Kredi Kartım Nerede? Online Banka Kurye Sorgulama (GÜNCEL)

03.01.2023
Kredi Kartım Nerede? Online Banka Kurye Sorgulama (GÜNCEL)

Kredi kartı başvurusu kabul edilenlerin kartları 15 gün içerisinde ikametgah adreslerine gönderilmektedir. Ancak acil kart ihtiyacı olanlar kartlarının nerede olduğunu merak etmektedir. İş Bankası, Akbank, Denizbank, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası gibi daha pek çok bankanın kurye takip ya da sorgulama sayfaları bulunmaktadır. Bankaların kargo ve kurye adreslerine girerek kredi kartınızın nerede olduğunu ve ne zaman adresinize teslim edileceğini öğrenebilirsiniz. Sizler için bu bankaların sayfalarını araştırdık. Bakalım kartınız neredeymiş?

Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Gerekli evraklar ile banka şubelerine başvuru yaptığınızda, bir süre hakkınızda tahkikat yapılır. Yapılan inceleme sonrasında kredi notu yüksek olan, kredi geçmişleri temiz olan şahısların başvuruları kabul edilir. Başvuru için bankalara gelir belgesi sunulması gerekmektedir. Zaten kredi kartı limitleri aylık gelirin 2 katı kadar olabilmektedir. Banka başvurunuzu kabul ederse kredi kartınızın adrese mi teslim edileceği yoksa banka şubesinden mi alacağınız sorulmaktadır. Bu soruya vereceğiniz cevap şu açıdan önemlidir. Kredi kartının teslimat zamanı seçeneğe göre farklılık gösterecektir. Acil ihtiyaçlarınız için isimsiz kredi kartı da alabilirsiniz.

kredi-kartı-başvurusu
Kredi kartı başvurusu

Şayet ikametgah adresinize kartınızın gönderilmesini isterseniz kart kuryeler aracılığı ile gönderileceğinden elinize ulaşması 15 günü bulmaktadır. Ancak banka şubesinden teslim alacağınızı bildirirseniz 1 hafta içerisinde kredi kartınızı teslim alabilirsiniz. Kartın eve gelmesini talep edenler için bankalar tarafından kredi kartı başvuru takip sayfaları oluşturulmuştur. Bu sayfalarda formlar yer almaktadır. İlgili alanları doldurarak kredi kartınızın nerede olduğunu ve adresinize ne zaman teslim edileceğini sorgulayabilirsiniz. Kredi kartı kurye tarafından getirildiğinde bildirdiğiniz adreste olmanız gerekiyor. Farklı bir kişiye kart teslimatı yapılamamaktadır. Yapılan sözleşme gereği kartın, kart hamili dışında bir kişiye teslim edilmesi yasaktır.

Kredi kartının adrese geç gelmesi banka ile ilgili bir durum değildir. Anlaşma sağlanan kargo şirketleri toplu gönderim yaparlar. Bu sebeple bir süre beklemeniz gerekebilir. Şayet işiniz acil ise kartınızı şubeden alabileceğinizi görevlilere bildiriniz.

Garanti Bankası Kredi Kartı Başvuru Takibi

Garanti Bankası’ nın herhangi bir kredi kartı ürününe başvuru yapan müşteriler başvurularının hangi aşamada olduklarını merak ediyorlarsa sayfada yer alan form üzerinden sorgulama işlemi gerçekleştirebilirler. Başvurulan ürün, form numarası, telefon numarası, doğum tarihi ve doğrulama kodunun girilmesi gerekmektedir.

Bu formdan Bonus Card, Miles & Smiles, American Express, Flexi ve Money kartların sorguları yapılabilmektedir. Garanti Bankası kredi kartı başvuru takibi yapmak için tıklayınız.

Akbank Başvurum Nerede?

Akbank’ ın sorgulama sayfası sayesinde kredi ve kredi kartı başvurunuzun ne durumda olduğunu takip edebilirsiniz. “Başvurum nerede?” seçeneği üzerinden ayrıntılı olarak takip yapmak mümkündür. Başvuruların hangi aşamada olduğunu öğrenmek için müşteri hizmetlerini aramanıza ya da banka şubelerine gitmenize gerek yoktur. Akbank direkt ile de başvurunuzun hangi aşamada olduğunu takip edebilirsiniz.

Axess, Wings ve Free kartlar için takip yapılabilmektedir. Başvurusu kabul edilen banka müşterileri kurye detaylarını da kolaylıkla öğrenebilir. Müşteri/T.C. kimlik no ve şifrenizi girerek başvuru takibi yapmak için tıklayınız.

Türkiye İş Bankası Kredi Kartı Başvuru Takip

Bireysel kredi kartı başvurusu onaylanan İş Bankası müşterileri için banka tarafından sorgulama sayfası yapılmıştır. Bu sayfa üzerinden kartların kurye sorgusu yapılabilir. Sorgulama yapabilmek için aşağıdaki iki seçenekten birini seçmek gerekir;

  • Kimlik no ve tel no ile sorgulama
  • Referans no ile sorgulama 

İki seçenek aynı anda kullanılamıyor. İlk seçeneği tercih edenler telefon numaraları ve kimlik numaralarını forma ekleyecekler, ayrıca sayfanın alt kısmında bulunan doğrulama kodunu gireceklerdir. Referans numarası ile sorgulama yapmak isteyen banka müşterileri de buraya referans no’ larını girip doğrulama kodunu da yazarak sorgulama yapabileceklerdir. Kredi kartı başvuru takibi yapabilir ve kartınızın nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

TEB Başvurum Nerede?

Türk Ekonomi Bankası da kredi kartı talep eden müşterileri için sorgulama sayfası yapmıştır. Sayfada 3 kademe vardır. 1. aşama bilgiler, 2.aşama ürün seçimi, 3. aşama ise durumdur. İlk olarak cep telefonu, T.C. kimlik no ve doğrulama kodu girilmelidir. Daha sonra başvuru yaptığınız kredi kartını seçmeniz gerekiyor. Bu bilgileri doldurduktan sonra başvuru durumunuz gösterilecektir.

teb-başvurum-nerede
TEB başvurum nerede?

Finansbank Kart Başvuru Durumu

Finansbank da sorgulama için ayrı bir sayfa oluşturulan bankalar arasında yer almaktadır. Bireysel kredi kartlarının (Card Finans) kuryeye teslim edildikten sonraki durumlarını sorgulayabilirsiniz. Sorgulama sayfasında doldurulması zorunlu alanlar yer almaktadır. Ad, Soyad, T.C. kimlik no, cep telefon no ve güvenlik kodu alanları doldurulmalıdır. Kredi kartı takibi yapabilir ve başvurduğunuz tüm kredi kartlarının ne durumda olduğunu öğrenebilirsiniz. (Sayfa pop-up olarak açıldığı için şayet bilgisayardan görüntüleme yapıyorsanız onay vermelisiniz.) Ayrıca T.C. kimlik numaranızı 2273 e göndererek kredi kartı başvurusu yapabilir ya da başvuru durumunuzu öğrenebilirsiniz.

Yapı Kredi Başvuru Durumumu Nasıl Öğrenebilirim?

Yapı Kredi’ nin de sorgulama sayfası bulunmaktadır. Bu akıllı takip özelliği sayesinde kredi ve kredi kartlarınızın başvuru durumlarını öğrenebilirsiniz. Başvurusu olumlu sonuçlananlar ise kartlarının nerede olduğunu takip edebilir. SMS ile sorgulama özelliği de bulunmaktadır. Başvuruda bulunduğunuz kart tipi boşluk TCKN yazarak 4407‘ ye kısa mesaj gönderebilirsiniz. Sorgulama yapılacak kredi kartları World, Opet, Gold, Platinum, FBGold, Adios, Fb, Kocailem, Adiosprm, Play, Crystal, Taskitci ‘ dir.

Bankanın başvuru sorgulama sayfasına girdiğinizde T.C. kimlik numarası, cep telefonu numarası ve güvenlik kodu ile birlikte takip yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Başvuru Durumumu Nasıl Öğrenebilirim?
Yapı Kredi Başvuru Durumumu Nasıl Öğrenebilirim?

Halkbank Kartım Nerede?

Halkbank’ ın ayrı bir sorgulama sayfası bulunmamaktadır. Ancak banka şubelerinden ya da müşteri hizmetlerinden (0850 222 0 400) konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Aktif İleti A.Ş’ den de kartınızın nerede olduğunu sorgulayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Takibi

Ziraat Bankası, banka ve kredi kartını Combo Card adı ile birleştirmiştir. Bu karta sahip olmak isteyen banka müşterileri, başvuru durumlarının ne olduğunu bankanın sorgulama sayfasından öğrenebilirler. Başvuruları onaylanan banka müşterileri ise kartlarının ne zaman geleceğini buradan öğrenebilirler. Ayrıca bankanın anlaşmalı olduğu kuryenet adresinden de takip işlemi yapılabilmektedir.

Vakıfbank Kredi Kartım Nerede?

Vakıfbank’ ın kredi kartı takip sayfası bulunmamaktadır. Ancak mobil bankacılık (0850 222 93 93) aracılığı ile ya da banka şubelerine giderek başvuru durumunuzu sorgulayabilirsiniz. Bankanın anlaşmalı olduğu kurye şirketi kuryenet’ tir. Şirket üzerinden de sorgulama yapabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartım Nerede?
Vakıfbank Kredi Kartım Nerede?

Şekerbank

Şekerbank’ ın başvuru durumu sorgulama sayfası mevcuttur. Ancak başvuruları kabul edilen banka müşterileri için kartın nerede olduğunun takibi Şekerbank şubelerinden ya da 0850 222 78 78 numarasından yapılabilmektedir. Şekerbank da kuryenet ile anlaşmalıdır. Bu şirketten de kart sorgulaması yapabilirsiniz.

Denizbank Kredi Kartı Teslimatı

Banka tarafından başvuruları kabul edilen müşterilerin kredi kartları 1. dereceden yakınlara teslim edilebilmektedir. Adres değişikliği yaptıysanız bu durumu en kısa süre içerisinde banka şubesine bildirmeniz gerekmektedir. Ancak başvuru takibi için bankanın herhangi bir sayfası mevcut değildir. 0850 222 93 93 numarasını arayarak müşteri hizmetlerinden ya da banka şubelerinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bankanın anlaşmalı olduğu kuryenet şirketi üzerinden de detaylı bilgi alınabilir.

denizbank-kredi-kartı-teslimatıdenizbank-kredi-kartı-teslimatı
Denizbank kredi kartı teslimatı

Odeabank Başvuru ve Kurye Sorgulama

Bankanın başvuru ve kurye sorgulama sayfası bulunmaktadır. Bu sayfaya T.C. kimlik no, cep tel no ve güvenlik kodu yazılarak takip işlemi yapılabilmektedir. Sisteme kayıtlı olan cep telefonuna bir doğrulama kodu gönderilecektir. Sorgulama yapmak için tıklayınız.

Pek çok bankanın sorgulama ve kurye takip sayfası bulunmaktadır. Ancak ayrı bir sorgu sayfası olmayan bankaların anlaşmalı olduğu kurye şirketlerinden detaylı bilgi alınabilmektedir. Banka şubelerine giderek ya da müşteri hizmetlerini arayarak da kartınızın nerede olduğunu ve tarafınıza ne zaman ulaşacağını öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.