Faizsiz Kredi Veren Devlet Kurumları ve Bankalar Listesi 2023

2023 yılı faizsiz kredi veren Devlet Kurumları ve Bankalar listesi ve faiz ödemeden sadece katılım payı ödeyerek hangi bankalardan kredi kullanabileceğinizi içeriğimizde incelerek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

02.01.2023
Faizsiz Kredi Veren Devlet Kurumları ve Bankalar Listesi 2023

Faizsiz kredi veren Devlet kurumları ve bankalar Listesine 2023 yılında katılım bankaları örnek gösterilmektedir. Faizsiz kredi kullanmak isteyen vatandaşlar katılım bankalarından kredi kullanarak faiz ödemeden anaparaya eklenen katılım payı ile kredilerini kullanabilirler. Faizsiz kredi veren bankalar 2023 yılında hangileridir, Halkbank ve Ziraat Bankası faizsiz kredi başvurusu nasıl yapılır, Sıfır faizli kredi imkanı tanıyan katılım bankaları listesi ve 20 bin TL faizsiz kredi kullanabileceğiniz bankaları ve Devlet Kurumlarını içeriğimizde inceleyebilirsiniz.

Faizsiz Kredi Veren Bankalar 202

Faizsiz kredi veren bankalar genellikle esnaflara yönelik krediler veren bankalardır. Dönemsel olarak esnafa ve yeni girişimcilere destek olmak amacı ile küçük ve orta ölçekli işletmelere esnaf destek paketleri adı altında kredi vermektedir. Esnaflara destek olmak amacı ile faizsiz kredi veren banka Halkbank’tır. Faizsiz kredi veren diğer Kamu Kurum ve Kuruluşlardan KOSGEB küçük ve orta ölçekli işletmelere destek vermektedir.

Faizsiz kredi veren diğer bankalar kar payı ile çalışmaktadır. Vatandaşların kullanmış oldukları kredilerde anapara üzerine faiz eklemeden sadece katılım payı ekleyerek kredi kullandırmaktadır.

2023 yılında faizsiz kredi veren bankalar aşağıdaki gibidir:

 • Türkiye Finans Katılım Bankası,
 • Albaraka Türk Katılım Bankası,
 • Kuveyt Türk Bankası,
 • Ziraat Katılım Bankası,
 • Vakıf Katılım Bankası,
 • Emlak Katılım Bankası,
 • Esnafa Halkbank faizsiz kredi veriyor.
 • Çiftçilere Ziraat Bankası faizsiz kredi veriyor.

Çiftçiler ile esnaf Halkbank ve Ziraat Bankasından faizsiz kredi kullanabiliyorken şirket sahibi olmayan kişiler katılım bankalarına kredi başvurusunda bulunarak faizsiz kredi kullanabilirler.

Faizsiz İhtiyaç Kredisi 2023

Faizsiz ihtiyaç kredisi 2023 yılında katılım bankaları tarafından verilmektedir. Faizsiz kredilerde avantajlı kar oranları ile 36 ay vade imkanları ile katılım bankalarına başvuruda bulunarak kullanabilirsiniz.

Faizsiz ihtiyaç kredisi takılım payı oranlar:

Katılım Bankası 12 ay Kar Oranı24 Ay Kar Oranı36 Ay Kar Oranı
Türkiye Finans Katılım Bankası %1,79%1,66%1,72
Albaraka Türk Katılım Bankası%2,15%1,65%1,65
Kuveyt Türk%1,95%1,56%1,56
Ziraat Katılım Bankası%2,59%1,65%1,65
Vakıf Katılım Bankası%2,39%1,55%1,55
Emlak Katılım Bankası%1,98%1,69%1,69
Faizsiz ihtiyaç kredisi

Ziraat Bankası Faizsiz Kredi 2023

Ziraat Bankası faizsiz kredi imkanlarından çiftçiler yararlanabiliyor. Büyükbaş ve küçükbaş hayvan işletmeciliği yapan çiftçiler Ziraat Bankasına yapacakları başvurular sonrasında alacakları kredileri dönemsel olarak çiftçilere uygun bir şekilde hazırlanmış olan ödeme seçenekleri ile ödemeye başlayabilirler.

Üst limiti 20 milyon TL olan kredi için kendi adına küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan yada daha önce yapmış olan işletme sahipleri 6 ile 24 aylık dişi hayvan sayısının 100 adedi tamamlaması kredi süresince 7 yıl işletmesinde dişi küçükbaş 6 ile 24 aylık hayvanların 100 adedin altına düşmemesi için banka tarafından üretici başına 150.000 TL kredi kullandırılmaktadır.

Halkbank Faizsiz Kredi 2023

Halkbank sıfır faizli esnaf kredilerini 2023 yılında kaybolmaya yüz tutan meslek kollarında faaliyet gösterenlere, ustalık belgesi sahibi olup yeni işyeri kuran girişimci esnaf ve sanatkarlara ve genç girişimci esnaf ve sanatkarlara sıfır faizli kredi desteği vermektedir.

Halkbank %100 faiz indirimli kredi:

 • Kaybolmaya yüz tutan meslekler arasında Halkbank’ın destek verdiği yazmacılık, yorgancılık, Keçecilik, oltu taşı işçiliği, çarıkçılık, yemenicilik, oyacılık ve bu işlere benzer işlere benzer işlere benzer işlerde faaliyet gösteren Esnaf Vergi Muafiyet Belgesi sahibi esnaf ve sanatkarlara %100 faizsiz kredi imkanı veriliyor.
 • 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu çırak, kalfa ve ustaların eğitimi alan ve kredi başvurusu itibari ile en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip olan ve ustalık belgesi ile meslek kolunda son 1 yıl içinde kendi adına işletmesini kuran ve bunları belgeleyen girişimcilere %100 Faizsiz indirimi uygulanmaktadır.
 • KOSGEB tarafından sağlanan hibe ve faizsiz kredi desteğinden yararlananlar hariç, KOSGEB uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlayan kredi başvuru tarihi itibari ile 30 yaşını geçmemiş olan genç girişimci esnaf ve sanatkarlara KOSGEB tarafından onaylanan projelere Halkbank tarafından 100 bin TL’ye kadar %100 faiz indirimi uygulanmaktadır.

Halkbank %100 indirimli kredi imkanlarının ayrıntılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Faizsiz Kredi İçin Gerekli Belgeler ve Evraklar

Faizsiz kredi veren bankalar başvuru sahiplerinden bazı belgeler talep edilmektedir.

Gerekli belgeler ve evraklar ise:

 • T.C kimliği aslı ve fotokopisi
 • Tapu ve fotokopiler
 • Maaş bordrosu ve gelir belgesi
 • Esnaf ve sanatkarlar için faaliyet belgeleri
 • Ev alanlar için evin eksper hesaplamasına ait belgeler
 • Kobi sıfır faizli kredilerinde işletmeye ait bilançosu ve diğer cetveller,
 • Bankadan doldurulan başvuru formu ve sözleşme,

Eğer bankalardan yüksek meblağda kredi bankalardan talep ediliyorsa kefil ve kefillere ait yukarıda sıralamış olduğumuz belgeleri bankaya ibraz ederek kredilerin müracaat işlemleri tamamlanır.

KGF Sıfır Faizli Kobi Destek Kredisi 2023

Teknolojik ürün yatırımlarına yapılan destekler kapsamında en çok 1.000.000 TL %100 kefalet oranı ile geri ödemesiz desteklemelerin ön ödemeleri Kredi Garanti Fonu (KGF) ile teminat altına alınmaktadır.

Başvuru yapabilmek için başvuru şartları ise:

 • SGK ve vergi borçlarının olmaması
 • İcra takibinde olmamak
 • Kobi olmak
 • Başka bir bankaya ait teminat mektubunun çevrilmemiş olması
 • Konkordato ve iflas ertelenmesi fesih aşamasında olmaması

Teknolojik ürün yatırım destek programının geri ödemesiz desteği hakkına sahip olmak aranan şartlardır.

KGF Kobi Desteği Başvuru Şartları Nelerdir?

Teknolojik ürünlere yatırım desteği kapsamının da 1.000.000 TL %100 kefalet oranı, ileri geri ödemesiz destek ön ödemeleri KGF kefaleti ile teminat altına alınmaktadır. Başvuru yapacak olanları bilmesi gerekler şu şekilde sıralanmaktadır.

 • İcra takibinde olmamak
 • KOBİ olmak
 • SGK ve vergi borçlarının bulunmaması
 • Konkordato ve iflas ertelenmesi fesih aşamasında olmaması
 • Başka bir projenin teminat mektubunun çevrilmemiş olması
 • Teknolojik ürün yatırım destek programının geri ödemesiz desteği hakkına sahip olması aranan şartlardır.

20 Bin TL Faizsiz Kredi 2023

20 Bin TL tutarındaki ihtiyaçlarınız için çiftçi ile esnaf iseniz Halkbank ve Ziraat Bankasına gerekli şartları sağlayan kişiler başvuru yapabiliyorken diğer vatandaşlar katılım bankalarına 20 bin TL ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunarak kredi kullanabilirler.

50 Bin TL Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Konut ve ihtiyaç kredileri olarak faizsiz olarak verilen kredilerin hesaplamalarını yaparak aylık ödeme tutarlarınızı görebilirsiniz. Katılım bankaları kar payı ile faizsiz krediler vermektedir. Katılım bankalarından alınacak olan ihtiyaç kredilerinin vade süresi ise 36 aydır.

50 bin TL tutarında 36 ay vadeli ihtiyaç kredinizin aylık kar payı oranı ve faiz oranları aşağıdaki örnek ödeme tablosunda inceleyebilirsiniz.

Ayrıca, hiçbir banka yada kuruluş vermiş olduğu faizsiz kredinin geri ödenme durumunu garanti altına almadan vatandaşlara kredi vermemektedir. Bu nedenle sizlerden KKB geçmişinize göre ilave evrak veya ipotek tesisi talep edilmesi normal bir durumdur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.