Ziraat Bankası Emeklilere Özel Güncel Faiz Oranları 2022

06.01.2022
Ziraat Bankası Emeklilere Özel Güncel Faiz Oranları 2022

2022 yılı içerisinde banka kredilerinden yararlanarak konut sahibi olmak, araç kredisi çekmek veya ihtiyaçlarınız dahilinde kredi başvurusunda bulunmak ilk başta kulağa cazip gelmiş olsa da banka kredilerinin faiz oranlarının azalma göstermiş olması durup düşünmenizi sağlamaktadır. Fakat maddi açıdan sıkıntı içerisine girmiş olan veya her hangi bir sebepten dolayı banka kredilerine ihtiyaç duyan vatandaşlarımızın kredi çekmekten başka yapacak bir şeyi bulunmamaktadır. Bu durum en çok da emekli olan vatandaşlarımızı etkilemektedir. Fakat emekli olan vatandaşlarımız için faiz oranları bir nebze olsa da indirimli olmaktadır.

Ziraat Bankası Emekli Faiz Oranları

Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası kamu kuruluşlu olan bankaların başında yer almaktadır. Bu banka zar zor geçinmeye çalışan emekli vatandaşlarımıza özel kredi imkanları sağlayarak uygun vade koşulları ve faiz oranları ile rahat bir şekilde geri ödeme kolaylığı sağlamaktadır. Banka konut kredileri, araç kredileri, ihtiyaç kredileri ve kobi kredilerinin yanı sıra emekli kredisi adı altında kredi imkanı sağlamaktadır.

Ziraat Bankası Emekli Faiz Oranları

Ziraat Bankası Emekli Faiz Oranları

Üstelik bankanın sunmuş olduğu bu kredi 12 ay ile 36 ay arasında değişiklik gösterirken kredi faiz oranları ise en düşük ortalama seviyesindedir. Tablo yardımı ile tüketici ve konut kredileri için örnek vermemiz de mümkün olacaktır.

Kredi Türü Tüketici Kredisi
Kredi Tutarı 20.000 TL
Kredi  Vadesi 36 ay
Kredi Faiz Oranı % 1,75
Tahsis Ücreti 100 TL
Taksit Tutarı 797,31 TL
Yıllık Maliyet Oran % 28,8237
Kredi Türü Konut Kredisi
Kredi Tutarı 100.000 TL
Kredi Vadesi 120 AY
Faiz Oranı %1,50
Tahsis ücreti 500 TL
Taksit Tutarı 1.801,85 TL
Yıllık Maliyet Oranı % 20,0065

Maaşını ziraat bankasını şubelerinden alan emekli vatandaşlarımız yukarıda bahsetmiş olduğumuz tutarlar aralığında kredi imkanlarından yararlanabileceklerdir. Ziraat bankasının sağlamış olduğu krediler hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Emekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankanın tüm vatandaşlarına sağlamış olduğu avantajlı kredi imkanları olduğu gibi emekli olan vatandaşlarımız için de harika fırsatlar sunmuş ve emekli vatandaşlarımıza özel kampanyalar düzenlemiştir. Bankanın emekli olan vatandaşlarımız adına düzenlemiş olduğu bu kredilere başvuru yapmak için neler yapmalıyız. Hangi yolları izlemeliyiz. Bankanın sağlamış olduğu kredi imkanlarından yararlanmak için başvuru esnasında banka çalışanı sizden öncelikle emeklilik belgenizi isteyecektir. Bunun yanı sıra Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğunuza dair kimlik belgeniz ve ikametgahınız bulunmaktadır. Tüm bunların yanı sıra 6 adet vesikalık fotoğrafa da ihtiyaç duyulacaktır.

Emekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Emekli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Saymış olduğumuz bu evrakları başvuru esnasında yanınızda bulundurmuş olduğunuz taktirde kredi çekme işleminiz daha hızlı bir şekilde ilerleyecektir. Başvuru işlemlerinizi internet bankacılığı ve telefon aracılığı ile yapabileceğiniz gibi banka şubelerinden de işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. İnternet ve telefon aracılığı ile kredi başvurusunda bulunmuş olduğunuzda ön başvuru işleminizi gerçekleştiriş olacaksınız. Ve işlem sıralığı bankanın uygun görmüş olduğu şekilde ilerleyecektir.

Ziraat Bankası emekli tüketici kredisine başvurarak finansman ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Emekli Bankacılığı Hizmetleri Nelerdir?

Bankalara yapmış olduğunuz kredi başvurunuz olumlu sonuçlanmış olduğu taktirde aynı gün içerisinde hesabınıza para havale edilmektedir. Kredi başvuru işlemlerinizi yaparken 12 ay ve 36 ay aralığında vade türünü belirleyebilirsiniz. Belirlemiş olduğunuz vade türü sizin kullanacağınız kredinin faiz oranını da doğrudan etkilemektedir. Emekli olan vatandaşlarımız için sağlanan bu kredi türünde maaşınızın 15 katı kadar kredi çekme hakkına sahip olacağınız da belirtilmiştir.

Faiz oranları ve hesaplama o anki değerlerden yapılmış olup, en doğru bilgi bankadan öğrenilebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.