Vakıfbank Emekli Kredi Kartları Şartları

05.01.2023
Vakıfbank Emekli Kredi Kartları Şartları

Vakıfbank uygun faiz oranları ile emeklilere kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Vakıfbank emekliye faizsiz kredi sunmasa da diğer bankalar arasında Ziraat Bankası’ ndan sonra uygun faiz oranları ile kredi vermektedir. Kredilerin maaşın 22 katı kadar verildiği söylense de kredi kartı limitleri için durum farklıdır. İhtiyaç ve konut kredilerinin yanı sıra emekliler için pek çok kredi kartı ürünü de bulunmaktadır. Halkbank, Ziraat Bankası gibi  bankaların da kredi kartları bulunmaktadır. İçeriğimizde Vakıfbank tarafından verilen emekli kredi kartlarını, bu kartlara sahip olmak için gereken şartları, kart aidatlarını vb. bulabilirsiniz.

Vakıfbank Emekli Kredi Kartı Alma Şartları

Diğer bankalarda olduğu gibi Vakıfbank’ ın da pek çok kredi kartı ürünü bulunmaktadır. Bu kredi kartlarından her gruptan vatandaşımız yararlanabilmektedir. Ev hanımları ve gençler gibi düzenli geliri olmayan şahıslara kredi kartları banka inisiyatifinde verilmekte olup limitleri de oldukça düşüktür. Ancak çalışanlar, emekliler gibi bankaya düzenli gelir sunacak olanların kredi kartı limitleri yüksek olmaktadır. Nasıl ki bankalar kredi verirken bu kredinin geri ödenmesi konusunda müşterilerine güven duymak istiyorlarsa kredi kartları için de durum bu şekilde olmaktadır. Bankalar düzenli geliri olan kişilere sürekli olarak kredi kartı pazarlamak isterler. Hatta emekli müşterilerine maaş kartları ile birlikte çoğu zaman kredi kartı da düzenlerler.

Tabi bu işlem müşteri durumuna göre değişiklik arz edecektir. Bankaların zaten işleri bunlardan ibarettir. Ancak kredi kartı başvurusunun reddedildiği durumlar da olmaktadır. Çünkü kredi kartı alabilmek için bazı şartlar bulunmaktadır.

Vakıfbank Emekli Kredi Kartı Alma Şartları
Vakıfbank emeklilere kredi kartı veriyor.

Kredi notunuz yüksek olmalı:

Kredi skoru , sizin 5 yıllık banka geçmişinizi oluşturmaktadır. Daha evvel kullanmış olduğunuz kredi kartlarından kredilere kadar pek çok unsur kredi notunu etkilemektedir. Müşteri geçmişi KKB firmasının oluşturduğu bir sistemde tutulmakta olup bankalar da bu sisteme üyedir. Diğer bankalara kredi kartı ya da kredi borcunuz var mı, ödemeleriniz düzenli mi gibi pek çok sorunun cevabı bu kredi notunda saklıdır. Risk içermeyen ve bankaların başvurularını hemen kabul edeceği müşteri grubunun kredi notu 1500 ile 1900 arasında olmalıdır. Kredi kartı almak için diğer tüm şartlara sahip olsanız da kredi notunuz düşükse kredi kartı talebiniz reddedilecektir. Ancak gelir durumunuz yüksek ve bankadaki hesaplarınızda yüksek meblağlar varsa bu durumda kredi kartı talebiniz onaylanabilir. Bu durum tamamen bankanın inisiyatifinde olmaktadır.

Reşit olmalısınız: 

Bankaların kredi kartı ya da kredi gibi bankacılık hizmetlerini sağlamaları için belirlenmiş bir yaş şartı bulunmaktadır. Belirlenen yaş şartı 18′ ir. Ancak emekli müşteriler için de bir sınır bulunmakta olup 80 yaşın üzerinde olanların kart başvuruları kabul edilmemektedir. Yaş şartını sağlamıyorsanız bankadan red cevabı alırsınız.

Düzenli gelire sahip olmalısınız: 

Bankaların kredi kartı taleplerini onaylaması için diğer şart düzenli gelire sahip olmaktır. Bankalara gelir durumunuzu belgelemeniz gerekmektedir. Zaten emekli maaşı olanlar düzenli gelire sahip kişiler olduklarından kredi kartı talepleri kabul edilecektir. Ancak kira geliri gibi yan gelirleriniz de varsa da bunları bankaya sunmalısınız. Yapılan son düzenleme ile birlikte kredi kartlarının üst limitleri kişilerin gelirlerinin 2 katına kadar veriliyor. Şayet 2 bin TL maaş alıyorsanız kredi kartı limitiniz 4000 TL olacaktır. Örneğin 500 TL’ de kira gelirine sahipseniz toplam geliriniz 2500 TL. olacaktır. Bu durumda kredi kartı limitiniz 5.000 TL. olacaktır.

Bu kriterlere dikkat ederek Vakıfbank şubelerinden, mobil bankacılık, telefon bankacılığı gibi çeşitli yerlerden kart başvurularınızı yapabilirsiniz.

Emeklilere Kredi Kartı Veren Diğer Bankalar

  • Halkbank emekli kredi kartları
  • Ziraat Bankası emekliye en uygun kredi kartları
  • Denizbank Emekli Bonus
  • QNB Finansbank emekli kredi kartları
Emeklilere kredi kartı veren diğer bankalar
Emeklilere Kredi Kartı Veren Diğer Bankalar

Bu bankaların yanı sıra diğer bankaların da pek çok kredi kartı ürünleri bulunmaktadır. Bu kredi kartlarına da yukarıdaki şartları taşımanız dahilinde başvurabilirsiniz. Ancak bankaların yaş sınırları birbirinden farklı olacağı için kart başvurusu yapacağınız banka şubelerine giderek detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Vakıfbank Emekli Kredi Kartları

Bazı bankaların emekliler için özel olarak hazırladıkları kredi kartı ürünleri bulunsa da Vakıfbank’ın Business Card ve Tarım Card dışındaki tüm kredi kartları emekli müşterileri için kullanıma uygundur. Emekliler de kredi kartlarına ihtiyaç duyuyorlar. Kredi kartı kullanımının en önemli sebebi ise taksitlendirme imkanı sunması oluyor. Yapacağınız alışverişleri 12 aya kadar taksitlendirebiliyorsunuz. Hatta o ay ödeyemeyecek durumda olmanız sebebi ile banka pek çok kolaylık sunuyor. Bu kolaylıklardan bir tanesi taksit ertelemesi oluyor.

Taksitinizi bir sonraki aya erteleyerek borçlarınız için gecikme faizi ödemenize gerek kalmıyor. Üstelik faturalarınız için ödeme noktalarına gitmenize de gerek yok. Ücretsiz olarak vereceğiniz otomatik ödeme talimatı ile faturalarınızı kolayca ödeyebilirsiniz. Nakite sıkışmanız durumunda kartlarınızdan nakit avans ya da taksitli avans da çekebilirsiniz. Kazandığınız puanlarınız ile üye iş yerlerinden bedava alışveriş yapabilirsiniz.

Vakıfbank World Card

Vakıfbank’ ın klasik kart olarak tabir edilebilecek ve herkes tarafından kullanılacak olan kredi kartı World Card’ dır. Kartınız ile üye işyerlerinden alışveriş yapmanız durumunda World Puan kazanırsınız. Biriken puanlarınız ile yine üye işyerlerinden bedava alışveriş yapabilirsiniz. Kartınız yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Kartın yıllık aidatı 86 TL’ dir. Kartın gecikme durumlarında uygulanacak olan faiz oranı %1,46 olmaktadır. Bunun yanı sıra kartınızdan avans çekmeniz durumunda da akdi faiz oranı uygulanacaktır.

Vakıfbank World Card
Vakıfbank World Card

Nakit çekim tutarları en az 500 TL, en çok ise 4000 TL olmaktadır. Avans çekimlerinizde uygulanacak olan vade 4 ay ile 12 ay arasında olmaktadır. Ancak bu çekim işlemini yapabilmeniz için limitinizin yeterli olması gerekmektedir. Borcunuzu erken ödemeniz durumunda, daha evvel ödemiş olduğunuz faizler tarafınıza geri ödenmeyecektir. Taksitli avans çekimleriniz de ekstrenize yansıtılmaktadır.

Şayet 1 yıl içinde üç kez borçlarınızın asgari tutarını ödemezseniz kartınız kullanıma kapatılmaktadır. Kullanıma açılması için borçlarınızı kapatmanız gerekmektedir. Taksitli avans işlemlerinden cayma süresi belirlenmiştir. Bu süre 14 gün olmaktadır. Taksitli avans hesaplaması yaparak geri ödeme planı oluşturabilirsiniz.

Vakıfbank Gold Card

Vakıfbank’ tan alacağınız kartlardan bir diğer ide Gold Card’ dır. Bu kartınız ile üye işyerlerinden kazandığınız puanlarınız ile bedava alışveriş yapabilirsiniz. Kartın en önemli özelliği yurt dışında da kullanılabilir olmasıdır. 100 dolar ve üzerinde yapmış olduğunuz alışverişlerinizden yüzde 5 oranında indirim kazanırsınız. Bu kampanyadan yararlanmak için YURTDISI yazarak kart numaranızın son hanesi ile birlikte 6635‘ e gönderebilirsiniz.

Vakıfbank Gold Card
Vakıfbank Gold Card

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ nden yapacağınız alışverişleriniz de yurt içi sayılmaktadır. Kampanya dahilinde kumarhane, internet alışverişleri, mail order sistemi ve kartınızdan yapacağınız nakit avans çekimleri bulunmayacaktır. Kampanya dahilinde yurt dışında yapılacak olan alışverişler de bulunmaktadır. Kazanılacak aylık tutar 40 TL olmaktadır. Yıllık olarak yapılacak olan indirim tutarı ise 240 TL‘ dir.

Kartın asıl ücreti 106 TL‘ dir. Kredi kartı başvurusu yapmak ve mevcut başvurularınızı sorgulayabilirsiniz.

Bu kartların yanı sıra Vakıfbank’ın kredi kartı ürünleri Platinium Card, Ekspress Card, Sanal Kredi kartı ve tercih karttır. Yukarıdaki link yardımı ile bu kredi kartlarına kolayca başvuru yapabilirsiniz. Kart ücretleri ve faiz oranlarını da inceleyebilirsiniz.

Vakıfbank’ ın emekli müşterileri için yurt içinde kullanacağı kartların başında World Card gelmektedir. Ancak yurt dışında kullanıma uygun olan kredi kartı cardı da Gold Card’ dır. Hemen kredi kartı başvurusu yaparak size sunulan avantajlardan yararlanabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.