Sicili Bozuk Olan Esnafa Kredi Veren Bankalar

01.01.2023
Sicili Bozuk Olan Esnafa Kredi Veren Bankalar

Sicili bozuk olan esnafa kredi veren banka şubeler var mı? Kara listede olanlara kredi imkanı tanınıyor mu? gibi sorularınıza cevap vermek amacı ile bu içeriği hazırladık. Sicili bozuk olanlar kredi notuna bakmayan bankalara giderek kredi ve kredi kartı başvurusu yapabilirler. Ziraat Bankası, Denizbank gibi bankalar tarafından sicili bozuk olanlara kredi verilme ihtimali vardır. Sicili bozuk olanlara kredi çıkarılır şeklinde şahısların yayınladığı ilanlara ise itibar etmemeniz gerekiyor.

KKB NOTUNA GÖRE BANKA KREDİLERİ

Kredi notu düşüklere sicil notuna bakmayan bankalar 800 puana kredi kartı vermektedirler. Kara listede olanlara kredi imkanları her geçen gün zorlaşmaktadır. Kredi notu düşüklere kredi veren bankalar hangileri konusunu kaleme aldık.

Kredi Notu Düşüklere Kredi Veren Bankalar Hangileri

Gündemde olan yasa tasarısının Resmi Gazete’ de yayınlanması ile yürürlüğe girecek ve bu kapsamda, birçok esnaf ve vatandaşımızın sicili temizlenecek. Kredi sicil affından yararlanan esnafımız, hiç kredi kullanamayan biri gibi sicili temiz olacak ve bu kapsamda 800 puana Sicili Bozuk Olan Esnafa Kredi Veren Bankalar aracılığıyla kredi kullanabilecek.

Sicili bozuk esnafa kredi veren bankalar
Sicili bozuk esnafa kredi veren bankalar

Sicilim Bozuk Hangi Banka Kredi Verir?

Binlerce esnafımıza ümit olacağı değerlendirilen sicilini bozan bankalara kredi başvurusu yapabilecek olan esnafın, kara listeye düşmesine sebep olan borcu tespit etmesi gerekiyor. Borcun yapılandırması için bankaya başvuran veya 6 ay içerisinde kredisinin tümünü kapatan esnafımız, KOSGEB’ in vereceği 60 bin lira hibe desteğinden de yararlanabilecek. Bunun için yasal şartların oluştuğu görülürken, başka bir bankaya veya finansal kuruluşa borcu olmayan vatandaş KOBİ kredilerinden de faydalanabilecek.

 • Esnafa verecekleri destekler için bu sayfayı ziyaret edin.
 • Yeni iş kurmak isteyen girişimciler devletten hibe alın.
 • 60.000 TL tutarında Kosgeb desteğinden yararlanmak için başvuru yapın.
 • Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifinin verdiği kredileri de inceleyebilirsiniz.

Kara Listede Olana Kredi İmkanı

Sicil affı öncesinde kredi notu düşük olan esnaf ve sanatkar, bankalardan ticari veya bireysel kredi çekemediği için, tefecilere veya çok yüksek faizli kredi veren kişilere başvurmakta idi. Hatta bazı esnafların satın aldıkları malları uzun vadeli alarak, ucuz fiyata peşin satmakta ve bu şekilde borçlarını ödeme yoluna gitmekte idi. Bu uygulama sayesinde esnafımız borcun ödenmesi için zaman kazanırken, sadece günü kurtarmakta, günden güne kara listenin dibine inmekte idi. Bu yasa, borç para alabileceği kimsesi olmayan, yapılandırma kredisi kullanmasına rağmen, 5 yıllık sicil temizleme süresi nedeniyle halen bankalarca kötü sicilli olarak görülen esnafımız için bir umut olacak.

Kara Listede Olana Kredi İmkanı
Kara listede olanlara kredi imkanı

YASAL TAKİPTE OLAN ESNAFA KREDİ

İcralık veya avukatlık durumda olan, yasal takibe başlayan esnaf veya sanatkarlarımız için Avukatlık icralık olanlara kredi veren bankalar sicil affı ile daha rahat bir şekilde finansman sağlayabilecekler. Bunun 3. kişilerin kefil olmasına veya taşınmaz ipoteğine de ihtiyaç kalmayacak. Yürürlüğe girmekte olan esnaflarımız, sicillerinin bozulmasına konu olan borcu ödeyememeleri durumunda, bankalardan yeniden kredi çekemeyecekler. Bu kapsamda, 6 aylık süre içerisinde, eş ve dosttan bulabildikleri kadar borç bulmaları ve altı aylık süre dolmadan sicil yasası için başvuruda bulunmaları tavsiye ediliyor.

Bu yasanın avantajı, ileride yüksek faizli İcralık olanlara kredi kartı veren bankalar olsa da, 5 yıllık bekleme süresine takılmadan, borçsuz harçsız bir vatandaş gibi sicilinizin temizlenmesi için faydalı olmasıdır. Sicili temiz olan; sicil yasası ile birlikte;

 • Bankaların verdiği KOBİ ve diğer ticari kredilerden çekebilecek.
 • KOSGEB sıfır kredi için başvurusu yapabilecek. (HALKBANK)
 • Yapılandırma ve borç kapatma finansman imkanlarından yararlanabilecek.
 • Halkbank ve Kefalet Kooperatifince kredi verilecek.
 • Milli Tarım ve Benzeri esnaflarında başvurabileceği projelere dahil olabilecek.
 • Sicili Bozuk Olan Esnafa Kredi Veren Bankalar‘dan kredi çekebilecek.

Kara listede olanlara tavsiyemiz Kredi borcu yapılandırması yaparak borçlarını temizlemek olmalıdır. Bu işlem ileride de bankların kapısını kolayca çalmanıza vesile olacaktır.

Esnafkredi.net olarak, tüm esnaflarımıza, kredi sicil affından yararlanmak için başvuruda bulunmalarını, borçlarını 6 ay içinde kapatmalarını yada yapılandırmaları tavsiye ettiğimiz gibi, Devletin 2020 yılında vereceği diğer teşvikler içinde güncel olarak sitemizi takip etmelerini öneririz.

YORUMLAR

 1. Nilufer dedi ki:

  Allah aşkına yalan söyleyip kimseyi kandırmayın iki sene oldu borcumu ödedim kapattım çalışıyorum ama kredi çıkmıyor kandırmayın umutlandirmayin kimseyi

 2. Vahit dedi ki:

  Kim veriyor kardeşim ben de esnafim bizi de aydinlat kardeş buldum diyorsunuz ancak

 3. Kaya dedi ki:

  Benim sicilim bozuk şimdi borçlarımı temizleyip şirket kurmak istiyorum sıkıntı olur mu kuracağım şirkette

 4. Erkan dedi ki:

  Kendim kamuda çalışmaktayım ama avukatlık olduğum için kredi kullanamiyirum bana bu konuda yardımcı olur musunuz saygilarimla

 5. Necmettin kobak dedi ki:

  Slm hangi bankaymış o banada bildirmisiniz bankalara borcum yok 2 yıl önc ödedim hala kredi çıkmıyor

 6. sezgin taşkın dedi ki:

  yahu nereden ulaştın. yok öyle bişey. benimde bozuk ama aktifbank falan 1 TL bile vermiyor.
  sicilin bozuk değilmiş demekki.