Çeviri Yaparak Para Kazanma Çeviri Siteleri 2023

02.01.2023
Çeviri Yaparak Para Kazanma Çeviri Siteleri 2023

Yabancı dilinizi kullanarak hemen internetten para kazanabileceğinizi öğrenmek istiyorsunuz? Yabancı diliniz varsa bunu paraya çevirmenin vakti geldi. Yabancı dil bilmenin avantajını paraya çevirebileceğiniz ve ve size evden çıkmadan para kazandıran yöntem çeviri yaparak para kazanmanın yollarını araştırdık. Evden çıkmadan, freelance para kazandıran iş fikri çeviri yaparak para kazandıran siteler ve online çeviri siteleri tüm detaylar içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

Çeviri Yaparak Para Kazanmak İstiyorum

Yabancı dil bilmenin faydaları saymakla bitmez. Bu içeriğimizde bu faydalar bazılarını ve para kazandıracak fikirler hakkında bilgi vereceğiz. Günümüzde yabancı dil bilmek altın değerinde diyebiliriz. Dil çevirisi ile internetten para kazanmak mümkün.

Online çeviri yaparak para kazanmak için tek yapmanız gereken en iyi çeviri siteleri ile teklif vererek anlaşarak, metinleri çevirmek ve para kazanmak. Metinleri yabancı dile çevirirken para kazanmak kelime başına anlaştığınız fiyat üzerinden size para kazandıracaktır ve çeviri için kelime başına taban fiyat 100 kelimesi 3 TL- 10 TL arasında değişmektedir.

Sizde ne kadar çeviri yaptıysanız kelime başına anlaşacağınız fiyat üzerinden deli paralar kazanabilirsiniz. Tabi bu tamamen sizin performansınıza kalmış.

Çeviri Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Yabancı dil bilenler İlk olarak freelancer olarak çalışarak yani patrondan, işyerinden ve ofisten bağımsız ve kendi evinden çıkmadan istediği saat dilimlerinde ve istedikleri zaman çalışarak para kazanabilirler. Freelancer olarak çalışabileceğiniz site ise; yabancı freelancer sitesi olan Fiverr.com sitesidir. Örneğin; bu siteye freelancer olarak kayıt olarak farklı işleri yaparak mesela video editleyerek, fotoğraf düzenleyerek, çeviri yaparak 5-10-25-100 dolar değişen miktarlarda para kazanmak mümkün. Ancak bu işte sabit gelir yerinde yapılan işin niteliğine göre ve verilen hizmetin değeri kadar para kazanılmaktadır. Bu siteye bırakacağınız ilanlarınızı alanlara vereceğiniz hizmet kadar para kazanabilirsiniz. Bu sitede müşteriyi memnun ederek, kendinizi o müşteriye bağlayarak yeniden iş almasını sağlayarak para kazanmanız mümkün olacaktır.

Fiverr.com Freelancer Çeviri Yap Kazan

Online çeviri yaparak Para kazanmak isteyenler Fiverr.com üzerinden çeviri yaparak da para kazanabilir. Yabancı diller arasında olan ingilizce, fransızca, almanca, arapça vb. herhangi bir dil biliyorsanız size verilen metinleri okuyup anlayarak verilen metini çevirip bu işten para kazanabilirsiniz. Yabancı bir dil biliyorsanız çeviri yaparak hiç zorlanmadan bu işten para kazanabilirsiniz. Bu tarz bir çeviri sitesinde freelancer olarak çalışmak istiyorsanız.

Fiverr.com üye ol çeviri yap kazan

Hemen Fiverr. com üye olarak ilan verebilir, verdiğiniz ilanları tıklayarak size çeviri iş verenlerden dolar karşılığında para kazanabilirsiniz.

Bu tarz site haricinde Türk sitesi üzerinden çeviri yapmak istiyorsanız Türk Freelancer sitesi olan Bionluk sitesini inceleyebilirsiniz.

Bionluk.com

Bionluk.com Türk freelancer sitesidir. Aynı şekilde Fiverr.com da ki iş ilanı verip satışlar yaparak para kazanabilirsiniz.

Bu tarz sitelerde sadece çeviri yapmakta zorunda değilsiniz. Hatalı metinleri düzeltme, daha iyi bir metin ortaya çıkarma gibi size verilecek metinleri daha güzel kelimeler ile daha iyi cümleler ile süsleyip yeni bir metin haline getirerek te para kazanabilirsiniz. Bu sitelerde müşterilere daha iyi bir metin ortaya çıkarmak olacaktır.

Bionluk Çeviri Üye Ol Kazan

Freelancer olarak çalışmanın dışında bir seçeneğiniz de daha bulunmaktadır. Bu da film ve diziler için alt yazıları eklemek olacaktır. Bu nasıl olacak diyorsanız örneğin, herhangi bir film ya da dizi sitesi işçi arıyorsa o sitelere mail atarak iletişime geçerek, yabancı dil bildiğinizi ve filmlerin alt yazılarını yapabilirim diye iş talebinde bulunduğunuzda site sahibi ücret konusunda anlaşarak alt yazı çeviri işinden de para kazanabilirsiniz.

Bionluk sitesi üzerinden çeviri yaparak para kazanmak için buradan Kayıt olun, ilanınızı verin.

Onehourtranslation.com Ücretli Çeviri Yap

Farklı dillerde metinleri çeviri yaparak gelir elde edebileceğiniz siteler arasında One Hour Translation’da tanıtmak isteriz. Burada en yüksek kalitede çevirilerin hizmeti verilmekte ve şeffaf ve erişilebilir çeviri fiyatlarını korurken kaliteyi kontrol etmek ve izlemek için yenilikçi çözümler kullanılmaktadır. Kaynak dilden hedef dile yapılacak çeviri fiyatlarını öğrenmek için tıklayınız.

İngilizce- Almanca diline ürün açıklamaları, Sosyal Medya, E-posta Genel çeviri fiyatları: Kelime başına 0,08 euro

İngilizce- Almanca Sektöre özgü Uzman içeri fiyatı 0,14 Euro’dur

Translated.com Ücretli Çeviri

Translated.com çeviri fiyatları; ortalama olarak kelime başına 0,10 USD (yaklaşık 0,50 TL) fiyat üzerinden verilir.

Sayfa başına ortalama 250 kelime ya da boşluklar dahil 1.500 karakter olarak kabul edilen standart bir sayfanın çevirisi ortalama 25 USD’ye mal olmaktadır.

 • Premium
 • Profesyonel
 • Ekonomi olmak üzere üç farklı hizmet seviyesine göre ve kelime sayısına göre fiyatlar değişmektedir.

Türkçe İngilizce 1000 Kelime Genel uzmanlık alanının fiyatları aşağıdaki görselde ki gibidir.

Translated.com Çeviri Fiyatları

Freelancer olarak Translated.com sitesinde çalışmak ve para kazanmak istiyorsanız çevirmen başvurunuzu hemen buradan yapabilirsiniz.

Çevirimvar.com Ücretli Çeviri

Ücretli çeviri yaptırmanın en kolay yolu çevirimvar.com sitesinden geçiyor.
Yeni nesil tercüme bürosuyla, profesyonel çeviri hizmeti sağlayan Çevirimvar.com müşterilerine 7/24 hizmet verdiği gibi, yalnızca ülkemiz çapında değil dünyanın herhangi noktasından da ücretli çeviri hizmeti sunmaktadır. En uygun fiyata, her sektöre uygun, doğru ve eksiksiz ücretli çeviri için sistemimize hangi formatta olursa olsun çevirisinin yapılmasını istediğiniz dosyanızı yükleyerek anında fiyat teklifi alabilirsiniz. Tüm dillerde ücretli tercüme için 7/24 sipariş verebilirsiniz. Ücretli çeviri için profesyonellerle çalışın, ücretli çeviri yaptırın.

İnternetten Çeviri Yaparak Para Kazanmak

İnternetten çeviri yaparak para kazanabileceğiniz siteleri araştırıyorsanız hemen siteleri tablo halinde gösterelim;

ProtranslateÇevirimvar.com
onehourtranslation.comTranslated.com
SadeceonAryatercüme.com
Unisbul.comJooble.com
PortakaltercümeÇevirisepeti.net
Çevirihavuzu.comÇevirimvar.com
Çeviritercüme.orgLiyago.com
Wbly.comProz.com
oDesk.comİyinet
WmaraciR10
GuruGengo
PeoplePerHour.comMotaword
Linguria.com
İnternetten Çeviri Yaparak Para Kazanmak
 • Armut.com üzerinden çeviri fiyatlarını inceleyebilirsiniz.
 • Sahibinden.com tercüme hizmetlerin ilanlarını inceleyebilir, buraya para kazanmak için profil oluşturup ilan verebilirsiniz.
 • Kariyer.net serbest çevirmen ilanı bırakarak iş alabilirsiniz.

Çeviri İçin Kullanabileceğiniz 8 Harika Araç

Yabancı diller için çeviri yapabileceğiniz en iyi 9 online aracı;

 • Google Translate
 • Seslisözlük
 • Yandex Çeviri
 • Bing Çeviri
 • Çevirsözlük
 • Langenscheidt
 • Pons

Çeviri yaparak evden hiç çıkmadan online çeviri sitelerine kayıt olarak iş alabilir, kelime sayısına göre vereceğiniz ilanlara tıkayan müşterilerin işleri kısa süre içinde tamamlayarak, aylık olarak 2500 TL’ ye kadar para kazanabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Mail dedi ki:

  Türkiye’nin en başarılı geçici e posta sitesi