Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Listesi 2023

Gelir belgesi bulunmayan ev hanımları Akbank, Ziraat Bankası, Denizbank, Şekerbank ve diğer tüm bankalardan gelir belgesi ve maaş bordrosu vermeden nasıl ihtiyaç kredisi kullanabileceklerini Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Listesi 2023 yılı içeriğimizden bilgi alarak anında kredi başvurusunda bulunabilirler.

02.01.2023
Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Listesi 2023

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar Listesi çalışmayan ev hanımları tarafından gelir belgesiz, maaş bordrosuz ve ek gelir olmadan bankalardan kredi kullanmak için araştırılan konular arasındadır. Temel ihtiyaçlarını gidermek ve ev için gerekli ihtiyaçlarını karşılamak isteyen ev hanımlarına kredi veren bankalar Garanti bankası, TEB, Yapı ve Kredi, Halkbank, Ziraat Bankası ve postaneden verilir ve bu kurumlara gelir beyanında bulunmadan nasıl kredi kullanılır içeriğimizde detaylı bilgiler bulunmaktadır. Devlet bankalarının ve özel bankalarının dönemsel olarak ev hanımlarına sunmuş olduğu kredilerden faydalanarak kadınlar birçok ihtiyaçlarını bu kredilerden faydalanarak karşılayabilirler. Ev hanımlarına kredi veren bankalar hangileridir, gelir belgesiz, ipotek ve kefil şartsız kredi veren bankaların kredi kullanma şartları nelerdir, sigortası olmayan ev hanımları nasıl kredi kullanacaklar araştırdık. İçeriğimizden bilgi alarak anında kredi başvurusunda bulunarak temel ihtiyaç kredinizi kullanabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi 2023

Ev hanımları kredi alabilmek için gelir belgesiz kredi veren bankalara mümkün olduğunda online hizmet kanalları üzerinden başvuru yapması gerekmektedir. Ev kadınlarının SGK girişi olmaması ve bu nedenle maaş geliri olmaması nedeni ile bankalar tarafından verilen ihtiyaç kredilerinden faydalanamayacak. Ancak kira vb. geliri olan ev kadınları gelirlerini belgelemesi durumunda örneğin kira sözleşmesi olabilir. Bu tarz geliri bulunan kadınlar gelirlerini belgelemeleri durumunda düşük tutarlar ile bankaların ihtiyaç kredisi türlerine başvuruda bulunarak ihtiyaç kredilerini kullanabilirler.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımları bankaların kendilerine dönemsel olarak sunduğu ihtiyaç kredilerinden faydalanabilirler. Belirli bankalar tarafından ödeme gücü olan ancak gelirini belgeleyemeyen ev hanımlarına düşük tutarlarda ihtiyaç kredisi imkanı tanıyor. Ev hanımlarının dönemsel olarak oluşabilecek finansman ihtiyaçlarını bu krediler ile karşılayabiliyorken devlet tarafından kadın girişimcilere verilen desteklerden yararlanarak da nakit ihtiyaçlarını giderebilirler. Kefilsiz ve banka şubelerine gitmeden online başvuru kanalları üzerinden kredi başvurusu yapabileceğiniz bankaların listesine aşağıda ulaşabilir başvurularınızı yapabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar listesi:

 • Garanti Bankası
 • Enpara
 • Denizbank
 • Akbank
 • Ziraat Bankası
 • İş Bankası
 • Halk Bankası
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • TEB
 • ING bank
 • N kolay
 • HSBC
 • Şekerbank geliri olmayan ev kadınlarına kredi vermektedir.

Ev hanımları bankalara gitmeden yukarıda belirtmiş olduğumuz bankalara kredi başvurusu yapabilirler. Bankalara gitmeleri durumunda kredi almaları zorlaşacaktır. Bunun nedeni ise bankalar kredi başvurusunda bulunan kişilerden maaş bordrosu ve gelir belgeleri talep etmektedir. Ev hanımlarının belgeleyebildikleri herhangi bir gelirleri bulunmuyorsa İşsiz ev hanımlarına kredi imkanını banka şubeleri tanımamaktadır. Eşlerinin maaş bordrosu veya ek ve yan gelir kira geliri gibi gelir beyanında bulunarak ya da taşınmaz mal varlıklarını bankaya teminat göstererek kredi alma şansını yakalayabilirler.

Ev Hanımlarına Gelir Belgesiz Kredi Kullanma Şartları Nelerdir?

Ev hanımlarına ait yasal olarak takipte olmayan bir borcu bulunmaması ve kredi notu yeterli olan kadınlar kredi kullanabilir. Belirli bir geliri olmasa çoğu ev hanımının kredi notu bulunmaktadır. Bankalara yapılan kredilerde ilk şart KKB puanıdır. Başvurusu yapılan krediler KKB notuna bakılarak değerlendirilmektedir. Eğer puanının 1.300’ün üzerindeyse kolaylıkla kredi başvurusu yaparak düşük limitli ihtiyaç kredinizi kullanabilirsiniz.

Çalışmayan ev kadınlarının kredi kullanma şartları:

 • Emekli maaşını gelir olarak gösterebilir.
 • Gayrimenkulü olan kişiler teminat olarak gayrimenkul ipoteği yaptırabilir.
 • Ek gelir, kira, mevduat hesaplarını ek gelir olarak gösterebilir.
 • İpotek gösterilecek olan gayrimenkulün eş rızasının belgeli beyanı gerekmektedir.
 • Bankanın isteğine bağlı olarak kefil gösterme imkanı olanlar kefil gösterebilir.
 • Farklı bankaya borcunun olmaması şartı aranmaktadır.
 • Herhangi bir devlet kurumuna borcunun bulunmuyor olması gerekmektedir.
 • Gelir beyanında bulunduğu mallarının veya ek gelirleri krediyi ödeyebilecek kadar olması gerekmektedir.
 • Gelirlerinizin resmi geçerliliği için belgeler ile beyan etmeniz gerekmektedir.
 • Avukatlar tarafından kredi dosyalarının icraya verilmemiş olması ev hanımlarından aranan şartlar arasındandır.

Ev hanımlarından İnternet bankacılığı, mobil bankacılık ve müşteri hizmetleri tarafından yapılan kredi başvurularında gelir belgesi istenmemektedir. Ancak yukarıda belirtmiş olduğumuz şartları sağlamayan ev hanımlarının online kanallar üzerinden de kredi çekmesi zorlanacaktır. Bu nedenle ev hanımlarının kredi sicillerine dikkat etmesi gerekmektedir.

İşsiz Ev Hanımlarına Kredi 2023

Gelirlerini belgeleyemeyen ve herhangi bir işyerinde çalışmadıklarından dolayı maaş bordrosu olmayan ev hanımları bankaların gelir belgesiz online kredilerine başvuru yaparak düşük miktarlarda kredi kullanabilirler. Ev hanımlarının SGK kapsamında bir işe girmeleri sonucunda kredi kullandıkları bankaya bordrosunu beyan ederek kredilerinin tutarlarını yükseltebilirler. Gelir belgesi sunmadan kredi kullanacaklarından dolayı ilk etapta düşük limitler ile verilen kredileri bu sayede yükseltebilirler.

İşsiz ev hanımlarına kredi veren bankaların belge talep durumu ve en yüksek kredi tutarları:

Kredi Veren BankalarGelir Belgesi İstiyor mu?En Yüksek Kredi Tutarı
DenizbankGerekli durumlarda isteyebilir.55.000 TL
CepteTEBBelge İstemiyor.50.000 TL
ŞekerbankKefil ve gelir belgesi isteme olasılığı yüksek.10.000 TL
INGBankGelir belgesi talep etmiyor.50.000 TL
Enpara Belge istemiyor.40.000 TL
N Kolay/AktifbankGelir belgesi Talep etmiyor.40.000 TL
İşsiz Ev Hanımlarına Kredi

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Ziraat Bankası gelir belgesiz kredilerini internet bankacılığı üzerinden kısa sürede tamamlamaktadır. İnternet bankacılığı üzerinden gelir beyanı olmadan yapacağınız başvurular için öncelikle Ziraat Bankası müşterisi olarak uygulamaya giriş yapmanız gerekmektedir. Kredi başvurusunda bulunmak isteyen kişiler Ziraat Bankası müşteri değillerse eğer şubeye giderek kart talebinde bulunabilir ve sonrasında internet bankacılığına girerek kredi başvurularını tamamlayabilirler.

Gelir belgesi olmayan ev hanımları işsizlere kredi kartı veren bankalara başvuruda bulunarak ihtiyaçları için kredi kartı talebi oluşturabilirler.

Vakıfbank Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Vakıfbank kredi başvurusunda bulunmadan önce Vakıfbank’a birikim hesabı olan ve geçmiş dönemlerde banka üzerinden maaşlarını alan kişilerin başvuru yapması durumunda KKB notu çıkacaktır. Kredi notu kredi çekmeye uygun olan kişiler ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilir. Ancak, banka kendini güvenceye almak için başvuru sahiplerinden gelir belgesi beyan etmelerini talep edecektir. Gelir belgesi beyanında bulunamayan vatandaşlar bankanın online hizmetlerinden kredi başvurusunda bulunması durumunda kredi alma imkanları artacaktır. Geliri olmayan ev hanımları ihtiyaçlarını karşılayacak düşük limitli krediler için Vakıfbank internet şubesinden başvurularını yapabilirler.

Akbank Ev Hanımlarına Kredi

Akbank özellikle gelir belgesiz ev hanımlarının ihtiyaçlarını karşılayan kredi paketleri ile düşük limitli krediler kullandırmaktadır. Akbank direkt mobil şubeden kolaylıkla alınan başvurular için gelir belgesi talebinde bulunmadan ev hanımlarının finansal ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Ev hanımlarının başvuru için yapması gereken Akbank direkte giriş yaparak kredi başvuru adımlarını takip etmeleri sonucunda 40 bin TL’ye kadar kredi sahibi olabilirler. SGK girişi olmayan ve ek geliri bulunan ev kadınları gelirlerini belgelemeleri durumunda Akbank şubelerine gidere daha yüksek limitli krediler için başvuruda bulunabilir.

Halk Bankası Ev Hanımlarına Kredi Başvurusu

Ev hanımlarına destek veren Devlet bankalarından biri olan Halkbank ev kadınları için kredi vermeye devam etmektedir. İnternet şubelerinden kolaylık ile yapabileceğiniz düşük limitli kredileriniz için internet şubesine giriş yaparak ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi başvurunuz aynı gün içerisinde sonuçlanarak krediniz hakkında tüm bilgiler mobil bankacılık üzerinden veya sms ile iletilecektir. Başvuru sonucu olumsuz sonuçlanan ev hanımları ise kira gelirleri veya alacakları krediyi ödeyebilecek aylık gelirleri bulunuyorsa bunları belgelendirerek banka şubelerine giderek tekrardan ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirler.

Şekerbank Ev Hanımlarına Kredi

Şekerbank bireysel kredi başvurusunda bulunacak olan ev hanımlarının müracaatları doğrudan Şekerbank şubelerinden değil dijital bankacılık üzerinden yapmaları durumunda ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Yapmış olduğunuz kredi başvuruları daha önce yapmış olduğunuz bir kredi başvurusu varsa ve ödemeleriniz düzenli yaptıysanız kredi notunuz yüksek çıkacaktır bu durumda krediniz hemen onay alacaktır.

YORUMLAR

 1. Aysel dedi ki:

  1200 puan kredi notum var yanlız çalışmıyorum ev hanimiyim kredi çekmek istiyorum 10 bin TL kadar cevap bekliyorum

 2. Ayşe Yavaş dedi ki:

  10000 tl ihtiyacım var babamdan maaş arti oğlum uzman cavus heray 2500 tl yatırıyor geriye 500 tl taksitler odeyebilirim

 3. seda akman dedi ki:

  ev hanımıyım 10000 tlye ihtiyacım var yardımcı olurmusunuz aylık 1000 tl taksitle geri odeme yapabilirim

 4. Şükriye dedi ki:

  Banada 5000 lazim ulasabilirmisiniz

 5. Hilal dedi ki:

  Bana da acil bir sekilde yardimci olur musunuz

 6. Sevil ergen dedi ki:

  Kaç kere başvurdum. O kredi çıkmıyor. 7 göbek ceddimi sordunuz. İyiki de kolay krediymiş. Ev hanımlarına destekmiş. Vermemek için çok uğraştınız. Teşekkürler

 7. Melih dedi ki:

  5000 tl acil kredi ihtiyacım var yardimci olurmusunuz

 8. BAYANLARA kredi verilir. dedi ki:

  Teyzelere, halalara, ablalara çalışmayan sigortasız tüm bayan arkadaşlara senetle faizsiz kredi desteği sunuyoruz. Faiz oranı yerine başlangıç kar payı alıyoruz. Kredinizi elinize aldığınız zaman her bin tl için 100 tl. ödeme yapıyorsunuz.

  1. ebru dedi ki:

   nasıl olacak o iş, size nasıl ulaşacağız ?

   1. Bayanlara evraksız kredi dedi ki:

    Bayanlara, ev hanımlarına, hiçbir belge ve evrak istemeden Tc. kimlik numaranız ile 50 bin lira para veriyoruz. KKB notunuz yerinde olsun yeter.

    1. suna dedi ki:

     o kadar başvuru yaptım onaylanmadi

    2. Elif dedi ki:

     Nasıl kredi veriyorsunuz

    3. Hülya dedi ki:

     Sarttlariniz nedir .bilgi verin

     1. Selo dedi ki:

      Emredersiniz.

  2. Büşra dedi ki:

   5 bin liraya ihtiyacım var ulasirmisiniz

   1. Döndü dedi ki:

    Bana da ulasirmisiniz

  3. Ali dedi ki:

   Devlet memuruyum 4077 tl maaşım var 200 tl lojman kirası 169 tl sandık aidatı hariç hic bir haciz ve kesinti yok borçları kapattık ama geçmiş sicilden dolayı bankalar kredi vermiyor 30000 tl kredi almak istiyorum şartlar ve ödeme ile ilgili dönüş yapabilirmisiniz.

  4. Özlem dedi ki:

   Nasil alabiliyoruz krediyi acaba

  5. Filiz dedi ki:

   SiZe nasıl ulaşıcaz

  6. Fatma Aydoğmuş dedi ki:

   Çok acil 10.000 tl ye ihtiyacım var vergi mukellefiyim market var üzerime ama kredi puanim çok düşük iki gün içinde bu parayı çekmem lazım bana ulaşın lütfen

  7. Aysegul karaca dedi ki:

   Bende kredi cekmek istiyorum 10000 tl kadar yardimci olablr msnz?

  8. Lanata dedi ki:

   Nasıl veriyorsunuz.bilgi verirmisiniz

  9. Derya dedi ki:

   Nasil veriyorsunuz sartlariniz ne