Para Ödemeden KKB Kredi Risk Raporu Çıkartma (GÜNCEL)

04.01.2023
Para Ödemeden KKB Kredi Risk Raporu Çıkartma (GÜNCEL)

Para ödemeden ücretsiz bir şekilde kredi risk raporu mu sorgulamak istiyorsunuz? Akbank, Garanti Bankası, TEB gibi bankalarda kredi notu sorgulama sistemleri bulunmaktadır. Kredi risk raporu kaç olmalı diye merak edenler ve sorgulama işleminin nasıl yapıldığını bilmeyenler için hazırladığımız içerikten detaylı bilgi alabilirsiniz.

ÜCRETSİZ KREDİ NOTU SORGULAMA HİZMETİ

Birçok internet sitesinde ücretsiz kredi risk raporu öğrenme adı altında saçma sapan içerikler okumuş olabilirsiniz. Bu içeriklerin hiçbirinin sonucunda para ödemeden sorgulama yapmanıza imkan bulunmamaktadır. Şimdi size görsellerle kesin sonuç olarak beş kuruş para vermeden bedava kredi risk raporu öğrenmenin nasıl yapıldığını anlatacağım. Para ödemeden sorgulama yapmak isteyenler hazır mı? 😉 öyleyse başlayalım.

Ücret Ödemeden Kredi Risk Raporu Öğrenme Servisleri

Bankaların kampanyaları ve uygulama kullanma teşvikleri adı altında, internet bankacılığı veya cep telefonlarından kullanılan MOBİL BANKACILIK uygulamaları sayesinde kredi puanınızı para ödemeden sorgulamanız mümkündür. Bu servislerden bir tanesi Akbank tarafından uygulanan bedava kredi risk raporu sorgulamasıdır. Akbank mobil bankacılık uygulamasını cep telefonuna indiren şahıslar, hesaplarında hiç para olmasa da, vadesiz mevduat hesaplarından veya ticari kobi hesaplarından ücretsiz sorgulama yapabilirler. Şimdi sizlere adım adım sorgulama safhalarını anlatacağız.

ADIM MOBİL UYGULAMAYI CEP TELEFONUNUZA İNDİRİN

Akıllı cep telefonu kullanıyorsanız ve internet paketiniz yada wifi erişiminiz var ise, google play veya Apple Store uygulamasından bedava olarak Akbank Mobil Direk uygulamasını cep telefonunuza indiriniz. Uygulamayı açtıktan sonra T.c. kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek, sisteme giriş sağlayınız. Eğer şifrenizi bilmiyorsanız telefon bankacılığını arayarak dakikalarca kontör harcaman yerine en yakında ki Akbank şubesine uğrayın. Bireysel müşteri temsilcisi ile görüşün ve 5 dakika içinde Mobil Uygulama Şifrenizi SMS olarak cebinize alın. Bedava kredi notu öğrenme isimli içeriğimizden de bilgi alarak burada belirttiğimiz yöntemleri kullanabilirsiniz.

UYGULAMAYI AÇIN KREDİ RİSK PUANI SORGULAMA İŞLEMLERİNE GİRİN

Vadesiz hesabınız aktif ise ve şifrenizi almışsanız uygulamanızı açın ve şifreniz ile bağlantınızı sağlayın. Daha sonra mobil uygulamanızın içeriğinde bulunmakta olan BAŞVURU VE NAKİT İHTİYAÇLARIM sekmesine giriş yapın. Bu sekmeden hem maaş bordrosuz kredi çekme işlemi, hemde ücretsiz kredi risk raporu öğrenme işlemi yapılabilmektedir.

Kredi Risk Raporu Öğrenme 1

Eğer krediye ihtiyacınız varsa bu servisten gelir belgeniz olmadan kredi başvurusu da yapabilirsiniz. İşsizlere ve Çalışmayanlara Kredi Veren Bankalar isimli yazımızda gelir belgesiz kredinin nasıl alınacağı anlatılmıştır.

İKİNCİ ADIM OLARAK FİNDEKS RİSK RAPORUNU SEÇİN

Birinci adım tamamlandığında ikinci işlem olarak aşağıda yer almakta olan görsel görüntülendiği gibi, “FİNDEKS RİSK RAPORU” yazısına tıklayın ve raporların yer almakta olduğu bölüme giriş yapın.

Kredi Risk Raporu Öğrenme 2

SORGULAMAK İSTEDİĞİNİZ RİSK RAPORUNU SEÇİN!

Bu butona tıkladığınızda karşınıza 2 adet seçenek çıkacaktır. Bu seçenekler;

  1. Findeks Risk Raporu
  2. Findeks Çek Risk Raporudur.
Kredi Risk Raporu Öğrenme 3

Çek risk raporu, senet, çek gibi ticari işlemler için kullanıldığından biz ilk seçeneği seçerek devam edelim.

HESABIN SEÇİLMESİ VE MAİL ADRESİNİN GİRİLMESİ

Sorgulama işleminin sonuna yaklaştık. Bu işlemleri yaptıktan sonra sistem hangi hesabınıza bağlı olarak işlem yapmak istediğiniz sorgulayacaktır. Eğer bankada tek hesabınız varsa tek bir hesap görüntülenecektir. Bu hesabın üzerine tıkladıktan sonra sisteme kayıtlı mail adresinizi giriniz ve ONAY butonuna basınız. Butona bastıktan sonra aşağıda ki görseli göreceksiniz.

Kredi Risk Raporu Öğrenme 4

Bu pencere de hesabımızda hiç para olmadığı, hesap bakiyesinin 0 lira 00 kuruş olduğu görülüyor. Bir önceki girdiğimiz ekranda sisteme tanımladığımız ve seçtiğimiz e-posta hesabımıza Findek Risk Raporu ayrıntılı olarak gönderilmiştir. Sorgulama sonucunda tarafınızdan hiçbir ücret alınmadığını, ücretsiz bir hizmet olduğunu görebilirsiniz.

Bu sorgulama sonucunda, kişinin yıllar önce çektiği kredileri, borçlarını ödediği, ödemediği kredi kartları bulunmaktadır. Sistem 2010 yılına kadar ve kişiye göre öncesinde de sonuç raporlamaktadır.

Kredi Risk Raporu sonuçları Findeks ve kredi kayıt bürosunda hazırlanan verilerden oluştuğundan Akbank’ın bu sorgulama işlemi ile herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Ücretsiz kredi notu öğrenme hizmetini değerlendirebilirsiniz. Akbank haricinde, diğer bankaların mobil uygulamaları üzerinden de Findeks Risk Raporu sorgulamak mümkündür.

kredi risk raporu sorgulama ücretsiz

Yukarıda ki görselde  4 bin lira kredi çeken bir vatandaşın ödeme durumu görüntülenmektedir. 48 taksitle ödenen kredide herhangi bir aksama olmadığı, 2010, 2011, 2012 yıllarında düzenli olarak kredi taksitlerinin ödendiği raporda görüntülenmektedir. Bu sebeple ne zaman kredi çekerseniz çekin, kayıtlar arşivlendiğini unutmayın. Hiç para ödemeden ücretsiz olarak bu yöntemle kredi risk raporunuzu sorgulayın!

Ayrıca e-devlet uygulamasına yapılan bir güncelleme sayesinde artık kredi notu sorgulamak tamamen ücretsiz!

Tıkla, kredi notunu sorgula!

YORUMLAR

  1. HASAN dedi ki:

    An itibarı ile 12 TL ücret alıyor.

  2. sinan aydin dedi ki:

    an itibari ile 9,50TL ücret alıyor mobilden 🙂