TikToktan Para Kazanma 2023 Tiktok Ne Kadar Para Kazandırıyor?

02.01.2023
TikToktan Para Kazanma 2023 Tiktok Ne Kadar Para Kazandırıyor?

Tiktok meraklıları tarafından merak edilen; Tiktokta para kazanmak için kaç takipçi gerekir, TikTok’tan canlı yayın para kazanma için neler yapılır, TikToktan Para Kazanma 2023 Tiktok Ne Kadar Para Kazandırıyor? Tiktoktan ne kadar kazanıyorum hesaplama, tiktok’ta begeniden para kazanma, Tiktokerler ne kadar kazanıyor, Tiktok 1000 izlenme kaç TL, Tiktok para hesaplayıcı tüm detaylar haberimizde.

Tiktok Para Nasıl Kazanılır?

Tiktok üzerinden oluşturduğunuz profilden videolar oluşturup paylaştıktan sonra, videolarınız beğenilirse abone kazanıp daha fazla görüntülenebilir. Popüler sosyal medya platformlarından biri olması nedeniyle Tiktok son zamanlarda firmaların ilgisini çekmeye başlamış ve bu anlamda Tiktok ile para kazanma seçenekleri gün geçtikçe artmaya başlamıştır.

Günümüzde internet üzerinden para kazanmak bu kadar basit ve yaygın bir uygulama haline geldiği için çok fazla kullanılmaktadır. Sadece tiktokta ki fenomenlerin ne kadar kazandığını arayanlar ve araştırmaları sonucunda gördükleri miktarla ile neden bende kazanmıyorum sorusunu sormaları normal. Tiktok’u kullanmanın yollarını incelemek çok önemlidir. İnsanların dikkatini çekebilecek videolara sahip olmak bu alanda bir zorunluluk olacaktır.

TikToktan Para Kazanma 2023 Yolları

2023 yılında tiktoktan para kazanma yolları aşağıdaki gibidir:

 • Tiktok hesabı satarak para kazanın
 • Tiktok business sistemini etkinleştirerek para kazanın
 • Sponsor bularak para kazanın
 • Tiktok videolarında reklam alırken para kazanın
 • e-Ticaret yapmak
 • Sponsor bulmak
 • Trafiği youtube’a yönlendirmek
 • Canlı yayın yapmak
 • Diğer sosyal medya hesaplarını büyütmek

Tiktok ile para kazanmak için belirtmiş olduğumuz yöntemleri kullanarak kısa süre içerisinde kazanabilirsiniz.

TikTok Üzerinden Para Kazanma Yöntemleri

Son zamanlarda intenet üzerinden para kazanmanıza yardımcı olan bir uygulama haline geldiğini görebilirsiniz. Ağırlıklı olarak 17-24 yaşındakilerin kullandığı Tik Tok ile başarılı olmak için kaliteli, eğlenceli ve sıradışı “Viral” başlıklar altında videolar yapmanız gerekiyor. Bu videolar ile canlı yayınlarınıza gelen izleyici sayesinde bir kitle oluşturabilir ve para kazanabilirsiniz.

Sponsor Bularak TikTok’ta Nasıl Para Kazanılıyor?

Para kazanmanın yollarından birinin sponsor bulmak olduğunu söylemiştik. Ancak, sponsor bulmak için en az 50-60 bin takipçi sayısını geçmiş olmalısınız. Kısa bir zaman önce sponsor olan yada olacak markalar en az 50 bin takipçi talep ediyordu. Tiktokta sponsor olacak kişi yada firmaları bulduktan sonra genellikle videolarınıza dahil etmeniz için size farklı ürünler gönderiyor. Bu ürünleri videolarınızda açıklayıcı aynı zamanda uygulamalı olarak takipçilerinize tanıtıyorsunuz. Bu ürünleri videolarınızda doğru bir şekilde sunarsanız sponsorların daha çok dikkatini çekebilirsiniz.

Tik-Tok Üzerinden e-Ticaret Yaparak Para Kazanma Yöntemi

Son dönemlerde dünya genelinde ve ülkemizde tiktok uygulamasının çok fazla kullanılmasından dolayı bu platformda videolarını e-ticaret yapmak için kullanabilirsiniz. Kısa süre içerisinde videolarını oluşturabileceğiniz gibi tiktokta ürün tanıtımları için bazı videolarını kullanabilir yada ürünlere göre videolar çekebilirsiniz. Ayrıca, tiktokta biyografinize e-ticaret videolarını çektiğiniz firmaların linklerini vererek takipçilerini anında o siteler yönlendirebilirsiniz. Fakat e-ticarete odaklanıyorsanız gençlere yönelik ürünlere odaklanmalısınız.

Trendyolda Mağaza Açma Şartları 2023 Güncel Komisyon Oranları nelerdir hemen inceleyebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesaplarınızı Büyütün

Sosyal medya üzerinden para kazanmanın bir diğer yolu ise sosyal medya hesaplarını büyütmek ve bu hesapları satmak yada reklam yayınlamaktır. Tiktok’ta çok sayıda takipçisi olan kullanıcılar genellikle Twitter, Instagram ve Facebook hesaplarını kullanma eğilimindedir. Bunların hepsine bağlı olarak tiktokta fenomen olursanız diğer sosyal medya hesaplarınız doğrudan büyüyecek ve bu sosyal medya hesaplarını satarak yada reklam alarak para kazanmaya başlayacaksınız.

Tiktokta Takipçi Nasıl Kazanılır?

Tiktok son dönemlerde özellikle 16-25 yaş aralığındaki kişilerin çok kullandığı uygulamalardan biri haline geldi ve bu kitlede daha fazla kitleye ulaşabilmek için eğlenceli videolar çekmeniz gerekmektedir. Belirli süreler içerisinde faklı etiketler Tiktok’ta popüler hale geliyor. Bu etiketler ise video kaydetmek, aynı anda daha fazla kullanıcıya ulaşmanın en etkili yoludur. Bunu yapmanızdan sonra abonelerinizin hızla arttığını fark edeceksiniz. Genellikle profilinizde komik videolara yer vermeyi de unutmayın.?

Canlı Yayın Açarak Para Kazanmak

Doğrudan Tiktok’a bağlı bir platform olan Live.Ly’de canlı yayın yapabilir ve Tiktok’taki takipçilerinize sunabilirsiniz. Bu uygulamanın en güzel yanı ise para kazanmaktır.?Takipçilerinizin size göndereceği hediye emojiler ile para kazanabilirsiniz.

Tik Tok’ta Canlı Yayın Açma Tik Tok uygulamasında canlı yayın yapabilmek için 1.000 takipçiye ulaşılması gerekiyor. TikTok’ta canlı yayın yapabilmek için internet ve yükleme hızı iyi değilse canlı yayınınız zor olacak ve izleme kalitesi düşecektir. Uygulamayı açtıktan sonra, görünen +” simgesine basarak ekranın altında Canlı ve Video ” sekmesini göreceksiniz, ekranı sola kaydırmanız ve bir başlık seçmeniz gerekiyor ve ardından “ ‘Canlı’ sekmesi canlı yayını başlatır.

Tiktok Takipçilerini Youtube’a Yönlendirmek

Tiktokta fenomen haline geldiyseniz yada videoların yüksek seviyeler üzerinde izleniyor ise Youtube üzerin de bir kanal açarak takipçilerini oraya yönlendirebilirsiniz. Bu platformda çekeceğiniz vidoların izlenme oranları bu sayede daha yüksek olacaktır. Favori videolarınızı YouTube’da paylaşarak ekstra gelir elde edebilirsiniz.

Tik Tok’ta Hediye Puan Kazanmak

Tiktok uygulamasında kazanmanın kısıtı yoktur. Aktivitenize bağlı olarak puanlar 100 ile 1000 puan arasında değişir. Canlı yayını açtığınızda, aldığınız hediye nedeniyle paranız cüzdanınızda birikecektir. Hesabınızda birikmiş en az 20 $ olduğunda birikmiş paranızı alabilirsiniz.

Tiktok Para Hesaplayıcı

Tiktok hediye fiyatları:

 • Asa: 17 TL ile satılır ve hediyenin alındığı kullanıcıya 7 TL ödeme yapılır.
 • Para Yağmuru: Satış fiyatı 105 TL, hediyenin verildiği kullanıcıya ise 65 TL ödenir.
 • Yat: satış fiyatı 850 TL ve hediyeyi alan kullanıcıya 350 TL verilir.
 • Spor Araba: Gönderen kullanıcı 3.200 TL karşılığında satın alır ve alan kullanıcıya 1.300 TL ödenir.
 • Öpücük: Gönderene 17 TL, Alana kullanıcıya ise 7 TL verilir.

Tiktok jeton fiyatları

 • 100 jeton 7 lira
 • 500 jeton 35 lira
 • 2000 jeton 134,99 lira
 • 5000 jeton 349,99 lira
 • 10000 jeton 699,99 lira

Tik Tok’tan Para Nasıl Çekilir?

Uygulamanın videoları ve canlı yayınlar aracılığıyla gönderilen hediyelerden bakiyeyi geri çekmek için, “Cüzdan” bölümünde tanımlandığı gibi bir kredi veya banka kartınızın olması gerekir. Size gönderilen hediyelerin% 20’si komisyon olarak düşülecektir. Gerçek zamanlı hediyeler bölümünde “Para Çek” butonu bulunmaktadır. Bakiyeniz 1 USD olduğunda bu düğme aktif hale gelecektir. Tanımlanan banka hesabının e-posta adresine bağlı kodu girerek banka hesabı bilgilerini doğrulayın. Bakiye 20 USD olduğunda, tiktok parayı banka hesabınıza aktarır.

Tiktokta Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerekir?

Tiktok üzerinden para kazanmak için belirli bir takipçi sayısı kısıtlaması yoktur ve az takipçi ile bile para kazanılabilir. Reklam alabilmek için 50 bin takipçinin üzerinde olunması gerekir. Bu durumda takipçi sayısı 50 bin üzerinde olanlar tiktoktan rahatlıkla para kazanabilir. Tiktok’ta 1000 takipçi olduktan sonra para kazanılır diyebiliriz.

Tiktok 1000 İzlenme Kaç TL?

Tiktok 1000 izlenme kaç TL sorusunun yanıtı ise; ortalama 1 dolar, yani 8 TL‘dir. 1 000 izlenme başına 0.90 Cent ile 1.10$ civarı değişir ve kazanç kur üzerinden hesaplandığı için değişken olacaktır. TikTok 1.000.000 milyon izlenme başına ortalama 900-1100 Dolar civarında gelir getirir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.