Esnafa Yüksek Limitli 5 Kredi Kartı (250.000 TL.)

05.01.2023
Esnafa Yüksek Limitli 5 Kredi Kartı (250.000 TL.)

Esnaf olarak tabir edilen Kobiler de zaman zaman kredi kartına ihtiyaç duymaktadır. Limitleri normal kartlardan yüksek olmakla birlikte 10 bin, 20 bin TL’ den başlamaktadır. Esnaf kartlarını pek çok banka vermektedir. Halk bankası ticari kredi kartı ürünü olan Paraf Esnaf, Yapı Kredi ticari kredi kartı ya da diğer bankalar kobi kredi kartları ile birlikte esnaf ve zanaatkarların yanında olmaya devam etmektedir. Bunların yanı sıra PTT tarafından da esnaf kart verilmektedir. Kredi kartı başvurusu şartlarını, gerekli olan evrakları ve kart limitlerini sizler için araştırdık. Bakalım en yüksek limitli ve en iyi ticari kredi kartını hangi banka veriyor!

En Yüksek Limitli Kredi Kartını Hangi Banka Veriyor?

Ülkemizde 2 milyona yakın esnaf vatandaşımız bulunmaktadır. Esnaflar sürekli olarak mal alım satımı yaptığından dolayı sürekli olarak para sirkülasyonu sürmektedir. Bazen toptan mal alımlarında yüksek meblağlara ihtiyaç duyulabilmektedir. Ancak nakit ihtiyacı varsa çeşitli alternatiflere başvurulmaktadır. Bunlardan bir tanesi banka kredileridir. Uygun vade ve faiz oranları ile ihtiyaç tutarı kadar kredi çekilebilmektedir. Diğer yöntem ise kredi kartlarıdır. Esnaflara şahıs olarak düşünmemek gerekir. Bundan dolayı kredi kart limitleri gelirlerinin iki katı tutarında olmayacaktır.

Bankalar kredi kartı ürünü vermek için düzenli gelir talep ederler. Esnaflar da geliri olan ancak tutarı tam olarak yapılan işe göre değişen gelire sahiptir. Şahıs kartlarının limitleri düşük olurken esnaflar, ticaret erbabı olduklarından dolayı bankaların ticari kredi kartlarını kullanacaktır.

Ticari kredi kartı limitleri ise bankaya sunulacak olan bilanço defterine göre belirlenecektir. Yüksek limitli kredi kartının verilebilmesi için gelir durumunun da yüksek olması gerekmektedir. Ayrıca düzenli geri ödeme yapılması durumunda kart limitleri de artırılabilmektedir. Bu sebeple şu isimdeki banka en yüksek limitli kredi kartını veriyor demek doğru olmayacaktır. Çünkü limitler BDDK’ nın verdiği karar neticesinde esnafların sunacağı belgelere göre değişecektir. Ancak bankaların kobi ürünleri çeşitlilik arz etmektedir. Kredi kartı faiz oranları ve avantajları birbirinden farklıdır.

en-yüksek-limitli-kredi-kartını-hangi-banka-veriyor
En yüksek limitli kredi kartları

Esnaf Kredi Kartı Başvurusu

Esnaflar için düzenlenmiş olan çeşitli kredi kartı ürünleri bulunmaktadır. Yapılan düzenleme neticesinde esnaf ve kobilere düşük faizli yüksek limitli kredi kartı verileceği duyurulmuştu. Geliştirilen esnaf kart ile birlikte bu kesimin derin bir nefes alması sağlanacak ve TESKOMB bu konuda ciddi bir rol oynayacak. Kredi kartlarının en büyük avantajı yapılan alışverişlerin taksitlendirilebilmesidir. Bankalardan esnaf kart alabilmeniz için öncelikle bir hesap açmanız gerekiyor. Ayrıca bu kartlar ile sigorta primleri ödenebiliyor, şahıs kartları ile alınamayan cep telefonu vb. ürünleri de satın alabilirsiniz. Kart başvurusunda bulunmak için bankaya sunacağınız evrakların başvuran kişi adına olması gerekiyor. Örneğin vergi levhası sizin adınıza olmalıdır. Hemen hemen her bankanın esnaf kartı bulunmaktadır. Ancak bu kartlar ticari kart ismi ile de sunulabilmektedir.

Başvuru evrakları

  • Kredi kartı başvurusunda bulunmak için
  • Bankadan alacağınız başvuru formu
  • Vergi levhası (Kendi namınıza)
  • T.C. kimlik fotokopisi gerekmektedir.

Halkbank Paraf Esnaf

Esnaflara özel kredi kartı ürünü olan bankalardan bir tanesi Halkbank’ tır. Paraf Esnaf ile yapılan mal alımlarında taksit imkanı sunulmaktadır. Ayrıca kart ile vadeli olarak işlem yapılabilmektedir. Çek ve senet derdi ile uğraşmanıza gerek kalmaz. Nakit akışı kart üzerinden düzenlenebilmektedir. Ana bayi limit özelliği bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde toptancılardan yapacağınız alışverişlerde çeşitli avantajlar sağlanmaktadır. Kart, Dost hesap adı verilen hesap ile birleştirilerek nakit çekimi yapılabilmektedir.

Kart yurt içi ve yurt dışında kullanılmaktadır. Üye işyerlerinden alışveriş yapılabilir ve çeşitli kampanyalardan yararlanılabilir. Kart ile sigorta yapılmaktadır. Esnafın yanında poliçe ile verilecek olan hizmetleri 100 TL indirimli olarak alabilirsiniz. 20 TL puan kazanabilir ve ödemelerinizi 12 taksit ile yapabilirsiniz. Ayrıca karttan nakit avans da çekilebilmektedir. %1,59 faiz oranı ile 200 TL’ den 15 bin TL’ ye kadar taksitli olarak avans kullanabilir ve acil finansman ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kart limitinin yüzde 20′ si kadar avans kullanılabilmektedir.

Anlaşmalı hava alanlarında da çeşitli avantajlar, indirim ve ikramlar kazabilirsiniz. Cumartesi günleri restoranlarda yapılacak olan harcamalarda 20 TL’ ye kadar indirim kazanabilirsiniz.

Ayrıca kartınız ile faturalarınıza vereceğiniz otomatik ödeme talimatlarından herhangi bir ücret alınmamaktadır. Ayrıca seyahatlerinizde kullanacağınız HGS sistemi için otomatik yükleme talimatı da verebilirsiniz. Sistem içerisindeki tutar bittiğinde otomatik olarak yükleme yapılır. Ayrıca kartınız ile yapacağınız otopark ödemelerinde de indirim uygulanmaktadır. Kartın limiti en fazla 50 bin TL olabilmektedir. Vergi levhanız ve kimlik belgeniz ile size en yakın Halkbank şubelerine giderek kart başvurusu yapabilirsiniz.

TEB Patron Kart

Esnaflara özel kredi kartı ürünü olan bankalardan bir tanesi de Türk Ekonomi Bankası’ dır. Patron kartın limiti esnafa özel olarak belirlenmektedir. Turizm sektöründe faaliyet gösteren esnaflarımız için banka sezonluk ödeme imkanı sunmaktadır. Diğer esnafımız için ise eşit taksitli ödeme gerçekleştirilir. Ayrıca bankanın esnaflara özel kredisi de bulunmaktadır. Kredi alt limiti 1000 TL‘ dir. 36 ay vadeli olan kredinin geri ödemesi patron kart ile yapılabilir. Business kart özelliği sayesinde de hem yurt içinde hem yurt dışında alışverişlerinizi yapabilirsiniz.

teb-patron-kart
Teb Patron Kart

Bu anlamda kartın çok avantajları olduğunu söylemek mümkündür. Çünkü hem kredi kartı özelliği taşırken hem de kredi çekme imkanı sağlar. Şirket adına yapılan harcamalar 9 aya kadar taksitlendirilebilmektedir. Limit aşımında ise alışveriş faiz oranı üzerinden (%1,40) limit aşım ücreti ödemeniz gerekmektedir. Kartınız ile hava alanlarında bulunan otoparklarda %50 indirim kazanırsınız. Ayrıca biriken puanlarınızı uçak mili olarak kullanabilirsiniz. Restoran harcamalarının 150 TL’ yi aşması durumunda yüzde 10 bonus kazanılmaktadır. Kart başvurunuzu en yakın TEB şubesinden yapabilirsiniz.

Finansbank Card Finans Kobi

Finansbank da esnafları destekleyen bankalar arasındadır. İşletme sahibi olanlara ticari ortamda güven, avantaj kavramlarını birleştirerek bir kredi kartı ürünü oluşturmuştur. Bu kredi kartının sağladığı pek çok avantaj bulunmaktadır. Anlaşmalı olunun tüm mağazalardan alışveriş yapılabilmektedir. Bireysel kredi kartı ürünleri ile taksitli olarak alınamayan tüm mal ve hizmetler bu kredi kartı ile alınabilmektedir. Ayrıca kredi kartı taksitlerinizi bir sonraki aya erteleyebilirsiniz.

En önemli avantaj ise yapılan tüm harcamaların valendirilmesidir. Peşin fiyatına toptancılar ile anlaşarak daha uygun işlem yapmış olursunuz. Ancak geri ödemenizi taksitler halinde yaparsınız. kartınıza xl özelliği ekleyerek limitinizi artırabilirsiniz. Kapalı devre özelliği ile ana firmalardan mal alımı yapanlara pek çok avantaj sağlanmaktadır. Karttan nakit avans da çekilebilmektedir. Ayrıca ek kart da tanımlayabilir ve limitini kendiniz belirleyebilirsiniz.

card-finans-kobi
Card Finans Kobi

Akbank Axess Business

Business Kart, Akbank’ ın kobiler için düzenlediği kredi kartlarından bir tanesidir. Kredi kartının sağladığı pek çok avantaj bulunmaktadır. Elektronik eşya, akaryakıt alımlarında bireysel kredi kartlarında herhangi bir taksitlendirme yapılmazken ticari kredi kartları buna imkan sağlamaktadır. Ayrıca kredi kartınız ile konaklama ve ofis ihtiyaçlarınızı da karşılayabilirsiniz. Yapılacak alışverişlerde chip para verilmektedir. Daha sonra biriken bu puanlar ile bedava alışveriş yapabilirsiniz.

Kartınız ile mevduat hesaplarınıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca bakiyenizi sorgulayabilir, para çekebilir ya borç durumunuzu öğrenebilirsiniz. Peşin alışverişin yanı sıra taksitli alışveriş de yapabilirsiniz. 9 taksit imkanı bulunmaktadır. Ayrıca geri ödemelerinizi 90 güne kadar geciktirebilirsiniz. Ekstre atlatma özelliği de bulunmaktadır. Akbank Direkt ile kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

axess-business
Axess Business

Kuveyt Türk Esnaf Kart

Esnafların ihtiyaçlarının finanse edilmesine adına Kuveyt Türk tarafından da bir esnaf kredi kartı ürünü düzenlenmiştir. Kartın en önemli özelliği 6 aydan 24 aya kadar taksit seçeneğinin bulunmasıdır. Taksit özelliği 50 TL ve sonrasında yapılmaktadır. Kuyumcu, oto galeri, tekel alışverişleri, para cezaları, fatura ve sigorta ödemeleri için kredi kartı kullanılamamaktadır. Kart ile internetten de alışveriş yapılabilmektedir. Akaryakıt ve gıda harcamaları için karttan çekim yapıldığı an 4 taksit yapılmaktadır. Kayıp ve çalıntı durumunda tüm güvenlik önlemleri alınacaktır. Kartın limiti, işletmenin cirosuna göre belirlenecektir. Kartınızdan nakit ya da taksitli avans da çekebilirsiniz. Nakit avans güncel faiz oranlarını inceleyebilirsiniz.

Esnaflara sunulan kredi kartı ürünleri önem arz etmektedir. Çünkü finansman ve taksitlendirme ihtiyacının hasıl olduğu mesleklerin başında gelmektedir. Ayrıca bireysel kredi kartları ile taksitli olarak alışveriş yapmanın sınırlandığı akaryakıt ve teknolojik alet alımı sınırlaması ticari kredi kartlarında bulunmamaktadır. Kredi kartı başvurusunu adına vergi levhası düzenlenen kişi yapacaktır. PTT’ nin de bir esnaf kart düzenlemesi bulunmaktadır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.