Kartsız Kredi Kartı Borcu Ödemenin Kolay Yolu (TÜM BANKALAR)

05.01.2023
Kartsız Kredi Kartı Borcu Ödemenin Kolay Yolu (TÜM BANKALAR)

Tüm bankaların kredi kartı borçları, bankaya ait Atm cihazlarından ödenebilmektedir. Bunun için 2 farklı yöntem bulunmaktadır. İlk yöntem hesapta bulunan parayı kredi kartına aktarmak iken, ikinci yöntem ise dışarıdan para yatırarak kredi kartı borcunuzun ödenmesidir. Garanti, Ziraat, Vakıfbank, Akbank ve İş Bankası gibi bankaların ATM’lerinden kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz. Kartınız olmadan kredi kartı borcu ödemesi hakkında bilgi almak için içeriği inceleyebilirsiniz.

Atm’den Kredi Kartı Borcu Ödeme İmkanı

Akbank, İş Bankası, Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası, TEB, Garanti, Denizbank, Finansbank gibi bankaların World, Bonus, Axess, maximum, tarım kart ve diğer bankacılık kredi kartlarının borçları ödenebilmektedir. En kolay yöntem kişinin vadesiz mevduat hesabına para yatırması ve ÖDEMELER adımdan vadesiz hesaptaki parayı kredi kartına aktarması ve borcu kapatmasıdır.

Ziraat Bankası ATM cihazından kartlı veya kartsız olarak borç ödenebilmektedir. Kartsız işlemler menüsünden Kredi Kartı Borç Ödeme menüsünü seçmelisiniz. Kredi Kartsız elden taksitle alışveriş yapmak ister miydiniz?

Yapı ve Kredi Bankası World kredi kartı borcunuzu Yapı Kredi Banka kartınız ile yapabileceğiniz gibi kartınız olmadan da gerçekleştirebilirsiniz. Kartsız kredi kartı borcu ödeme işlemlerine girdiğinizde sizden MASAK düzenlemesi gereğince T.c. Kimlik numaranız talep edilecektir. Bankanın tüm işlemleri burada yer almaktadır.

Atm'den Kredi Kartı Borcu Ödeme İmkanı
Atm’den Kredi Kartı Borcu Ödeme İmkanı

Akbank Neo bankamatik kartınız ile Akbank ATM cihazlarından kendinize ait kredi kartı borcunuzu ödeyebilirsiniz. Bununla birlikte kredi kartı numarasını bildiğiniz başka bir kişinin de kredi kartı borcunu kendi neo kartınız ile yatırabilirsiniz. Eğer yanınızda Akbank Neo yok ise aşağıda ki işlemleri yapmanız gerekmektedir.

 • Giriş tuşuna basarak kartsız işlemler menüsüne giriş yapın.
 • Kredi kartı borç ödeme adımını seçin.
 • Kart numarası ile borç ödeme işlemini seçin.
 • Bu ekranda borcunu yatırmak istediğiniz 16 haneli kredi kartı numarasını girerek EVET seçeneğine basın.
 • Kart numarası girişinden sonra gelen ekranda borcu ödenmek istenen kartın sahibinin ad soyad ve kart nosu yazacaktır. Bu bilgileri kontrol edin. Hata yoksa devam tuşuna tuşlayın.
 • Para bölmesine yatıracağınız parayı koyun ve TAMAM yazısına tıklayın.
 • Para sayılır ve onay işlemi sorulur. Onay verdiğinizde para yatırılır ve ATM cihazı size borcun ödendiğine dair makbuz vermektedir. Detaylar için Akbank ATM Limitleri sitesine giriş yapın.

Qnb Finansbank ait CardFinans isimli kartın borcunu 3 farklı yöntemle ödeyebilirsiniz. Bunlardan bir tanesi kartsız, diğeri banka kartı ile son yöntem ise card finans iledir. Eğer kredi kartınız veya nakit banka kartınız yanınızda ise sorun yok. Kartınız yanınızda yok ise şu adımları takip etmelisiniz.

 1. Yöntem : Müşteri numarası ile kartsız ödeme,
 2. Yöntem : Kart numarası ile kartsız ödeme işlemidir. (Kart no ile ödeme işleminde başkalarına ait kredi kartı borçları da ödenebilmektedir. Eğer borç başkasına aitse ve o kartın numarasını biliyorsanız bu haneyi seçmelisiniz.)

Kart numarası ile Finansbank ATM’den kredi kartı borcu ödeme işlemi;

 • Giriş tuşuna basın.
 • Kendi kredi kartı borcunuzu ödüyorsanız KART NO İLE ÖDEME, başka bir karta ait borç ise BAŞKA KART ÖDEMESİ işlemini seçmelisiniz.
 • Borcu ödenecek kartın 16 haneye sahip numarasını tuşlayarak DEVAM yazısına tıklayın.
 • Girdiğiniz kredi kartına ait bilgiler ekrana yansıyacaktır. Bu bilgileri kontrol edin ve doğru ise DEVAM yazısına tıklayın. Paranızı hazırlayın.
 • Paranızı dik bir şekilde para girişine koyun.
 • ATM paranızı saydığında size ne kadar para yatırdığınızı söyleyecektir. Bu bilgiyi kontrol edin ve işlem doğruysa ONAYLA yazısına basın. Eğer bir miktar daha para ilave etmek istiyor iseniz PARA EKLEME yazısına tıklayın.
 • İşlem bittiği zaman ATM cihazı size makbuz verecektir.

Qnb Finansbank Müşteri Numarası ile ATM’den Kredi Kartı Borcu Ödeme;

 • Giriş tuşuna basarak kartsız işlemler menüsüne ulaşın.
 • MÜŞTERİ NO İLE ÖDEME seçeneğine seçin.
 • Müşteri no girerek DEVAM yazısına tıklayın.
 • Borcu ödenecek olan kartın sadece son dört hanesini yazarak DEVAM yazısına tıklayın.
 • Daha sonra yukarıda yazılı olan maddelerden 4. maddeden itibaren aynı işlemleri yapın.

Daha ayrıntılı bilgi için Qnb Finansbank internet sitesinde ATM işlemleri bölümünü ziyaret edin.

Garanti Bankası kartsız kredi kartı borcu ödeme işlemi;

Bu işlem hem bankamatik kartı ile hemde kartsız olarak yapılabilse de, en çok sorulan sorular arasında kartsız işlem olduğundan bu işlemi açıklıyoruz. Garanti Bankasının paramatik (ATM) cihazlarından kartsız kart borcu ödeme 2 şekilde yapılıyor. Bu işlemler müşteri no ile ve kart no ile yapılmaktadır.

Garanti Bankası ATM Kartsız İşlemler Menüsü

Müşteri numarası ile Bonus kredi kartı borcunuzu ödemek için kartsız işlemler menüsüne GİRİŞ tuşu ile girerek işlem menüsü seçmelisiniz. Yine kredi kartı numarası ile borç ödemeyi amaçlıyorsanız bu kez müşteri no girmeden kart numarasını tuşlamalısınız. Ekranda ki yönlendirmeleri izleyerek ödeyeceğiniz parayı ATM cihazının hanesine yatırmalı ve işlem sonunda makbuz almalısınız.

Vakıfbank Kartsız Kredi Kartı Borcu ATM’den Ödeme;

Vakıfbank ATM cihazlarından kartsız işlemler menüsünden kredi kartı borcu ödeme ekranına giriş yaparak ödemek istediğiniz karta ait bilgileri girerek işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun haricinden Vakıfbank ATM cihazlarından elektrik, su, telefon ve doğalgaz faturası gibi diğer ödemeler de kartsız olarak yapılabilmektedir.

Kuveytturk Bankası; KuveytTürk Bankasının kredi kartını kullanmakta olan vatandaşlarımız Kuveyttürk paramatik cihazlarından günlük 15.000 TL. limitli KK. borcu ödemesi yapabilirler. Karta ve İBAN numarasına EFT yapmak içinse günlük limit 1.500 TL. ise sınırlandırılmıştır.

Türkiye Ekonomi Bankası; TEB Atm cihazlarından hem bankomat kartları ile hemde kartsız olarak borç ödeme işlemleri gerçekleştirebilmektedir.  Hem USD, hemde TL. bazında TEB ATM cihazlarından online ödeme sistemi mevcuttur. TEB ATM Adreslerini bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

HSBC Atm cihazlarından ve HSBC kredi kartı kullanan müşteriler Qnb Finansbank’a ait ATM cihazlarından kartlı ve kartsız şekilde borç ödeme işlemi gerçekleştirebilirler. Qnb Finansbank paramatik cihazından işlem yapmak isteyen HSBC kredi kartı müşterileri, HSBC Kredi Kart Borç Ödeme (TL)  menüsüne giriş yapmaları gerekmektedir.

Vakıfbank Kartsız Kredi Kartı Borcu ATM'den Ödeme
Vakıfbank Kartsız Kredi Kartı Borcu ATM’den Ödeme

Kartsız Kredi Kartı Borç Ödeme Halkbank;

 • ATM cihazından GİRİŞ tuşuna basın.
 • Kredi Kartı Borcu Ödeme ekranına girin.
 • Ödeyeceğiniz kredi kartı nosunu tuşlayın. (Başka bankaların kartları ödenmez)
 • Girdiğiniz karta ait bilgiler ekrana gelecektir. Kartın kime ait olduğunu ve numarasını kontrol edin ve EVET tuşuna tıklayın.
 • Yataracağınız parayı cihazın belirttiği sağ altta bulunan kart yatırma bölümüne koyun.
 • Bank24 cihazı parayı sayacak ve ekrana yansıtacaktır. İlave para yatırmak için PARA EKLEME menüsüne giriş yapın. Bilgiler doğruysa EVET butonuna tıklayın ve işlemi sonlandırın.
 • Makbuzunuzu almayın unutmayın.

Ziraat, Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, Denizbank, Qnb Finansbank, TEB, Akbank, Kuveyttürk, Şekerbank, Yapı ve Kredi Bankası, Fibabanka, Odeabank, Albaraka Türk, Kuveyt Türk, Türkiye Finans gibi katılım ve mevduat bankalarının atm cihazlarından kartsız borç ödeme işlemi yapılabilmektedir. Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme işlemi yaparak da borçlarınızı taksit taksit ödeyebilirsiniz.

Hangi banka olursa olsun, yapılan işlemler temel olarak GİRİŞ tuşuna basarak kartsız işlemler menüsüne ulaşılması ve buradan nakit para ödemesi yapılacağından ödeme işleminin seçilerek ekran yönergelerinin izlenmesinden ibarettir.

 • Ödeme esnasında banka da görevli bulunan güvenlik görevlisi haricinde başka bir vatandaştan yardım istememeniz güvenliğiniz açısından tavsiye edilir.
 • Yatırdığınız paranın yanlış bir hesaba aktarılması durumunda geri dönüşü zor olacağından para yatırma esnasında kart numarasını ve diğer bilgileri detaylı bir şekilde kontrol etmenizi öneririz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.