Komisyonla Kredi Kartı Çıkartılır Mı? (Yüksek Limitli)

03.01.2023
Komisyonla Kredi Kartı Çıkartılır Mı? (Yüksek Limitli)

Bankalar tarafından bazı sebeplerden dolayı kredi ya da kredi kartı alamayan kişiler komisyonla bu işlemleri yaptırmak yolunu seçmektedir. Komisyonla kredi veren firmalar imkansız kredilerin dahi müşterilerine sunulduğunu söylemektedir. Bu sebeple pek çok kişi tarafından internet üzerinden komisyoncuların iletişim adresleri araştırılmaktadır. Bu anlamda finansman sağlayan pek çok şirket bulunmaktadır. Bu firmalardan bir tanesi Misyon adını taşımaktadır. Misyoncu kredi veren firmaların güvenilir olup olmadığı ise hala tartışılan konular arasında yer almaktadır. Sizler için komisyonla yüksek limitli kredi kartı çıkartılabilir mi sorunun cevaplarını araştırdık.

İmkansız Kredi Çıkarılır

Vatandaşımız finansman ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile ilk olarak bankaların yolunu tutmaktadır. Doğru olan da budur. Ancak bankaların müşterilerine kredi ya da kredi kartı verirken dikkat ettiği pek çok husus bulunmaktadır. Bu hususları maddeler halinde sıralayacak olursak;

 • Kredi ya da kredi kartı talebi ile bankaya gidecek olanların düzenli gelir sunması gerekiyor. Gelir durumunun bankaya belgeler ile kanıtlanması ilk şarttır.
 • 18 yaşını tamamlamış olmak ve bankalara göre değişen üst yaş sınırını aşmamak gerekiyor.
 • Kredi notunun yüksek olması temel şarttır.
 • Daha önceden kredi çekmiş olanların borçlarını ödeyememe durumlarından dolayı haklarında icra takibi kararı başlatılmamış olması gerekiyor.
 • Bankalara ödenmemiş kredi ya da kredi kartı borcu olanlara herhangi bir bankacılık ürünü verilemiyor.

Kara listeye kredi veren bankaları inceleyerek kredi başvurusu yapabilirsiniz.

imkansız-kredi-çıkarılır
İmkansız kredi çıkarılır
 • Banka talepleri inceledikten  sonra müşterinin sicilinde bir olumsuz durumla karşılaşırsa kredi vermekten imtina edebiliyor.
 • Bankalar gerekli gördüğü durumlarda ek belge, kefil ya da teminat talebinde bulunabiliyor.
 • Şayet daha evvel herhangi bir kişiye kefil olunduysa ve borç ödenmediyse talep olumsuz sonuçlanacaktır.
 • Kredi kartı olan bir müşterinin ödemelerinde 1 yıl içinde düzensizlik görülüyor ise ya da yıl içinde 3 defadan fazla asgari tutarın altında ödeme yapıldıysa talep reddedilecektir.
 • Belgelediğiniz gelir ile talep ettiğiniz limit arasında fark varsa yine talebiniz ret edilecektir.

Bu sebeplerden dolayı bankalardan kredi ya da kartı alamayanlar finansman ihtiyaçlarının karşılanması için çeşitli yöntemlere başvurmaktadır. Komisyoncu firmalar bu alternatiflerden sadece bir tanesidir. Kara listedeki banka müşterilerine dahi bir komisyon karşılığında kredi verebileceklerini addeden bu firmalar pek çok kişi tarafından araştırılmakta ve güvenilirlikleri sorgulanmaktadır. Tefeci arayanlar bozdurma telefon alıp satma yöntemi ile gelir elde edebilir.

Komisyonla Kredi Kartı Çıkar mı?

Bireysel kredi kartlarını kullanmayan kişiler artık yok denecek kadar azdır. Kredi kartlarının en çok tercih edilme sebeplerinin başında taksitlendirme imkanının bulunması gelmektedir. Ancak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından bazı harcamalara taksit sınırlaması getirilmiştir. Kredi kartı ile yapılacak olan ofis malzemesi alımları, kozmetik, akaryakıt, telekomünikasyon, doğrudan pazarlama, yemek ile yurt dışı harcamaları, gıda ve alkollü içeceklerin alımlarında taksit uygulanmamaktadır. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir düzenleme ile birlikte yurt dışındaki konaklama ve ulaşım masrafları ile cep telefonu alımlarındaki taksit yasağı kaldırılmıştır.

komisyonla-kredi-çıkar-mı
Komisyonla kredi çıkar mı?

Şahıslar için kullanılan kredi kartlarında yönetmeliğe göre gelir beyan edemeyecek durumda olanlara verilecek kredi kartı limitinin 1000 TL olduğu bilinmektedir. Gelir beyan edenlerde ise ilk yıl aylık gelirin 2 katı tutarında, ikinci yıl ise 4 katı tutarında olabilmektedir. Esnafa yüksek limitli kredi kartı veren bankaları inceleyerek bu bankalara kredi kartı talebi ile gidebilirsiniz.

Ancak business kart olarak adlandırılan ticari kredi kartlarında taksit durumu bireysel kredi kartlarına göre değişiklik göstermektedir. Esnafların mal alımlarında yüksek meblağlara ihtiyaç duyarlar. Fakat bu alımlarda peşin para her zaman yeterli tutarda olmayabilir. Bu sebeple yapılacak olan alışverişlerin tutarlarının ödenmesinde ve taksitlendirilmesinde kredi kartları kullanılmaktadır. Sigara, tekel ürünleri, alkollü içecek, elektronik cihaz, ofis malzemesi vb. alımlarında bu kredi kartları esnaflara pek çok kolaylık sağlamaktadır. Örneğin kamyoncuların kamyon depolarını doldurmaları için yüksek tutarlara ihtiyaçlara vardır. Akaryakıt alımlarında yüksek limitli kredi kartına ihtiyaç vardır. Limitler ise bankaya sunduğunuz evraklara ve cironuza bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Komisyoncu Firmalar Güvenilir mi?

Kredi kullanmak ya da bir kredi kartı sahibi olmak isteyenlerin sürekli olarak araştırdıkları konular arasında bankalar tarafından kredi alamayan kişilere komisyoncu firmaların aracılık etmesi durumudur. Banklar tarafından kara listeye alınmış, haklarında icra ve haciz takibi çıkan kişilerin, bankalardan kredi kullanması ya da kredi kartı ürünü almak için bankaya başvurması mümkün değildir. Kara listede olana kredi çıkarılır, çıkmayan kredi çıkartılır, komisyonla kredi kartı verilir vb. söylemler ile faaliyet göstermekte olan pek çok firma bulunmaktadır. 

Bu firmalar kendilerini danışmanlık firması olarak tanıtarak, kredi konusunda size destek olabileceklerini söylemektedir. Denize düşen yıla sarılır misali, esnaftan çalışana kadar pek çok vatandaşımız bu firmalara itimat etmektedir. Sicili olumsuz olan kişilere finansman verilecek olsa, bunu yasal bir düzlemde faaliyet gösteren bankalar elbette ki yapabilir. Ancak bankalardan neden kredi ya da kredi kartı alınamayacağını ifade ettik. Senetle acil nakit veren ikrazat firmaları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

komisyoncu-firmalar-güvenilir-mi
Komisyoncu firmalar güvenilir mi?

Bu firmaların da geçim kaynakları para satarak para kazanmaktır. Ancak bir arkadaşınıza dahi para veriyor olsanız asıl amacınız bu parayı geri almak olacaktır. Bu firmalar da babalarının hayırlarına para vermediklerinden dolayı, geri ödeme potansiyeli olmayan bir müşterilerine neden para vermek istesinler ki? Bu mantığa ayrı faaliyet gösteren firmalara kesinlikle itimat edilmemeli ve güvenilmelidir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından denetlenen ve yasal olarak faaliyet gösteren pek çok faktoring şirket bulunmaktadır. Ancak illegal olarak faaliyet gösteren diğer firmalara güvenilmemesi gerektiğini buradan ifade etmek istiyorum. Borç arayanlara 1 saatte nakit bulma yöntemlerini ele aldığımız içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz. Sunduğumuz yöntemler tamamen yasaldır.

Ticari Kredi Kartları

Hemen hemen her bankanın ticari kredi kartı ürünü bulunmaktadır. Komisyoncu firmalar müşterilerine belirli bir komisyon oranı ile kredi verirken, kredi kartı çıkarmaları mümkün olmamaktadır. Ancak gerekli olan tutar kredi kartından çekilerek herhangi bir harcama yapılıyormuş gibi gösterilebilir. Daha sonra pos cihazının alındığı bankadan bu tutar için finansman sağlanabilir. Fakat bu firmalara kesinlikle itimat edilmemesi gerekiyor. Kredi kartı hizmeti sunan bankalara kredi kartı başvurusu yapmanızı tavsiye ederiz.

Aşağıdaki linklere tıklayarak ticari kredi kartları ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve kart başvurusunda bulunabilirsiniz.

ticari-kredi-kartları
Ticari kredi kartları

Ticari Kredi Kartı Başvurusu

Ticari kredi kartı talebi ile bankaların kapısını çalacak olanların ilk olarak bir hesap açmaları gerekiyor. Bankalara ticari kredi kartı talebi ile gidecek olanlar istenen evraklar farklılık göstermektedir. Tabi kredi kartlarının limitleri de işletmeye göre farklılık arz edecektir. Ancak bireysel kartlara göre business kartların 5 bin TL, 10 bin TL limitli olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Ticari kredi kartlarına sahip olmak isteyen esnaflarımıza ilk tavsiyemiz bu kartların aidatlarının bireysel kartlara göre daha fazla olduğuna dikkat etmeleridir. Ticari hesaplarınızda yüksek meblağlar varsa, bankadan kart aidatı talep etmemesini rica edebilirsiniz. Normal şartlarda bankalar müşterilerinin harcamalarını tek tek incelemezler. Fakat kredi kartı borcunun ödenmesi konusunda yaşanacak olası bir olumsuzluktan dolayı, şirket sahiplerinin ya da esnafın bireysel olarak sicillerinin etkilendiğini söylemek daha doğru olacaktır.

Kart başvurusu yaparken bankaların talep ettiği evraklar farklılık gösterecektir.

Anonim şirketler

 • Ticaret sicil gazetesi
 • Bankadan temin edilecek olan başvuru formu
 • Vergi levhası
 • Şirket ortaklarının kimlik belgeleri
 • Şirketi temsilen görevlendirilen kişinin noterden alacağı imza sirküler ile banka şubelerine gidebilir.

Limited Şirketler 

 • Ticaret sicil gazetesi
 • Vergi levhası
 • Bankadan temin edilecek olan kredi başvuru formu
 • Ortakların kimlik belgeleri ve yetkili ortağın imza sirküler ile banka şubelerine giderek kredi kartı talebinde bulunulabilir. Kredi çekemeyenler kredi kartından nakit avans çekebilir.

Finansman sağlamak amacı ile başvurulacak pek çok yöntem bulunmaktadır. Ancak şahısların dikkat etmesi gereken konulardan en önemlisi bu yöntemlerin yasal olup olmadığıdır. Yasal olmayan yollara başvurmanız durumunda idari yaptırımlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Gelir elde etmek amacı ile ticari faaliyetlerde bulunulması kanunlarımıza göre yasaklanmıştır. Tefecilere, komisyoncu firmalara, ponzi işlere vb. başvurmamanızı tavsiye ediyoruz.

YORUMLAR

 1. Orhan dedi ki:

  Esnafım kredi notum düşük otuz bine ihtiyacım var

 2. İkbal dedi ki:

  Ben kireti kartı almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler ederim