Kosgeb Nakliyeci Destekleri ve Şoför Kredileri 2023

03.01.2023
Kosgeb Nakliyeci Destekleri ve Şoför Kredileri 2023

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı KOSGEB, tüm hızıyla, esnafımız, sanatkarlarımız ve tüm girişimcilerimiz için kredi, hibe ve destekler vermeye devam ediyor. Kosgeb bu sene yılında 14 farklı Destek Paketiyle ihtiyaç sahiplerinin girişimlerine ve ihtiyaç duydukları krediyi karşılıyor. Bu destek paketleri KOSGEB internet sitesinde NACE kodları adıyla belirtilen sektörler için veriliyor. 2023 yılında verilen olduğu destek ve paketler içerisinde Nakliyeci Kamyoncu Destekleri veya Şoförler için destekler isimli bir paket mevcut değildir.

Kosgeb’in Taşımacılık Destekleri Nace Kodları

Kosgeb internet sitesinde Desteklenen sektörler bölümünde H kodu ile belirtilen Ulaştırma ve Depolama adı altında çeşitli destekler sağlamaktadır. Bu Nace kodundan destek alabilmek için uygun Destek programı ile iş projesi hazırlamak ve bu proje ile KOSGEB’e başvurmak gereklidir.

 • H 49 kodu ile KOSGEB Kara taşımacılığı ve boru hattı taşımacılığı sektöründe,
 • 49,32 nolu kodu ile taksi taşımacılığına,
 • Kara taşımacılığı ile yapılan diğer yolcu taşımacılığına 49,3 Nace koduyla,
 • 49,4 nolu NACE koduyla ise Karayolu ile yük taşımacılığı ve taşımacılık hizmetlerine destek vermektedir.

Bu kodlar aşağıda ki görselde daha net bir şekilde görülebilmektedir. Bu kodlar arasında girişiminize uygun olan taşımacılık ve kosgeb depoculuk desteklerinde uygun nace seçimi ve iş projesi ile başvurduğunuz taktirde desteklerinden yararlanabilirsiniz.

kosgeb-nakliyeci-taşımacılık-nace-kodları-2019
Taşımacılık nace kodları

KOOPERATİFLERİ UNUTMAYIN!

Esnaf ve Sanatkarlarımızdan Kamyoncular ve Nakliyeciler için esnaf ve kredi kooperatifleri ve kooperatif odalarınca da çeşitli kredi ve destekler sağlamaktadır. Bunun için Kooperatif üyesi olmanız ve çekeceğiniz kredi miktarına göre kefil sunmanız gereklidir. Her ne kadar KOSGEB kredilerinde kefil şartı bulunmasa da, esnaf kefalet kredisi bunun için kooperatif yönetim ve genel kurulları mevzuat gereğince kefil aramaktadır.

Eğer esnaf kefalet kooperatif üyesi değilseniz bu sayfadan üye olmak için gereken şartları öğrenebilirsiniz.

Kosgeb’de nakliyeciler için özel bir kredi paketi olmasa da, kefalet kooperatifin nakliyeciler için şoförlere ticari taşıt alma kredisi ve destekleri verilmektedir. Şoför esnafımız ve nakliyecilerimiz için Kooperatif özel bir paket hazırlamış ve bu paket ile taşıt satın almak isteyenlere özel kredi ve avantajlar sağlanmaktadır.

YORUMLAR

 1. Arif dedi ki:

  Tek bir aracım var (tır) ve bir şoför çalıştırıyorum işletme mi büyümek yada devam ettirmek için ne gibi desteklere başvuru yapa bilirim

 2. İSMAİL dedi ki:

  ŞÖFÖR ESNAFINA NEGİBİ DESTEK VERİLİYOR BİLGİLENDİRİRSENİZ SEVİNİRİM.

 3. yavuz dedi ki:

  kosgeb girişimcilik belgesini aldım ve maddi imkansızlıklar nedeniyle bişey yapamıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz