E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-Karne Nasıl Görüntüle)

03.01.2023
E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-Karne Nasıl Görüntüle)

Öğrenci, veli ve öğretmenlerin sıklıkla ziyaret ettiği e-okuldaki Veli Bilgi Sistemi, yine eğitim dünyasının gündemine girdi. Bu nedenler ile e-Okul Öğrenci ve Veli Girişi Nasıl Yapılır, e-Okul Sisteminde e-Karne Nasıl Görüntülenir, e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Yazılı Sonucu Sorgulama sistemini ve diğer merak edilenleri araştırdık.

e-Okul Öğrenci ve Veli Girişi Nasıl Yapılır?


Öğrenciler hakkında tüm bilgileri içeren e-okul sistemi, eğitim alanında daha fazla açıklık sağlayan ve bilgiye erişimi hızlandıran bir yöntem haline gelmiştir. Veli yada öğrenciler, e-okul sistemine giriş yapabilmesi için aşağıdaki adımları takip edebilirler.

 • Öğrenciler okul bilgilerine T.C kimlik numarası ve okul numaraları ile erişim sağlayabilirler.
 • e-okul veli bilgilendirme sistemine başarı ile giriş yapılmasının ardından, sol üst menüdeki not bilgilendirme sekmesine tıklayabilirsiniz.

Açılan pencereden öğrencinin not bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Halk Eğitim Merkezlerinde Kurs Nasıl Açılır? (Şartlar) hakkında bilgi alabilirsiniz.

e-Okul Sisteminde e-Karne Nasıl Görüntülenir?

e-Karne öğrencilere dijital olarak verilecek karnelerdir. Dijital karneler Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-Okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden paylaşılmaktadır. Tüm öğrenciler için e-okul yönetim bilgilendirme sisteminden bilgilere erişebilecekler.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Yazılı Sonucu Sorgulama

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nin en çok kullanılan hizmetlerinden birisi de yazılı sonucu sorgulama sayfası. Öğretmenler öğrencilerin sınav sonuçlarını sisteme girdikten sonra, öğrenci ve veliler de e-Okul’a giriş yaparak sonuçları istedikleri zaman öğrenebiliyorlar. Sistem üzerinden yapabileceğiniz diğer işlemler ise;

 • Öğrenci Belgeleri; e-Okul sisteminin bir diğer önemli özelliği de öğrenci belgesi alma sayfasıdır. Bu sayede öğrenci ve veliler, okula gitmeden öğrenci belgesini e-imza’lı olarak alabiliyor.
 • Devamsızlık Sorgulama; Okula kayıtlı olduğu halde derslerine devam etmeyen, özürlü yada özürsüz devamsızlık yapan, geç kalan öğrencilerin e-okul sisteminden takip edildiği sayfadır.
 • Ders Programı; e-Okul üzerinden haftalık ve dönemlik ders programları istenildiği zaman öğreniliyor. Öğrenci veya velinin sisteme kendi bilgileri ile giriş yaptıkların da açılan sayfa üzerinden kolayca ders programı görüntüleniyor.
 • Ders Notu Sorgulama; Öğrencilerin bir ders yılı içerisinde farklı derslerden aldığı yazılı ve sözlü notların sorgulandığı sayfadır.
 • Okunan Kitaplar; Öğrencilerin bir eğitim öğretim yılı içerisinde okuduğu kitapları sorgulayabildiği sayfadır.
 • Ortalama Yükseltme Puanları; e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nin (VBS) en sık kullanılan hizmetinden birisi de yazılı sonucu sorgulama sayfası. Öğretmenler sınav sonuçlarını sisteme girdikten sonra, öğrenci ve veliler de e-Okul’a giriş yaparak sonuçları istedikleri zaman öğrenebiliyorlar.
 • Sınav Bilgileri; e-Okul sayfasının en önemli özelliklerinden birisi de sınav bilgilerinin yer aldığı sayfa. Bu sayfa ile öğrenci ve veliler sınavda sorumlu olunan konulardan haberdar olabiliyor.
 • Davranış Notları; Davranış notu, ders yılının her döneminde öğrencilerin davranışlarını ölçütler kullanılarak öğretmenler tarafından verilen nottur.
 • Nakil Durumu; e-Okul sayfasının en önemli özelliklerinden birisi de sınav bilgilerinin yer aldığı sayfa. Bu sayfa ile öğrenci ve veliler sınavda sorumlu olunan konulardan haberdar olabiliyor.
 • Diploma Puanı; Diploma puanı özellikle mezuniyet aşamasında olan öğrencilerin sık sık ziyaret ettiği sayfalar arasında yer alıyor. Mezun olacak ve olan öğrenciler e-okul’a giriş yaparak mezuniyet puanlarını öğrenebilirler.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.