Dosya Masrafı En Düşük Olan Bankaların 2023 Listesi

02.01.2023
Dosya Masrafı En Düşük Olan Bankaların 2023 Listesi

Bankalardan alınacak olan kredilerde bilindiği gibi dosya masrafları alınmaktadır. Bankalardan kullanılacak olan kredilerde en az dosya masrafı olan kredilerin masrafını hesaplama, Ziraat Bankası dosya masrafı sorgulama, kredi, sigorta masrafı hesaplama, Kredi hesaplama, Kredi dosya masrafı geri alma 2023, Vakıf Bank dosya masrafı, Dava dosya masrafı gibi konularda araştırma yapan kişiler içeriğimizden dosya masrafı en az olan bankaların listelerini araştırdık.

Dosya Masrafı En Az Olan Bankalar

Dosya masrafı en az olan ve kredi başvurusu yapacak olan kişiler için masrafsız kredi veren birden fazla banka bulunmaktadır. Bu bankalara kredi başvuru yapacaklar için kredi türüne göre müşterilere dosya masrafsız  sunulmaktadır. Dosya masrafı almayan bankalar bu özelliği bir kampanyanın parçası olarak ve bir özelliği olarak müşterilerine sunmaktadır. Başvuru ücreti ödemeden kredilerden faydalanmak için dosya masrafsız kredi fonksiyonu olan bankalar daha çok tercih edilmektedir. Dosya masrafı ya da hesap kullanım ücreti olmadan kredi veren bankaların sayısının son zamanlar sayısınız düştüğü görülmektedir.

Kredi Masrafı Nedir?

Kullanılacak olan kredilerin başvuru esnasında ortaya çıkacak olan ek ücretlerinin içerdiği kredi masrafları, birden fazla dosyayı ve işletme maliyetini tanımlamak için kullanılmaktadır. Kredi maliyetleri, toplam borç bitene kadar kredi sürecinin bir parçası olarak yapılan ve ödenen tüm masrafları göstermektedir.

Kredi Dosya Masrafı Nedir? (Ücreti Ne Kadar)

Kredi başvurusunda bulunurken alınacak olan ek ücretlere dosya masrafı denir. Başvuru ücretlerinin oranı bazı durumlarda ödenecek olan kredi tutarını ciddi anlamada etkilemektedir. Dosya masrafları oranları yüzde 1,35 oranında değişiklik gösterir, faiz oranı ve diğer ek ücretler maliyet oranına eklenir. Dosya masrafı oranı düşük olan bankalar daha çok kredi başvurularında tercih edilmektedir. Bankalar tarafından alınan dosya masraflarının ücretleri ise alınan kredinin miktarına bağlı olarak değişkenlik gösterir. Dosya masrafları verilen yüzdelik dilimine göre hesaplanır ve maliyetler genel olarak % 1,35 oranında yansıtılır. Geri ödeme planı hazırlanırken, bankanın çıkaracağı maliyet tablosunu dikkatli incelemeniz sizin açınızdan faydalı olacaktır.

Masrafsız Kredi Nedir ? Her Bankada Masrafsız Kredi Özelliği Bulunuyor Mu?

Masrafsız kredi başvurusunda bulunan kişiye faiz oranı dışında herhangi bir ek ücret alınmamasına denilmektedir. Her yıl masrafsız kredi veren banka sayısı değiştiği için bazı bankalar, kredinin türüne göre bir ücret talep etmemektedir. Ancak, çoğu banka tarafından tercih edilen kredi türü dikkate alınmadan işlem esnafkredi.net ücretleri, hesap işletim ücretleri ve diğer ücretler müşteriden tahsil edilmektedir. Masrafsız kredi özelliği tüm bankalarda bulunmayan bir kredi türüdür. Bazı bankalar bu özelliği periyodik bir kampanya olarak müşterilerine sunmaktadır.

Kredi Tahsis Ücreti Nedir?

Banka bir kredi tahsis ücreti talep etme hakkına sahiptir. Ancak, belirli bankalar bu ücreti almamaktadır. Kredi tahsis ücreti için BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) tarafından belirlenen bir yüzdelik dilim bulunduğu için bu yüzde ve limitin üzerinde tahsis ücreti talep etmek yasaklanmıştır.

Kredi tahsis ücreti almayan bankalar hangileridir inceleyelim;

Kredi Tahsis Ücreti Almayan Bankaların Listesi

Kredi tahsis ücretleri, kredi maliyetlerinin bir bileşenidir. Birçok banka müşterilerinden düşmemektedir. Kredi başvurularında ve kredi işlemlerinde tahsis kesintisi yapmayan bankaları inceleyelim;

Kredinizi için sıralamış olduğumuz banklardan herhangi birine başvuru yapmanız durumunda kredi tahsis ücreti ödemek zorunda kalmazsınız.

Ücretler hakkında detaylı bilgileri bankalardan alabilirsiniz.

Dosya Masrafı En Az Olan Bankalar

Dosya masrafsız kredi veren bankalar Türkiye’de hizmet vermeye devam etmektedir. Dosya masrafsız kredi kullanmak isteyen vatandaşlar, genellikle dosya masrafı en az olan bankaları tercih ederler. Dosya masrafsız kredi veren bankaları sıralamak gerekirse;

  • Türkiye İş Bankası
  • QNB Finans Bankası
  • Vakıflar Bankası
  • Halkbank
  • Yapı ve Kredi Bankası
  • ING Bank
  • Aktif Bank
  • Akbank
  • Odeabank

Ziraat Bankası Dosya Masrafsız Kredi

Dosya masrafsız kredi imkanları sunan Ziraat Bankası bu işlemi her kredi türü için uygulamamaktadır. Ek ücret talep etmeden ve tahsis ücreti düşmeden masrafsız tüketici kredileri kapsamında krediler vermektedir. Yapacağınız masrafsız kredi talebini ise yalnızda Ziraat Bankası şubelerinden yapabilirsiniz.

Halkbank Dosya Masrafsız Kredi Miktarı Nedir?

Dost ihtiyaç kredisi adı altında verilen 3 yıl vadeli kullanacağınız 10.000 TL için %1,66 faiz ödeyerek sahip olabilirsiniz. Üstelik Halk bankası vermiş olduğu her kredi için ek ücret talep etmemektedir.

QNB Finansbank Dosya Masrafsız Kredi

Banka tarafından dosya masrafı olmayan kredinin genel bir özellik değil, Vakıflar Bankası gibi farklı dönemlerde gerçekleştirilen bir kampanyadır. Bu kampanya her yıl aktif hale getirilir ve dönem sonunda pasif olarak gösterilir. Her zaman bu özelliği taşımamakla birlikte, QNB Finans Bankası her yıl en az 1 dönem dosya masrafı almadan müşterilerine ihtiyaç kredisi sunmaktadır.

Vakıfbank Dosya Masrafsız Kredi İmkanı Sağlıyor Mu?

Vakıfbank, belirlenen tarihler içerisinde dosya masrafı talep etmeden kredi olanağı sağlamaktadır. Her dönem uzun vadeli kampanyalar Vakıfbank tarafından başlatılmaktadır. Verilecek olan dosya masrafsız kredi ise tüketici kredileri adı altında verilmektedir.

İş Bankası Kredi Tahsis Ücretiz Kredi İmkanı Sunuyor

Türkiye İş Bankası, tahsis edilen kredi ücretlerini sadece online platformlar ile kredi başvuru talebi alan bir bankadır. Türkiye’nin şubelerden aldığı İş Bankası kredisi, başvuru maliyetini düşürüyor. Bu nedenle hızlı kredi seçeneğini ile 7 gün 24 saat rahatlıkla başvuru yapabilirsiniz.

N Kolay Bankasından Kredi Dosya Masrafsız Kredi

N Kolay Kredisi, anında ihtiyaç kredisi ile ihtiyacınızı karşılayan bir bankadır. Anında ihtiyaç kredisi veren Nkolay müşterilerinden dosya masrafı istememektedir. Anında ihtiyaç kredisi sağlayan N Kolay Kredi dosya masrafı istemiyor. Bu nedenle birçok kişi hızlı kredi almak ve daha az ödeme yapmak için N Kolay Krediyi tercileri arasına almaktadır. 3 yıl vade (36 ay) ile verilen anında tüketici kredisi ile birçok vatandaş ihtiyaçlarına uygun kredileri alabilmektedir.

Aktif Bank Dosya Masrafsız Kredi

Dosya masrafı olmadan kredi kullanmak isteyen kişilere imkan sağlayan bankalardan biri Aktif Banktır. Kullanılacak olan düşük miktarlı kredilerden dosya masrafı talep etmemektedir. Aktif Bank, web sitesi üzerinden 7/24 kredi taleplerini kabul etmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.