2023 Yılında Evlere Verilen 12 Farklı Yeni İş İmkanı

03.01.2023
2023 Yılında Evlere Verilen 12 Farklı Yeni İş İmkanı

Günümüz itibari ile bir çok ev hanımı evlerinde ek iş yaparak aile ekonomisine katkıda bulunmaktadır. Bazen yapmış oldukları ek işlerden oldukça güzel paralar kazandıkları ve sabit bir işte aylık alarak çalışan vatandaşlarımızdan çok daha fazla kazandıkları doğrudur. Ev hanımlarına iş imkanı sunan firmalara ulaşmak için İş kur’a başvuruda bulunabilirsiniz. Ev hanımlarının para kazanabileceği ek işler ise aşağıda maddeler halinde yer almaktadır.

 • Çocuk bakıcılığı
 • Penye ipten sepet yapmak
 • Amigurumi bebek yapımı
 • Dikiş Nakış
 • Hasta bakıcılığı yapmak
 • Ev mantısı yapmak
 • Blok yazarlığı yapmak
 • Evlere temizliğe gitmek
 • Merdiven yıkamak
 • Reçel yapmak
 • Ev baklavası yapmak
 • Sarma sarmak
 • Network şirketleri ile çalışmak
Bayanlara evde ek iş imkanı
Bayanlara evde ek iş imkanı

Maddeler halinde yer vermiş olduğumuz iş kolları üzerinde ek iş yapan çok sayıda ev hanımımız vardır. Son dönemlerin en popüler olan işlerinden bahsederken aynı zamanda oldukça yüksek oranda para kazandıran iş grupları olduklarını da sile getirmek isteriz.

İş-kur ek iş imkanları nelerdir adlı başlığımızı inceleyerek ek iş imkanlarını değerlendirebilirsiniz.

Çocuk Bakıcılığı

Son dönemlerde çocuk bakıcılığı işinde oldukça yoğun bir artışın olduğu istatiksel açıdan gözlemlenmiş ve bir çok ev hanımının ek iş olarak çocuk bakıcılığı yaptığı belirlenmiştir. Çocuk bakıcılığı yapan ev hanımları en az 1.000 Türk Lirası alırken en fazla 2.000  lira civarında ücret alabilirler.

Penye İpten Sepet Yapmak

Penye ipten sepet yapmak son dönemlerin en çok tercih edilen işleri arasında yerini alırken sadece sepet değil kilim, paspas, battaniye, oyuncak, çanta, kırlenti gibi daha bir çok eşyayı yapabilir ve evinizde dekor olarak kullanabilirsiniz. Sosyal medya üzerinden oldukça satış yapabilir ve yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Orta boylarda bir sepet yapmış olduğunuzda alacağınız ücret tutarı 40 ila 45 lira civarında olacaktır.

Penye ipten sepet yapmak

Amigurumi Bebek Yapımı

Amigurumi bebek yapımı son dönemlerin en moda işlerinden birisidir. Oldukça sağlıklı olduğu için çok sayıda vatandaşımız çocukları için bu tip oyuncakları almayı tercih ederken bir çok vatandaşımızda görsel açıdan çok eğlenceli ve çok güzel olduğu için amigurumi bebek almayı tercih etmektedirler. Bu iş yapmayı tercih eden ev hanımlarımız ise yüksek gelirler elde etmektedirler. 15 cm bir bebeğin ortalama fiyatı 15 Türk Lirası olurken 100 liraya kadar fiyat vermeniz de mümkün olacaktır. Hal böyle olunca da aylığa vurmuş olduğunuzda bu tutar oldukça yüksek olacaktır.

Amigurumi bebek yapımı

Dikiş Nakış İşi

Ev hanımlarının genellikle yapmayı tercih etmiş olduğu işlerden birisi de dikiş nakış işi olmaktadır. Atalarımızdan yadigar olan bu iş kız çocuklarından tutunda 70-80 yaşlarındaki kadınlara kadar herkesin yapabileceği iş grupları arasındandır. Dikiş nakış bilen veya evlerinde dikiş makinesi bulunan ev hanımları ek iş olarak bu işi tercih edebilirler. Elbise veya abiye dikmiş olduğunuzu varsaymış olduğumuzda bir elbiseye verebileceğiniz 50 ile 100 lira arasında bir ücret olacaktır.

Hasta Bakıcılığı Yapmak

Hasta bakıcılığı işini de ek iş olarak yapabilirsiniz. Yaşlı veya orta yaşlarda ama yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımıza yoldaş olarak, onlarla sohbet ederek, bazen kitap okuyarak, yemeklerini yaparak ve ilaçlarını düzenli olarak vererek bu işi yapabilir ve aylık olarak 1.500 ile 2.000 lira civarında ücret alabilirsiniz.

Ev Mantısı Yapmak

Türk mutfağının olmazsa olmazları arasında yer alan ev yapımı mantılar hemen hemen hepimizin dikkatini çekerken aynı zamanda bir çoğumuzun da vazgeçilmezleri arasında yerini almaktadır. Yemesi oldukça zevkli olan mantıların yapımı da bir o kadar zahmetli olmaktadır. Bu sebeple de bir çok vatandaşımız ev mantılarını hazır almayı tercih etmektedirler. Ev mantısı yaparak aylık olarak 2.000 lira civarında bir ücret alabilirsiniz.

Ev mantısı yapmak

Evlere Temizliğe Gitmek

Evlere temizliğe giderek günlük 150 lira alabilir ve aylık olarak oldukça yüksek bir ücrete sahip olabilirsiniz. Evlere temizliğe giden ve aile ekonomisine destek olmak için çaba gösteren çok sayıda ev hanımımız bulunmaktadır. Bazen yarım gün gidebilir bazen ise tam gün giderek tam ücret alabilirsiniz. Ayrıca bir çok vatandaşımız eve temizlik için gitmiş olduğunda sadece cam veya dolap silerek de para kazanabilir. Bu sebeple oldukça zor ve yorucu olan bu iş yüksek gelirler elde etmenizi de sağlamaktadır.

Merdiven Yıkamak

Apartman merdivenlerini, iş yeri merdivenlerini, site merdivenlerini yıkayarak da ailenize katkı sağlayabilirsiniz. Bir apartmanın merdivenini yıkamak en az 50 Türk Lirasından başlamaktadır. Ve ortalama bir veya bir buçuk saatinizi alacaktır. Günde 2-3 apartmanın merdivenlerini yıkamış olduğunuzu düşünürsek 50 liradan 150 lira edecektir. Ve hafta içi her gün bu işi yaptığınızı düşündüğümüzde ise 150*20= 3.000 lira civarında bir ücret edecektir. Tam zamanlı bir firmada asgari ücret alarak çalışmaktan çok daha karlı bir iş olduğunu söyleyebiliriz. Tabi ki bu iş ek iş arayan vatandaşlarımız için çok daha uygun bir iştir.

Merdiven yıkama

Reçel Yapmak

Mevsimlik meyvelerden reçel yaparak oldukça karlı bir işe adım atabilirsiniz. Evinizde hiç yorulmadan organik olarak üretmiş olduğunuz meyvelerin reçelini yapabilir ve ailenizin geçimine katkıda bulunabilirsiniz. İlk bakışta kolay bir iş olarak görünmüş olsa da aslında oldukça yorucu ve bir o kadar da zahmetli olan bu işi yaparak çok güzel gelirler elde edebilirsiniz. Organik olarak üretilmiş olan ve ev yapımı olan reçel kavanozunun tanesini 25 liradan satabilir ve çok karlı bir işe imzanızı atabilirsiniz.

Ev Baklavası Yapmak

Bayramların vazgeçilmez olan tatlarından bir tanesi de ev baklavasıdır. Yapması oldukça zaman alan ve oldukça yorucu olan bir iştir. Ev baklavası herkesin yapabileceği kolay bir iş değildir. Bu yüzden de hazır pastanelerin yapmış olduğu baklavaları almayı tercih etmektedirler. Fakat bir de ev baklavası yapan ev hanımları bulunmaktadır. Ev baklavası yaparak orta boy bir tepsi için ortalama olarak 50 lira ile 60 lirasında bir ücret alabilirsiniz. Elinizin hızına ve kaç tepsi yaptığınıza göre alacağınız ücretlerde de değişiklikler meydana gelecektir. Ne kadar çok baklava o kadar çok para demek bu sebeple yoğun ve hızlı çalışmanızı tavsiye ederiz.

ev baklavası yapmak

Sarma Sarmak

Evde yapılabilecek olan işler arasında en çok tercih edilen bir diğer iş ise sarma sarmaktır. Sarma sararak ailesinin geçimini sağlayan ve yüksek gelirler kazanarak kendi iş yerini açan ev hanımları da bulunmaktadır. Sarma sararak aylık 1.500 lira ile 2.500 lira arasında bir ücret kazanabilirsiniz.

Network İşi Yapmak

Ev hanımlarının ek iş olarak yapmayı tercih etmiş oldukları ve hemen hemen her kadının yaptığı işler arasında network işi yer almaktadır. Bir çok ev hanımı kozmetik ürünlerini satarken aynı zamanda temizlik malzemeleri, iç çamaşırı, aksesuar ürünleri ve giyim ürünleri ile network işi yaparak çok güzel paralar kazanabilirsiniz.

Avon, Oriflame, Farmasi, Ersağ gibi firmaların satış danışmanlığını ele alarak yükselebilir ve seviye alarak çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Ayrıca satmış olduğunuz ürün karları ile de güzel gelirler elde edebilirsiniz.

2023 yılında ev hanımları da bu işleri yaparak para kazanma imkanı yaratabilir.

YORUMLAR

 1. Mujde dedi ki:

  Paketleme. Işı. Yapmak istiyorum

 2. Hatice dedi ki:

  Adim hatice dilovasinda oturuyorum evde paketleme işine ihtiyacım var elim hizlidir