Gelir Belgesiz Kredi Veren 5 Banka ve Şartları Nelerdir?

03.01.2023
Gelir Belgesiz Kredi Veren 5 Banka ve Şartları Nelerdir?

Bankaların kredi kampanyalarına başvurabilmek için gelir belgesi ve bazı evrakların sunulması gerekiyor. Fakat tarım ve hayvancılık faaliyetleri ile uğraşanlar, ticaret ve serbest meslek çalışanları ve zanaatkarların düzenli gelirleri yok. Bu durumda akıllara gelir belgesiz kredi alınmaz mı sorusu geliyor. TEB, İş Bankası, Ziraat Bankası, Finansbank ve Denizbank gelir belgesiz kredi veren bankalar arasında. Sizler için maaş bordrosuz çalışmayanlara kredi veren bankaların şartlarını, faiz oranlarını ve kredi üst limitlerini araştırdık.

 • Akbank İnternetten Başvuru
 • NKredi
 • Vakıfbank
 • TEB
 • Denizbank

Bu bankalara internet üzerinden yapılan düşük miktarlı başvurular kabul edilebilmektedir. Onay verip vermemek bankaya bağlıdır.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Bankalar, müşterilerine finansal destek sağlayan kuruluşlar arasındadır. Devlet bankaları ve özel bankalar ihtiyaç, taşıt, konut vb. krediler ile müşterilerine her daim destek olmaya devam etmektedir. Ancak kredi başvurusunun kabul edilebilmesi için bankaların aradığı şartlar vardır. Bu şartlar;

 • Düzenli gelir sunmak
 • 18 yaşını tamamlamış olmak
 • Sigortalı çalışan olmak
 • Kredi notunun yüksek olması
 • Hakkınızda yapılacak olan tahkikatın olumlu sonuçlanması
 • Sicilin temiz olması
 • İstenen belgelerin eksiksiz olması
 • Gerektiğinde kefil sunabilmek
 • Bankanın talebi durumunda teminat gösterebilmektir.

Bu noktada kredi başvurusunda bulunduğunuzda banka hakkınıza bir inceleme başlatır. Kredi notunun 1300′ ün altında olması, banka tarafından hakkınızda yapılan tahkikatın olumsuz sonuçlanmasına sebebiyet verebilir. Şartlar arasında gelir belgesi sunmak gerektiğinden de bahsettik. Serbest meslekle uğraşanlar, tarımsal faaliyette bulunanlar veya ev hanımları düzenli gelirli olan kişiler değildir. Banka ise kredi başvurusunda bulunan müşterilerinin en az asgari ücrete sahip olmasını ve bu gelirin 6 aydan beri hesaba düzenli olarak yatırılmasını talep ediyor. Ancak yukarıda bahsettiğimiz gruplara ek olarak öğrenciler, ev hanımları ve çalışmayan kişilerin de bazen kredi talepleri olabiliyor. Buna bazı bankalar imkan tanımazken, bazı bankalar ise kapsamlarını genişleterek gelir belgesi sahibi olmayan müşterilerinin taleplerini geri çevirmiyor. Meblağların çok yüksek olmaması dahilinde kredi veren bankalar aşağıdaki gibidir.

Eğer girişimci ev hanımı iseniz, maaş bordrosuz ev hanımlarına kredi veren bankalar listesini inceleyiniz.

TEB Gelir Belgesiz Kredi Veriyor!

Türk Ekonomi Bankası, gelir belgesiz kredi veren bankalar arasındadır. TEB’ in mobil uygulaması sayesinde herhangi bir belgeye ihtiyaç duymadan kolayca kredi başvurusu yapılabilmektedir. Ayrıca Türk Ekonomi bankasına T.C. kimlik belgesi ile başvuru yapmanız dahilinde de bireysel kredi kampanyalarından yararlanabilirsiniz. Kredinin üst limiti 12 bin 500 TL’ dir. Pratik ihtiyaç kredisine başvurabilmek için kimlik numaranızı 4466′ ya göndermeniz yeterlidir. Banka şubelerinden de yine aynı kredi için başvuru yapılabilmektedir. Ehliyet ve kimlik fotokopisi ile başvuru yapabilirsiniz. Krediye hayat sigortası yapmanız dahilinde de 355.24 TL hayat sigortası ücreti ödersiniz. Kredi vadesi maksimum 36 ay olabilmektedir.

TEB’ in pratik ihtiyaç kredisinde gelir belgesi olmayan kişilere verebileceği kredi CEPTETEB ihtiyaç kredisidir. Kredi vadesi maksimum 36 ay olmaktadır. Üst limit ise 30 bin TL’ dir. Ayrıca herhangi bir kredi tahsis ücreti de talep edilmeyecektir. CEPTETEB ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için tıklayınız. Cepteteb başvuru formunu doldurduğunuzda cep telefonunuza bir onay mesajı gelecektir. Doğrulama kodunu girerek yapacağınız başvurunuzun cevabı kısa bir süre sonra size olumlu ya da olumsuz olarak iletilecektir. TEB yeni yıl ihtiyaç kredisi ile uygun faiz oranlarıyla kredi almak için tıklayınız.

Denizbank Cebimde Kredi

Denizbank, Hayat Deniz’ de Güzel sloganı ile müşterilerine kredi vermeye devam ediyor. Gelir belgesiz kredi veren en yüksek limitli bankalar arasında Denizbank başta geliyor. Çünkü kredi üst limiti 55 bin TL’ dir. Kredi başvuruları SMS aracılığı ile kabul edilmektedir. Yaptığınız başvurunuzun sonuçlanması sadece 5 dakika sürmektedir. KREDİM boşluk T.C. kimlik numarasını yazarak 3280′ e göndererek kolayca başvuru yapabilirsiniz.

Kredi talebiniz onaylandığında internet bankacılığı aracılığı ile ya da en yakın Denizbank şubesine T.C kimlik belgeniz ile giderek kredinizi alabilirsiniz. 55 bin üst limitli kredinin vadesi 36 aydır. Kredinin güncel faiz oranı yüzde 2,17 olmaktadır.

10 bin TL kredi çekmeniz durumunda ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı vade seçeneklerine göre değişecektir. İhtiyaç kredilerinin maksimum vadelerinin 36 ay olduğunu biliyoruz. 12 ay vadeyi tercih etmeniz durumunda 981,02   TL, 24 ay vadeyi tercih etmeniz durumunda 565,57  36 ay vadeyi tercih etmeniz durumunda ise ödemeniz gereken faiz oranı 565,57  TL, 36 ay vadeyi tercih etmeniz durumunda ise  327,88 TL olacaktır. Tüm bu krediler gelir belgesi olmadan kişilere verilmemektedir. Ancak gelir belgesiz kredi veren bankalar da bulunmaktadır.

İNG Bank Mini Kredi

İNG Bank’ ta gelir belgesiz kredi başvurularını kabul eden bankalar arasında yer almaktadır. Üst limit 50 bin TL olarak kabul edilmiştir. Ancak banka kredi tahsis ücreti de talep etmektedir. Acil durumlar için gerekli olan düşük limitli kredi kampanyaları da bulunmaktadır. E-kredi adını verdiği kredi çeşidinin üst limiti 5 bin TL olarak belirlenmiştir. Güncel faiz oranı ise %0,99 olarak belirlenmiştir. 10 bin TL kredinizi 36 ay vadeli olarak almanız durumunda ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 383 TL olacaktır.

Bu kredilerin en büyük avantajları bankanın tarafınıza olumlu ya da olumsuz olarak çok kısa sürede dönmesi ve onaylanmasının ardından hemen hesabınıza yatırılmasıdır. Kredi başvurusunda bulunmak için tıklayınız.

İNG Bank ihtiyaç kredilerini kullanarak finansman ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Finansbank Enpara.com

Finansbank, mobil uygulaması olan enpara.com üzerinden hiçbir belge sunmanıza gerek kalmadan kredi başvurularını kabul ediliyor. İhtiyaç kredisi kampanyası ile kredinizi eşit taksitler halinde ödeyebilirsiniz. Kredi üst limiti 50 bin TL’ dir. Vade miktarı ise 36 aydır. Kredi vadesini 36 ay seçtikten sonra erken de ödeyebilirsiniz. Erken ödendiğinde faiz indirimi yapılmaktadır. Krediye ek olarak masraf ödemenize gerek yoktur. Maliyet miktarı düşük olan kredileri tercih etmek gerektiğini unutmayın. Ayrıca kredi talebinde bulunduktan sonra banka sizden kefil ya da herhangi bir belge talep etmeyecektir.

Tabi banka yapılan başvuruları reddetme hakkına da sahiptir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta daha evvel kredi çektiyseniz geri ödemelerinizi zamanında yapmanız ve kredi notunuzun yüksek olmasıdır. Başvurular en geç sekiz iş saati içerisinde onaylanmaktadır. Bu aşamadan sonra kredi sözleşmesini onaylamalısınız. Ödeme hesabınıza yatırılacaktır. 36 aya kadar kullanabileceğiniz kredinizin faiz oranı %1,74 olacaktır. Kredi başvurusunda bulunmak için tıklayınız

N Kolay Kredi

N Kolay kredi, Aktifbank’ ın bir ürünüdür ve pek çok avantajı bulunmaktadır. Şubeye gitmeden kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ayrıca sözleşme onayı için şubeye gitmenize gerek kalmaz. Krediye  sigorta yapmak zorunlu değildir. Kredi başvurusunda bulunabilmek için 18 yaş şartını tamamlamanız ve hakkınızda yapılacak olan tahkikatın olumlu sonuçlanması gerekmektedir. Banka müşterilerinden kredi tahsis ücreti de almaktadır. 3 aydan başlayan ve maksimum 60 aya kadar olan vadeler ile kredi kullanabilirsiniz.

N kolay kredi aracılığı ile 30 bin TL’ ye kadar kredi alabilirsiniz. Asgari kredi limiti ise 2 bin TL olmaktadır. Kredi tahsis ücreti limitten düştükten sonra kalan kredi hesabınıza yatırılır.

N kolay kredinin faiz oranı %2.49′ dur. Tabloda geri ödeme miktarı da gösterilmektedir. Ayrıca banka herhangi bir evrak, gelir belgesi ya da teminat talep etmemektedir. Başvuruda bulunmak için tıklayınız. Bu bankalara ek olarak İş Bankası da gelir belgesiz kredi vermektedir. Tabi kredi talebinizi internet üzerinden oluşturmanız gerekiyor. Bankalar müşterilerinin finansman ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Bazı bankalar düşük limitli kredi verirken bazı bankaların ise limitleri oldukça yüksek oluyor. Ancak kredi başvurusunda bulunurken her bankada geçerli olan şart hakkınızda yapılacak olan tahkikatın olumlu sonuçlanmasıdır. Kredi notunuz yüksekse yukarıda bahsettiğimiz bankalardan internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden kolayca kredi talebinde bulunabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.