İstanbul’da Ticket Sodexo Bozan Yerler (Yemek Çeki Kırdırma)

07.07.2022
İstanbul’da Ticket Sodexo Bozan Yerler (Yemek Çeki Kırdırma)

2022 yılında çalıştığınız işyerinizden size sodexo ve diğer ticket çekleri ile yemek verilebilir. Bu kartı kullanarak işyerinin anlaşmalı lokanta ve restaurantlarında yemek yiyebileceğiniz gibi, yemek yemeyi tercih etmez iseniz bazı işletmelerde diğer hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Hatta bu kartları bozdurma ve kırdırma işlemi ile yemek çekini nakit paraya çevirebilirsiniz. Ticket ve sodexo anlaşmalı marketler, lokantalar, alışveriş merkezleri, giyim dükkanları, ayakkabıcılar ve nakit para veren yemek fişi kırdıran yerler ihtiyaçlarınıza yönelik çözümler sunabilir. 2022 yılında birçok çalışan öğle yemeğini basit menülerle geçiştirmekte ve yemek fişini bozdurarak ticket kırdırma firmalarına başvuru yapmaktadırlar. Bu sayede kartta bulunan krediler sayesinde bir miktar nakit paraya kavuşmuş olursunuz. İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında ticket geçen çok sayıda firma bulunmaktadır.  İhtiyacınız olan nakit parayı yasal yollardan temin etmek var iken, kim olduğu belli olmayan ve kendine tefeci diyen şahıslardan uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Ticket Sodexo Bozdurma ve Kırdırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Günümüzde bir çok firma kullanıcıların yemek ihtiyacını popüler olan bu kartlar ile karşılamaktadır. Bu kart sayesinde 24 binden fazla firma ve 1 buçuk milyondan fazla kişi aktif olarak kullanmaktadır. İstanbul’un hangi semtinde olursanız olun birçok market veya giyim mağazasında sodexo kartınızı kullanabilirsiniz. Artık tüm restaurant ve alışveriş merkezleri de bu kart ile anlaşma yapmaktadırlar. Çünkü çalışan harcamadığı ticket ve sodexolar ile evinin ihtiyaçlarını karşılamayı düşünebilir. Firmaların kartlara yükledikleri kontör ve TL. bakiyeleri ise haftalık, 15 günlük veya aylık periyotlara göre belirlenmektedir. 2022 yılında bazı firmalar belirli ücret ve komisyonlar alarak sodexo ve ticket kartınızı paraya çevirdiklerini söyleyebilirler. Mağazalarda bu alışverişler sonrasında yemek kartı firmalarından belirli bir ücret öderler. Bu sebeple toptan yemek satabilen firma kartı kırarken belirli bir komisyon talep etmektedir. Kart bozdurma işlemi için ortalama yüzde 20 oranında komisyonlar talep ettikleri duyulmuştur. Bu kapsamda kartında 200 TL. bulunan bir vatandaş sodexo kırdırma işlemi yaptırdığında kendisinden 40 TL. civarında bir kesinti olabilir. Ancak bu kişi kartı ile gıda ve giyim alışverişi yaparsa hiçbir kesintiyle karşı karşıya kalmayacaktır. İstanbul Bakırköy, Adalar, Sirkeci, Kadıköy bölgelerinde bulunan yüzlerce mağazada komisyonsuz alışveriş yapabilir veya 100 liranın 20 lirasını komisyonculara vererek yemek kartınızı bozdurmayı deneyebilirsiniz.

Web sitemizce hiçbir yemek kartı, hiçbir şekilde paraya çevrilmez.

Tercih sizin! Sodexo kırdırma işlemi yaptırdığında kendisinden 40 TL. civarında bir kesinti yapılacağını tahmin ediyoruz. Ancak bu kişi kartı ile gıda ve giyim alışverişi yaparsa hiçbir kesintiyle karşı karşıya kalmayacaktır. İstanbul Bakırköy, Adalar, Sirkeci, Kadıköy bölgelerinde bulunan yüzlerce mağazada komisyonsuz alışveriş yapabilir veya 100 liranın 20 lirasını komisyonculara vererek yemek kartınızı bozdurabilirsiniz. Tercih sizin!

Ticket Sodexo Bozdurma ve Kırdırma
Ticket Sodexo Bozdurma ve Kırdırma

Sodexo Ticket Bozdurma İşlemi Yasal mı? Nerelerde Bozdurulur?

Firmalar tarafından en çok verilen yemek kartları Win Win, Ticket, Sodexo ve Setcard olarak adlandırılır. Nasıl ki işletme çalışanlarının yemek masrafları için yemek kartı veriyor ise, çalışanlar bu kartlarını diledikleri gibi kullanmakta özgürdürler. Bu kapsamda komisyon karşılığında ücret alarak yemek kartı kırma işlemi yasaldır. Çalışan ister yemek yer, ister alışveriş yapar, isterse direkt olarak paraya çevirir. Hak işyeri sahibi tarafından tekelde kart hamiline tanınan bir ayrıcalıktır. Ancak ülkemizde acil nakite ihtiyacı olan vatandaşın bu durumundan faydalanan yemek kartı tefecileri de bulunmaktadır. Eğer yemek kartınız var ise bazı tefeciler sizden yüksek meblağlar talep ederek bozdurma işlemi önerebilirler. Örneğin kartınızda 500 TL. para var iken size 200-250 TL. vererek bozdurmanızı isteyebilirler. Bu kişilerin Eminönü ve Bağcılar bölgelerinde bulunduğundan bahsedilmektedir. Hal böyle olunca ticket kartını paraya çeviremeyen vatandaş ihtiyacından dolayı mecburen teklifi kabul etmektedir. Okuyucularımızın mağdur olamaması için bunun yerine aşağıda ki yöntemleri kullanmanızı öneriyoruz.

 • Sürekli yemek yediğiniz restorana başvurmanız en iyi tavsiyedir. Sonuçta satılan yemeklerin bir bedeli olduğu gibi tanınan müşterilerin nakit paraya çevirme ihtimalleri daha yüksektir.
 • Patronunuz kartınıza TL. yüklemeden önce nakit ihtiyacınız olduğunu söylerseniz yemek paranızı peşin olarak alabilirsiniz.
 • Mesai arkadaşlarınıza TL. puanlarınızı ücret karşılığında satabilirsiniz.
 • İstanbul’da ki anlaşmalı marketlerden yakınlarınızın alışveriş harcamalarını ticket ile yapabilir, bu alışveriş neticesinde kendilerinden nakit para alabilirsiniz.

Sodexo Ticket Nerelerde Geçer? Alışveriş Yapılır mı?

Her Sodexo ve setcardın kendi içinde çeşitleri bulunmaktadır. Örneğin Sodexo’nun Restaurant pass, busines pass, fuel pass, gift pass bazı çeşitleridir. Ülkemizde 50 binden fazla kart geçen mağaza bulunmaktadır. Bunlardan bazıları Bim, Şok, A101, Migros, Lc Waikiki Master passs gibi büyük alışveriş market zincirlerinde de geçmektedir. İnternet üzerinden yemek kartınızın sorgulama sayfasına girerek kaç TL. bakiyeniz kaldığını sorgulamanız mümkündür. Bununla birlikte bakiye devri, aktarma işlemleri de yapılabilir.

 • Sodexo bakiye sorgulama için tıklayınız!
 • Setcard bakiye öğrenme servisine gözatın!
 • Ticket online sipariş için bu sayfayı ziyaret edin.
 • Win win bakiye öğrenme sitesini inceleyin!

Bunun haricinde kartınıza özel kampanya ve fırsatlar, sisteme yeni katılan lokantalar, ne kadar bakiyeniz kaldığı, size en yakın mesafede bulunan ve kartınızın geçtiği işletmeler hakkında bir kaç tıklama ile kesin bilgilere ulaşabilirsiniz. İstanbul’da ticket bozan yerler hakkında online sorgulama yapabilirsiniz.

Yapacağınız harcamaya göre bakiyeniz yeterli değil ise yeni bakiye yükleyebilir veya harcamanızı yapabilirsiniz.  Bununla birlikte IOS ve Android ticket uygulaması sayesinde İstanbul ilimizde ticket geçen marketleri ve restaurantları anında görüntüleyebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. emrah dedi ki:

  350tl sodexda bozdurmak istiyorum anadolu yakasi bostanci

 2. Deniz Taşlı dedi ki:

  300 tl bozdurmak istiyorum fakat kimseye bozduramadım

 3. uğur dedi ki:

  150 sodexom var beykentteyim bozabilecek bir yer varsa ulaşırsa sevinirim

 4. Emrah dedi ki:

  Ticketımı bakire çevirmek istiyorum numara alabilir miyim

 5. ESMA dedi ki:

  Numarayi yazabilir misiniz ?

 6. Turgut dedi ki:

  Benimde tivket bozdurma işlemi var nerede bozabilorim yardimci olursaniz sevinirim

 7. ümit dedi ki:

  Kardeşim nasıl ulaşıcaz sana

 8. Onur dedi ki:

  3400 TL bozduracağım setkart iyi bir yüzde ile komisyon alacak arkadaş var ise bozdurmak istiyorum normalde bozdurmam ama iş ile ilgili sıkıntı dan dolayı bozdurmak istiyorum onuryenici mesaj atın

 9. Okan dedi ki:

  650 tl bozdurucam ara kardes

 10. Onur dedi ki:

  400 TL bozdurmak istiyorum

 11. Hakan dedi ki:

  Bana nm verir misiniz bende kucukcekmecede oturuyorum ticket bozdurcam

 12. mehmet dedi ki:

  0553 küçükçekmece de ticket metropolcard ve setcard kırma bozma işleri yapıyoruz. işyerimizde işlem yapabilirsiniz. detaylı bilgi için arayınız

  1. Chntshn dedi ki:

   Mehnet benim numaram ticket bozdurucam ara bense kucukcekmede oturuyorum

  2. Ali dedi ki:

   Mehmet kardeşim iletişim için numarayı yazarsan sevinirim

  3. ESMA dedi ki:

   İletişim için numaranızı verir misiniz?

  4. Kadir dedi ki:

   Merhaba mehmet ticket var bozdurmak istiyorum

  5. Şeyda dedi ki:

   Bende ticket bozdurmak istiyorum telefon numaranizi verirmisiniz

  6. Eray dedi ki:

   Tel no verebilirsin mehmet

  7. barış dedi ki:

   mrblar benim ticket kartımda 500 tl var bozdurmak istiyorum

   1. Talip dedi ki:

    490 tl sodexso var kırdırmak istiyorum

  8. barış dedi ki:

   bende de 500 var tıcet var bozdurabilirmis

  9. Lale dedi ki:

   Merhaba iletiaime gecebilir misiniz benimle

   1. Ibrahim dedi ki:

    Merhaba benim 900 tl ticket VAR bozmak istiyorum iletişime gecermisiniz 603

   2. Ercan dedi ki:

    Kardeş telefon numarası nedr

   3. Tarık Coşkun dedi ki:

    Nasıl ulaşabilirim

   4. Süleyman dedi ki:

    Merhaba sodexo bozdurmak istiyorum mail den ulaşabilirsiniz

  10. Ebru dedi ki:

   Merhaba yeriniz tam olarak nerede

  11. Yunus dedi ki:

   Kardesim numarani veya adresini yazabilirmisin

  12. Ibrahim dedi ki:

   Merhaba kolay gelsin benim 900 tüketim bozabilcekmisiniz bilgi verirseniz sevinirim 4509

  13. Ismail dedi ki:

   Sodexo bozuyomusunuz

  14. gurkan dedi ki:

   Telefon alabilirmiyim

  15. Turker dedi ki:

   .abi selam yeriniz nerede Beylikdüzü nde yaşıyorum ticket bozdurmak istiyorum 317 lira var şuan her ay 380 yükleniyor

  16. can dedi ki:

   yeriniz nerede tam.olarak

  17. saadet dedi ki:

   dönüş yapabilir misiniz

  18. Gökhan dedi ki:

   Numaraniz yok nasil ulasicaz

1 2 3 26