Kendi Arsasına Ev Yapmak İsteyene İnşaat Kredisi Verilecek

04.01.2023
Kendi Arsasına Ev Yapmak İsteyene İnşaat Kredisi Verilecek

Günümüzde birçok kişi maddi sıkıntı ve ellerinde nakit parası olmaması sebebiyle arsasını arazisini müteahhitlere vermek zorunda kalmaktadır. Ve rahat olan müstakil ev hayalleri askıda kalmaktadır. Arsanıza dilediniz gibi daire inşa edebilmeniz için bankaların sizler için sağladığı bir çok kolaylık vardır. Bunlardan birisi de inşaat kredisidir. Hayalini kurmuş olduğunuz inşaatınızı yapmak ya da tamamlamak için bankalara gidip  inşaat kredisine başvurabilirsiniz. Ödeme kolaylığı  sağlayan bankaların size sunmuş olduğu uzun vade imkanları sayesinde rahatlıkla kendi evinizi dilediğiniz gibi yapabileceksiniz. Hangi Bankalar veriyor?

 • Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası
 • Halkbank
 • Türkiye İş Bankası
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • QNB Finansbank(Konut Geliştirme ve Yenileme)
 • Şekerbank (Kooperatiften Konut Kredisi)

Ziraat Bankası İnşaat Tamamlama Kredisi

Ziraat Bankasının sağlamış olduğu kredilerden bir diğeri ise İnşaat tamamlama kredisidir. Bu kredi imkanlarından yararlanarak hayalini kurmuş olduğunuz evinizi artık çok daha rahat bir şekilde inşa edebilirsiniz. Ayrıca konut yapmak veya yarım kalmış inşaatınızı tamamlamak için bankanın sağlamış olduğu bu kredi imkanlarından yararlanabileceğiniz gibi banka 120 aya kadar vade imkanı sağlayarak  uygun ödeme koşulu ile ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için artık kendi evlerini yapmak hayal olmaktan çıkıyor.

Ziraat Bankası İnşaat Tamamlama Kredisi
Ziraat Bankası İnşaat Tamamlama Kredisi

İnşaat kredisine başvurduğunuz zaman;

 • 120 aya kadar vade imkanı sağlanmaktadır.
 • Kredi vadesi boyunca konut ve hayat sigortası yaptırmanız gerekecektir.
 • İnşaat halindeki konutun en az %70 inin bitmiş olması gerekmektedir.
 • Kredi, çekilecek gayrimenkul üzerine ipotek edilir.(Bazı durumlarda ise ek teminat talep edilir.)

Ayrıca kredi başvurusu için Ziraat Bankası’ na gitmeniz durumunda inşaatın yüzde 70′ inin tamamlanmış olduğunu bankaya belgelemeniz gerekmektedir.

Halkbank Dost Konut Kredisi
Halkbank inşaat kredisine

İnşaat yapma kredisi alarak da kendi arsanıza ev yapabilirsiniz.

Halkbank Dost Konut Kredisi

Yıllardır kendi evinizi yapmak istiyorsunuz fakat maddi yetersizliklerden dolayı hayalini kurmuş olduğunuz evinizi  yapamıyorsanız eğer Halkbank size destek oluyor ve İnşaat Destek Kredisi vererek hayallerinizi gerçekleştiriyor. Bu destekten faydalanabilmek için aşağıdaki maddelere dikkat etmeniz gerekmektedir.

 •  Çekilecek olan kredinin vadesi en fazla 180 ay olmalıdır.
 • İnşaat seviyesinin %70 olması gerekmektedir.
 • İnşaatın mevcut tamamlanma seviyesindeki kredi başvurularının ekspertiz değeri %80 ile sınırlı olarak kullandırılmaktadır.
 • Kredi kullanacak kişinin çalışmış olduğu iş sektörü gayrimenkul ve inşaat ticareti dışında olması gerekmektedir.

120 aya kadar çekeceğiniz konut kredilerinde geçerli olacak olan faiz oranı yüzde 2,47 olurken, 121 aydan 180 aya kadar olan kredilerin faiz oranları yüzde 2,54 olacaktır. İnşaat kredisi ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Türkiye İş Bankası İnşaat Kredisi

Konut yapmak ya da başladığınız konutu tamamlamakta maddi sıkıntı çekiyorsanız bankanız uygun vade ve faiz oranlarıyla ihtiyaçlarınızı karşılamaya hazır. Ödeme planını hesaplamak için istediğiniz kredi miktarını ve vadesini yazarak ödeme planını görebilirsiniz. Başvuru yapmak için size en yakın İş Bankası şubesine gidip kredinizi alabilirsiniz.

İş bankası konut kredisi hesaplaması yaparak aylık ödeme planı oluşturabilirsiniz.

Konut kredisi başvurusu yapmak için gerekli belgeler aşağıda verilmiştir;

 • Başvuru Formunu doldurmanız gerekecektir.
 • Gelir durumunuzu gösteren bir belge (Maaş bordrosu)
 • Nüfus cüzdanı ve ya sürücü belgenizin aslı ve fotokopisi
 • Satın alacağınız konutun üzerinde ipotek, rehin gibi durumların olup olmadığını gösteren Tapu Dairesi yazısı

Yukarıda gerekli görülen bu evrakları tamamlayarak başvuruda bulunmuş olduğunuz da işlem süreniz daha hızlı bir şekilde ilerleyecektir. Ayrıca unutmamak gerekir ki kredi notunuz da bu işlemler için oldukça büyük öneme sahiptir. Kredi notunuz yüksek olduğu taktirde talep etmiş olduğunuz miktarda nakit paraya sahip olabilirsiniz. https://esnafkredi.net/insaata-baslama-kredisi-ile-muteahhitlige-adim-atin/ içeriğimizden inşaat yapımı ve tamamlanması için bankalar tarafından verilen kredileri inceleyebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.