Düğün Kredisi Veren Bankalar

04.01.2023
Düğün Kredisi Veren Bankalar

Evlenmek isteyen çiftlerin nakit ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile kendilerine bankalar tarafından düğün kredisi finansmanı sunulmaktadır. Bankalardan açacağınız çeyiz hesaplarına da devlet katkısı verilmektedir. Ziraat Bankası, Vakıfbank gibi bankalar evlilik kredi veriyor. Bankaların faiz oranlarını ve diğer kredi detaylarını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Avantajlı Düğün Kredisi Veren Bankalar

En uygun faizli düğün kredisi veren bankalar arasında karşılaştırma yaparak, daha az faiz ödeyerek ve en uygun geri ödeme seçenekli kredi veren bankalardan düğün öncesi alacağınız krediler ile sıkılmadan bunalmadan düğününüzü yapabilirsiniz. Düğün kredileri belirli dönemlerde özellikle de Mayıs ayında başlayıp Eylül ayında biten kredi paketleri olarak düğün yapacak gençlere verilen kredi türüdür. Bireysel ihtiyaç kredisi kapsamında verilen düğün ve evlilik kredileri, Düğün Kredisi Veren Bankalar devlet destekli evlilik kredisi başvurusu ve nasıl alındığına dair bilgiler haberimizde ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır.

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvurusu

2023 yılında da yuva kurmak isteyen gençlere devlet destekli çeyiz hesapları açılmaya devam edilecektir. Anlaşmalı bankalara çeyiz hesabı açtıran genç çiftlere devlet destek olarak birikim yaptıkları meblağa ek olarak çeyiz parası verecektir. Çeyiz hesabı açan Ziraat bankası, Halkbank, Vakıflar bankasından devlet desteği olarak çeyiz yardımı alabilirsiniz, bunun yanında bu saydığımız bankalardan tüm vatandaşlarımıza uygun geri ödeme seçenekleri ile sunulan düğün kredisi olarak verilen ihtiyaç kredilerini de başvuru yaparak evlilik kredisinden yararlanabilirsiniz. Çeyiz hesabı açtırmak isteyen genç çiftçiler Türk lirası cinsinden sadece tek bir hesap açtırıp, 3 yıl boyunca birikim yapmak şartı ile belirli aralıklarda düzenli olarak birikim yaparak devlet desteği olarak verilen çeyiz parasını alabilirler.

Düğün Kredisi Veren Bankalar 2019
Düğün Kredisi Veren Bankalar 2020

Ziraat Bankası Faizsiz Evlilik Kredisi

Düğün kredisi adı altında belirli dönemlerde evlenmeyi düşünenler için oluşturan kredi paketini  hazırlayan birçok banka mevcuttur. Bu bankalara örnek olarak Ziraat bankası da gösterilebilir. Bunun yanında devletimiz evlenmeyi teşvik etmek amacıyla birikim yapan genç çiftlere çeyiz parası adı altında destek vermektedir.

Ziraat bankasından çeyiz hesabı açtırarak çeyiz parası alabilir, ayrıca bireysel ihtiyaç kredisi kapsamında verilen kredilere  başvuru yaparak iki şekilde kredi alabilirsiniz. Ziraat bankasından düğün kredisi almadan önce kredi hesaplaması yapmak isteyenler buradan kredi hesaplaması yapabilirler. Ziraat bankasına başvurular internet üzerinden yapılmadığından kredi başvurusunu Ziraat bankası şubelerinden yapmak gereklidir. Size en yakın Ziraat bankası şubesine buradan ulaşabilirsiniz.

Ziraat bankası çeyiz hesabı
Ziraat bankası çeyiz hesabı

Yukarıda birikim yapılacak olan aylara göre verilecek olan devlet katkısı oranları gösterilmektedir.

Evlilik Kredisi Hesaplama

Bankalar ihtiyaç kredisi kapsamında oluşturduğu düğün kredilerini uygun faiz oranları ile kolay geri ödeme seçenekleri ile veriyor. En düşük faizli olarak verilen düğün kredisini bulmak için kredi türü, alacağınız kredi miktarını ve vadesini yazara bankaların hesaplama araçlarından hesaplayıp toplam ödeme tutarına göre karşılaştırma yaparak en uygun evlilik kredisinin hangi bankada olduğunu görebilirsiniz. Evlilik kredisi nasıl alınır şartları nelerdir?

 • TEB evlilik kredisi hesaplaması için bu sayfadan yardım alabilirsiniz.
 • Finansbank evlilik kredisi hesaplamasını kendi sitesinden yapabilirsiniz.
 • Halkbank evlilik kredisi faiz oranlarını Halkbank Com Tr’den görebilirsiniz.
 • Ziraat bankası evlilik kredisi hesaplaması için Hesaplama Sihirbazına giriş yapın.
 • Akbank düğün kredi başvurusu için Başvuru Sayfasına gidin.

En Uygun Evlilik Kredisi Hangi Bankada?

Bankaların evlilik kredilerinin en uygun olanını bulmak isteyenler en uygun evlilik kredisi hangi bankada merak ediyor. Bankalar evlilik kredisi kapsamında uygun faiz oranları ile kredi vermektedir.

Bu bankalar listesinde ise aşağıdaki gibidir:

 • Yapı Kredi Bankası
 • Qnb Finansbank
 • Odeabank
 • Kuveyttürk
 • INGBank
 • AlbarakaTürk
 • Garanti bankası
 • Ziraat bankası
 • Vakıflar bankası
 • Akbank
 • TEB
 • Finansbank
 • Halkbank

Bankalar düğün kredilerini uygun faiz oranları ile Mayıs ayı başında başlatıp en geç Eylül ayında sonlandırmaktadır. Bu nedenle düğün kredisi adı altında oluşturulan kredi kampanyalarının en uygun olanı Mayıs ayı içinde oluşturulan ihtiyaç kredilerinden karşılaştırma yapılarak bulunabilir. Bunun için en uygun düğün kredisine ulaşmak için bankaların bireysel ihtiyaç kredilerinin ödeme planları üzerinden ulaşılabilir.

En Uygun Evlilik Kredisi Hangi Bankada
En Uygun Evlilik Kredisi Hangi Bankada?

Garanti Bankası Evlilik Kredisi

Garanti bankası evlilik kredisi olarak uygun faiz oranları ile kolay geri ödeme seçenekleri ile banka şubesine başvuruda bulunan çiftlere veriliyor. Garanti bankası evlilik kredisine başvuruda bulunanlar mutlaka banka şubelerine TC kimlik numaralarını gösteren kimlik belgesi ile başvuruda bulunmalıdır. Kimlik belgesi gösteremeyen kişiler bankaya giderken pasaport veya ehliyetlerini yanında bulundurmalıdır. Banka bu belgeler ile birlikte adres beyannamesi için ikametgah belgesini getirmeli, bunun yanında kendi adlarına düzenlenmiş ve son üç aya ait olan su, elektrik, ve doğalgaz faturası ile banka şubelerinde şahsen başvuru yaparak kredi alabilirler.

Akbank Masrafsız Düğün Kredisi

Hayatınızın en özel anında masraf ve ihtiyaçlarınızı düşünmenize gerek yok. Masrafsız düğün kredisi veren Akbank, hayatınızın en özel anı olan düğününüzde size destek oluyor. 31 Ağustos tarihine kadar geçerli olan Akbank masrafsız düğün kredisi başvurusu için gerekli belgeleri temin ederek banka şubesinden başvuru yapan çiftlere uygun faiz oranlı ve masrafsız kredi veriyor. Akbank Masrafsız Düğün Kredisi hesaplaması ve başvurusu için tıklayınız.

Finansbank Evlilik Kredisi Başvurusu

Finansbank evlilik hazırlığı içinde olanlara düğün kredisi veren bankalar arasındadır. Finansbank’tan düğün kredisi başvurularınızı internet bankacılığı üzerinden, cep telefonlarından sms yoluyla ve banka şubelerinden yapabilmek mümkündür. Başvuru evrakları olan kimlik belgeniz, son maaş bordrosu olarak gelir belgeniz, ikametgah belgesi ve gerekli görüldüğü takdirde kira kontrat belgesi ve emekliler için  maaş cüzdanları ile başvuru yaparak kredi alabilirsiniz. Finansbank evlilik kredisi faiz oranlarını buradan görebilirsiniz.

Sizler de düğün öncesinde yapacağınız hazırlıklar için nakite ihtiyaç duyuyorsanız ve düğün masraflarının altından nasıl kalkacağınızı bilemiyorsanız, Evlilik kredisi veren Finansbank, Ziraat bankası, Garanti bankası, Akbank, TEB banka şubelerinden kredi başvuru evraklarını hazırlayarak başvuru yaparak düğüne kadar 3 ay taksit ertelemeli ve uygun geri ödeme seçenekleri ile sunulan evlilik kredisini alarak düğün masraflarınız içim finansman desteği alabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.