Ziraat Bankası Emekli Kredisi Yaş Sınırı 65-70-75-80-85 Üstü?

03.01.2023
Ziraat Bankası Emekli Kredisi Yaş Sınırı 65-70-75-80-85 Üstü?

Bankalardan kredi almadan önce her tüketicinin aklına bana kredi verirler mi diye sorular gelmektedir. Özellikle de bankaların yaş sınırlamalarının olması tüketicilerin akıllarına bu türden sorular getirmektedir. Her banka 18 yaş ve üzerindeki müşterilerine şartları sağlamaları durumunda kredi vermektedir. Bu ya şartının üst sınırlaması da kişinin maaşını aldığı bankanın mevzuatlarına göre değişmektedir. Kimi banka 70-  75 yaşına kadar kredi verirken kimi banka da 80 ve üzerindeki emekliler için kredi vermektedir. Bunun için ayrıntılı bilgi edinmek isteyenler başvurudan önce ön araştırma yapma gereği duymaktadır. Bu sorularının yanıtlarını arayan okurlarımız için bizde bir ön araştırma yaptık ve bankaların yaş sınırlamalarının ne olduğunu araştırdık. Ziraat Bankası Emekliye ne kadar kredi veriyor, gerekli evraklar neler, 65 – 75 – 80 yaş üstü faizsiz kredi imkanı var mıdır ve diğer tüm BBDK bankalarının yaş sınırlamalarını yazımızda bulabilirsiniz.

Kamu gücünü elinde bulunduran ve en çok emeklinin maaşını aldığı kamu bankası olan Ziraat Bankası’ndan kredi başvurusu yapmadan önce yaş şartının ne olduğunu merak ediyorsanız yazımızdan ayrıntılı bilgi  alabilirsiniz.

65 Yaş Üstüne Kredi Veren Bankalar

Ziraat Bankası Emekliye Ne Kadar Kredi Veriyor?

Emekli olan vatandaşlarımız bankalarda maaşlarının 10 katına kadar kredi alabilirler Bu hakkını kullanmak isteyen emekli vatandaşlarımız kamu bankası olan Ziraat Bankasına emekli kredisi başvurusu yaparak acil nakit ihtiyaçlarını bu kredilerle giderebilirler. Ziraat Bankası’ ndan kredi almak içi öncelikle şartlarını taşımak gereklidir. Ziraat Bankası Emekli kredisi ile emeklilere özel olarak sunulan kredilerin vadeleri 12 aylık, 24 aylık, 36, 48 aylık vadeli olmak üzere faizsiz kredi olarak sunulmaktadır. Ziraat Bankasına emekli kredisi için başvuruda bulunmak isteyenler 12 24 ve 36 aya varan vadelerde kredi almak için nüfus cüzdanları ve emeklilik belgesi ile başvuruda bulunarak kredilerini alabilirler. Düzenli maaş alan emekliler için bütün bankaların emekli bankacılığı hizmetleri ve avantajları da vardır. Ziraat Bankası da en son emekli promosyon ödemelerini başlatmış ve emeklilere Mayıs ayına kadar promosyon ödemelerini tamamlayacaktır. Bu nedenle promosyon ödemelerinizi Ziraat Bankasından almak için başvuru yaparak promosyonlarınızı da alabilirsiniz, isterseniz emekli kredisine başvuruda bulunarak da kredi alabilirsiniz. PTT Emekli kredileri hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankasının emekliye verebileceği kredi miktarı kredi notuna ve maaş miktarına göre belirlenir. Bu oran 2.000 TL. olabileceği gibi, 20.000 TL.‘de olabilir.

Ziraat Bankası Emekliye Ne Kadar Kredi Veriyor?
Ziraat Bankası Emekliye Ne Kadar Kredi Veriyor?

Ziraat Bankası emekli kredinize başvuru yapmak için öncelikle banka şubelerinden müracaat edebilirsiniz, isterseniz Ziraat Bankası internet bankacılığı  ya da  dilerseniz telefon bankacılığı kanalı ile başvuru yapabilirsiniz. İnternet ve telefon bankacılığı hizmetlerinden kredi ön başvurusu yapan emeklilerin başvurularının cevabı olarak gelecek ön onaydan sonra Nüfus cüzdanı altı adet fotoğraf ve ikametgah ve emekli belgenizi yanınızda götürerek banka yetkililerine ileterek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. Başvurusu tamamlanan emeklilerin çıkan kredileri direk banka hesaplarına yatırılmaktadır. İstediğiniz an kredinizi bankamatiklerden alabilir giderlerinizi bu kredi ile karşılayabilirsiniz. Emekli kredi için yaş sınırlaması ve hangi yaşa kadar emekli kredisinin verildiğini ve faiz oranlarını ve ödeme planını bankaya giderek öğrenebilir, yetkililerden detaylı bilgi edinebilirsiniz. Yalnız Ziraat Bankası emekli kredisi onaylanan müşterilerinin kredileri anında bankamatiklerine yatarak aynı gün kredisini çekme olanağı gibi avantajlarının yanında 48 ay vadeli olarak kullandırdıkları duyulmuştur. Tabi bu her müşteri için geçerli değildir. Bazı bankalar İhtiyaç kredilerinin faiz oranlarını emekli müşterisinin ödeme gücüne göre ayarlayarak,  emekli maaşını 15 katına kadar kredi verebilmektedir.

Ziraat Bankası’nın saymakla bitmeyen emekli bankacılığı hizmetleri ile en son promosyon ödemelerinizi de T.C. kimlik numaranızın son hanesine göre bankanın belirttiği tarihlerde emekli promosyon ödemelerinizi de alabilirsiniz.

75 Yaşındaki Emeklilere Kredi Veren Bankalar

Yaşlılara Kredi Veren Bankalar ve Yaş Sınırlaması

Her banka 18 yaş üzerindeki müşterileri için kredi ürünlerini kolaylıkla diğer şartları da sağlamaları halinde verebilmektedir. Bilindiği gibi 18 yaş altındaki kişiler için nasıl  ki kredi verilmiyorsa belirli bir yaşın üzerindeki kişilere de kredi verilmemektedir. Bunun nedeni ise belirli vadelere bölünen kredinin yaş sınırlaması üzerindeki kişinin ödemesini alamama gibi bir endişe taşımasıdır. Kendisini garanti altına almak isteyen bankalar belirli bir yaş üzerinde ki kişiler içinde kredi vermemektedir. İsterseniz hangi banka kaç yaşına kadar kredi kullandırıyor bankaların yaş sınırlamaları nedir aşağıda bunları paylaşalım.

60, 65, 70, 75, 80 Yaş Üstüne Kredi Veren Bankalar

 • Vakıflar Bankası 80 yaş altındaki emekliler için 20 bin liraya kadar
 • Aktifbank 80 yaşa kadar 40 bin lira kredi miktarına kadar,
 • Denizbank yaş sınırlaması 80 yaşına kadar talebe göre,
 • TEB 70 yaş ve talebe göre istenilen miktara göre kredi,
 • Odeabank 70 yaşına kadar kredi veren bankalar arasında olduğu,
 • PTTBANK emekli müşterilerine 80 yaşına kadar,
 • FİBABANKA 80 yaşına kadar talebe göre istenilen miktarda kredi,
 • ING Bank 70 yaşına kadar 15 bin lira kredi miktarına kadar,

Kredi verdikleri ve finansman sağladıkları söyleniyor. Ancak Yaş sınırlamaları bankanın internet sitesinden net olarak öğrenilebilir. En doğru bilgi bankadan alınabilir.

Emekli müşteriler için en fazla 80 yaşına kadar kredi veren bankalara kredi başvurusunda bulunarak sizde ihtiyaçlarınızı bu krediler ile karşılayabilirsiniz.

Ziraat Bankası Emekli Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

 1. Nüfus fotokopisi, (düşük miktarlı krediler için kimlik yeterlidir)
 2. İpotek belgeleri (Eğer konut kredisi veya yüksek miktarlı çekiliyorsa gerekebilir)
 3. Kefil ve kefillere ilişkin belgeler (Eğer emeklinin KKB notu düşükse ve banka talep ederse gerekir)
 4. En son tarihli elektrik, doğalgaz veya su faturalarından herhangi biri (ikamet teyit amacıyla talep edilebilir)

Ziraat Bankası 75 Yaş Üstü Kredi Veriyor mu?

Bankanın kredi verme oranı, emeklinin finansman durumuna bağlıdır. Yani kişinin yaşı ve aldığı maaş kredi taksitlerini ödemesine engel teşkil etmeyecek seviyede ise, banka onay verebilir. Ya da kişinin yaşı müsait olmasa da, çekilecek kredi herhangi bir şekilde ipotek altına alınır ise kredi verilebilir. Ziraat Bankası 60, 65, 70, 75, 80, 85 yaşına kadar emekli kredisi verme yetkisi bankanın mevzuatı dahilinde bankanın vereceği onaya bağlıdır. Emekli maaşının kaç katı kredi çekilebileceğini linkte tıklayarak inceleyebilir, emeklilerin kredi limitleri ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Vakıfbank Emekliye 80 Yaşına Kadar 20 Bin Lira Kredi Veriyor

Vakıflar Bankası emekli vatandaşlarımız için ihtiyaç, konut ve otomobil finansmanı sağlamaktadır. Eğer sizde maaşınızı PTT’den alıyorsanız Vakıfbank aracılığı ile zahmetsizce başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Emeklimize sağlanan avantajlar şunlardır.

 • 3 sene vade imkanı,
 • 20 bin lira üst limit,
 • Emeklimize en uygun faiz oranları

Başvurular PTT merkezlerinde bulunmakta olan başvuru formu ile yapılmaktadır. Eğer başvurunuz uygun görülürse ise anında para hesabınıza yatmaktadır. Emekliye 10 maaş faizsiz kredi ya da avans verilecektir. İçeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Burada önemli bir husus ise, emeklinin 79 yaşında olduğunu varsayalım. Bu durumda bankadan en fazla 80 yaşını geçmeyecek şekilde kredi çekebilirsiniz. Yani vade toplamı ile beraber kredi 80 yaşını geçemez.  Bu durumda 60, 65, 70, 75,76,77,78,79 ve 80 yaşında ki emeklilerimiz Vakıfbanktan kredi çekebilirler.

Başvurular ise PTT’den maaş alanlar için sadece PTT işyerlerinde yapılmaktadır.

YORUMLAR

 1. aytaç dedi ki:

  NAKITE IHTIYACI OLAN EMEKLILER SİZLERE YARDIMCI OLUYIORZ HERHANGI BİR ÖN ÖDEME YOK atarak istediklerinizi sorabilir fikir alışverısı yapabılırısnız

  1. Ermanucler dedi ki:

   1935 doğumlu ssk emeklisi kredi çekebilirmi 85 yaşında

  2. Tolgahan dedi ki:

   86 yasinda babannem var onun adina kredi alabiliriyin

 2. Bağkur emeklisi dedi ki:

  HALK BANKASI 20 BİN LİRA EMEKLİ KREDİ VERİYOR. AMA FAİZSİZ DEĞİL. Bağkur, Sgk, Sigortalı ve sigortasız kim varsa 3 yıla kadar çekebilir.
  Benim torunlar bu sene üniversiteye gidecek. Para lazım oldu. Ben bu yüzden geçtim. Yaş 80 e gelmeden çekebileceğimi de söylediler. Ben ziraat bankasından memnundum ama promosyon için geçtim. selamlar.