Cam Balkon Bayiliği Veren Firmalar

Cam Balkon Bayiliği Veren Firmalar

Cam balkon son zamanların en revaçta olan ürünleri arasında yer alıyor. İmalat makineleri yolu ile kolayca yapılan cam balkonların kar marjları da oldukça yüksektir. Cam balkon işi yapmak istiyorsanız sizler için bu işin tüm detaylarını araştırdık. Bayilik veren gıda veya giyim firmaları olduğu gibi cam balkon bayiliği veren firmalar da bulunmaktadır. Alüminyum bayilik veren firmalar ile anlaşarak daha ucuza mal edebilirsiniz. Bir dükkan açarak mcm markasının cam balkonlarını yapabilirsiniz. Fiyatları oldukça yüksek olan cam balkon işine girebilir ya da bölge bayiliği veren firmaların ortağı olabilirsiniz.

Cam Balkon İmalat Makinaları

Balkonlar açık alanlar olduğu için yazın oturmak ve biraz olsun serinlemek için ideal mekanlardandır. Ancak kışın ısı yalıtımı konusunda bize pahalıya patlayabilirler. Evlerimizde balkonu olan odaların daha soğuk olduğunu biliriz. Yakıt tasarrufu sağlamak için aklımıza ilk olarak balkonu kapatmak gelir. Eskiden pimapen tercih ederek bu alanları kapatırdık. Sil sil bitmezdi. 🙂 Ancak teknoloji balkonlarımızı da etkisi altına aldı ve cam balkon modası çıktı. Estetik açıdan daha güzel olan bu malzemeler ev hanımlarına da büyük kolaylık sağlıyor. Açılır ve katlanabilir olmaları sebebi ile temizliği de çok kolay. Merak etmeyin sitemizde cam balkon pazarlamıyoruz. Ancak bu işi yapmayı düşünen okurlarımıza biraz olsun katkımız olacaksa ne mutlu.

Camlar kesilerek montajı yapılır. Alınan ölçüye göre makine üzerinde bulunan yapıştırıcılar katılaşmadan yan yana dizilir. Yan yana dizilmiş olan camlar daha sonra sıkma makinası yardımı ile birbirine birleştirilir ve kusursuz bir görüntü alması sağlanır. Camların kesilebilmesi için otomasyon sistemleri de kullanılmaktadır.

Cam Balkon İşi Yapmak İstiyorum

Akdeniz ya da Ege bölgesinde çok nadir kullanılsa da özellikle soğuk bölgeler için daha uygun olan cam balkonları satarak para kazanmak ister misiniz? Cam balkon işi yapmak istiyorum diyenlerin yüksek meblağlarda birikimlerinin olmasına gerek yoktur. Üstelik bu iş için hiçbir eğitim kurumunda eğitim almanıza da gerek yoktur. Sadece evlerde değil, kahvelerde, cafelerde, lokantalarda da cam balkonlar kullanılmaktadır. Hatta sigara yasağı ile birlikte cafelerin camları artık katlanabilir cam malzemelerden yapılıyor ve sigara içen müşteriler bu taraflara alınıyor.

Ancak cam balkon işi ben yaparım diyen herkesin harcı değildir. İlk olarak bir firma ile anlaşmanız ve bayilik almanız gerekiyor. Ölçünün nasıl alınacağını bile bilmek bir sanattır. Müşteriye siparişinin nasıl ulaşacağı, montaj vb. bilgiler firma tarafından verilecektir. Bayilik aldığınızda size 3 – 5 metre kare bir dükkan yeterli olacaktır. Zaten camların bir şeffaf bir de siyah olanları bulunmaktadır. Bu sebeple büyük bir dükkanınızın olmasına gerek yoktur. Anlaşmalı olduğunuz firmaların yazılım sistemleri aracılığı ile siparişi bildirmeniz gerekiyor.

Firmada sipariş hazırlanıyor ve adresinize gönderiliyor. Şayet adrese teslim etmek için bir araca sahip değilseniz firmaya müşteri adresini bildirmeniz gerekiyor. Daha sonra müşterinin adresine giderek silikon yardımı ile montaj işlemini gerçekleştirmelisiniz.

Alüminyum Bayiliği Veren Firmalar

Alüminyum artık pek çok sektörde kullanılıyor. Cam balkon uygulamalarında da yine bu malzemeye gereksinim duyuyoruz. Alüminyum profillerine PVC adı veriliyor. Isıtma ve soğutma, reklam, makine yapımı gibi pek çok alanda bu malzeme kurtarıcımız oluyor. Bu ürüne ulaşmamız için bayilik veren pek çok firma bulunmaktadır.

 • Zahit Alüminyum
 • Ersaş Alüminyum
 • Assan Alüminyum
 • Aba Alüminyum
 • IQ Alüminyum
 • Saray Alüminyum
 • Re Alüminyum
 • Can Alüminyum
 • Doriva Alüminyum
 • Alumil Alüminyum gibi firmalardan bayilik alabilirsiniz.
alüminyum-bayiliği-veren-firmalar
Alüminyum bayiliği veren firmalar

Cam Balkon Kar Marjı

Cam balkonun sağladığı pek çok avantajlar bulunmaktadır. Soğuk iklim koşullarından korumasının yanı sıra bir de uzun ömürlü olması bakımından çok sık tercih edilmektedir. Cam balkonlarda temperli yani güvenilir malzemeler kullanılmaktadır. Dayanıklılık da artırılmış olur. Sürgülü ve katlanabilir olması sebebi ile her balkon için uygundur. Balkon yüksekliğinin fazla olması durumunda yine herhangi bir sıkıntı yaşanmayacaktır.

Alüminyum profillerin şiddetli rüzgarlara dayanabilmesi gerekmektedir. Bu sebeple güvenilir firmalar ile anlaşılması gerekiyor. Cam kalınlığının ise 8 ila 10 cm arasında olması gerekiyor. Zamanla profillerin aşınmaması ve yapışkanların açılmaması için ithal ürünler kullanılmaktadır. Camların tekerleklerinin de sağlam olması gerekmektedir. Bu camlar sayesinde sadece ısıdan değil, ses, rüzgar ve yağmurdan korunma da sağlanır.

Şeffaf renk ve 8 mm camın metre kare fiyatı 200 ila 300 TL arasında değişmektedir. 10 mm olanlarının fiyatları daha fazladır. Camın renkli ya da desenli olmasına göre de fiyatları artmaktadır. 8 mm şeffaf camdan 5 metre kare yapsak ve fiyatı 250 TL olsa 1250 TL öderiz. Ekstradan montaj ücreti de talep ederseniz iyi oranlarda kar marjı elde etmeniz mümkün olmaktadır.

cam-balkon-kar-marjı
Cam balkon kar marjı

MCM Cam Balkon

Cam balkon üretimi yapan firmalardan bir tanesi MCM‘ dir. Camların köşelerden rahat dönmesi için sistemler geliştirilmiştir. Alüminyum’ un ağırlığı 5 mili metredir. Camlar en fazla 4000 mm yükseklikte olabilmektedir. Genişlik ise 1000 mm’ dir. Cam kanatlarına isteğe bağlı olarak perde takılabilir. Ayrıca su sızdırmaması için gerekli olan tüm önlemler alınmalıdır. Şeffaf renklerin yanı sıra gri gibi seçenekleri de bulunmaktadır. Ayrıca kullanılan malzemeler anti bakteriyeldir. Yan kapaklar alüminyum olduğundan dolayı oldukça güvenlidir. Kilitleri sayesinde oldukça güvenlidir.

Cam Balkon Bayiliği Veren Firmalar

Isı kaybının önlenmesinin yanı sıra güvenlik önlemlerinin alınması açısından da balkonlar kapatılmaktadır. PVC, cam ve alüminyum malzemeler tercih edilmektedir. Balkonu kapattıktan sonra dekoratif malzemeler yardımı ile balkonunuzu bir oturma alanı haline bile getirebilirsiniz. Bu işi yapmak istiyorsanız size sunacağımız cam balkon bayiliği veren firmalardan destek alabilirsiniz.

Glasstech Cam Balkon

Yalnızca cam balkon üzerine değil, askılı vitrin sistemleri üzerinde de çalışılmaktadır. İmalatçı ve montaj bayileri oluşturulur. Kullanılan malzemeler oldukça kalitelidir. Personel de tecrübelidir. Firma 1992 yılında kurulmuştur. PVC cam ve kapı üretimi ile faaliyete başlayan firma, 2004 yılında cam balkon üretimi yapmaya başlamıştır. Daha sonra yine yapılan araştırma ve geliştirme çalışmaları neticesinde katlanabilir balkon camı üretilmeye başlamıştır. Özellikle Ankara’ da ve ülkemizin çoğu şehrinde bayiliği bulunmaktadır.

Glasstech Cam Balkon
Glasstech Cam Balkon

Cam balkon alanında 12 yıllık tecrübesi olan firma, kaliteli malzemeleri kullanarak en iyi hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Başvuru formunu doldurarak bayilik talebinizi firmaya iletebilirsiniz.

Albert Genau Cam Balkon

Işıldak İnşaat A.Ş. adı ile 1992 yılında kurulmuştur. 1 yıl sonra pvc pencere sistemlerinin imalatı başlamıştır. 1994 yılında çelik kapı, 1998 yılında ise iç kapı üretimi başlamıştır. 2001 yılında firmanın tasarım ofisi kurulmuştur. 2003 yılında ise balkon sistemlerine geçilmiştir. Cam balkon uygulamaları 2006 yılında başlamıştır. Yurt içinde pek çok bayisi olan firmanın yurt dışında da 33 ülkede ürün satışları yapılmaktadır. Kullanılan ürünler oldukça kalitelidir. Ayrıca uygun fiyat seçenekleri ile rakipleriniz ile rahatça rekabet etmeniz sağlanacaktır.

 • Sürme cam balkon
 • Katlanır cam balkon
 • Küpeşte sistemleri
 • Otomatik kapı
 • Tente- pergola vb. ürünlerin üretimi yapılmaktadır. Alacağınız bayilikte bu ürünlerin hepsini bulundurabilirsiniz.
albert-genau-cam-balkon
Albert Genau Cam Balkon

Başvuru formunu doldurarak hemen bayilik alabilirsiniz.

 • MCM
 • KUPA
 • Royal Glass
 • Kale Cam Balkon
 • Adwin
 • Cam Oda
 • Safa Cam Balkon gibi firmalar ile iletişime geçerek de cam balkon bayiliği alabilirsiniz.

Bu işe ilginiz var ise, bayilik veren firmalar ile iletişime girmek için geç kalmayın. Firmaların eğitim süreçlerinden iyi istifade etmeye çalışın. Hayırlı olsun. 🙂

YORUMLAR

 1. Tarık demir dedi ki:

  Her işi biliyorum ustasıyım işin kendi işimi dükkanımı kurmak istiyorum