Esnafa Yüksek Limitli Ticari Kredi Kartları (AİDATSIZ)

03.01.2023
Esnafa Yüksek Limitli Ticari Kredi Kartları (AİDATSIZ)

Ülkemizde her alanda ve her sektörde yer alan çok sayıda esnaf bulunmaktadır. Esnafların harcamaları, giderleri, maliyetleri oldukça yüksektir. Tabi ki bu durum özel hayatları için değil iş yaşantıları için geçerlidir. Bu sebeple de esnafımızın kredi kartı kullanımı diğer vatandaşlarımızdan çok daha farklıdır. Esnaf işletmesi için sürekli olarak toptancılardan alışveriş yaptığı için ve diğer işletme giderleri için yüksek limitli kredi kartlarına ve bu kartlara bağlı uzun taksitlendirme sürelerine ihtiyaç duymaktadır.

Standart şartlarda bir vatandaş aylık en fazla bin veya iki bin lira kredi kartı harcaması yaparken, esnafımızın bazen aylık 20 bin lira 30 bin liraya kadar kredi kartı harcaması yaptığı doğrudur. Bu sebeple birçok esnafımız tek banka ile çalışmak yerine, birden çok banka tercih ederek, esnafa en yüksek limitli kredi kartı veren bankaları tercih etmektedir. Bu içeriğimiz de, bankaların KOBİ kredi kartlarını ve esnaf için düzenledikleri kampanyaları inceleyeceğiz.

Esnaf Kefalet Kooperatifi kaydınız var ise, bu yıl içerisinde düzenlenen kampanyalar ile en düşük faizli Esnaf kefalet kooperatifi kredisi alabilirsiniz.

Esnafa Özel Ticari Kredi Kartları

Bankalar tarafından esnaflar için geliştirilmiş pek çok kredi kartı ürünü bulunmaktadır. Ancak bu kredi kartlarının limitleri sabit olmamakla beraber işletmelerin durumlarına göre belirlenmektedir. Kredi başvuru esnasında bankalar tarafından işletmeye ait olan bilanço vb. belgelerin sunulması gerekmektedir. Ancak bireysel kredi kartlarına göre esnaf kartlarının limitlerinin daha yüksek olduğu bilinmektedir. Aşağıda bahsi geçen kredi kartlarına başvuru yapabilir ve bu kartların avantajlarından yararlanabilirsiniz. Üstelik bireysel kredi kartlarında çoğu alımlarda taksit uygulanmazken business kartlara elektronik eşya, ofis malzemesi, akaryakıt vb. alımlarında da taksit yapılabilmektedir.

Vakıflar Bankası KOBİ Paketleri; Vakıfbank esnafımız için sektör ve ticari ilişki esasına dayanarak, çeşitli paketler düzenlemiş olup, yüksek limitli kredi kartı isteyen esnaflarımıza Şirket Kredi Kartı isimli paketi ile BusinessCard hizmeti sağlamaktadır. Kartın limiti esnafın banka ile anlaşmasına bağlıdır.

BusinessCard esnaflarımız için çeşitli kampanyalar düzenleyerek iş dünyasında çıtayı yükselten kart olarak karşımıza çıkmaktadır. Banka bu kartı kullanmayı tercih eden müşterilerine özel avantajlı paket imkanları sunmuştur. Bu paketler ise aşağıda maddeler halinde yer almaktadır.

 • Geniş üye iş yeri seçenekleri ile yüzbinlerce noktada taksitli alışveriş yaparak şirketiniz için ödeme kolaylıklarından faydalanabilirsiniz.
 • Belirleyeceğiniz limitler dahilinde şirket çalışanlarınıza ek kart çıkartabilir ve her ek kart dahilinde farklı limitler belirleyerek bu kartlar üzerinden yapılan harcamaları hesap özetlerinden kontrol edebilirsiniz.
 • Vakıfbank Businesscard ile şirketiniz adına yapacağınız konaklama seyahat, temsil ve diğer harcamalar için nakit taşıma yükünü ortadan kaldırmış olursunuz.
 • Çalışanlarınızın Vakıfbank Businesscard ile yapmış oldukları alışverişlerde kazanmış oldukları world puanları tek bir kart üzerinde toplayabilir ve birikmiş olan bu puanları şirket ihtiyaçlarınızdaki harcamalar için kullanabilir ve tasarruf yapmış olursunuz.
 • Şirket harcamalarınızın kontrollerini sağlamanız açısından çalışanların kartlarını seçilen Vakıfbank iye iş yerine kısıtlayabilirsiniz.
 • Milplus seyahat özelliklerinden faydalanarak kazanmış olduğunuz world puanlarınız sayesinde bedava uçak bileti alabilirsiniz.
 • Bireysel kredi kartları için taksit yapılamayan cep telefonu, akaryakıt ve gıda sektörlerinde taksit yapabilirsiniz.
 • Şirket harcamalarınızın kontrollerini sağlamak amacı ile çalışanlarınızın kartlarını yapmış oldukları alışverişlerdeki harcamalarını, nakit çekimler için yurt içi, yurt dışı, peşin, taksitli, sanal ve benzeri işlemleriniz için limit belirleyebilirsiniz.
Vakıflar Bankası KOBİ Paketleri
Vakıflar Bankası KOBİ Paketleri
 • Kart limitinizin belirli bir bölümünü nakit avans olarak kullanabilirsiniz.
 • Çalışanlarınıza vermiş olduğunuz kartların harcamalarını aylık olarak gönderilen hesap özetinden takip edebilirsiniz.
 • Yurt dışı seyahatlerinde yapmış olduğunuz alış verişleri USD hesabından özetleyebilir ve takip edebilirsiniz.
 • SGK ödemelerinizi bu kart üzerinden yapabilir ve iki eşit taksit halinde ödeyebilirsiniz.
 • Otomatik ödeme talimatı verebilir ve telefon, elektrik, su, doğalgaz, aidat ödemelerinizi yapabilir ve faturalarınızı takip etmek zorunda kalmazsınız.
 • Yapmış olduğunuz peşin alış verişlerinizi telefon bankacılığı sayesinde 12 aya kadar taksitlendirebilirsiniz.

Yüksek limitlerde krediye ihtiyaç duyuyorsanız faizsiz esnaf kredisi alabilirsiniz.

Denizbank İşletme Kartı; Heran acil paraya ihtiyaç duyan esnafımız için, Şubeye uğrama gereği duymadan ATM cihazından kredi çekme olanağı sağlayan İşletme Kartı, taksitle ihtiyaç kredisi olanağı da sağlamaktadır. Denizbank Esnaf Kredi Kartı olmak ise çok kolay. Hemen 444 0 800 nolu numarayı arayarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank Kobi Esnaf Kartı; Halkbank KOBİ hizmetlerinde Türkiye’nin en iddialı bankasıdır. Öyle ki esnaf ve kefalet kooperatifi ile olan anlaşması çerçevesinde daha önce bir çok defa esnafımıza sıfır faizli kredi desteği sağlamıştır. Banka bu kartına çek ve senet olmadan ticaretin anahtarı adını vermekte olup, bu kart ile çek ve senete ihtiyaç duymadan Halkbank POS cihazlarının bulunduğu her yerden toplu mal alım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Halkbank esnaf kredi kartı başvuru yaparak siz de yüksek limitli bir kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

Yapı ve Kredi Bankası Esnafa Özel Kart Kampanyası; Banka esnafa özel toplamda 8 farklı kredi kartı bulunuyor. Kartların benzer özellikleri olsa da, kullanıldıkları alanlara göre ayrılıyorlar. Bu kartlar, World Businnes, Bizim Profesyonel Kart, World Businnes Corporote Card,  Metro Club Kart, Business TLCard, Trio Kart ve çiftçilerimize verilen Verimli Kart ve TMO Kart isimlerini taşıyor. Yapı kredinin kart başvurusunda esas aldığı nokta ise, esnafın ihtiyaç durumudur. Aylık 20 bin lira alışveriş yapan bir esnafla büyük bir esnafın ticari kart limitleri aynı olmayacaktır. Bu sebeple, her ne kadar internetten başvuru yapılabilse de, banka şubesinin KOBİ bölümünü ziyaret ederek, Esnaf kredi kartlarını incelemenizi tavsiye ederiz.

Esnaf kredi kartları
Esnaf Kredi Kartları

Ziraat Bankası Esnaf Kredi Kartı ve Özellikleri; Ziraat Bankası’da esnafımız için özel bir kredi kartı sunuyor. Bu kredi kartına şirket kartı fonksiyonu tanımlaması yapılıyor ve bu kartla şirket adına alışveriş yapma olanağına sahip oluyorsunuz. İsterseniz kartınızı kendi hesabınıza da yönlendirebiliyorsunuz. Ziraat Esnaf Kartın bir özelliği de temassız alışveriş imkanına sahip olmasıdır. Banka ayrıca çiftçilerimiz için Başak Kart adı verilen tarım ve hayvancılık sektörü için kartı öneriyor. Bu kart ile tarımsal ihtiyaçlar için, gübre, mazot ve tarım ilaçları gibi ihtiyaçların giderilmesinde özel kampanya ve promosyonlarda geçerli oluyor. Ekstra bir özellik ise, çiftçi kartı olması nedeniyle ödemeler hasat zamanına ertelenebiliyor.

Akbank Esnaf Axess;  Birçok işyerinde sıkça gördüğümüz Axess, paraya ihtiyaç duyan esnafa hemen kredi imkanı sağlıyor. Bu kart ile ne zaman paraya ihtiyacınız olsa ATM cihazından hemen istediğiniz miktarda taksitli ticari kredi çekebiliyorsunuz.  Ödemeler konusunda sıkıntınız olduğunda ise banka ile görüşerek ödemelerinizi 3 ay boyunca erteleyebiliyorsunuz. Ayrıca Esnaf Axess işyeriniz de çalışan elemanlarınızın Sosyal güvencelerini de ödemenize imkan sağlıyor.

Garanti Bankası Esnafa Özel Ticari Kredi Kartları; Garanti Bankası esnafımız için 6 farklı kredi kartı hazırlamış ve esnaflarımıza ihtiyacınıza yönelik Garanti’de mutlaka bir kredi kartı vardır diyor. Filo, American Express, Easy Card gibi ticari özellik taşıyan kredi kartları ilave ücretle, lave parking, asistan hizmetleri gibi ilave hizmetler alınabiliyor. Kartların hesap kesim tarihleri istenilen bir tarihe belirlenebiliyor. Kart ekstrasını erken ödeyen esnafa indirim, taksit fırsatları, akaryakıt alımlarında bonus puanlar, harcama sözünüze ödenen puanlar, otel ve optik indirimleri gibi popüler firmaların ürünlerinde uygun avantajlar sağlıyor.

Garanti Bankası Esnafa Yüksek Limitli Ticari Kredi Kartları Karşılaştırma Tablosu üzerinden banka tarafından müşterilerine sunulan kredi kartları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Bu kartlar arasından hangisine karar vereceğinize ise yukarıda ki sarı renkli bağlantıyı izleyerek kartların arasında karşılaştırma yapabilir, işletmeniz için en uygun kredi kartına karar verebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.