Halkbank Tüm Esnafa 25 bin TL. Kredi Verecek (BAŞVURU YÖNTEMİ)

04.01.2023
Halkbank Tüm Esnafa 25 bin TL. Kredi Verecek (BAŞVURU YÖNTEMİ)

Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi kapsamında Halkbankası destek paketlerini bir adım daha öteye taşıdı ve ayrım yapılmaksızın tüm esnafa destek limitini artırdı.  Halkbankasından yapılan son dakika açıklamasına göre Korona nedeniyle alınan tedbirler kapsamında ayrım yapmaksızın tüm esnafa 25.000 TL nakit kredi ve 25 bin lira ticari kart desteği verilecek. Hazine ve Maliye Bakanlığı desteği ile tüm esnaflara Esnaf Destek Paketi kapsamında 25 bin lira nakit kredi desteği verilecek.

Tüm Esnafa 25 bin TL. Kredi Desteği Müjdesi

Bu süreçte destek bekleyen esnafa müjdeli haber geldi. Halkbank, ülkemizde ayrım yapmaksızın tüm esnafa 25 bin lira nakit kredi ve 25 bin lira ticari kart desteği verecek.

Halkbank, esnafa kullandıracağı işletme kredisinin limitini 25 bin lira olarak ve vadesini de 36 ay olarak belirlenmiştir. Bu kredinin ayrıca 6 aya kadar da ödemesiz dönem uygulanabileceği de belirtildi.

Esnaf ve Sanatkarlar Halkbank aracılığıyla Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefaletiyle kredi kullanmaktadır.  Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifleri kefaletiyle kullandırılan esnaf kredileri bu uygulama ile devam etmektedir. Esnaf Destek Paketi kapsamında bugüne kadar faiz destekli kredilerden yararlanmamış olan esnaf ve  sanatkarların da  imkanlardan  yararlandırılacaktır.

Kamu ve özel bankalar tarafından açıklanan Finansal istikrar paketi ile eşgüdümlü korumak üzere  korono virüsü salgınına karşı kararlılıkla yürüttüğü  mücadelenin bir parçası olunması amaçlanmakta olup paket kapsamında İşletme Kredisi ve Paraf Esnaf Kart ürünleri sunulmaktadır.

Esnaf Destek paketinde esnaflara işletme Finansman desteği 6 ay ödemesiz, 36 ay vadeli 25 bin TL limitli ve Hazine desteği ile yıllık % 4,5 maliyetli olarak kullandırılacak. Tüm esnafların ticari kartlarına da 25 bin liraya limit tanınacak.

Paraf Esnaf kart desteği olarak Esnaf ve sanatkarlarımızın mal ve hizmet alımlarında taksitli ve vadeli işlem yapabilecekleri nakit akışlarını düzenleyebilecekleri 3 ay ödemesiz 12 ay vadeli 25 bin TL’ ye kadar limitli olarak kullandırılacak.

Halkbank esnafa 25 bin lira destek

6 Ay Ödemesiz 25 Bin Lira Nakit Kredi Desteği Ne Zaman Verilecek?

Ayrım yapılmaksızın tüm esnaflara sağlanacak olan 25.000 TL nakit kredi ve 25 bin lira ticari kart desteğinden yararlanmak isteyen esnaflar Halk bankasının şubelerinden Mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden başvuru yaparak nakit kredi desteğini alabilecek.

Esnaflara verilen Koronovirüs destekleri hakkında da bilgi alabilirisiniz.

Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi kapsamında esnafa özel iki yeni ürün 25 bin lira nakit kredi ve ticari kart desteği hayata geçirildi. Bu kapsamda Halkbankası aracılığıyla kullandırılacak olan Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz destekli işletme kredisinden esnaf ve sanatkar odalarına kayıtlı tüm esnaf ve sanatkarlar yararlanabilecektir.

Tüm esnaflara yönelik olarak kullandırılacak olan işletme kredisinin yanında esnaflara mal ve hizmet alımlarda da taksitli vadeli işlem yapabilecekler. Ayrıca çek senet işlemlerini kart üzerinden gerçekleştirme imkanına sahip olacak esnaflar bu dönemde nakit akışlarını rahatlıkla düzenleyebilecekler.

 % 4,5 Faiz Oranları ile 25 bin lira Halkbank İşletme Kredisi

Esnaf ve sanatkarların çalıştıkları tedarikçi firmalar üzerinden avantajlar sağlayabilecekleri Paraf Esnaf Kart Destek paketi kapsamında ticari kartlarına 25 bin TL’ye kadar limit tanınıyor.

Ülkemizde en yoğun  ve ağırlıklı olarak faaliyet göstermekte olduğu,

  • Perakende
  • Ticaret,
  • Ulaştırma,
  • İmalat,
  • Yiyecek,
  • Konaklama  meslek kolları başta olmak üzere ayrım yapılmaksızın tüm esnaf ve sanatkarlara % 4,5 faiz  oranı ile 25 bin TL limitli İşletme kredisi kullandırılması  amaçlanmaktadır.

Halkbankası İşe Devam Destek kredisini de devreye alındı.

Halkbank 25 bin lira nakit desteği ve ticari kart desteğinden yararlanmak isteyenler için başvuru şartları ve diğer detaylar ilerleyen saatlerde netleşecek. Güncellemeler için bizi takip edin.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.