En Güvenilir Dijital Para Uygulamaları

05.01.2023
En Güvenilir Dijital Para Uygulamaları

Yatırım dünyasının borsa dışında en etkin kullanıldığı piyasalar kripto para borsalarıdır. Bu kripto para borsalarına kayıt olmak için en güvenilir seçenekleri ve mobil uygulamaları değerlendirmeniz gerekmektedir. En güvenilir kripto para borsaları, En Güvenilir Dijital Para Uygulamaları, dijital para kullanımı, dijital para uygulamaları, en iyi kripto para uygulamaları hakkında tavsiye niteliğinde yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kripto Para Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Sanal para kullanımı, yatırım piyasalarında oldukça aktif bir konumdadır. Kripto para borsalarına kayıt olduktan sonra, TL olarak yatırılan paralar borsalarda aktif olarak işlem gören dijital fiziki olmayan paralara çevrilir. İşte bu paralar sanal, kripto, dijital para olarak adlandırılmaktadır. Değişen fiyat farklarından yararlanarak uzun veya kısa dönemde kar elde edilmektedir. Şu an en çok yatırım yapılan, En Güvenilir Dijital Para Uygulamaları üzerinden alınan kripto paralar aşağıdaki gibidir:

 • Bitcoin (BTC)
 • Ethereum (ETH)
 • Ripple (XRP)
 • Tether (USD)
 • Polkadot (DOT)
 • Litecoin (LTC)
 • Binance Coin (BNB)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Chanlink (LINK)
 • USD Coin (USDC)
 • Stellar (XLM)
 • Monero (XMR)
 • Tezos (XTZ)

Kullanıcılar kripto paraları nasıl kullanır maddeler halinde sıralarsak;

 • Öncelikle, en güvenilir kripto para borsa seçimi yaptıktan sonra hesap açmakla iş başlanır.
 • Daha sonra, bitcoin banka hesabı olan bir banka bulunmadığı için hangi banka şubesinde hesabınız varsa paralarınızı borsalara aktarabilirsiniz.
 • Para transferleri yapılırken, gerçek hesap cüzdanlarınızı oluşturduğunuz borsanın anlaşmalı olduğu bankaları kullanmak daha yararlıdır.
 • Çünkü, eğer anlaşmalı bankalardan para transferi yaparsanız komisyon veya kesinti ödemezsiniz. Bu sayede işlemleriniz ücretsiz olarak gerçekleştirilmiş olmaktadır.
 • Sanal paraların saklandığı sıcak ve soğuk cüzdanlarınızda, depolama, saklama ve tüm aktarma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz
 • En geniş hacimli olan kripto para “Bitcoin”dir. Bitcoin mobil uygulamaları sayesinde dijital ortamda işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
 • Arz ve talebe göre değişen fiyatlardan kazanç sağlayabilirsiniz. Düşük ve yüksek fiyatlar ile alım satım işlemleri kayıtlı olduğunuz borsalar sayesinde gerçekleştirilmektedir.
 • Piyasayı aktif olarak kullanmaya başlamadan önce en iyi dijital para uygulamalarını incelemek gerekir. Web ve mobil uygulamalar, Android, IOS, Linux uyumlu olarak indirilmektedir.

En İyi Mobil Kripto Para Uygulamaları

Yatırım yapacaksınız ama hangi siteden uygulamayı indireceğinizi bilmiyorsanız tavsiyelerimizi okuyabilirsiniz. Öncelikle yatırım yapacağınız başlıca En Güvenilir Dijital Para Uygulamalarını Binance, Icrypex, BTCTurk, Paribu, Bitexen, Koinim, Coinbase, Kraken, Huobi, Bitturk, Stormgain olarak sıralayabiliriz. Bu borsalarda hesaplarınızı gerçek ve demo olarak oluşturabilirsiniz. Trading mobile uygulamaları olarak da bilinen bu platformları, web siteleri üzerinden, Google ve APP Store aracılığı ile edinebilirsiniz.

Kullanıcıların En Çok İndirdiği ilk 10 Sanal Para Uygulaması (En güvenilir Dijital Para Uygulamaları)
1- BTCTurk
2- Icrypex
3- Blockchain
4- BRD Wallet
5- Coinbase
6- Exodus
7- Free Wallet
8- Ledger Nano
9- Trezor
10- BlockFolio
11- Bitpay

En Güvenilir Dijital Para Uygulamaları

En Güvenilir Dijital Para Uygulamalarını başlıklar halinde inceleyecek olursak;

BTCTurk Bitcoin Uygulaması

BTCTurk hem al sat işlemlerinin kolaylıkla gerçekleştirildiği uygulama olarak ilk sıralarda yer almaktadır. En aktif işlem yapılan uygulamadır. Bitcoin, alt coin, lite coin yüklemelerini hızlıca yapabilir, para transferleri için uygun oranlardan yararlanabilirsiniz. Ücretsiz uygulamaları IOS/Android uyumlu cep telefonlarınız ile tablet ve bilgisayarlarınıza indirebilirsiniz. BTCTurk/Pro ile Ekranın kişiselleştirilmesi, Varlıklarım ekranından TL ve kripto tüm varlıkların kontrol edilebilmesi, alış ve satış emirlerinin yapılması, IBAN numarası ile kolay para aktarma işlemleri kişiye özel pin yani şifre ile yapılır.

Blockchain Kripto Para Cüzdan Uygulaması

İstediğiniz her yerden, yolda, işte, ofiste sanal cüzdanınıza erişmek istiyorsanız Blockchain tam size göre. Hareket halindeyken dahi bitcoin uygulamasına erişebilirsiniz. Ayrıca, QR kodu ile yanınızdaki kişiden kolaylıkla para transferi imkanı sağlayan blockchain şifresini sadece siz bildiğiniz için güvenlik sağlanmış olur. 20’yi aşkın para birimi, çok dilli destekleri ile faaliyet gösterir. Her zaman cüzdanınız yedekleyebilir, şifrenizi unutsanız dahi yenileyerek web cüzdandan bitcoinlerinizi aktarabilirsiniz. Ücretsiz olarak dijital para uygulamasını indirmek için Blockchain Türkiye Platformunu kullanabilirsiniz.

BRD Wallet Kripto Para Cüzdanı

BRD mobil cüzdan uygulaması ile borsada kullanacağınız kripto paralarınızı tek elden kontrol edebilme imkanınız vardır. Ödeme ve transferler merkezi sistem olmadan iletildiği için bitcoin ağı ile güvenilir bir aktarım sağlar. Transfer ödemelerinin takip edilmesi, fiyat takip grafiği ile ve tüm cep telefonları ile uyum sağlamaktadır.

Coinbase Dijital Para Uygulaması

En iyi sanal para uygulaması listesinde ilk sıralarda yer alan Coinbase, Türkçe destekli olarak hizmet verir. Komisyon ve kesinti oranlar kullanıcılar için uygundur. Kripto para yüklemeleri banka IBAN numaraları aracılığı ile ilgili borsalara aktarılır ve BTC, Ethereum gibi dijital paralara dönüştürülerek cüzdanlarda depolanır. Yedekleme yapabilme olanağı güvenlik için oldukça önemlidir.

Exodus Kripto Trading Uygulaması

Exodus, 20’yi aşkın coin saklama imkanı veren cüzdan uygulamasıdır. Kolay kullanımı ile öne çıkan bu uygulamanın yazılımı ücretsizdir. Yeni borsa kullanıcıları için de kolay bir ara yüze sahiptir. Müşteri hizmetleri yatırımcılara ücretsiz destek sağlamaktadır. Bu cüzdan içerisinde alış ve satış hem kolay hem hızlı yapılabilmektedir. Sıcak cüzdan uygulaması olarak kullanılır.

Free Wallet Dijital Trading Uygulaması

Bitcoin ve altcoinlerin saklanması, alım ve satım emirlerini verirken cüzdana kolay ulaşım özelliği en çok bilinen özelliklerindendir. Birden fazla kripto para cinsi ile işlem yapılabilmektedir. Kazançlı alış ve satışlar ile istenen kazançlar elde edilebilir. Hem parmak izi hem pin ile girişler yapılır. Yapılan bütün emir ve işlemlerde e-posta ile onay verilmektedir. Para transferlerinizi ücretsiz gerçekleştirebilirsiniz.

Ledger Nano Dijital Para Uygulaması

Fiziki olmayan sanal paralarınızı soğuk cüzdan şekli ile taşıyabileceğiniz cüzdan uygulamasıdır. Soğuk cüzdan online olmayan, internet bağlantısı olmadan da sürekli yanınızda taşıyabileceğiniz bir cüzdan uygulamasıdır. Ledger Nano X,Z,S,Blue modellerine Hepsiburada, Trendyol, N11 gibi alışveriş mağazalarından ve kendi web sitesi üzerinden satın alabilirsiniz. Diğer uygulamalar gibi onlarca sanal parayı destekleyen cüdan sayesinde, coinlerinizi güvenle depolayıp, saklayabilirsiniz. Tüm telefon işletim sistemlerini desteklemektedir.

Trezor One Dijital Para Cüzdanı

Yine soğuk cüzdan olarak karşımıza çıkan dijital para uygulamaları arasında Trezor, 400’ü aşkın kripto parayı destekler. Hesabınızı oluşturduktan sonra iki adet şifreniz verilmektedir. Yedek şifre ile cihazınız kaybolduğunda dahi, başka aygıt sayesinde verilerinize ulaşabilirsiniz. En çok kullanılan alışveriş web sitelerinden hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Trendyol, Hepsiburada sitelerine kaydınızı oluşturduktan sonra uygun fiyatlarla satın alınabilir. Coinleri alıp, göndermek, para transferleri, bakiye takibi anında gerçekleştirilmektedir.

Bunun yanında bitcoin hesabı olan bankalar hakkında bilgi alabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.