Hangi Bankada Hesabım Var? e-Devlet Sorgulama

03.01.2023
Hangi Bankada Hesabım Var? e-Devlet Sorgulama

e-Devlet üzerinden sorgulama yaparak hangi bankadan hesabı olduğunu öğrenmek isteyenler için; e-devlet hangi bankada hesabım var nasıl öğrenebilirim, T.C kimlik numarası ile banka hesabı sorgulama, hangi bankada ne kadar param var, mevduat ve katılım fonu hesabı bulunan banka sorgulama, Unutulan banka hesapları sorgulama gibi konular hakkında sorgulama yapan kişiler için tüm merak edilenleri araştırdık.

Hangi Bankada Hesabım Var? e-Devlet Sorgulama

Hangi bankada hesabım olduğu sorusu hemen hemen çoğu banka müşterilerinin aklına gelmektedir. Bunun temel nedeni bankaların uygulamış hesap yönetim ücretleri olduğu söylenebilir. Bankalar, kullanılıp kullanılmadığına bakılmaksızın tüm aktif hesaplardan bir hesap yönetim ücreti alır. Hesabınızda para yok ise, kişilere borç verir ve paranın hesaba ilk girdiği anda bu tutarı tahsil etmektedir. Bu konu üzerinde pek çok tartışma olsa da, bankalar geri adım atmadığı için okurlarımıza kullanılmayan banka hesaplarını kapatmalarının tavsiyesini verebilirsiniz.
Her bankada bir hesap sahibi olmak yerine, aktif olarak hangi bankaları kullandığınızı ve hangi kredi ürünlerinize sahip olduğunuzu seçmek daha mantıklı olacaktır. Ayrıca, banka hesaplarınızdan hesap işletim ücreti vermek istemiyorsanız, hesabınızdan yada kredi kartınızdan otomatik ödeme talimatı vererek bunun önüne geçebilirsiniz.

Banka Hesaplarımı Nasıl Öğrenebilirim?

Geçtiğimiz dönemde çıkarılan yasa ile bankalar, vatandaşların hesaplarında aktif olmamaları durumunda hesap kullanım ücreti almaya başladı. Başka bir söyleyişle, hesabınızı aktif olarak kullanıyorsanız yada sürekli para kazanıyorsanız, hesap yönetim ücretlerinin düşülmemesi doğaldır. Aksi takdirde aktif olmayan hesaplar için yeni bir borç yükü demek doğru olacaktır.

Aktif olmayan banka hesapları sorgulama yöntemi burada ihtiyacımız olan yöntemlerden biridir. Açtığınız ve sonradan kullanmadığınız yada daha sonra unuttuğunuz banka devletdestekli.com hesaplarınız bulunuyorsa, bunları öğrenmenin birkaç yolu bulunmaktadır. Bu yöntemler bizi doğrudan sonuca yönlendirmese de dolaylı olarak istediğimiz bilgiye kolayca ulaştıracaktır.

Aktif Olmayan Banka Hesabı Sorgulama

Aktif olarak kullanılmayan banka hesabı sorgulama işlemi için resmi olarak böyle bir hizmet bulunmamaktadır. Uzun süredir aktif olmayan, kullanılmayan yada aktif olmayan hesaplarınızı sorgulayacak bir hizmet bulunmamaktadır. Ancak, hangi banka ve şubede hesabınız olduğunu öğrenmek istiyorsanız, hesabınız olduğunu düşündüğünüz bankaları arayarak bu işleme başlayabilirsiniz.

Faizsiz Kredi Veren Devlet Kurumları ve Bankalar Listesi hakkında bilgi almak için yazımızın içeriğini inceleyebilirsiniz.

Banka Hesabı Sorgulamanın En Kolay Yolu Nedir?

Banka hesaplarını sorgulamanın en kolay yolu banka müşteri hizmetlerini arayıp yetkililerden bilgi almaktadır. Bir bankada hesabınız olduğunu düşünüyorsanız müşteri hizmetlerini arayarak bu konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Bankaları aradığınızda banka size isminizle hitap ediyorsa, bu banka üzerinde kayıtlı bir kartınızın olduğunu anlayabilirsiniz. Ayrıca, bazı bankalar, bankalarda esnafkredi.net hesabınız olmadığını düşündüğünüzde size bilgi mesajı gönderirse, bu bankaları arayarak hesabınız olup olmadığını sorabilirsiniz. Bankadan gelen mesajları gelmemesi için iletişim izinlerini değiştirip bu durumu engelleyebilirsiniz.

Adıma Açılan Banka Hesaplarını Sorgulama

Gördüğünüz gibi adınıza kayıtlı hesapları sorgulamak özel bir hizmet olmasa da ek yöntemlerle bu hesapları öğrenmeniz oldukça mümkün. Ayrıca, tüm bunların dışında en çok kullanılan yöntem bankaların müşteri hizmetlerini aramaktır.

e-Devlet Üzerinden Banka Hesabı Sorgulama

Banka hesaplarınızı e-Devlet üzerinden sorgulamak için mevcut hesabınıza girişi yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra Mevduat/Katılım Fonu Hesabı Bulunan Banka Sorgulama butonu üzerinden işleminizi yapabilirsiniz.

Hesapta Kalan Para Geri Nasıl Alınır?

Farklı bankalardan kullanılan kartlarınızı unuttuysanız ve bu hesapların içerisinde para olduğunu düşünüyorsanız bankaların resmi adreslerinden ve banka şubelerinden sorgulayabilirsiniz. Mevcut hesaplarınızda kalan para varsa ise bu paraları kullanabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.