20 Bin TL. Sermaye ile Bayilik Veren Firmalar

20 Bin TL. Sermaye ile Bayilik Veren Firmalar

20 Bin TL. Sermaye ile Bayilik Veren Firmalar: Sıfırdan bir işletme kurmak istemeyenler bayilik veren firmalardan hizmet alarak işlerini kurabilirler. Franchise hizmeti veren firmalar ücretsiz olarak bu hizmeti sağlarken, çok ünlü markalar ise isim bedeli talep etmektedir. Ancak herhangi bir sermaye gerektirmeden işimi kurmak istiyorum diyorsanız giyim mağazası, cafe vb. bayilikleri veren firmalardan destek alabilirsiniz. Sizler için 20 bin TL sermaye ile bayilik veren firmaları ve bu markaların şartlarını araştırdık. Gaziantep, İstanbul, Ankara gibi hemen hemen her ilde ve ilçede bayilik veren firmalar bulunmaktadır.  Bayilik veren gıda ve giyim firmaları, bölge bayiliği veren firmalar, ücretsiz bayilik veren firmalara içerikten ulaşabilirsiniz.

Bayilik Veren Firmalar

Bayilik denilince aklımıza çiğ köfteciler gelmektedir. Ancak bayilik alabileceğimiz firmalar sadece bu sektör ile sınırlı değildir. Franchise hizmeti almanın pek çok avantajı bulunmaktadır. Örneğin sıfırdan bir giyim mağazası açtınız. Sektörde yeni ve oldukça acemisiniz. Kimse tarafından da tanınmıyorsunuz. Bir işten kazanç sağlamak için ilk şart sektöre kendinizi tanıtmanız ve ifade edebilmeniz olacaktır. İşte bayilik almak tam da bu noktada size can simidi olacaktır. Çünkü bu markalar kendilerini geniş kitlelere ispatlamıştır. Onların isimleri size referans olacak ve karınıza kar ekleyebileceksiniz.

bayilik-veren-firmalar
Bayilik veren firmalar

Zaten hali hazırda bir müşteri potansiyeliniz olacağı için müşteri arama sıkıntısı da yaşamayacaksınız. Bu durumda riskle değil de güven ile sektöre giriş yapmış olacaksınız. Reklam giderleri de işletmelerin gider listesinin başında gelmektedir. Bayilik hizmeti veren çoğu firmanın ismini hepimiz bilmekteyiz. Tanıtım ve reklam için çok da masraf yapmamıza gerek kalmayacaktır. Markaların kendilerine özel dekorasyonları olduğundan dolayı size sadece ödeme yapmak kalır. Ayrıca çoğu firma işletme kurulumundan sonra danışmanlık hizmeti de vermektedir. Bu sayede çalışanlarınız da bir eğitimden geçmiş olur. Ancak bazı markaların dezavantajı olduğundan da bahsedelim. Bu markalar kar oranlarınızın belirli bir tutarını talep etmektedir.

Komagene Çiğ Köfte

Bayilik denince aklımıza çiğ köfte sektörünün geldiğini söylemiştik. Yurt içinde şubeleri olan marka yurt dışında da hizmet vermektedir. Bu güne dek alınan bayiliklerin yüzde 97′ si başarılı bir şekilde hizmet vermeye devam etmektedir. Özellikle düşük yatırım bütçesi olanların tercih edebileceği işlerden bir tanesidir. 20 bin TL ile bayilik alabilirsiniz. Bayilik başvurunuz aday başvuru olarak kabul edilmektedir. 1 haftalık bir eğitim verilmektedir.

Alışveriş merkezlerinde bayilik açmak için kişi kendisi başvuruyor. Ancak firma bu konuda da destek olabiliyor. 6 bin metre kare fabrikada çiğ köfteler +4 derecede üretilmektedir. Şehir dışına çiğ köfte gönderilirken haftada 2 – 3 kere lojistik firmaları kullanılmaktadır. Bu durum bölgelere göre değişiklik de gösterebilir. Eğitimler genel olarak İstanbul’ da verilmektedir. Komagene’ nin kurumsal rengi kırmızıdır.

komagene-çiğ-köfte
Komagene çiğ köfte

Firma mimarlık firmaları ile birlikte çalışmaktadır. Size kalan sadece dükkanı kiralamaktır. Anlaşma sağlanması durumunda mimarlar anahtar teslim halinde iş yerinizi hazır edecektir. Ancak konsepte uygun kalmak koşulu ile kendiniz de iş yerinizi hazırlatabilirsiniz. Komagene şubelerinde markaların kendi ürünleri satılmakta ve farklı ürünlerin satışına izin verilmemektedir. Başvuru formunu doldurarak franschise başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuz incelendikten sonra yetkililer tarafından geri dönüş sağlanacaktır. Çiğ köfteci açmak için devlet desteklerinden de yararlanabilirsiniz.

Tostcuu Torku Bayiliği

Düşük maliyetle bayilik alabileceğiniz firmalardan bir tanesidir. İsminin tost ile ilgili olmasından dolayı aklınıza sadece tost satışının yapıldığı gelmesin. Pizza, tavuk döner, kahve ya da hamburger satışı da yapılmaktadır. Bayilik alabilmek için 2 şart bulunuyor. Bunlardan bir tanesi ürün bayiliği almak diğeri ise franchise olmak. Ürün bayiliği almak istiyor iseniz sizden hiçbir isim bedelinin alınmayacağını söyleyelim.

  • Soğuk hava deponuz ya da soğutucu dolaplarınız olmalıdır.
  • Lokasyonun okul bulunan yerlerde, kahvehane, kantin, yazlık mekanlar ya da yurtların yakınlarında olması gerekiyor.
  • Metrekare başına 2 bin TL + Katma değer vergisi ödemeniz gerekiyor.
  • En az 8 metrekare, en fazla da 50 metrekare alana sahip olunmalıdır.
  • Bedeli ödeyenlerin işletmeleri anahtar teslimi olarak teslim edilir.

Firma bu konuda iddialıdır. Kurulum için harcanan bedelin 12 ay içinde kar olarak geri döneceği söylenmektedir. Kar elde etme süresinin daha kısa zaman almasını isteyenler ise mekan seçimlerini buna göre yapmalıdır.

Elegance Vip Parfüm

Düşük maliyetle bir parfüm dükkanı açmak istiyorsanız bu fikir tam da size göre. Firma tüm Türkiye’ ye bayilik hizmeti vermektedir. Firma Haramidere Sanayi merkezinde bulunmaktadır. Bayilik almak isteyenlerin başvuruları buralardan kabul edilmektedir. Yatırımların doğru noktalarda yönlendirilmesi sağlanmaktadır. 2003 yılında kurulan markanın 20 adet şubesi bulunmaktadır. Bayilik için firmanın bazı şartları bulunmaktadır. Yer seçiminizin trafiğin aktığı işlek caddelerde olması, yaya ve iş sirkülasyonunun yoğun olması, nüfusun 50 binin altında olmaması gibi şartlar söz konusudur. Okul, market, AVM gibi noktalara da yakın olmalıdır.

elegance-vip-parfüm
Elegance vip parfüm bayilik

Vip parfümün belirlediği bir konsepti bulunmaktadır. Onay aldıktan sonra yetkililer size örnek formatları gösterecektir. Dekorasyon masrafları bayilik alan şahsa aittir. Mağazanın konsept düzenlemeleri ve hazır hale gelmesi 15 – 20 bin TL arasında değişmektedir. Dükkan olarak tercih edilen mekanın caddeye bakıyor olması ve dükkan büyüklüğünün 10 – 15 metrekare arasında olması gerekmektedir. Alışveriş merkezleri ve diğer iş yerleri için ise 5- 15 metre kare dükkan gerekmektedir.

Kapbula Organik Şeyler Bayilik

Kapbula Organik Şeyler adı ile kurulan firma, bebek ve çocuklara yönelik olarak faaliyet göstermektedir. Ekolojik ve organik ürünlerin satış ve pazarlaması gerçekleştirilmektedir. Mağaza hedefleri arasında her yıl 3 adet mağaza açmak hedefleniyor. Öncelikle büyük şehirlerde var olmak hedefleniyor. Mağaza bayiliği alabilmek için en az 40 metre kare dükkana sahip olunmalıdır. Franchise bedeli olarak ilk aşamada 10 bin TL talep edilmektedir. Kosgeb’ den kira desteği alarak da işletmenizi kurabilirsiniz.

İşletme lokasyonu vb. seçimlerinize göre yerinde inceleme yapılıyor ve görüşmeler yüz yüze kabul ediliyor. Firma GOTS Sertifikasına sahip olan kumaş üretimi yapmaktadır. Üretimlerin ülke içinde yapılmasının sebebi ülke ekonomisine destek olunmasıdır. Ayrıca kadın girişimcilere istihdam oluşması hedeflenmektedir. Firma doğal ürünler üretiminin yanı sıra, sosyal sorumluluk projelerine de destek vermektedir. Geri dönüşümün desteklenmesi için atık kağıt ve organik ambalaj kullanılmaktadır. Ayrıca el emeği ile üretim yapan pek çok firmanın da yanında olunmaktadır.  Ayrıca firma toptan ürün alımına da imkan tanımaktadır. Detaylar için tıklayınız.

Ekoversol Organik Gübre

İş fikirleri kategorisine sahip hemen hemen her yazımızda solucan gübresinin oldukça yaygın olduğundan ve sizlere çok iyi kazandıracağından söz ediyoruz. Bu şirket 2016 yılında kurulmuştur. Balıkesir’ in Bandırma ilçesinde kurulan gübre fabrikası katı, sıvı ve Kaliforniya solucanı gübresi üretimi yapmaktadır. 2 yılda toplamda 8 şubesi açılan gübre firmasından bayilik alabilmek için bazı şartları bulunmaktadır. Hedeflenen kar marjı %100 oranlarında olmaktadır.

Ekoversol Organik Gübre
Ekoversol Organik Gübre
  • Bayilik alabilmek için en az 50 metre kare kapalı alana sahip olmak gerekmektedir.
  • 100 bin adet solucan sektöre giriş yapmak için yeterli sayı olarak görülmektedir.
  • Ayrıca bayilik olmanız durumunda firma tarafından 3 aylık yem desteği de sağlanmaktadır.
  • Yapılan bir sözleşme ile firma ürettiğiniz gübreleri sizden alma taahhüdünde bulunuyor.

Bayilik almak için 10 bin ila 20 bin TL arasında yatırım yapmak gerekiyor. Firma bayilik almak isteyen kişilerden ise hiçbir isim hakkı bedeli talep etmiyor. Ürünleri incelemek için tıklayınız.

20 bin TL’ ye sıfırdan bir işletme kurmak günümüz şartlarında çok da mümkün olmasa da bayilik veren firmaların yardımı ve  size sağlayacağı danışmanlık hizmetinden istifade ederek, üstelik hiçbir isim bedeli ödemeden işletmenizi kurabilirsiniz. Sadece lokasyon seçimi ve gerekli olan finansmanı sağlamak sizlere kalacaktır. Bunun dışındaki bütün kurulum ve dekorasyon bayilik veren firmalara ait olacaktır.

Elektrikli ev aletleri bayiliği veren firmalar tüm merak ettiklerinizi ilgili bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.