Kredi Kartsız Altın Satan Kuyumcu Hakkında Bilgiler

01.01.2022
Kredi Kartsız Altın Satan Kuyumcu Hakkında Bilgiler

Taksitle senetle kuyumculardan altın alabilir, taksit seçenekleri ile acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Daha önceden bu yöntemle altın alışverişleri yapılmakta ve geçmişte bu yöntemle altın alınabilmekteydi. Senetle altın satışı tekrar gündeme geldiği gibi, bankalardan kredi çekemeyenler bu yöntem ile acil nakit ihtiyaçlarını karşılamaya başlamıştır. Senetle Satış Yapan Kuyumcular ve Mağazalar altın ve telefon alarak bunları başka bir yerde satarak paraya dönüştürme yöntemi de son zamanlarda nakite sıkışan vatandaşlarımız tarafından oldukça kullanılan yöntemlerden birisi haline geldi. Kuyumcular senetle altın satışlarında güvenilir kişilere satış yaptıkları için bu yöntem ile daha çok kuyumcu tanıdığı olanlar yararlanabilirken, senetle elektronik eşya satışı yapan mağazalardan telefon alıp bunu satarak telefon bozdurarak para sıkıntılarına acil olarak çözüm bulma imkanına sahip olabilirler.

Senet ve çekin güvenilirliğinin olmaması nedeniyle senetle satış yapan kuyumcular bu yöntem ile satış yapmamayı tercih etmektedir. Daha çok kredi kartı ile altın alışverişi için taksit imkanı sunan kuyumculardan alınan altınlar başka bir kuyumcuda bozdurularak acil olarak paraya çevrilirken, nakite sıkışan vatandaşlar bu yöntemle para sıkıntılarına çözüm bulmaktadır. Senetle kredi son yıllarda nakite ihtiyaç duyan vatandaşlarımız tercih ettiği bir yöntemdir.

kredi-kartsız-altın-satmak
Kredi kartı altın satan kuyumcular

Senetle Telefon Satışı Yapan Mağazalar

Devlet tarafından aşırı tüketimin önüne geçmek için yapılan düzenlemelerde kredi kartlarıyla yapılacak beyaz eşya ve telefon  alımlarında taksit sayıları düşürülerek sınırlandırılmış hatta yasaklandığı için birçok vatandaşımız beyaz eşya satışı yapan marka mağazalardan telefon alımlarını senet karşılığında yapmaya başlamıştır. Ev kur gibi beyaz eşya ve mobilya satışı yapan mağazalardan senet karşılığında telefon alarak telefonu başka yerde satıp paraya dönüştürebilirsiniz. Nakite sıkışan birçok vatandaşımız senetle yapılan alışveriş ile telefon alanlar sıfır telefonları başka bir yerde satarak nakite çevirmek suretiyle yani telefon bozdurma yöntemi ile paraya dönüştürerek acil nakit ihtiyaçlarını karşılamanın yolunu bulmuşlardır.

Geleneksel yöntemlerden birisi olan senetle satış yönteminde mağazalar öncelikle alım yapacak olan müşterinin T.C kimlik numarası üzerinden KKB kayıtlarından kredi notuna ulaşarak kredi notu yüksek olan müşterilerin satışlarına onay vererek telefon satışı yapmaktadır. Bu nedenle kredi notu düşük olan ve bankalardan kara listede olan kişiler beyaz eşya ve telefon  satışı yapan mağazalardan malesef senetle alışveriş yapma imkanına sahip olmamaktadır. Bu nedenle bu durumda ki vatandaşlarımız Borç para veren firma ve yerlere başvuruda bulunarak senetle borç para alarak acil para ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Son zamanlarda altın fiyatlarının yükselmesi ve çeyrek altının 250 liraya yaklaşması ile birçok vatandaşımız gram altınlara yönelmektedir. Altın piyasanın dalgalanması tüketicileri gram olarak altın almaya iterken, yatırım araçlarından en güvenilir olan altına yatırım yapmak isteyenler ve acil para bulmak isteyenler senetle altın alarak yatırım yapabilir, aldıkları altınları bozdurarak paraya dönüştürüp nakit sıkıntısına acil çözüm getirebilmektedir.

Senetle Satış Yapan Kuyumcular ve Mağazalar

Altının en güvenilir yatırım aracı olması nedeniyle sizde hemen altın alarak yatırımınızı altına yapabilirsiniz. Eğer sizde aldığınız altınları bozdurarak paraya dönüştürmek istiyorsanız tek yapmanız gereken senet ve taksit ile altın satan kuyumcuları bulmaktadır. Senet ile veya kredi kartı ile satın aldığınız altınları bir başka kuyumcuya nakit olarak satarak acil para bulma yöntemlerinden olan altın bozdurma yöntemi ile acil nakite kavuşabilirsiniz. Bu yöntem ile para bulmak her zaman kolay olmayabilir. Karşılıklı güvene dayalı olarak senetle yapılacak altın alım satım işleminden altını bozdurup paraya dönüştürmek istiyorsanız, daha önceden çalıştığınız  kuyumcu ve tanıdık olan kuyumcular ile iletişime geçmeniz gereklidir.

Senetle cep telefonu satan mağazaları inceleyebilir ve buradan senetle telefon alıp bozdurarak finansman ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Ülkemizde İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Antalya, Kayseri, Eskişehir,  Konya ve Adana gibi büyük şehirler başta olmak üzere birçok şehrimizde borç altın veren kuyumcular ve senetle altın satışı yapan kuyumcular mevcuttur. Bu kuyumcular ile anlaşarak aylık taksitler halinde ödeme yaparak altın alımı yapabilirsiniz isterseniz aldığınız altınları paraya çevirerek acil para ihtiyacınız karşılayabilirsiniz, isterseniz de aldığınız altınları bankaların altın hesabına yatırarak daha kazançlı çıkabilir ve yatırım yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.