Tarım Kredi Kooperatifi Büyükbaş Küçükbaş Yem Fiyatları

03.01.2023
Tarım Kredi Kooperatifi Büyükbaş Küçükbaş Yem Fiyatları

Büyükbaş ya da küçükbaş yetiştiriciliği yapan çiftçilerimizin yem satın alabileceği yerlerden bir tanesi Tarım Kredi Kooperatifi’ dir. Süt yeminden besi yemine, kuzu başlangıç yeminden düve yemine kadar pek çok konuda yem üretimi yapan kooperatifin 2023 yem fiyatları listesini sizler için araştırdık. Ayrıca internet üzerinden yem yorumlarını inceleyerek de konu ile ilgili detaylı bilgi alabilir ve diğer çiftçilerimizin görüşlerini inceleyebilirsiniz. Tarım kredi kooperatiflerinin inek kredilerinden de yararlanabilirsiniz.

Tarım Kredi Yem Çeşitleri

Kooperatif büyükbaş, küçükbaş ve tavuk yemi üretim, satış ve pazarlaması yapmaktadır. Küçükbaş, büyükbaş ve tavuk yemleri de kendi içerisinde gruplara ayrılmaktadır. Büyükbaş hayvanlar besi ve süt üretimi amacı ile yetiştirilmektedir. Küçükbaş hayvanlar da yine toklu diye tabir edilen 1 yaşına kadar olan dönemlerinde kullanılan toklu yemleri, kuzu büyütme yemleri, kuzu besi yemleri gibi pek çok türe ayrılmaktadır. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde tüm yem çeşitlerinin fiyatlarını sizler ile paylaşacağız.

Tarım Kredi Büyükbaş Yem Fiyatları

Tarım Kredi Kooperatifleri bünyesinde bulunan 12 adet fabrikayı tek bir çatı altında toplamıştır. 2012 yılından beri yem satışları Tarım Kredi Yem ismi üzerinden yapılmaktadır. Büyükbaş hayvan yeminin yanı sıra küçükbaş yemi, gübre, zirai ilaç, kömür, tohum, makine ve motorin gibi ürünlerin satışları da yapılmaktadır. Ayrıca kooperatif, Ziraat Bankası ile yapılan protokol neticesinde 2023 yılında da tarım ve hayvancılık alanlarında kredi ve krediye ek faiz indirimleri yapacağını duyurmuştur. Faizsiz tarım ve hayvancılık kredisi isimli içeriğimizi incelediniz mi?

tarım-kredi-yem-fiyatları
Tarım kredi yem fiyatları

Büyükbaş yeminde de oldukça fazla konuda üretim yapmaktadır. Hayvanların doğdukları anlardan kesim süresine kadar olan dönemdeki tüm ihtiyaçlarının karşılanması için hazırlanmış olan pek çok çeşit bulunmaktadır. Ayrıca internet sayfasında yemlerin hangi periyotlarda kullanılacağı da ifade edilmektedir. Buzağı başlangıç yemi, buzağı büyütme yemi, standart sığır besi yemi, sığır geliştirme besi yemi, sığır bitirme dönemi besi yemi, başlangıç dönemi sığır besi yemi, tahıllarla karıştırılarak verilen sığır besi yemi, 18 protein sığır besi yemi, 9 protein sığır besi yemi, 20 protein sığır besi yemi, 21 protein sığır besi yemi, sığır süt yemi, tahıllarla karıştırılan sığır süt yemi, btc sığır süt yemi, düve yemi, gebe sığır yemi, standart sığır süt yemi, extra sığır süt yemi olmak üzere toplamda 19 adet büyükbaş yem çeşidi bulunmaktadır. Kullanım koşulları ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Yem konusu

Fiyat (50 kg)

Pelet besi yemi300 TL
Toz besi yemi400 TL
Toz süt yemi380 TL
Pelet süt yemi450 TL
Buzağı büyütme yemi430 TL
Tahılmix süt yemi450 TL
Tahılmix besi yemi500 TL
Tarım Kredi Büyükbaş Yem Fiyatları

Pelet formda olan yemlerin daha kullanışlı olduğu söylenmektedir. Çünkü genelde hayvanlar lezzetli yemleri yer ve kalanlarını yemliklerinden atarlar. Bu sebeple pelet yemler tüm yem çeşitlerinin bulunduğu daha büyük bir yapıda olduğu için yem zayiatı da yaşanmamış olur. Hayvanların sindirimleri açısından da kullanımı uygundur. Yemliklere uygun miktarlarda yem konulduktan sonra hayvanların suya ulaşmaları da sağlanmalıdır.

Büyükbaş yem üretimi yapan birçok firma bulunmaktadır. İpek yem, CP, Özevren, Özlem Tarım, Proyem, Eriş, Karyem Malkara gibi firmalar da güvenilir olmaktadır. Zaten çiftçilerimizin yem konusunda dikkat etmeleri gereken nokta kesinlikle fiyat olmamalıdır. Yemin mutlaka hayvanlar üzerinde denenmiş, süt yemlerinin süt veriminin artırılmasına, besi yemlerinin ise kilo artışına sebebiyet verdiği gözlenmiş olmalıdır.

Diğer markaların 2023 yılına ait yem fiyatlarını da listeledik. 

Yem MarkalarıYem ÇeşitleriYem Fiyatları
ÖzlemBuzağı başlangıç315 TL
ÖzlemBuzağı büyütme315 TL
ÖzlemDüve yemi320 TL
ÖzlemSığır süt yemleri350 TL
ÖzlemSığır besi290 TL
KaryemSüt yemleri (16-21 prt)250 TL
KaryemBuzağı başlangıç280 TL
KaryemSığır besi320 TL
KaryemKonsantre besi315 TL
KaryemKonsantre süt350 TL
CPDüve Yemi289 TL
CPBuzağı büyütme yemi300 TL
CPBuzağı başlangıç yemi259 TL
CPBesi yemi (standart)265 TL
CPBesi bitirme265 TL
CPSüt yemi292 TL
CPToz süt yemi280 TL
ÖzevrenSüt yemi pelet250 TL
ÖzevrenBesi yemi pelet260 TL
ÖzevrenBuzağı büyütme270 TL
ÖzevrenToz süt yemi268 TL
İpek YemSüt yem pelet260 TL
İpek Yem18 protein süt yemi280 TL
İpek Yem19 protein süt yemi285 TL
İpek YemBesi yemi275 TL

Markalara göre en güncel yem fiyatlarını yaptığımız araştırmalar sonucunda sizlerle paylaştık. Yemlerin belirlenen öğünlerde ve yine belirtilen miktarlarda hayvanlara verilmesi gerekiyor. Fazla ya da az yem kullanımı bazı problemlere yol açabiliyor.

Tarım Kredi Küçükbaş Yem Fiyatları

Tarım Kredi Kooperatifleri küçükbaş yemlerinde aşağıdaki konularda üretim yapmaktadır;

 • Kuzu büyütme yemi
 • Kuzu besi yemi (enerji)
 • Toklu besi yemi
 • Koyun süt yemi
 • Keçi süt yemi

Bu yem çeşitlerinin hepsinde hayvanların yeni doğduklarında ve daha sonraki dönemlerde ihtiyaç duyacakları oranlarda enerji, vitamin, protein maddeleri bulunmaktadır.

Yem TürüYem Fiyatı
Kuzu büyütme270-275 TL
Pelet kuzu süt yemi280- 285 TL
Koyun süt yemi pelet270- 275 TL
Koyun süt yemi toz265- 270 TL
Toklu yemi280- 285 TL
Yem Türü ve Zamlı Fiyat Listesi

Koyun yetiştiriciliğinde 3- 5 koyun alarak günü doldurmak değil de verimli üretim yapmak önemlidir. Hangi işte olursa olsun saldım çayıra mevlam kayıra demek doğru olmayacaktır. Bu anlamda hayvanlarınızın doğumlarından tokluya alınana, kesim sürelerine kadar tüm dönemlerinde ihtiyaç duydukları şekilde beslemelisiniz. Evet işletmelerin en büyük sıkıntılarının finansman ve finansman açısından da yem maliyetleri olduğunu biliyoruz. Giderleri azaltmak için tarım ile ilgileniyorsanız, tahıl ile karma yapılabilecek yemlerden alabilirsiniz.

Diğer firmaların yem fiyatları ise aşağıdaki gibidir;

MarkaYem ÇeşidiFiyat
CPKuzu büyütme270 TL
CPKuzu besi yemi269 TL
ÖzevrenKuzu büyütme yemi269 TL
Özlem TarımKuzu başlangıç yemi266 TL
Özlem TarımKuzu büyütme yemi 18 prt264 TL
Özlem TarımKuzu büyütme yemi 17 prt261 TL
Özlem TarımKuzu besi yemi255 TL
Özlem TarımKuzu besi bitiş yemi262 TL
Özlem TarımToklu besi yemi259 TL
Özlem TarımToklu yemi258 TL
Özlem TarımKoyun keçi süt yemi257 TL
KaryemKuzu yemi275 TL
KaryemKuzu başlangıç280 TL
KaryemKuzu büyütme281 TL
KaryemKoyun  keçi süt yemi272 TL
BissaToklu besi yemi287 TL
AtılımToklu283 TL
İpekToklu besi280 TL
İpekKuzu besi262 TL
İpekKuzu başlangıç284 TL
İpekKuzu yemi281 TL
Özlem, CP, İpek, Bissa ve Karyem Yem Fiyatları

Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü Fahrettin Poyraz yem fiyatlarında piyasa oranlarının %7‘ si tutarında indirim yapıldığından bahsetti. Ayrıca Toprak Mahsulleri Ofisi de yem fiyatlarında %10 indirime gidildiğini bildirdi. Ayrıca yem bitkisi üretimi yapan çiftçilere Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından da destek verilmeye devam etmektedir.

Tarım Kredi gübre ve ilaç fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Tarım Kredi Kooperatifleri, İpek, Proyem, Karyem, CP gibi markaların yem fiyatlarını sizlerle paylaştık. Bu firmalar üzerinden sipariş verebileceğiniz gibi n11, sahibinden.com’ da bulunan yem çeşitlerini de inceleyebilirsiniz. Fiyat listeleri il ve ilçe kooperatif ve bayiliklerinde değişiklik gösterebilmektedir. Yem alımlarınız için Ziraat Bankası’ nın yem kredilerinden de faydalanabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Veysel karakayalı dedi ki:

  Karma yem yapma ustasıyım.fabrika açmak ustasıyım.destekleme ustasıyım

 2. alp şahin dedi ki:

  yem fiyatı paylaşmışsınız cok güzel fakat biz öğrenmek adına bu sitelerden yararlanmaya çalışan insanlarız
  paylaşımda bulunduğunuz fiyatlar gram fiyatı mı,kilo fiyatı mı , çuval fiyatı mı ,çuvalsa kaç kilolık çuvallar belirtmemişsiniz.Bilgi edinmeye çalışan neyi ne kadara aldığını nereden bilecek.