Cep Telefonu Kredisi Veren Bankalar Anlaşmalı Mağazalar

05.01.2023
Cep Telefonu Kredisi Veren Bankalar Anlaşmalı Mağazalar

İhtiyaç kredilerinden konut kredilerine, iş yeri kredilerinden seyahat kredilerine kadar birçok kampanya ile bankalar müşterilerine finansal destek sağlamaktadır. Anlaşmalı mağazalar sayesinde faiz oranları bankadan bankaya değişiklik gösterse de, size en uygun ödeme planını sunan bankadan kredi alabilirsiniz. Öğrenciler de bu imkanlardan yararlanabilirler. Bankalar son zamanlarda farklı kredi kampanyaları ile karşımıza çıkıyor. Bunlardan biri de cep telefonu kredisidir. Cep telefonu alımlarınızda size lazım olan finansman bu şekilde sağlanmaktadır. Çünkü Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından geçtiğimiz yıllarda taksitle telefon alımı yasaklanmıştır. Taksitle telefon alamayan vatandaş da çareyi bankalarda bulmuştur. Cep telefonu kredisi veren bankaları ve kampanya detaylarını sizler için araştırdık.

İNG Bank Teknokredi

İNG Bank 500 TL’ den 15 bin TL’ ye kadar 36 aya varan vade süreleri ile Teknokredi vermektedir. Bu kredi ile Teknosa mağazalarından 15 bin TL’ ye kadar elektronik eşya ve cep telefonu alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik kredi başvurusunda bulunmak da çok kolay. SMS yolu ile kolayca finansman talebinde bulunabilirsiniz. TEKNOSA boşluk 11 Haneli T.C. kimlik numaranızı yazarak 2229’ a SMS atarak başvuruda bulunabilirsiniz. Mesajınız bankaya iletildiğinde başvurunuz değerlendirilip size banka tarafından dönüş sağlanır. Tarafınıza gelecek olan onay mesajının ardından Teknosa mağazalarına gidebilirsiniz. Burada bankanızın hizmet noktası mevcut olup, hizmet noktasında kimlik doğrulaması yapmanız gerekmektedir. Evrak işleri elektronik ortamda olup sizin yalnızca imza atmanız gerekecek.

Kredi onayının ardından Teknosa mağazalarından yapacağınız tüm alışverişlerde ücret ödemesi kredi yolu ile sağlanacaktır. Taksit ödemeleri ATM’ lerden ve İNG bank şubelerinden gerçekleştirilmektedir. Teknokredi’nin cep telefonu alımlarında, 3.500 TL tutularında ki alışverişleriniz için 12 ay, 3.500 TL ve üzerind eki alışverişlerinizi için ise 6 aydır.Hayat sigortası,kredi tahsis ücreti ya da ekstra bir masraf talebi olmamaktadır.  Bu kredi Teknosa mağazalarında 10.00 ile 22.00 saatleri arasında aktif olarak kullanılabilmektedir.

Faiz oranları %1,54 dan başlamaktadır. Ancak vade sayısına göre faiz oranının değişiklik gösterdiği söylenebilir. 12 ay vadeli ile kredi çekmek isteyenler en fazla 8 bin TL kredi kullanabilmektedir. Kredi miktarı alacağınız elektronik eşyalara göre değişmektedir.

Taksit ödemelerini yalnızca İNG bank ATM, şube ve internet bankacılığından yapabilirsiniz. Taksit ödemeleri Teknosa’ya yapılmayacaktır. Ancak kredi başvurunda bulunmak için Teknosa internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ekstra bir komisyon ücreti de talep edilmemektedir. Siz de İNG Bank teknokrediye başvurmak için hemen 2229’ a sms gönderebilirsiniz.

Fibabanka

Vatan bilgisayar ile anlaşan Fibabanka müşterilerine cep telefonu alımlarında yardımcı olmaktadır. İphone dahil tüm cep telefonu alımlarında faizsiz olarak ve peşin fiyatına 8 taksit imkanı sunulmaktadır. VATAN boşluk T.C. kimlik numaranızı yazarak 3422’ ye SMS gönderebilir ve bu sayede kolayca kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Banka tarafından kredi talebiniz incelenerek tarafınıza dönüş yapılacaktır. Gelen mesajın olumlu olması durumunda Vatan bilgisayar mağazalarına giderek, mağazalarda bulunan Fibabanka danışma noktalarına kredi onay mesajınızı gösteriniz. Yetkililer onay mesajını alarak kredi sözleşmesini hazırlayacaklardır. Bu sözleşmeyi imzalamanız krediyi onayladığınız anlamına gelir ve cihaz seçiminde bulunabilirsiniz. Başlatılan kampanya neticesinde 8 taksitte ödemenizi gerçekleştirebilir ve cihazınızı alabilirsiniz.

Bu kampanyadan her müşteri bir cihaz için ve bir defalığına faydalanabilir. Adınıza kredili mevduat hesabı açılır ve buraya otomatik ödeme talimatı verilir. Tüzel kişiler bu kampanyadan yararlanamaz.  Fibabanka kredi onayı verme konusunda serbesttir.

Aktifbank

Aktifbank anlaşmalı bayilerden alınacak olan ürünler ile online tüketici finansmanı sunmaktadır. Beyaz eşyadan cep telefonuna kadar bütün elektronik eşya alımlarınızda bu krediden faydalanabilirsiniz. Minimum kredi limiti 500 TL, maksimum ise 30 bin TL’ dir. 36 ay vadeli bir kampanyadır. Başvuru için yalnızca T.C. kimlik fotokopisi gerekmektedir. Vade farkı ödemenizi gerek kalmadan N kolay krediden faydalanabilirsiniz. SMS yolu ile başvuru da yapılabilmektedir. TAKSİT boşluk T.C. kimlik numaranızı yazarak 3050’ ye SMS göndererek kolayca başvuru yapabilirsiniz. Bankaya mesaj iletildiğinde talebiniz incelenerek size onay mesajı  gönderilir. Cep telefonu almak istediğiniz Aktifbank ile anlaşmalı mağazalara bu onay mesajını iletmelisiniz. Mağaza tarafından bir inceleme süreci talep edilir ve bu sürede başvurunuz değerlendirilir. Olumlu karar verilmesi durumunda sözleşme ve evraklar hazırlanır. Bunları imzamalanız dahilinde cep telefonu alımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Taksitlerinizi PTT şubelerinden ya da PTT matiklerinden ödeyebilirsiniz. Herhangi bir bankadan eft yolu ile de taksit ödemesi yapılmaktadır. UPT bayileri aracılığı ile de ödeme kabul edilmektedir. Kredinize uygulanacak olan faiz oranı %2,49 ’dir. Kredi tahsis ücreti 50 TL’ dir. 10 bin TL’lik krediyi 36 ay vade ve aylık 504,09 TL taksitle Aktifbank’tan alabilirsiniz.

Denizbank

Denizbank, Mediamarkt ile yaptığı anlaşma neticesinde müşterilerine cep telefonu alımlarında destek olmaktadır. Kredi vadesi 36 aydır. Ticari kredi kartları ile bu sayede kredi satın alınabilmektedir. Ticari kredi kartı olmayanlara limitli kredi çekme imkanı da sunulmaktadır. Mediamarkt belirli dönemlerde internet sayfalarında indirimli telefon modellerini müşterileri ile paylaşıyor. Medimarkt mağazaları içerisinde Denizbank iletişim noktaları bulunmaktadır. Bu noktalardan bilgi alabilirsiniz. Burada ürünleri inceleyerek talep ettiğiniz ürünü iletişim noktasında görevli olan kişilere söylemelisiniz. Kısa mesaj numarasına T.C. kimlik numaranızı yazıp göndererek kolayca kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Banka tarafından başvuru kodu gönderilir. Bu kodu da mesajınıza eklemelisiniz. Banka başvurunuzu inceleyerek bir karara varır. Bu kararın olumlu olması durumunda Denizbank tarafından bir sözleşme ve gerekli evraklar hazırlanır. Bu evrakları imzalayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

cep-telefonu (2)
Bankalar Teknoloji Mağazaları ile İmzaladıkları Anlaşmalar Neticesinde Kredi Sunmaktadır.

Ayrıca Mediamarkt internet sayfası aracılığı ile de kredi başvurusu yapılmaktadır. Vade oranı 6 ya da 36 ay olabilmektedir. Telefonunuzu buradan alarak 7 gün içinde Denizbank şubelerine götürmelisiniz. Bu sayede ödemeniz gerçekleştirilecektir. Ayrıca kredi kartı üzerinden yapılan alımlarda krediden kalan tutar da karta yatırılmaktadır.

 • Başvuru formunu doldurun.
 • SMS onayı alın.
 • Kredi kartı ya da banka kartı ile cep telefonu alımını gerçekleştirin.

7 gün içinde bu işlemi bankaya bildirerek kredinizi alın ve ödemeleri taksitlendirin. Bu linke tıklayarak kredi hakkında detaylı bilgi alabilir ve indirimli ürünleri inceleyebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası

İş Bankası elektronik eşya alımlarınızda kredi veren bankalardan biridir. Bu alımların gerçekleşmesi için banka müşterilerine ihtiyaç kredisi sunmaktadır. Kredi başvurularını size en yakın İş Bankası şubelerine giderek yapabilirsiniz. Ayrıca SMS yolu ile kredi başvurunda bulunmak da mümkündür. 4402’ ye kısa mesaj göndererek başvuru talebinizi bankanıza iletebilirsiniz. Bankamatiklerden, internet ve telefon bankacılığından da kredi başvurusu yapılabilmektedir.

Ayrıca başvurunuz olumlu olarak sonuçlandığında hazırlanan sözleşmeyi imzalamak için banka şubelerine gitmenize gerek kalmayacak. İş Bankası internet bankacılığından sözleşme onayı için talimat verebilirsiniz.

Bankanın müşterilerine sunduğu faiz oranı %1,50’ dir. Kredi başvurusu için gerekli olan evraklar;

 • Başvuru formu
 • Gelir belgesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisidir. Bu evraklar ile size en yakın İş Bankası şubelerine giderek bankanın cep telefonu alımları için de sunmuş olduğu ihtiyaç kredisi kampanyasından faydalanabilirsiniz.

Akbank Express Kredi

Elektronik eşya alımlarında müşterilerine destek olan bankalardan biri de Akbank’tır. Akbank’ın verdiği ekspress kredileri ile siz de cep telefonu alımları için nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Bu krediyi size alışveriş yaparken lazım olan acil finansman için kullanabilirsiniz. Banka şubelerine gitmenize gerek kalmadan 36 ay vade ile sunulan kredi imkanından yararlanabilirsiniz. Kredi reşit olanlara ve banka tarafından kredi almak isteyen kişi hakkında yapılacak olan incelemenin olumlu sonuçlanması durumunda verilmektedir.  Kredi taksitlendirilirken dikkat edilen nokta aylık taksit miktarının ailenin aylık gelirinin yarısını geçmemesidir.

Banka kredi başvurusu yapan müşterilerinden gelir belgesi, maaş bordrosu, kefil gibi teminatlar istememektedir. Yalnızca nüfus cüzdanı fotokopisi kredi başvurunda yeterli olmaktadır. Ayrıca gerekli görülen durumlarda ikamet belgesi de istenebilmektedir.

Akbank Express Kredi
Akbank Express Kredi

QNB Finansbank

Mağaza içi lazım olan finansman ihtiyaçları için kredi sunan bankalardan biri de QNB Finansbank’tır. Kredi için banka tarafından herhangi bir masraf talep edilmemektedir. SMS yardımı ile başvuruda bulunabilir, banka tarafından size gelecek olan onay mesajının ardından anlaşmalı bayilerden olmak üzere cep telefonu alımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Geri ödeme yöntemleri de çeşitlilik göstermektedir. Şubelerden, internet bankalığından, banka ATM’ lerinden ödeme gerçekleştirebilirsiniz. Kredi sözleşmeli anlaşmalı olunan bayilerde imzalanacaktır.Bu kredinin vadesi 48 aydır.

Cep Telefonu Kredileri Ortak Özellikleri

 • Cep telefonu kredilerinde dosya masrafı ve kredi tahsis ücreti alınmıyor.
 • Krediyi alan kişiye hayat sigortası yapılmıyor.
 • Gelir belgesi gösterme zorunluluğu yok.
 • Kredi kartı ile taksitli telefon alımına BDDK tarafından izin verilmiyor. Ancak nakit avans yolu ile cep telefonu alımı gerçekleştirebiliyorsunuz. Nakit avans ise 12 ay taksitli olabiliyor. Bu sayede cep telefonu aslında 12 ay taksitle alınmış oluyor. Tabi vergi ödemesi de gerçekleştirilmek zorunda.
 • Bazı bankalar cep telefonu kredisi vermiyor. Ancak telefon alımlarında kullanılacak kredi limiti aslında çok da yüksek olmadığı için ihtiyaç kredileri de işinizi görebilir.

Yukarıda bazı bankaların cep telefonu alımları için kredi verdiğinden bahsettik. Fakat eğer taksitle cep telefonu alamıyorsak, ayrıca bankalardan kredi çekemiyorsak da nasıl cep telefonu alacağız gibi bir soru ile karşı karşıya kalabiliriz. Bu durumda da yeni bir cep telefonu alımı mümkün. Eğer kredi notunuz düşükse muhtemelen banka kredilerinden faydalanamayacaksınız. Çare olarak GSM operatörlerinden telefon almayı sunabiliriz. Turkcell, Vodafone, Türk Telekom gibi GSM markaları mağazalarında cep telefonu satışı da yapmaktadır. Ayrıca belirli dönemlerde yaptıkları kampanyalar ile müşterilerinin telefon alımlarını kolaylaştırmaktadırlar.

Turkcell

Turkcell müşterilerine cep telefonu alımlarında da yardım ediyor. Taksitler tarifeye yansıtılarak Turkcell müşterileri cep telefonu sahibi ediliyor. Ancak belirtmekte yarar var ki faturasız hat kullanıyorsanız cihaz alımı yapmanız mümkün değil. Bu GSM operatörü tarafından yalnızca faturalı hatlara kampanyalar sunuluyor. Size gösterilen tarifeye katılarak bu tarifenin en az 4 aylık kullanıcısı olmanız gerekmekte.

Turkcell
Turkcell

BDDK tarafından GSM operatörleri için bir denetim söz konusu değildir. Bu nedenle kredi notunuzun düşük olduğu durumlarda bu şekilde telefon alabilirsiniz. Ancak aranan tek bir şart var ki o da faturalarınızı son ödeme tarihine kadar ödemiş olmanız. Turkcell mağazalarına gidip de telefon almak istediğinizi söylediğinizde yapılacak ilk işlem puanlarınızın sorgulanması olacaktır. Puan sorgulama işlemi Turkcell müşteri hizmetleri aracılığı ile ya da cep merkezlerinden yapılabilmektedir. Yani telefon alabilmek için önemli olan puanınızın yeterli olmasıdır.

Vodafone

Vodafone’ dan kontrat ile cep telefonu almak mümkündür. Bunun için yapılması gereken ilk şey Vodafone cep merkezlerini ziyaret etmektir. Ancak faturasız bir hattınız varsa cep telefonu almanız mümkün değil. Faturalı hatta geçiş yapmanız gerekiyor. Cep merkezlerinden cep telefonlarını inceleyerek bir telefon beğenin. Bu telefon üzerinden limit puanınızın yeterli olup olmadığına bakılacaktır. Başvuran kişinin yaşı, faturalarını düzenli ödeme durumu gibi kriterler göz önüne alınarak bir değerlendirme yapılacaktır. Vodafone akıllı telefon kampanyaları hakkında detaylı bilgi almak içinziyaret edebilirsiniz. İlk ay faturanızı ödemezseniz kontrata göre 2. Ay faturaya ek %5 oranında faiz ödemek durumunda kalıyorsunuz. Ayrıca taksitler faturaya yansıtılmaktadır.

Siz de bu bankaların verdiği cep telefonu kredilerinden faydalanabilir ve kesenize uygun ödeme koşulları ile geri ödeme yapabilirsiniz. Yeni cihazınız hayırlı olsun.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.