İşsizlere Kredi Kartı Veren Bankalar (SGK YOK)

İçeriğimizden çalışmayanlara, işsizlere kredi kartı veren bankalar hangileridir, işsizlere kredi kartı başvurusu nasıl yapılır konusu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

03.01.2023
İşsizlere Kredi Kartı Veren Bankalar (SGK YOK)

İşsizlere Kredi Kartı Veren Bankalar hangileri olduğunu merak eden vatandaşlarımız çeşitli ihtiyaçlarının karşılanması için kredi kartı alabilecekleri bankaları arıyor. İşsiz olan ve bankaya gelir beyanında bulunmayanlara kesin kredi kartı veren bankalar merak edilse de böyle bir banka yok çünkü bankalar kredi kartı verirken de gelir belgesi talep ediyorlar. Esnafa kredi kartı veren bankalar, işsizlere, sigortasızlara bankalar belirli şartlar dahilinde kredi veriyor. Anında kredi kartı veren bankaların limitleri de oldukça düşük oluyor.

Çalışmayanlar Kredi Kartı Alabilir mi?

Bonus, Axess, Maximum, Card finans, Paraf, World gibi Türkiye’de en çok tercih edilen kredi kartları, çalışmayan, sigortasız işsiz vatandaşa verilir mi? İşsizlere Kredi Kartı Veren Bankalar hangileridir? Eğer taksitli alışveriş ihtiyaçlarınız için kredi kartına ihtiyaç duyuyorsanız bu içeriğimiz de çalışmayanlara kredi kartı veren banka şubelerini kaleme aldık. İşte detaylar..

İşsiz bayanlara kredi kartı veren bankalar hakkında bilgi alabilirsiniz.

İşsizlere Kredi Kartı Veren Bankalar

Aylık sabit bir geliri olmayan vatandaşın, kredi kartı ekstra borçlarını ödemesi oldukça zordur. Bu durum kişinin aylık geliriyle alakalı olduğu gibi, yapılan harcamaların nevine de bağlıdır. Bazı kimseler ise maaş bordroları olmamasına rağmen, kredi kartı borçlarını ödeyebilecek gelirlere sahiptirler. İşte bu vatandaşlarımıza aşağıda yer almakta olan bankalar kredi kartı verirler.

BANKA LİSTESİ

İşsizlere kredi kartı veren bankalar listesi:

 • Akbank
 • Şekerbank
 • Ziraat Bankası
 • Odeabank (Tıklayın Başvurun)
 • Garanti Bankası (444 0 333’ü arayın başvurun)
 • Türkiye Ekonomi Bankası
 • Anadolu Bank
 • Yapı ve Kredi Bankası
 • Vakıflar Bankası
 • İş Bankası’dır.

Bankalar işsizlere kredi verirken dikkat ettikleri hususlardan birincisi kredi notu durumudur. Eğer kişinin KKB skoru düşükse ve diğer kredi kartı veren bankalardan aldığı kartların borçlarını düzenli olarak ödememişse, bu kez kredi kartı alamayabilir.

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İşsizler için kredi kartı almanın en kolay yolu internet üzerinden başvurun yapmaktır. Çünkü banka şubesinde bordro ve maaş evraklarının talep edilmesine maruz kalabilirsiniz. Şuan internet üzerinden yapılan bir başvuru sonucunda, eğer talep sahibi işsiz vatandaş, borç batağında değilse büyük ihtimalle istediği bankanın kredi kartına sahip olabilecektir. Bu sebeple, internet ortamından kredi kartı başvurusu yapabilmek için;

 • TC. Kimlik numarası,
 • Güncel cep telefonu numarası

yeterlidir. Eğer yüksek limitli bir kredi kartı talep ediliyorsa, (10 bin, 20 bin, 50 bin) bu kez vatandaşın banka şubesine bizzat başvurması ve sözleşme imzalaması gerekecektir.

Bunun haricinde tüm bankaların android markette bankacılık uygulamaları mevcuttur. Bankalar ile hiçbir bağlantınız bulunmasa bile, Google Play uygulamasından Ziraat, Yapıkredi, İşbank, ING, Vakıfbank, Halkbank, HSBC, TEB, Garanti, MobilDeniz, Kuveyt Türk, Akbank, Ziraat Katılım, Fibabanka, Şeker mobil gibi uygulamaları indirebilirsiniz. Google play listesinden bulunan banka uygulamaları arasından istediğiniz kredi kartının ait olduğu bankanın uygulamasını indirirseniz, bu uygulama üzerinden bir kaç tıklama ile kartınızı teslim alabilirsiniz.

Eğer acil paraya ihtiyacınız var ise ve nakit çekmek istiyorsanız sigortasız çalışanlara kredi veren bankalara başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Sigortasız Çalışanlara Kredi Kartı Verilir mi?

SGK’ya bağlı olarak aylık düzenli primlerinin ödendiği bir işyerinde çalışmasanız da, kredi kartı alabilirsiniz. Banka için önemli olan borçların ödenmesidir. Eğer sigortalı çalışmıyorsanız başlangıç aşamasında bankalar size düşük limitli kredi kartı verebilirler. Ancak bir süre sonra ödemelerinizi düzgün şekilde takip ettiğiniz ve borçlu olmadığınız görülürse, kart limitiniz arttırılacaktır.

Bonus, Axess, maximum, World Başvuru Linkleri

 • MAXİMUM: https://www.maximum.com.tr/TR/kredi-karti-basvurusu/Sayfalar/kredi-karti-basvurusu.aspx
 • BONUS: https://www.bonus.com.tr/kredi-karti-basvurusu?SourceCode=5C060092
 • AXESS: https://www.axess.com.tr/axess/hemen-basvur
 • WORLD: https://www.worldcard.com.tr/hizmet-kanallarimiz/kredi-karti-basvurusu/default.aspx

Eğer banka bu konuda arttırıma gitmez ise, başka bir bankaya başvurabilir, 2 veya 3 düşük limitli kredi kartını kullanabilirsiniz. Günümüzde yapılan en büyük hata ise, kişilerin gelirlerinin düşük olmasına rağmen, yüksek limitli kart kullanmaları ve aylık kredi kartı borçlarının asgari tutarlarını ödemeleridir.

Asgari ödenen borcun üzerine BBDK tarafından belirlenen kredi kartı gecikme faizi eklenmekte ve borçlar çoğalarak içinden çıkılmaz bir hal almaktadır. Bu sebeple özellikle sigortasız çalışanlar veya işsizler kredi kartı alırken limit belirleme konusunda hassas davranmaları hem kredi kartı veren bankalar hemde kendileri açısından olumlu sonuçlanacaktır.

YORUMLAR

 1. espessee dedi ki:

  yalan böyyle birşey yok..işsizsen hiç bir şekilde kredi kartı vermiyorlar..istediğin kadar dürüst ol farketmiyor..çalışıp üçkağıtçı bile olsan hertürlü kredi kartı alırsın..

  1. Hodrimeydan dedi ki:

   Ben aldım 4000 TL aidatsız kredi kartı hemi de işbank tan heyyyy gidi tosuncuk

 2. mert dedi ki:

  kredi cekemwyemler kkb 1300 olup ssk olmaya kredi cektirilir wapsat danisma 0545

 3. Mehmet yılmaz dedi ki:

  12 yillik bagkurluyum pirim odemedim 18 ay askerlik var emekli olmak istiyorum banka borcun 40000 bin tlsini veriyor param olmadigi icin emekli olamiyoeum25000 tlye ihtiyacim var

 4. ertan süloğlu dedi ki:

  işşizim kredi çekmek istiyorum puanım yüksekmi acaba