Emeklilik Kredisi Veren 5 Banka Şubesi

05.01.2023
Emeklilik Kredisi Veren 5 Banka Şubesi

Emekli olma hayali kuran milyonlarca vatandaşımız var. Erken emeklilik hayali kuranlar borçlanarak prim açıklarını kapatıyor ve emekli olabiliyorlar. Geçtiğimiz aylarda Bağ- Kur’ lular için emeklilik yolu açılmış ve bankalardan kredi çekerek yüz binlerce emeklinin hayalleri gerçek olmuştu. Ziraat Bankası’ndan emeklilik kredisi alabilir ve diğer bankalara borçlanma kredisi talebi için başvuruda bulunabilirsiniz. Prim açıklarının kapanması için bu krediyi tercih eden vatandaşlarımız SSK’lılar için de bu kredilerin kullanılıp kullanılmayacağını merak etmektedir. Sizler için emeklilik kredisi veren 5 bankayı ve şartlarını araştırdık.

Emeklilik Kredisi Nedir?

Ülkemizde 13 milyona yakın emekli var ve her geçen gün bu listeye bir yenisi daha ekleniyor. Yaş şartına takılanlar için hükumet kanadından gelen açıklamaya göre emeklilik yolu henüz kapalı. Ancak prim borcu olanlar için sürekli olarak yeni düzenlemeler yapılıyor. Geçtiğimiz aylarda Bağ- Kur prim borcu olanlar için emeklilik bir hayal olmaktan çıkmıştı. Pozitif ayrımcılığa mahal vermeyelim ancak kadınlar için emekli olmak erkeklere göre daha kolay. Bunun sebebini ise şu şekilde açıklamak mümkün.

Kadınlar doğum borçlanması yaparak daha erken emekli olabiliyorlar. Şayet yaşa takılmıyorlarsa çocuk sayılarına göre borçlanabiliyorlar. Borçlanma her çocuk için 2 yıl yapılıyor. Ayrıca borçlanma durumu 3 çocuğa kadar mümkün kılınıyor. İki çocuğu olan anne 4 yıl borçlanarak emeklilik fırsatı elde ediyor. Tabi borçlanmadan yararlanabilmek için doğum öncesi çalışıyor olmak ve doğumdan sonra herhangi bir şekilde prim ödemesi yapılmamış olması gerekiyor.

Erkeklerin de borçlanma durumları söz konusu. Askerlik hizmetlerini er ya da yedek subay olarak tamamlayanlar bu süre zarfında sigortalarının ödenmemesi kaydı ile askerlik vazife süreleri kadar borçlanma yaparak emekli olabiliyorlar.

Emeklilik olayında dönüm noktası olan tarih ise 1 Mayıs 2008. Bu tarihten sonra Emekli Sandığı emeklilerinde olmasa da SSK ve Bağ- Kur’ luların prim hesaplamalarına bazı farklılıklar getirilmiştir. Sigortası bu tarihten sonra başlayanlar 7200 prim günü ödeyerek 65 yaşında borçlanabilecektir. Borçlanma süresinde ise toplu bir bedel ödemek gerekiyor. Nakit ihtiyacı olan okurlarımız için ise önerimiz bankaların emeklilik kredilerine başvurmak. Bu krediler yolu ile toplu ödeme yaparak emekli olabilirsiniz. Daha sonra çektiğiniz kredi tutarı maaşınızdan kesilecektir.

Başvuruda bulunmak için gelir belgesi, kalan prim borçlarınızı gösteren evrak, kredi talep formu, kimlik belgesi ile banka şubelerine başvuru yapabilirsiniz. İşte emeklik kredisi alabileceğiniz bankalar…

Ziraat Bankası Bağ-Kur Emeklilik Kredisi

Prim borçları sebebi ile emekli olamayanlar Ziraat Bankası‘ ndan alacaklı emeklilik kredisi ile emekli olabilirler. Ziraat Bankası, Çalışma Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu arasında imzalanan protokol neticesinde birikmiş borçları olanlar kredi çekerek artık emekli olabilecek. Kredi vadesi ise 36 ay yani 3 yıl olacaktır.

Kampanyaya dahil olma koşulları;

 • SSK ve Bağ-Kur bedelleri için hizmet borçlanması yaparak yaşlılık aylığı bağlanacaklar,
 • Bağ-Kur’ lulardan yaşlılık aylığı alacak olanlar,
 • Yine Bağ-Kur kapsamında prim borcu olanlar kredi çekebilecektir.

Ancak bu kredi kampanyası sona ermiştir. Hükumet tarafından emeklilik yolu toplu ödeme yolu ile Bağ-Kur’ lular tarafından açıklandığında güncel kampanyaya yer vereceğiz.

ziraat-bankası-bağkur-emekli-kredisi
Ziraat Bankası Emekli Kredisi

Kredi çektikten sonra bağlanacak olan maaş tutarlarınızı öğrenmek için bağlı bulunduğunuz Sosyal Güvenlik Kurumu il müdürlüklerinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Birikmiş borcu olan banka müşterileri uygun faiz oranları ile sunulan bu krediden yararlanarak emekli olacaktır.

Bu krediden yararlananlar için banka tarafından sunulmuş olan pek çok avantaj bulunmaktadır. Yapılacak olan işlemler için herhangi bir işlem ücreti ödemeyecekler, 750 TL’ ye varan tutarlarda verilen promosyonlardan yararlanabilecekler ve hesap işletim ücreti ödemeyecekler. Banka tarafından belirlenmiş olan limitlerde para çekebilecek ve uygun faiz oranları ile vadelerden yararlanabileceklerdir.

Borçlanma yapmak için kredi çekmeniz gereken tutarı Sosyal Güvenlik Kurumu’ ndan öğrenebilirsiniz. Ancak bu kredi şu an itibari ile geçerli değildir. Hükumet tarafından prim borcu olanların toplu ödeme yolu ile emekli olabilecekleri duyurulduğunda kredi tekrar aktif olacaktır. Emekli maaşından kesilen ilaç kesintisini ya da diğer kesintileri bu linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Denizbank Emekli Olmak İsteyenlere Özel Kredi

Denizbank’ ta emekli olmak isteyen müşterilerinin hayallerinin gerçek olmasını sağlayan bankalardan bir tanesidir. Kredinizi Denizbank’ tan almanız durumunda emeklilik primlerinizi ödeyerek hemen emekli olabilirsiniz. Üstelik banka hemen ödeme yapmanızı da istemiyor. Ödemeler 3 ay sonra başlıyor. Banka tarafından müşterilerine avantajlı faiz oranları sunulmaktadır. 36 aya varan vadeler ile kefil ya da teminat göstermeden kredinizi çekebilirsiniz. % 1,59 oranında faiz uygulanacaktır.

Kredi Başvurusu İçin Gerekli Olan Evraklar

 • Sosyal Güvenlik Kurumu’ ndan alınacak olan prim borçlarınızı gösteren evrak,
 • Yine bu kurumdan alacağınız gelir belgesi,
 • Bankadan alınacak olan kredi başvuru formu,
 • T.C. kimlik belgesinin aslı ve fotokopisi,
 • İkametgah belgesi ya da son aya ait elektrik, su, doğalgaz ya da internet faturası ile size en yakın Denizbank şubelerine kredi başvurusu yapabilirsiniz.,
denizbank-emekli-olmak-isteyenlere-özel-kredi
Denizbank Emeklilik Kredisi

Örnek kredi hesaplaması yapmak ve taksit tutarlarınızı öğrenmek için tıklayınız. Kasım ayında kredi çekerek ödemelerinizi Şubat ayında başlayabilirsiniz.

Bu bankalar dışında emeklilik kredisi adı altında kredi veren herhangi bir banka bulunmamaktadır. Bu kredilerin bankaların verdiği emekli kredileri ile karıştırılmaması gerekmektedir. Emekli kredileri bankaların, kendi bankalarından maaş almaları şartı ile müşterilerine uygun faiz oranları ve vadelerde verdikleri kredileri ifade etmektedir. Emekliye 10 maaş kredi ve avans verilecek! Emekli olmak için bankaların verdiği ihtiyaç kredilerine başvurabilirsiniz.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank’ ın ihtiyaç kredilerinden yararlanarak de prim borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Banka Taksitli İhtiyaç Kredisi kampanyası ile müşterilerinin yanında olmaya devam etmektedir. Kredi bir teminat karşılığında kullandırılmaktadır. Bir konut ya da taşıta sahipseniz bunu ipotek ettirerek kredi çekebilirsiniz. Hayat sigortası yapılması zorunludur. 3 aylık ya da aylık ödeme seçenekleri ile kredinizi ödeyebilirsiniz. Vade ise maksimum 36 ay olmaktadır. Kredi kullanabilmeniz için düzenli bir gelire sahip olmanız gerekmektedir. Banka başvuru sonrasında hakkınızda tahkikat başlatacaktır. Şayet bu inceleme olumlu sonuçlanırsa kredi kullanabilirsiniz.

Başvuru için T.C. kimlik belgeniz ve gelir belgesi ile size en yakın Vakıfbank şubesine başvurunuz. Taksitli ihtiyaç kredisinin faiz oranı %1.99’tir. İnternet üzerinden kredi başvurusunda da bulunabilirsiniz.

vakıfbank-ihtiyaç-kredisi
Vakıfbank ihtiyaç kredisi

Şekerbank İhtiyaç Kredileri

Eğitim giderlerinden beyaz eşya alımlarına kadar her türlü ihtiyaç için kullanılabilecek bir kredi türüdür. 36 aya varan vadeler ile kredinizi kullanabilirsiniz. Prim borçlarınızı yatırmak için de bu krediden yararlanabilirsiniz. Kredi başvurusunda bulunmak çok kolaydır. Kredi yazıp bir boşluk bırakarak T.C. kimlik numaranızı yazarak 1953‘ e kısa mesaj gönderebilirsiniz. Ayrıca 0850 222 78 78 müşteri hizmetlerini arayarak da kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bireysel ihtiyaç kredilerinin faiz oranları yüzde 1,94 dur. Kredi hesaplaması yaparak örnek ödeme planı oluşturabilir ve internet üzerinden de kredi başvurusu yapabilirsiniz.

TEB İhtiyaç Kredisi

Finansman ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile Türk Ekonomi Bankası müşterilerinin yanında olmaktadır. Kredi başvurunuzun onaylanmasının ardından 24 saat içinde kredinizi kullanabilirsiniz. Ayrıca kullanılacak olan kredinin faiz oranları sabittir. Daha sonra kredi faiz oranlarının yükselmesinden hiçbir şekilde etkilenmezsiniz. Prim borçlarınızı kurumda hesaplattırdıktan sonra Türk Ekonomi Bankası’ na gelerek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

TEB İhtiyaç Kredisi
TEB İhtiyaç Kredisi

Başvuru için gerekli olan evrakların listesi aşağıdadır;

 • Serbest meslek çalışanları için bilanço ya da vergi levhası,
 • Gelir belgesi,
 • Kimlik fotokopisi,

Banka yapmış olduğunuz kredi başvurusunu inceleyecek ve kredi geçmişinize bakılacaktır. Başvurunuzu kabul ya da red hakkı bankanındır. Ayrıca banka gerekli gördüğü durumlarda kefil ya da teminat talebinde de bulunabilir.

Emekli olabilmek için sizde Ziraat Bankası ve Denizbank’ ın emeklilik kredilerini kullanabilir ya da diğer bankaların ihtiyaç kredilerinden yararlanabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Ahmet dedi ki:

  Günüm doldu 27000 tl borcum var sskaya kara listedeyim kredi cekemiyorum bana nasıl yardımcı olabilirsiniz emekli hakkım 1 ay önce doldu