Tefeci Arayanlara Bozdurma Telefon Alıp Satma Tekniği

03.01.2023
Tefeci Arayanlara Bozdurma Telefon Alıp Satma Tekniği

Acil finansman ihtiyaçlarınız için internet üzerinden tefeci adresleri arıyor olabilirsiniz. Tefeci Cemil, tefeci Erol, tefeci Mustafa vb. kişilerin iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca pek çok tefeci adresine de ulaşmış olabilirsiniz. Ancak tefecilik yasal bir meslek olmadığı için acil finansman ihtiyaçlarınızı karşılamak için size farklı yöntemler önereceğiz. Son zamanlarda en çok kullanılan tekniklerden bir tanesi bozdurma telefon alıp satmaktır. Bu yöntemi kullanarak senetle ya da elden taksit ile cep telefonu alabilir ve bu telefonu bozdurarak nakite dönüştürebilirsiniz.

Tefeci Arıyorum Diyenlerin Dikkatine!

Tefeci arıyorum diyenlere bu içeriğimizde yardımcı olmaya çalışacağız. Ancak en başından belirtelim ki burada sizlere adres ya da telefon gibi iletişim bilgileri sunmayacağız. Ne yazık ki acil finansman ihtiyacı olanlar ilk olarak tefecilere yöneliyor. Bankadan kredi notu düşük ve sicili temiz olmadığı için kredi alamayanlar alternatif yollara başvurabiliyor. Bu noktada kara listedekilere kredi çıkaran bankaların olduğundan söz etmek daha doğru olacaktır. Kredi notu düşük olanlara ise bir kaç yöntem ile nasıl kredi notlarını yükseltebileceklerini anlatacağız.

Tefeci Arıyorum Diyenlerin Dikkatine!
Tefeci Arıyorum Diyenlerin Dikkatine!

Borç yapılandırması ile kredi notunu yükseltmek mümkün olmaktadır. Faiz oranı daha uygun olan bir banka ile görüşerek yapılandırma yapabilir ve düzenli ödemeler yolu ile kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Bankaya düzenli ödemeler yaparak ya da vadesiz mevduat hesabı açıp hesaba bir miktar para yatırarak da KKB notunuzu yükseltebilirsiniz. Fakat sicilin temizlenmesi 5 yıl sürmektedir. Bu yüzden acil finansman ihtiyaçlarınız için daha kısa vadede ulaşabileceğiniz yöntemlerden bahsetmek daha doğru olacaktır.

Tefeciler bir nevi para kiralayan şahıslardır. Bu kişiler yüksek faiz oranları ile finansman ihtiyacı olan kişilerin ihtiyaçlarını giderirler. Ancak iyi niyetli olduklarını söylemek mümkün değildir. Geçim kaynakları anaparalara ekledikleri faiz ve komisyonlardır. Tefecilik faktoring şirketler gibi çalışan bir meslek kolu değildir. Yasa hükümlerine göre faiz ile para vermek suç kabul edilmektedir. Türk Ceza Kanunu‘ nın 241. maddesine göre izkrazatçılık faaliyetleri için izin almadan, ipotek ya da ivaz karşılığı para vermek tefecilik olarak kabul edilmektedir. Bu faaliyetler ile meşgul olanlara 2 yıldan beş yıla kadar hapis ve cezası ve 5000 güne kadar adli para cezası verilmektedir.

Fakat belirtmek gerekiyor ki tefeciler verecekleri paraya karşılık sizden teminat isterler. Borcunuzun vadesi  ve yine tefeci tarafından faiz oranı belirlenir. Nakit ihtiyacı olan kişiye vade miktarı kadar senet imzalatılmaktadır. Ancak kişinin üzerine kayıtlı olan ev ya da taşıt varsa bunun ipotek ettirilmesi talep edebilir. Ya da kefil getirmeniz istenebilir. Şayet tefecilere böyle bir güvence  sunmazsanız size para vermeyi redderler. Bu kişilerin faaliyetleri yasal olmadığından dolayı borcunuzu vade içinde ödemezseniz faiz oranlarını artırabilirler. Ya da teminat olarak gösterdiğiniz mal varlıklarına el koyabilirler. Hatta sizi canınızla bile tehdit edebilirler. Bu sebeple yasal olmayan yollara başvurmayın.

Tefeci Adreslerine İnanmayın!

Acil finansman ihtiyacı olanların tefecilere başvurmak için pek çok sebebi vardır. Denize düşen yılana sarılır diye bir söz vardır. Tefecileri bırakın insanlar böbreğimi satarım yeter ki para bulayım gibi bir düşünce ile olaya yaklaşmaktadır. Kredi notu düşük olan, bankalara daha evvel düzenli olarak ödeme yapmamış, kredi kartı ya da kredi borcu olan ya da bankaların sundukları tutarları az bulanlar tefecilerin kapısını çalmaktadır.

Tefeci Adreslerine İnanmayın!
Tefeci Adreslerine İnanmayın!

Teknolojinin gelişmesi tefeciliğe de yeni bir boyut gelmiştir. Artık pos cihazı ile de ödeme yapılabilmektedir. Şahıs istediği tutar kadar alışveriş yapmış gibi gösterilir. Yani aslında borçlanma işlemi kredi kartı ile yapılmış olur. Tahsilat işlemi ise pos cihazının ait olduğu bankadan yapılır. İnternet üzerinde pek çok tefeci ismi geçmektedir. Ayrıca bu tefecilerin adresleri ya da telefon numaralarına da ulaşılabilir. Ancak yasal olmayan yöntemler olmadığından, ayrıca can ve mal güvenliği arz etmediğinden dolayı bu kişiler ile iletişim kurmamanızı öneririz.

Bozdurma Telefon Nedir?

Bankalardan herhangi bir sebeple kredi alamayanların son zamanlarda en çok tercih ettiği yöntemlerden bir tanesi bozdurma telefon almaktır. Nasıl olacak bu iş diyenler için konuyu detaylı olarak anlatacağız. Günümüzde teknoloji öyle gelişti ki telefonların hızına ayak uyduramaz olduk. Ne yazık ki daha önceki yıllarda cep telefonu cihazı alımlarında taksit yasağı mevcuttu. Bu sebeple insanlar telefon alımları için alternatif yöntemlere başvuruyordu. Ankara’ da senetle cep telefonu satışı yapan pek çok yer bulunmaktadır.

Bazı mağazalar elden ya da senetle telefon satışı yapmaktadır. Bu uygulama 2023 yılı itibari ile hala devam etmektedir. Almak istediğiniz cihaza karar vermeniz durumunda vade kadar senet hazırlanmaktadır. Bu senetleri tek tek imzalamanız gerekmektedir. Ancak senetleri imzalarken üzerinde yazan tutarlara dikkat etmeniz gerekiyor. Tabi bir de her taksiti ödedikten sonra senedi geri almalısınız.

Bozdurma Cep Telefonu Nereden Alınır?

Elden taksitle ya da senetle telefon satan pek çok mağaza bulunmaktadır. Ancak Kasım ayında yapılan düzenleme ile artık cihaz alımlarında kredi kartına taksit uygulanabilmektedir. Elektronik mağazalardan telefon alabileceğiniz gibi taksitle GSM operatörlerinden de telefon alabilirsiniz. Acil finansman ihtiyacı olanlar bu yöntem ile ihtiyaçlarını karşılayabilir. Tabi yüksek meblağlarda nakit ihtiyaçlarınız için bu yöntem derdinize deva olmayabilir. 5 bin TL’ ye kadar olan cihazları taksitle alabilirsiniz.

bozdurma-cep-telefonu-nerden-alınır
Bozdurma cep telefonu nereden alınır?

Evkur, Evshop, Şenpazar, Evcenter, Yiğit Avm, Yön Avm, Çetinler Avm, Mutlu Evim gibi çok tanındık mağazalar senetle alışverişe imkan vermektedir. Genelde küçük ev aletleri ve elektronik eşyaların bulunduğu bu mağazalarda cep telefonu satışı da yapılmaktadır. Bazı bayiler de senetle ya da elden taksit yöntemi ile cep telefonu satışı yapıyor olabilir. Arçelik, Vestel gibi bayilerde de taksitle telefon satışı yapılmaktadır.  Teknosa, Mediamarkt, Vatan Bilgisayar gibi mağazalardan da cep telefonu alabilirsiniz.

Turkcell, Türk Telekom, Vodafone gibi GMS operatörlerinde de taksitle telefon satılmaktadır. Beğendiğiniz cihazı almak istediğinizde size hattınızın faturalı olup olmadığını sorarlar. Çünkü sadece faturalı hatlara telefon satışı yapılmaktadır. Hattınıza tanımlı olan puanların elverdiği ölçüde istediğiniz cihazı alabilirsiniz. Ayrıca eskiden konulan taksit yasağı da ortadan kaldırıldı. 3 bin 500 TL ve üzerinde olan cep telefonu alımlarındaki taksit sayısı 12′ ye çıkarıldı. Bu şekilde de cep telefonu alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Zaten şirket yani business kartlarınız varsa, bu kartlara her koşulda taksit yapılabiliyor. İzmir’de senetle cep telefonu satan mağazaları inceleyebilirsiniz. Ayrıca cep telefonu kredisi veren bankalar ile de iletişime geçebilirsiniz.

Aslında sistem şöyle işliyor; yukarıdaki herhangi bir yöntemi kullanarak telefon alıyorsunuz. Bu telefonu henüz kutusunu açmadan satıyorsunuz. Tabi kutusunu açmasanız dahi telefon ikinci el olacağından piyasa fiyatının biraz altına düşebilir. Burada acil finansman ihtiyacınızın karşılanmasını sağlayacak olan şey telefonu elden satarak elinize nakit para gelmesi durumudur. Tabi telefonun elinizde kalmaması için almadan önce satış yapacağınız kişiyi de belirlemeniz gerekiyor. Şahısların yanı sıra sahibinden.com, letgo gibi internet ya da sosyal medya sitelerinde satışa çıkarabilirsiniz.

Diğer Acil Para Bulma Yöntemleri

Cep telefonu alıp bozdurmak dışında acil finansman ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız pek çok yöntem bulunmaktadır. Sizlere tavsiyemiz bu yöntemlerin legal olanlarını kullanmanızdır. Cep telefonunun yanı sıra son zamanlarda beyaz eşyalar da alınıp bozdurulmaktadır. Bunun yanı sıra Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu ‘ nun izni dahilinde faaliyet gösteren faktoring firmalardan da finansman sağlayabilirsiniz. Senetle altın satan kuyumcular da pek çok şehirde mevcuttur. Bu kuyumcular ile görüşerek senetle altın alabilir ve daha sonra bu altınları aynı kuyumcuya satarak nakite çevirebilirsiniz. Tefecilik faaliyetlerinin yasal olmadığından söz ettik. Bu yöntemleri kullanarak 1 saat içinde para bulmanız mümkündür. Ancak senetleri imzalarken tutarların doğru yazıldığından emin olmanız gerekiyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.