Emeklilere Aidatsız Kredi Kartı Veren 5 Banka

03.01.2023
Emeklilere Aidatsız Kredi Kartı Veren 5 Banka

Emekliler düzenli gelire sahip kişiler olduklarından dolayı bankalardan yüksek limitli kredi kartı alabilirler. Denizbank emekli bonus kredi kartı gibi ürünleri ile müşterilerine destek veren bankalar arasında ilk sırada gelmektedir. Kredi kartlarının limiti maaş durumuna göre belirlenmektedir. Kredi kartı başvurusu yaparak hem ihtiyaçlarınızı giderebilir hem de nakit avans çekebilirsiniz. Kredi kartı ürünleri genel olarak aidatlı olmaktadır. Siz emekli okuyucularımız için aidatsız kredi kartı veren bankaları araştırdık. Kredi kartı kullanmak istemeyenler de Denizbank maaş kartı alabilirler. Ziraat Bankası da emeklilere aidatsız kredi kartı imkanı sağlamaktadır.

Emekliye Kredi Kartı Limiti

Kredi kartları ülkemizde pek çok kesim tarafından kullanılmaktadır. Ancak emekliler şüphesiz burada en büyük payı oluşturmaktadır. 7 milyon emekli banka müşterisi bulunmaktadır. Emekli oranını düşününce bankalar açısından bu sayı göz ardı edilemez. Bankalar kredi ya da kredi kartı başvurularını kabul etmek için, kendilerine gelir belgesi sunulmasını isterler. Emekliler de düzenli gelire sahip oldukları için bankaların temennilerini karşılarlar. Risk oranları yok denecek kadar azdır. Çünkü devlet tarafından maaşları her ay düzenli olarak hesaplarına yatırılır. Emekli kredilerinin yanı sıra artık bu avantajlı gruba kredi kartı ürünü vermek için bankalar sıraya girmektedir. Ayrıca 70 yaşından 80 yaş üstüne kadar bankalar kredi de vermektedir.

Tüketicilerin kredi kartı almak için maaş aldıkları bankaya başvuruda bulunmaları daha doğru olacaktır. Hem banka bunu bir güvence olarak algılamakta hem de başvuru sırasında herhangi bir evraka gereksinim duyulmamaktadır. Ayrıca kredi kartı taleplerinizi telefon yolu ile müşteri hizmetleri yetkilisine de iletebilirsiniz. Kredi kartı onayından sonra banka tarafından herhangi bir teminat da kabul edilebilir. Ancak maaşınızı kredi kartı alacağınız bankaya da taşıyarak da başvuru yapabilirsiniz.

emekliye-kredi-kartı-limiti
Emekliye kredi kartı

Düzenli gelirin yanı sıra kredi kartı alabilmek için maaşınızın herhangi bir bölümünün kredi borcuna ya da herhangi bir borca kesilmiyor olması gerekiyor. Bu durumda yüksek risk içereceğinizden banka kredi kartı vermekten imtina edecektir. Ayrıca kişinin taleplerinden ziyada bankalar da ara ara müşterilerine kredi kartı ürünü pazarlamaya çalışıyor ve maaş taşıma kampanyaları başlatılıyor. Normalde kredi kartı limitleri maaşın 2 katı tutarında olmaktadır. Ancak emeklilere verilen kredi kartlarının  limitlerinin daha yüksek olduğu bilinmektedir. Yüksek limitli kredi kartlarını inceleyerek detaylı bilgi edinebilirsiniz. Farklı bir bankadan kredi kartı almak istediğinizde ise mutlak surette maaşınızı taşımanız gerekiyor.

Denizbank Emekli Bonus Kart

Denizbank emeklilere kredi kartı hizmeti sunan bankalar arasında yer almaktadır. Bonus kartın sahip olduğu tüm özelliklere sahiptir. Ancak emeklilere yönelik avantajları bulunan bir karttır. Yapacağınız alışverişlerden kazanacağınız 1 bonus 1 TL. değerindedir. Biriken bonuslar ile bedava alışveriş yapılabilir. Karttan nakit avans da çekilebilmektedir. Nakit avans güncel faizleri ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Banka müşterilerine bu anlamda da uygun vadeler sunmaktadır. Ayrıca banka kartı sayesinde vadesiz hesap da açabilirsiniz.

Denizbank’ tan kredi kartı alabilmek için maaşınızı bu bankadan alıyor olmanız gerekmektedir. e- Devlet şifreniz ile birlikte sistem üzerinden maaş transferi işlemi yapabilirsiniz. Kartın sağladığı pek çok avantaj bulunuyor. Kira, aidat ya da faturalarınızı bu kart ile ödeyebilirsiniz. Üstelik herhangi bir işlem ücreti ödemenize de gerek yoktur. Yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinizde bu kartı kullanarak bilet alabilir ya da rezervasyon yaptırabilirsiniz. Kartınız ile satın alacağınız uçak bileti ya da diğer hizmetlerde 3 taksit imkanı bulunmaktadır. Ayrıca kart ile tesisat arızaları ya da çilingir masrafları karşılanabilmektedir.

Banka tarafından başlatılmış olan bir kampanya bulunmaktadır. Elektrik faturalarına ödeme talimatı verenler 3 aylık süre zarfında yüzde 10 indirimden yararlanabilecektir. İndirim tutarı aylık 20 TL’ dir. Daha önce talimat veren banka müşterileri bu kampanyadan yararlanamaz. Kasım, Aralık ve Ocak ayı faturalarınız için bu kampanyaya başvurabilirsiniz. goldmasterhome.com’ dan yapacağınız alışverişlerde kullanacağınız kredi kartına %55 indirim yapılmaktadır. Damla Su’ dan da hediye su kazanabilirsiniz. İndirimli alışveriş noktalarından alışveriş yaparak karlı çıkmaya devam edebilirsiniz. Bankanın emekli kredi kartı ürünü olan Emekli Bonus’ un aidatı 49 TL’ dir.  

Bankanın bir  de aidatsız kredi kartı ürünü bulunmaktadır. Emekli maaşlarını Denizbank’ tan alanlar bu karta başvuru yapabilir. Ayrıca farklı bir bankadan maaş alanlar da maaş transferi yaparak kimlik belgeleri ile kart başvurusunda bulunabilir. Kredi kartı güncel faiz oranlarını merak ediyorsanız linke tıklayabilirsiniz.

denizbank-emekli-bonus
Denizbank emekli bonus

Denizbank Net Kart

Bankanın aidatsız kredi kartı ürünü olan net kart ile bir 90 TL‘ ye kadar olan harcamalar için temassız özellik kullanılabilir. Kart, bonus kartın sahip olduğu avantajlara sahip değildir. Ancak aidat ücreti ödemek istemeyenler için kullanılabilecek bir kredi kartıdır. Maaşını Denizbank’ tan almayanlar maaş taşıma işlemi yaptıktan sonra net kart alabilir.

İş Bankası Maximum Kart

İş Bankası’ nın kredi kartı ürünü olan Maximum Kart aidatsız bir kredi kartıdır. Emekli tüketiciler de maaş transferi yaparak bu karttan yararlanabilir. Ayrıca kartınız ile yapacağınız alışverişlerden MaxiPuan kazanabilirsiniz. Bankamatik kart özelliği ile birlikte hesaplarınıza ulaşabilirsiniz. Alışverişlerinizi taksitlendirebilir ya da taksit erteleme özelliği sayesinde ödemelerinizi bir sonraki ay yapabilirsiniz. Karttan nakit avans da çekilebilmektedir. 12 ay taksit özelliği de mevcuttur. Bankadan alacağınız ek karttan da herhangi bir aidat ya da kart ücreti talep edilmemektedir. Güncel kampanyaları inceleyerek Maximum Kartın avantajlı dünyasından yararlanabilirsiniz.

SMS bankacılığı aracılığı ile de kart başvurusunda bulunabilirsiniz. AİDATSIZ boşluk T.C. kimlik no yazarak 4402′ ye gönderebilirsiniz. Aidatsız kart ile bazı kart özelliklerinden yararlanılmamaktadır. Bu özellikler;

  • Temassız ödeme
  • Ek taksit
  • Yurt dışı maxipuan
  • İndirim
  • Vale indirimleri

Üye olmayan iş yerlerinden yapılacak olan alışverişlerde puan kazanma özelliği de mevcut değildir. Kart başvurusunda bulunmak için tıklayınız.

işbankası-maximum-card
Maximum Card

Card Finans Emekli

Finansbank’ ın emeklilere sunduğu kredi kartı ürünü Card Finans ile anlaşmalı olunan mağazalardan alışveriş yapabilir. Ayrıca kartın pek çok avantajı bulunmaktadır. Karta sahip olabilmek için maaşınızı Finansbank’ a taşımanız gerekiyor. 50 TL. ve üzerinde yapılacak olan alışverişlerde aylık 15 TL’ ye varan tutarlarda indirim kazanılıyor. Parapuan kullanılarak yapılan alışverişlerde ise market indirimi geçerli olmuyor. Yapılacak olan toptan alışverişlerde de yine bu avantajdan yararlanılamayacaktır.

Emekli banka müşterilerine sağlanan avantajlardan bir tanesi de eczane indirimleridir. Yine %5, aylık 15 TL indirim yapılması söz konusudur. Eğitim ve sağlık giderlerinde de Card Finans’ ı kullanan emekli banka müşterileri taksit imkanı elde ediyor. 100 lira ve üzerindeki tutarlarda alışveriş yapan tüketiciler 8 lira ödeyerek 3 taksit imkanından yararlanabiliyor.

Kredi kartı başvurusunda bulunmak da oldukça kolay. EMEKLİ yazarak 2273′ e göndermeniz yeterli. Gönderdiğiniz sms karşılığında bir kısa mesaj ücreti kesilmektedir. Ayrıca kredi kartınız ile faturalarınıza otomatik ödeme talimatı da verebilirsiniz. Kart başvurusunda bulunmak için tıklayınız. Kartın alışveriş faiz oranı %1,59’tır. Aidatı ise 33 TL‘ dir. Aidatsız kredi kartı kullanmak istiyorsanız banka yine bu konuda talepleri geri çevirmeyecektir. Aidatsız kredi kartı ürünü olan Card Finans Fix ile kart aidatı ödemenize gerek yoktur.

Card Finans Fix

Emekli maaşlarını Finans Bank’ tan alan banka müşterileri kart başvurusunda bulunabilir. Ya da maaş taşıma işlemi yapabilirsiniz. T.C. kimlik numaranızı 3457′ ye göndererek de kart başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu kart, hem banka hem de kredi kartı özelliklerini birlikte içermektedir. Kartın ön yüzünde kredi kartı, arka yüzünde ise banka kartı yer almaktadır. Temassız özelliği sayesinde rahatça alışveriş yapabilirsiniz. Temassız limiti 90 TL‘ dir.

Yapı Kredi World Eco Kart

Yapı Kredi aidatsız kredi kartı ürünü sunan bankalar arasında yer almaktadır. Emekli müşterilerimiz maaşlarını Yapı Kredi’ den almak kaydı ile bu kredi kartı ürününe sahip olabilirler. Anlaşmalı mağazalardan yapacağınız alışverişlerde Worlpuan kazanabilir ve daha sonra bunlarla bedava alışveriş yapabilirsiniz. Kartın temassız özelliği de bulunmaktadır. 90 TL ve üzerine kadar yapacağınız alışverişlerde bu özelliği kullanabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı vererek ödemelerini gerçekleştirebilirsiniz.

Kazandığınız puanları Turkcell mağazalarında kullanabilir ya da emeklilik için satın alacağınız herhangi bir üründe harcayabilirsiniz. Kartın nakit avans özelliği de bulunmaktadır. 5 ila 12 ay arasında nakit avansınızı taksitlendirerek acil nakit ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. Kartınıza ek olarak kart da çıkarabilirsiniz. Kartın aidatı olmadığı gibi ek kartlar için de herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Kredi kartı başvurusunda bulunmak için tıklayınız.

world-eco-kart
World Eco Kart

Halkbank Paraf Kart

Paraf Card’ ın bir ürünü olan Halk Card ile birlikte yurt içi ve yurt dışı alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Bu alışverişlerden Paraf Para kazanabilir ve kazandığınız puanlar ile bedava alışveriş yapabilirsiniz. Kart ile taksitli işlem yapılmamaktadır. Hesap özeti Türkçe alınabileceği gibi döviz cinsinden de talep edilebilmektedir. Kartta temassız özellik bulunmaktadır. Ayrıca kartın en iyi avantajı herhangi bir aidat ya da kart ücreti talep edilmemesidir. Emekli banka müşterilerinin kullanımına uygun bir karttır. Limitler ise maaş durumu ve varsa kesintiler göz önüne alınarak belirlenecektir.

Maaşını Halkbank’ tan almayan müşteriler maaş taşıma işlemi yaparak bu kredi kartının sahibi olabilirler. Hızlı başvuru yapmak için tıklayınız.

Acil ihtiyaçlarınız için ise aynı gün kredi kartı veren bankalara başvurabilirsiniz. Bu bankalar müşterilerinin sicil durumlarına kısa sürede bakarak aynı gün içinde kart taleplerini onaylamakta ve isimsiz kredi kartı teslimatı yapmaktadır.

Emeklilere sunulan kartların geneli aidatlı olmaktadır. Bu sebeple emekli banka müşterileri aidatsız kart talebinde bulunabilirler. Ya da farklı bankadan maaş alanlar maaş transferi yaparak bankaların kredi kartları ürünlerine sahip olabilirler. Banka tercihinde bulunurken sağladığı avantajlara göz atın. Genelde kredi kartlarının alışveriş faiz oranları ise %2,25 olmaktadır. Faiz bu noktada bir kriter değildir. Bankalar için esas olan maaşın kendilerinden alınmasıdır. Zaten her bankanın da emekli kredi kartı kampanyası bulunmamaktadır. Bu sebeple aidatsız kredi kartı veren bu 5 bankadan kredi kartı alabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.