1 Saat İçinde Senetle Altın Veren Kuyumcular (50 Çeyrek Gram)

05.01.2023
1 Saat İçinde Senetle Altın Veren Kuyumcular (50 Çeyrek Gram)

Acil nakite ihtiyacı olanlara ikrazatçılar, vakıflar, zenginler, faktoringler, kuyumcular ve bireysel şirketler senet karşılığı borç para vermektedirler. Bu firmalardan bazıları sanal tefeci olarak adlandırılırken, bazıları ise yasal şartları yerine getirerek, aralarında imzaladıkları bir borç beyan taahhütnamesi ile nakit para verirler. İstanbul Mecidiyeköy, Pendik,  Ankara Ulus’ ta Adana, Antalya’ da senetle altın alan var mı, sahibinden, online senetle altın nasıl alınır, Bursa’ da kapalı çarşı, kuyumcular çarşısı senetle altın veren kuyumcular iletişim adresleri ve merak edilenler yazımızdan bilgi alabilirler. 

SENETLE BORÇ PARA VEREN YERLER

Senetle borç para veriyorum ilanlarına başvurmadan önce, para veren kuruluş veya kişinin ne iş yaptığını, hangi amaçla nakit para verdiğini araştırmak gerekir. Bu kuruluşların iyi veya kötü niyetli olup olmadığını bilmeden kişisel bilgilerin verilmesi, çeşitli evrakların imzalanması sıkıntı yaratabilir. Bu sebeple, siz siz olun, kişileri ve şahısları araştırmadan hemen başvuru yapmayın.

senetle altın veren kuyumcular telefon senetle kredi senetle para veriyorum senetle para veren ikrazatçı senetle altın veren kuyumcu mecidiyeköy borç para verenlerin telefon numaraları borç para veren vakıflar manisada senetle para veren kuyumcular
Senetle altın satan kuyumculardan altın alabilirsiniz.

Bu yöntem ile nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyenler için Senetle para veren kuruluşları liste halinde sıralamak gerekirse;

 • Kuyumcular,
 • Vakıflar,
 • Zenginler,
 • Sanal tefeciler,
 • Bozdurma cep telefonu satan telefoncular
 • İkrazatçılar,
 • Faktoringler (müşteri senetlerini paraya çevirirler).

Her türlü altın, döviz, bono ve para birimini bozduran sarrafların bazıları yabancı para birimlerini bozdururken bozdurma parası altında prim alırlar. Özellikle turistik merkezlerde bu işlemle karşılaşılmaktadır. Kuyumcuların ve sarrafların tümü için borç para verilir ilanı verdiklerini söyleyemeyiz. Ancak, aylık taksitler halinde güvendikleri kişilere, altın satışı yapanlar mevcuttur.

 • Kuyumcuya senet imzalayarak, aylık taksit taksit altın alan vatandaş, bu altını aldığı kuyumcuya veya başka bir kuyumcuya bozdurarak anında nakit imkanı sağlayabilir.
 • Herhangi bir bankadan kredi kartı olan kişiler, taksitle altın alımı yaparlar. Kuyumcular vadeli satıştan kar ettikleri gibi, paranın ödenmemesi gibi bir durum da söz konusu olmadığından kişinin sicili bozuk olsa bile kuyumcular kredi kartıyla altın satışı yaparlar,
  • Bilezik,
  • Takı seti,
  • Cumhuriyet Altını,
 • Üçüncü ve en sık kullanılan yöntem ise sarraflardan taahhütname ve sözleşme imzalayarak senetle borç para alma yöntemidir. Bu yöntem de kuyumcular şahsın evi olup olmadığına, borcu ödeyip ödeyemeyeceğine bakarak faiz ve kar payı ile senet karşılığı para verirler.

Sahibinden Senetle Altın Almak İstiyorum

Sahibinden Senetle altın almak istiyorum  diyenler internetten sahibinden.com üzerinden satışa sunulan  bileklik bilezik vb. gibi ilanlar üzerinden senetle altım alımı yapabiliyor. Sahibinden.com üzerinden satışa sunulan altın bileklik, bilezik gibi buradaki gibi tüm kuyumcularda bulunan her türden altına senetle sahip olmak isteyenler internetten verilen bu tarz ilanlara koyulan altınların senet karşılığında verilebileceğinin söylenmektedir. Bu ilanlar üzerinden senetle altın alırken çok dikkatli olunması ve satıcı görünümlü tefecilere karşı uyanık olunmasında fayda var.

Sizde acil yollardan anında nakit para bulmak istiyorsanız buradan aldığınız altınları satıp nakite dönüştürmek istiyorsanız mutlaka daha yasal yolları denemeli ve tanımadığınız kişilerle bu tarz alışverişleri yapmamalısınız.

İstanbul, Ankara, Bursa’ da kuyumculardan senetle altın almak isteyenler için tüm kuyumcuların iletişim bilgilerine aşağıda yer verilmiştir.

Ulus Kuyumcular Çarşısı senetle altın veren kuyumcular iletişim adresleri

Ankara’ da da acil olarak para bulmanın bir diğer yolu da senetle altın veren kuyumculardan geçiyor. Ulus Kuyumcular Çarşısı senetle altın veren kuyumcular da bulunuyor. Ankara Ulus’ taki senetle altın veren kuyumcuları bulmak istiyorsanız www.google.com/maps sitesine girebilir ve arama kısmına senetle altın yazarak arata yapıp hangi kuyumcu ile iletişime geçmek istiyorsanız adresini anında öğrenebilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız arama ile ikamet ettiğiniz yerin yakınında bulunan senetle altın veren yerlerin açık adreslerini ve iletişim için telefon numarası bulabilirsiniz.

Senetle Altın Veren Kuyumcu Mecidiyeköy- Pendik

Acil para bulmak isteyenler ilk olarak bankaların bireysel finansman ürünlerine başvurmaktadır. Kredi notu düşük olan, bankalar ile arası iyi olmayan sicili düzgün olmayanlar bankalardan olumlu yanıt alamayan ve  bu nedenle acil olarak para bulamayan kişiler nakit ihtiyaçlarını karşılamak için farklı çözüm yollarına başvurmaktadır. Farklı çözüm yollarını arayanlar ilk olarak senetle altın alan var mı? yanıtını ararken senetle altın alabilecekleri kuyumcuların da araştırmasını yapmaktadır. Ülkemiz de hemen hemen her yerinde senetle altın veren kuyumcular olmakla birlikte İstanbul’ un büyük illeri arasında yer alan Mecidiyeköy ‘ de de senetle altın veren kuyumcuların nerede olduğu araştırılmaktadır. İstanbul’ da peşinatsız senetle para bulmak isteyenler bu hizmeti almak için gidecekleri yer ise İstanbul Mecidiyeköy’deki Kuyumcular Çarşısı olacaktır. Bu çarşıda senet karşılığında ya da kredi kartına taksit ile altın ve nakit para vermektedir.

Senetle altın satışı yapan kuyumcular ise bu yöntem ile para bulmak isteyenlerden bazı kriterleri sağlamasını istemektedir. Bu kriterler ise kısaca kişinin ilk olarak  kimlik belgesi, ikametgah belgesi gibi kişinin bilgilerini talep edeceklerdir ve başvuru yapan kişinin e- devlet şifresi ile icra takibi sorgulaması yapılacaktır. Bu belgeler alışveriş yapılacak tarafların arasında güven oluşması için gerekli bazı belgelerdir. Senetle altın veren kuyumcular, e- devlet sistemi üzerinden kişinin icra takibi sorgulaması yaptıklarında kişinin üzerinde icra takibi bulunuyorsa bu durumda olan müşterilerine elden taksitle altın vermemektedir. Senet karşılığı altın alımları için icra takibinin bulunmaması ön koşuldur. Bu kriterleri sağlayan kişiler kuyumcular ile iletişime geçerek senetle altın alabilirler. Aldıkları altınları bozdurarak acil nakit ihtiyaçlarını giderebilirler.

Bursa Kapalı Çarşı Senetle Altın Veren Kuyumcular

Bursa’da kuyumcuların bulunduğu kapalı çarşıda’ da senetle altın alabileceğiniz birçok kuyumcu mevcuttur. Kuyumculardan senetle altın almak isteyenler karşılıklı alışverişlerde güvene dayalı alışveriş yapacakları için kuyumcunun istediği şartları sağlamaları halinde altın alabilir, aldıkları altını bozdurarak acil nakit ihtiyaçlarını bu şekilde karşılayabilirler. Bursa Kapalı çarşı’ da senet karşılığında ya da kredi kartına taksit ile altın ve nakit para verilmektedir. Bursa’ sa yaşayanlar kapalı çarşı’ dan özellikle memur veya çalışan ve kredi notu yüksek olan bir kefil göstererek ve kredi notunuz düşük dahi olsa senet yaparak taksitli bir şekilde altın verebilir.

Bankalar Senetle Borç Para Verir mi?

Bankaları da bu işin işine katıp, kredi çeker gibi senetle para verdiklerini okuduğunuz olmuştur. Ancak gerek kamu bankaları gerek yerli ve yabancı mevduat bankalarının hiç biri senet karşılığında para vermezler. Eğer kuyumcular, cep telefoncular veya tefecilere başvurmak yerine bankalardan para almak isterseniz;

Türkiye’de hizmet veren bazı vakıflar üyelerine bütçeleri dahilinde kredi olanağı sağlarlar. Devlet destekli olan vakıflar ve özel vakıfların tümünden borç almak mümkün değildir. Örneğin tüm Kaymakamlıklar da bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı maddi durumu olmayanlara yardım yapan bir kuruluştur. Bu kuruluştan,

 1. Eğitim,
 2. Sağlık,
 3. Maddi destek,
 4. Yol parası,

vb. gibi ihtiyaçların giderilmesi için başvurmak mümkündür. Bazı SYD Vakıflarınca işyeri açmak isteyenlere de 15 bin liraya kadar faizsiz kredi imkanı sağlanmaktadır. Linke tıklayarak bu konuda geniş bilgi alabilirsiniz.

Acil Senetle Para Bulmanın Yolları

Senet karşılığında para bulmak isteyenler için senetle altın veren kuyumcuların haricinde aşağıdaki başlıklar halinde incelediğimizi yöntemler ile nakit ihtiyaçlarını anında karşılayabilirler. Bu yöntemler;

 • Senetle para bozduran faktoring şirketlerinden para bulma,
 • Cep telefonu Bozdurma ile nakit para bulma,
 • Çek senet işleri üzerinden para bulma yöntemleri ile nakit ihtiyaçlarınıza bir çözüm bulabilirsiniz.

İsterseniz şimdi de maddeler halinde bu yöntemlere göz atalım.

1) Faktoring Şirketleri

Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumuna kayıtlı bulunan ve Türkiye’de faaliyet gösteren faktoringlerden senet bozdurmak ve paraya çevirmek mümkündür. Elinde vadesi gelmemiş senet bulunan kimseler, bu şirketlere başvuru yaparak acil nakit para temin edebilirler. Bu para bulma yöntemine senet kırdırma işlemi adı verilmektedir.

Örneğin elinize 6 ay sonra ödemesi yapılacak olan ve karşılığı olan 100.000 TL. değerinde bir senetiniz var ise, bu seneti hemen paraya çevirmek için faktoring firmalarına başvurabilir, 70.000 TL, 80.000 TL. 90.000 TL. gibi bir tutara çevirip anında para imkanına sahip olabilirsiniz. Bireysel kredi veren faktoringler bulunmamaktadır.

ÖNEMLİ NOT: Faktoring firmaları seneti paraya çevirirken, imza sahibi firmanın durumuna, karşılığı olup olmadığına dikkat ederler.

faktoring şirketleri
faktoring şirketleri

2) Bozdurma Cep Telefonu Nedir?

İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Antalya, Diyarbakır, Adana, Bursa, Konya gibi illerimiz de senet imzalayarak pahalı cep telefonu ve tablet gibi ürünleri satan, bu ürünleri anına para çeviren ve bozdurarak hemen nakit sağlayan mağazalar mevcuttur. Örnek vermek gerekirse;

32GB hafızaya sahip Iphone 7 marka cep telefonu şuan internet ortamında 3.500 TL. fiyatla satılmaktadır.

Senetle Satan Mağazaların fiyatı ortalama 6.000 TL. civarındadır.

Bozdurma Fiyatı: 3.500 TL. dir.

Bozdurma cep telefonu
Bozdurma cep telefonu satan yerlerden telefon alabilirsiniz.

1.300 TL. eksi ile yola çıkan vatandaş, senetle aldığı bu cep telefonunu ikinci el veya bozdurma telefon alıp satan mağazalara başvurarak bozdurur. Mağazaların 3.200 TL. civarında ki cep telefonuna verdikleri fiyat en fazla 2.750 TL. civarındadır.

 • Vatandaşın bu cihazı 2.500 TL. anında nakite çevirdiğini düşünürseniz, 3.200 – 2.500 = 700 lirada bu satıştan zarar edecektir.
 • İlk satışı yapan mağaza 1.300 TL. para kazandığı gibi, ikinci mağaza da, bu cihazı satın alarak 700 lira kâr ile ticarete başlar.
 • Cihazı 2.500 liraya satın alan ikinci mağaza babasının oğluna bu cihazı 2.800 ~ 2.900 TL.’ye peşin paraya satabilir.

Gel gelelim vatandaşın durumuna; en son satış sayesinde cebine 2.500 Tl. nakit para girer.

Borç durumuna da bakacak olursak, ilk mağazaya 4.500 TL. taksitli senet imzalamıştır. Her durumda kişi 2.000 TL. zarar yaparak 2500 lira para elde etmiş olur.

Bu paranın faizi, her türlü faktoring, ikrazatçı, bankalar, vakıflar ve sanal tefecilerin faizinden ve kar paylarından çok daha yüksektir. Bu alışverişi hiçbir müşterimize tavsiye etmiyoruz ancak, para lazım olunca da, bazen başka çare kalmıyor.

3) Çek Senet İşleri

Tefecilik her ne kadar ülkemiz de yasak olsa da, dar zamanda para ihtiyacı olanlar tabiri caizse denize düşen yılana sarılır misali, borç para bulabilmek için her türlü vatandaşa başvurarak her türlü değerli kağıda imza atarlar. Bunun bir sonucu olarak, boş senetlere atılan imzalar, geri ödeme gücü olmamasına rağmen yapılan borçlar dile gelir.

Senetle para veren yerler
Senetle para veren yerler

Ankara, İstanbul gibi illerimizde çarşıda gezerken kaldırım taşlarının üzerinde, duvarlarda, bilbordlar da Senetle Kredi Verilir ve Cep Telefonu Numarası yazan kırmızı renkli reklamları görmüşsünüzdür. Hiçbir firma ve kuruluşu kötülemek istemeyiz ancak bu kişilerden bazılarının sanal tefecilik ile uğraştıkları, ihtiyaç sahiplerini tuzağa düşürerek boş senet imzalattıklarını duyduğumuzu söylemek zorundayız.

Acil Para Arıyorum Nakit Lazım Diyenlere Nacizane Tavsiyeler✔

 1. Resmi olmayan kişilerin peşinden koşmak yerine öncelikle eğer kara listede iseniz, kredi sicil notuna bakmayan bankalara başvurun.
 2. Düşük limitlerle kredi kartı alın ve kredi kartıyla küçük meblağlı kredilere ATM cihazlarından başvurun.
 3. Banka hesabınıza ek hesap açtırarak nakit avans çekin,
 4. Eğer varsa, dayınızdan, emminizden, teyzenizden borç alın. Dostlar kötü günler için lazım.
 5. Bozdurma cep telefonu alın. EVKUR, Bimeks, Teknosa, gibi mağazalardan senetle telefon alın.
YORUMLAR

 1. Sinan dedi ki:

  Acil 150 bin lazım taksitle heray 4000 öderim memurum yardim edecek varsa ulaşabilir mi

  1. Derbeder dedi ki:

   Ulaşan oldumu

 2. nurgül dedi ki:

  acilen 250.000 tl ihticayım var aylık en fazla 3.000 tl ödeyebilirim ay ay değişebilir lütfen çok zor durumdayım yoksa icraya giricem senetle faizli altın veren yerler duydum ama yardımcı olurmusunuz.

 3. Selçuk dedi ki:

  Benim 250 bin tlye ihtiyacım var. Yuvam ailem mevzubahis. Lütfen biri bana senetle nakit versin

  1. Ömer dedi ki:

   Yardımcı olurum

   1. Ömer dedi ki:

    Ömer bey acil 8 bine ihtiyaç var aylık öderim

   2. Dertli dedi ki:

    Ömer bey banada yardımcı olurmusunuz

   3. Barış dedi ki:

    bana da yardımcı olabilir misiniz

 4. Edvie Taglucop dedi ki:

  Acilen 80.000 TL krediye ihtiyacım var yardımcı olur musunuz lütfen

 5. Lokman dedi ki:

  Slm bana acil para lazım bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

 6. Ramazan Karahan dedi ki:

  Acil elden borç paraya ihtiyacim var 20bin

 7. Hüseyin dedi ki:

  Acil nakit para lazım bana bugün 13bin tl arasında bi para sıkıntım var burayı cevremde bulamadım bende interne bu şekilde para bulunabilir Telefon

 8. Özge dedi ki:

  Çok acil 10.000 liraya ihtiyacım var

 9. Büşra dedi ki:

  Gerçekten burdan cözüm bulan var mi?

 10. Kadir dedi ki:

  Eğer yardımcı olacaksanız numaramı yazıyorum

 11. goldbergfirm@gmail.com dedi ki:

  Krediye mi ihtiyacınız var? %3 kredi veriyoruz

  1. Kamil dedi ki:

   Nasıl kullanılır. 15bin

  2. Veysel dedi ki:

   Evet yardimci olursan sevinirim

   1. Özge dedi ki:

    Benimde çok acil 10.000 liraya ihtiyacım var lütfen gerçekten yardım edecekler arasın

  3. Gürhan dedi ki:

   Borç almak istiyorum iletişime nasıl gecebiliriz

  4. Gürhan dedi ki:

   iletişime gecermisiniz

   1. fn dedi ki:

    merhaba sizinle iletişime geçen oldu mu yada bulabildiniz mi

  5. fb dedi ki:

   merhaba iletişime geçebilirmisiniz

  6. Gürhan dedi ki:

   Senetle borç veriyormusunuz

  7. Aaaa dedi ki:

   Bilgi alabilirimiyim

  8. Ramazan dedi ki:

   Çok acil 120 bin tl ihtiyacım var yardımcı olabilirmisiniz

 12. Kadim dedi ki:

  Cok acil 12 bin lazim pazartesi olmadan bulmam lazim lutfen ilgilenen acil geri donsun bana bekliyorum