Kesin Onaylı Kredi Almanın Sırları

05.01.2023
Kesin Onaylı Kredi Almanın Sırları

Her kredi başvurusu kesin onay alabilir mi? Bankalar ile ilişkisi iyi olan ve kredi notu yüksek olan vatandaşlarımız kesin onaylı kredi imkanlarından yararlanabileceği gibi aynı zamanda diğer vatandaşlarımızın da kredi başvurularının kesin olarak onay alması sayesinde çok sayıda vatandaşımız bankalara kredi talebinde bulunmaktadırlar. Bu gün makalemizde siz değerli okurlarımız için Kesin onaylı ihtiyaç kredisi nasıl alınır, başvuru şartları nelerdir, veren bankalar hangileridir gibi başlıklara değinerek siz değerli okurlarımızı bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Kesin Onaylı İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

Bankaların kesin olarak onay vermiş olduğu ihtiyaç kredileri için başvuru yapılırken öncelikle internet üzerinden ve cep telefonlarınızın mobil uygulamaları sayesinde başvuru yapmış olduğunuz kredilerde kesin onay verileceği belirtilen kredi türlerini kapsamaktadır. Bankalar birbirleri ile girmiş oldukları rekabetler sonucunda avantajlı kredi imkanları sunarak müşterilerini memnun etmiş oldukları gibi aynı zamanda yeni müşteri kitlesi oluşturmayı da başarmışlardır. Bankaların avantajlı paketleri bazen ihtiyaç kredilerinde olurken bazen ise taşıt ve konut kredileri için geçerli olmaktadır. Bir çok bankada internet üzerinden ve sms üzerinden yapılan kredi talepleri için kesin onay vererek bankalara müşteri çekmektedirler. Kesin onaylı ihtiyaç kredisi için başvuru yapmış olduğunuzda kredi işlemlerinizi şubelere giderek şahsen yapmanız gerekmektedir. Kredi işlemleri için şubelere başvuru yaparken kesin onaylı kredi talebi için başvuruda bulunmuş olduğunuzu mutlaka dile getirmelisiniz.

Kesin Onaylı İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?
Kesin Onaylı İhtiyaç Kredisi Nasıl Alınır?

İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Kesin onaylı ihtiyaç kredileri için başvuruda bulunan vatandaşlarımız kredilerini aynı gün alabilecekleri gibi bir kaç gün sonrasında da alabilirler. Bu durum ise bankanın durumuna göre değişiklik göstermektedir. Bankaların sunmuş olduğu kesin onaylı ihtiyaç kredilerinin faiz oranları diğer kredi türlerine göre daha yüksek olarak belirlenmektedir. Bunun yanı sıra kesin onay verilen banka kredilerinin dışındaki kredilerde ve diğer bankaların sunmuş olduğu kredi olanaklarında aylık ödeme tutarı daha düşük olurken bu kredi türlerinde ise aylık taksit oranları daha yüksek olacaktır.

 • Bu kredi için başvuruda bulunmadan önce aylık taksit ödeme tutarını ve faiz oranlarını mutlaka araştırmanızı tavsiye ederiz.
 • Faiz oranları ve taksit ödemeleri çok yüksek olacağı için ilerleyen zamanlarda sıkıntı yaşayabilirsiniz.
 • Bu durumda da çok iyi düşünmeli ve en uygun faiz oranı veren krediler için başvuru yapmanızı tavsiye ederiz.
 • Kesin onaylı krediler için başvuru yaparken özellikle aynı anda bir kaç bankaya başvuru da bulunmamaya dikkat etmelisiniz.
 • Çünkü bu durum kredi notunuzu olumsuz olarak etkileyebilecektir.
 • Kredi başvurusu yapan şahısların daha önceki yıllarda bankalar ile sıkıntı yaşamamış olması ve aynı zamanda kredi notlarının yüksek olması gerekmektedir.
 • Böylece talep etmiş olduğunuz oranda kredi imkanına sahip olabilirsiniz.
İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?
İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları Nelerdir?

Kesin Onaylı İhtiyaç Kredisinin Sırrı Nedir?

Kesin onaylı kredi imkanlarından yararlanmak için bankaların sizden istemiş olduğu kriterlere uyum sağlıyor olmanız gerekmektedir. Bankaların istemiş oldukları kriterlere uyum sağlamış olduğunuzda ise anında kredi imkanlarından yararlanabileceksiniz. Kesin onaylı ihtiyaç kredilerinde en üst limit 50 bin lira olarak belirlenirken bu durum bankadan bankaya göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda kredi talebinde bulunan şahsın hesap hareketleri, bankalar ile olan ilişkileri ve kredi notu öncelik tanıdığı için başvuru yapan şahsın banka ilişkilerinde hiç bir sıkıntı yaşanmadığı sürece kredi limitleri de bu duruma göre belirlenecektir. Kesin onaylı kredi veren bankaların listesi ise aşağıdaki yazımızda maddeler halinde yer almaktadır.

 • İş bankası
 • Vakıfbank
 • Akbank
 • Garanti bankası
 • Yapı kredi bankası
 • Ing bank
 • Garanti bankası
 • Halk bankası

saymış olduğumuz bu bankalar en hızlı kredi imkanını sağlayan bankalar olarak belirlenirken aynı zamanda bankaların sunmuş olduğu mobil uygulamalar ve internet bankacılığı sayesinde çok daha kolay ve hızlı bir şekilde kredi imkanlarından yararlanmanız mümkün olacaktır.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.