ve temassız olarak alışveriş yapabilirsiniz.

Kartın yıllık faiz oranı yüzde 8.75 olarak belirlenmiştir. Zaten çiftçiler için var olan kredi kartlarının faiz oranları diğer kredi kartı ürünlerine göre düşük olmaktadır. Size en yakın Ziraat Bankası şubesinden ya da internet bankacılığı üzerinden kart başvurusu yapabilirsiniz. Çiftçi Kayıt Sistemi‘ ne kayıt olduğunuza dair belge, T.C. kimlik fotokopisi ve gelir belgesi ile birlikte kart başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıntılar.

Vakıfbank Tarım Kart

Vakıfbank da çiftçi müşterilerine kredi kartı ürünü sunan bankalar arasında yer almaktadır. Tarımsal anlamda yapacağınız harcamaları Vakıfbank’ tan alacağınız Tarım Kart ile yapabilir, üye işyerlerinden yapacağınız alışverişlerde faiz indirimi kazanabilirsiniz. Kartın limiti müşterilere göre değişiklik göstermektedir. Kartınızın limiti kadar nakit avans da çekebilirsiniz. Vadeyi belirleme durumu müşterinin elindedir. Tarım Kart’ ta vade hasat dönemine göre ayarlanabilir. Bu durumda yılda bir kere ödeme yapabilirsiniz. Gübre, mazot, tarımsal ekipman, tohum, yem vb. alımlarınızı 6 aya varan taksitler ile gerçekleştirebilirsiniz. Çiftçilerin devlet desteklerinden faydalanmaları için ÇKS belgesi gereklidir. Belge almak için bazı işlemler yapılmak zorundadır. Yapılacak olan işlemleri linke tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Vakıfbank Tarım Kart
Vakıfbank Tarım Kart

Kredi kartına otomatik ödeme talimatı da verilmektedir. Bağ-Kur ya da SGK primleri, su, elektrik faturalarına vereceğiniz talimat ile ödeme yapabilir, bankaya borcunuzu ise hasat döneminde ödeyebilirsiniz. Borcunuzu erken ödeme imkanı da bulunmaktadır. Hesap kesimi yapılacağı tarihte, belirtilen asgari tutarı ödeyerek kartınız ile alışveriş yapmaya devam edebilirsiniz. Aile ve yakınlarınız için ek kart çıkarabilir ve limitlerini kendiniz belirleyebilirsiniz.

Başvuru

Başvuru banka şubelerinden yapılmaktadır. Ayrıca sms aracılığı ile yapılacak olan başvurular da kabul edilmektedir. TARIM boşluk T.C. kimlik numarası yazarak 5724′ e gönderebilirsiniz. T.C. kimlik belgeniz ve tarımsal faaliyette bulunduğunuzu kanıtlayan belgeler ile kolayca başvuru yapabilirsiniz.

Tarım kart faiz oranları 2023

 Yapacağınız alışverişlerde ve nakit avans çekimlerinde geçerli olan faiz oranı yüzde 1,99, temerrüt faiz oranı ise yüzde 2,59′ dir.

Denizbank Çiftçi Kart

Denizbank’ da çiftçi müşterilerine kredi kartı sunan bankalar arasında yer almaktadır. Toprak Mahsulleri Ofisi ödemeleriniz kartınıza yüklenebilir ve tutarlarını 20 gün daha erken alabilirsiniz. Çiftçi Kartınızı günün her saatinde kullanabilirsiniz. Kartınızı yurt içi ve yurt dışında kullanabilirsiniz. Yurt dışında Maestro ve Electron amblemi olan tüm iş yerlerinden alışveriş yapabilirsiniz. ATM’ lerden kartınız ile para çekebilir ve bakiye sorgulaması yapabilirsiniz.

denizbank-çiftçi-kartı
Denizbank çiftçi kartı

Başvuruları size en yakın Denizbank şubelerine yapabilirsiniz. 444 6 800 tarım hattından de detaylı bilgi alabilirsiniz. Banka yüzde 1,40 faiz oranı ile genç çiftçilere destek olmaya devam etmektedir. Detaylı bilgi almak için tıklayınız.

TEB Harman Kart

Türk Ekonomi Bankası’ nın çiftçi müşterilerine uygun olarak hazırladığı kredi kartı ürünü olan Harman kart ile gübre, mazot, tohum vb. alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Kart  başvurusu yapmak için şubelere gitmenize gerek yoktur. HARMAN boşlu T.C. kimlik numarası yazarak 4466 ya göndermeniz durumunda da banka başvurunuzu kabul edecektir. Bankaya göndereceğiz kısa mesaj tarifeniz üzerinden ücretlendirilecektir.

Kartınız ile Bağ-Kur ve SGK ödemelerinizi yapabilirsiniz. Üye iş yerlerinden 6 aya kadar FAİZSİZ olarak alışveriş yapabilirsiniz. Vadeler hasat dönemlerine göre belirlenmektedir. Kartınızın limiti kadar ATM’ lerden kredi ya da nakit avans çekebilirsiniz. Harman Kart için herhangi bir kart aidatı ödemesi yapmanıza gerek yoktur.

Kartınız ile kredi çekmek istediğinizde adres belgesi, T.C. kimlik belgesinin fotokopisi, teminat ve işletme tescil belgesi talep edilecektir.

teb-harman-kart
TEB Harman Kart

Finansbank Tarım Kart

Finansbank da müşterilerine kredi kartı hizmeti sunan bankalar arasında yer almaktadır. Banka tarafından verilecek olan limite göre, ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, vadeleri ise hasat dönemine göre belirleyebilirsiniz.

Yılda 1 ya da 2 ödemeli seçeneklerini kullanabilirsiniz. Ekstre tarihinin yetiştirilen ürünün hasadına göre belirleniyor olması da en avantajlı durumdur. Anlaşmalı olunan üye  iş yerlerinden yapılacak olan tarımsal girdi alışverişlerinde 6 ay FAİZSİZ olarak kartınızı kullanabilirsiniz. Kredi kartınız ile 24 aya varan vadelerde taksitli avans kullanabilirsiniz. Taksitli avansların geri ödeme tarihleri yine hasat dönemine göre belirlenmektedir. Kredili mevduat hesabı sayesinde çekim işleminizi yapabilirsiniz. Prim ödemeleri için kredi kartına otomatik ödeme talimatı verilebilmektedir.

Uygun faiz oranları ile taksitlerinizi hasat döneminde ödeyebilirsiniz. Firmalara özel olarak tarafınıza borçlanma limiti tanımlanabilir.

finansbank-tarım-kart
Finansbank tarım kart

Başvuru

Çiftçilik belgesi olan ve hayatını çiftçilik ile idame ettiren herkes bu karta başvuru yapabilmektedir. Kart başvuru yapmak için T.C. kimlik numaranızı yzarak 3252′ ye mesaj gönderebilirsiniz. Size en yakın Finansbank şubelerine giderek de kart başvurusu yapabilirsiniz. Başvuru için banka şubelerine gidildiğinde aşağıdaki evrakların da hazır olması gerekmektedir.

  • T.C. kimlik kartı fotokopisi
  • Çiftçilik belgesi
  • Bankacılık sözleşmesi
  • Bankadan alınacak olan sözleşme gerekmektedir. Banka tarafından teminat talep edilebilir.

Şekerbank Hasat Kart

Şekerbank Hasat Kart sayesinde tohum, mazot, gübre, fide vb. alımlarınızı üye iş yerlerinden yapabilirsiniz. Vade hasat zamanına göre belirlenmektedir. Anlaşmalı olunan firmalardan yapacağınız alışverişlerde pos cihazı kullanabilirsiniz. Ayrıca geri ödemelerinizi PTT şubelerine de yapabilirsiniz. Hasat Kart ile tarımsal girdi gereksinimleri karşılanabilir. Yapacağınız alışverişlerde 6 aya kadar yüzde SIFIR faiz imkanından yararlanabilirsiniz.

Sigorta primlerini de ödeyebilirsiniz. Borçlarınızı da bu sayede yüzde 0 faiz ile ödemiş olursunuz. Kartınız ile nakit avans çekebilirsiniz. Başvuru esnasında talep edilecek olan belgeler bankadan temin edilecek olan başvuru formu, T.C. kimlik fotokopisi, Tarım ve Orman Müdürlükleri’nden alınacak olan Çiftçi Kayıt Belgesi talep edilecektir. Başvurularınızı size en yakın Şekerbank şubelerinden alabilirsiniz. İnternet üzerinden başvuru yapmak için tıklayınız.

Çiftçilerimiz yapacakları harcamalar için yukarıdaki bankaların kartlarını kullanabilir. Çoğunun 6 aylık dönemlerde yüzde 0 faiz ile alışveriş imkanı sunmaktadır. Yem, ilaç, gübre, yakıt vb. alımlarınızı bu kartlar ile yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.