Sütbank Projesi Firmaları Güvenilir mi? Önemli Tavsiyeler

05.01.2023
Sütbank Projesi Firmaları Güvenilir mi? Önemli Tavsiyeler

Satın aldığınız inekleri firmalar sizin yerinize besliyor, büyütüyor ve size her ay düzenli olarak süt parası gönderiyor. Başlangıçta mantıklı gelen bu sütbank projesini sizler için inceledik. İnek fiyatları ne kadar? Aylık kaç para kazanabilirsiniz? Hangi firmalar güvenilir? Tüm detaylar burada..

Sütbank Projesi Nedir?

Hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin yatırımcılardan aldıkları bedel karşılığında inek satın alarak, her ay düzenli olarak süt parası ödedikleri bir sistemdir. Bu projede faaliyet gösteren birçok farklı firma bulunmaktadır. Peşinat miktarları birbirleri arasında farklılıklar gösterse de, çalışma prensipleri ve kazançları ortalama olarak aynıdır. Şimdi bu firmalara göz atalım.

Karadağ Tarım Sütbank Projesi

Firma Konya ilimizin Karapınar ilçesinde faaliyet gösteriyor. Tam adresi  Apak mahallesi. Çorakçılar caddesi No:35/1 Karapınar olan firma, halen projeye katılmak isteyen yatırımcılara kapılarını aralıyor. Eğer proje hakkında detaylı bilgi almak isterseniz, 0332 7556800 nolu telefondan firma ile görüşebilirsiniz.

 • 6.000 TL. ödeyerek projeye dahil olanlara her ay 130 litre,
 • 7.000 TL: ödeyenlere aylık 150 Litre süt parası ödüyor.
 • (Senede 10 ay ödeme yapılıyor)
 • Karadağ Tarım İnternet Sayfası

DKC Sütbank Projesi

Gaziosman Paşa Mahallesi  Atış Poligonu Yolu Üzeri Konya ilimizin Karaman ilçesinde hizmet veren bu firmanın sistemi de Karadağ tarım firması ile hemen hemen aynıdır.

Bu firmanın aylık ödediği litrelere gelince;

 • 9.000 TL. ile sisteme dahil olan katılımcılara aylık 180 Litre,
 • 8.000 TL. ödeyenlere ise her ay 150 litre süt bedeli ödeniyor.
 • DKC Firma Sözleşmesi

Çorakçı İnşaat Müteahhitlik Sütbank

Bu firma da yine KARAPINAR ilçesinde Apak Mahallesi Bodur Sokak No:3 adresinde hizmet veriyor. Bu firmanın diğerlerinden farkı ise süt parası 12 ay boyunca kesintisiz veriliyor. İnekbank projesinde katılım bedeli ve aylık ödenen süt miktarı ise şöyle;

 • Katılım Bedeli : 7.000 TL.
 • Aylık Süt Miktarı: 140 Litre
 • Firmaya 0505 504 02 52 nolu numaradan ulaşabilirsiniz.
 • Ayrıntılı Bilgiler

Hancıoğlu Hayvancılık Firması

Hancıoğlu sisteme dahil olan müşterilerin ödemelerini otomatik ödeme sistemi sayesinde gerçekleştiriyor. Her ay belirli günlerde kazanılan süt bedelleri müşterilerin hesaplarına gönderiliyor. Firma işletmenin kurulduğu alanın firma bünyesinde olduğunu ve hayvanlara verilen tüm yemlerin bu tarlalardan karşılandığını ve maliyetin az olduğunu belirtiyor. Yılının 10 ayında ödeme yapılıyor.

 • 6.000 lira ödeyenlere aylık 130 litre süt parası,
 • 7.000 lira ödeyenlere ise her ay düzenli olarak 150 litre süt parası ödeniyor.

Pagrup

Sektörde hizmet veren diğer bir firma ise pagrup. 20 bin metre karelik bir alana kurulmuş olan tesis 2011 yılından bu yana hizmet veriyor. Firmanın hayvan çiftliği Kars ilimizin Selim ilçesinde kurulmuş olup, şuan toplamda 100 adet süt veren ve toplamda 200 adet büyükbaş hayvan bulunduğu belirtiliyor. Hayvanların bakımı için toplamda 10 personel görev yapıyor. İnekbank projesine dahil olma şartları olarak yatırımcılar sistemde en az 3 yıl kalma sözü veriyor. 3 sene sonunda yatırımcı eğer sistemden ayrılmak isterse sözleşme süresinin bitiminden en az 1 ay sonra firmaya bildirimde bulunuyor ve ilk girişte ödediği katılım bedeli yatırımcıya iade ediliyor.

 • Katılım Bedeli 7.000 TL. Aylık Süt Miktarı : 175 Litre (10 AY)
 • Tanıtım Videosu

Güneş Sütbank

Güneş isimli firma sisteme dahil olan kullanıcıların 2 yıl sistemde kalmalarını talep ediyor. Yılın 10 ayı boyunca ödeme yapan firma Sandıklı Mahallesi  İnoba Yaylası No:53 Konya Karapınar adresinde faaliyetlerine devam ediyor.

 • İnek başına katılım bedeli 6.000 TL. olan firma aylık 130 litre süt parası ödüyor.
 • Web Sayfası

Yeşilyurt Hayvancılık Firması

Karapınar ilçesinde Fevzi Paşa Mahallesi Kurtbasan Küme Evleri No: 12 adresinde faaliyet gösteren Yeşilyurt firması, 5 bin metre kare kapalı 10 bin metre kare açık alanda hizmet veriyor. Firma da şuan itibariyle 200 adet sağılır büyükbaş hayvan bulunuyor. Firma organik ürünlerin kullanılmasına, hijyene ve güvenliğe özen gösteriyor. 0850 3022356 nolu numaradan yatırım ve inekbank hakkında detaylı bilgi alınabiliyor.

 • Katılım Bedeli: 6.000 TL. Her ay 120 Litre süt parası ödeniyor.
 • Katılımcı Sözleşmesi

Tuğrul Hayvancılık

Firma Ulusal Süt Konseyi tarafından belirlenen süt bedelleri ile ödeme yapıyor. Satın alınan hayvanlar sigortalı olduğundan ölüm durumunda yatırımcı herhangi bir kayba uğramıyor. İnek bedeli ödendiğinde firma tarafından katılımcıya ödediği miktar kadar senet imzalanıp gönderiliyor.

 • Katılım Bedeli 7.000 TL. olup, günlük 5 Litre (aylık 150) süt parası ödeniyor. Yılda 2 ay ödeme yapılmıyor.

Özkan Hayvancılık Firması

Yine Karapınar ilçesinin Cumhuriyet mahallesi bölgesinde kurulan firma Canlı hayvan alımı ve satımı, damızlık düve temini ile buğday, arpa yonca ve beyaz balya alımı satımı da yapıyor.

 • İnek başına 6.000 TL. bedel alan firma 12 ay boyunca aylık 120 litre süt parası ödeyeceğini ifade ediyor.
Sütbank kazancı ne kadar
Önemli Tavsiyeler

Sütbank Projesi Güvenilir mi? En Güvenilir Firma Hangisi?

Yukarıda anlatılan tüm bilgilerin firmaların internet sayfalarında eklediği verilerden alınmıştır. Bu kapsamda firmaların güvenilirlikleri kendi beyanlarıdır. Günümüzde bir web sayfası yapmak ne kadar kolaysa, insanları kandırmakta o kadar basittir. Bu sebeple projeye katılmak isteyen yatırımcıların;

 1. Firmalar hakkında ayrıntılı araştırma yapmalarını,
 2. Referans almalarını,
 3. Mümkünse çiftlikleri yerinde görmelerini,
 4. Firma sözleşmelerini hukuki danışmanlarına inceletmelerini,
 5. Sözleşme imzalamadan ve senet almadan ödeme yapmamalarını,
 6. Ödemeleri sözleşme sonrasında bankadan eft veya havale ile göndermeleri,
 7. Sözleşme de ki süt bedelinin Ulusal Süt Konseyinin Çiğ Süt Fiyatları baz alınıp alınmadığını öğrenmelerini tavsiye ederiz.

Bununla birlikte her ne kadar kuruluşlar başlangıçta garanti teminatı verseler de, katılımcı sözleşmesinde belirtilen hususlarından tek tek incelenmesi gereklidir.

şikayet
Sütbank Güvenilir mi?

Hiçbir firmanın güvenilirliği konusunda bilgi sahibi değiliz ancak, yatırım yapmak isteyen tüm okuyucularımıza araştırma yapmalarını önermekteyiz.

Bu hususta hukuki net forum sitesinde mağdur olan bir sütbank yatırımcısının yaşadığı olumsuzlukları bu sayfadan görüntüleyebilirsiniz.

Sütbank Kaç Para Kazandırır?

Yatırımcılar için küçük bir hesaplama yapacağız. 6.000 TL. yatırım 1 inek satın alarak sisteme giren bir yatırımcıyı düşünün. Firma bu yatırımcıya aylık 130 Litre süt parası ödeyecektir.

Firmanın 10 ay boyunca ödeme yapacağını değerlendirirsek yılda; 10 x 130 =1300 litre süt parası alacaktır. Şuan ki süt fiyatlarını ele alırsak, süt fiyatı Ulusal Süt Konseyi verilerine göre 1 lira 30 kuruştur.

130 x 1.30 = Aylık 169 TL. kazanç elde edilecektir.

169 x 10 ay = 1.690 TL. yıllık gelir elde edilir.

3 yıl sonunda sistemden çıkmak isterseniz eğer;  3 x 1.690 = 5.070 TL. bir kazanç ile sistemden ayrılırsınız.

Bu miktarlar firmalara ve süt fiyatlarına göre değişiklik gösterecektir.

Firmalar Nereden Para Kazanıyor?

Sistemde kaç yıl kalırsanız kalın, hiçbir firma inek doğurduğunda buzağıyı size vermiyor. Büyükbaş hayvan çiftliği kurmak isteyen ve sermayesi olmayan bazı firmaların da bu işi yaptıklarından bahsediliyor. Firma her ay yatırımcıya süt parası ödese de, inek doğurduğunda firmanın fazlasıyla kazanç elde etmiş oluyor. Bu aşamalarda herhangi bir şekilde ineğin ölmesi durumunda firmalar başlangıçta tüm hayvanları sigorta altına aldırıyorlar. Bu yüzden herhangi bir zarar etme ihtimalleri kalmıyor.

Bizden Tavsiye;

 • Ne kadar aylık kazanç verirse versin, firma hakkında kesin bilgiye sahip olmadan sisteme katılmayın.
 • Sözleşme aşamasını yasal temsilciniz ile birlikte yapın. Eğer temsilciniz yok ise mutlaka sözleşmeyi bir avukata okutun ve net bilgi sahibi olun.
 • Daha önce sistemde olan kullanıcıların yorumlarını, firmaların internet sitelerinden okumayın.
 • Eğer büyükbaş hayvancılık işini kendi başınıza yapabilecek birikime ve tarımsal alana sahipseniz, kendi çiftliğinizi kurun. TKDK’ya başvurun, tarımsal desteklerden faydalanın.

Nitekim çiftlik bank gibi süt bank da aynı akıbete uğrayarak batmıştır. Velhasıl kelam çiftçilerimizin yatırım yaparken çok ama çok dikkatli olmaları gerekmektedir.

YORUMLAR

 1. Hüseyin koc dedi ki:

  Devlet memuruyum hayvancılık yapmak istiyorum hibe ve kredi alabilirmiyim