Akaryakıt Alımında En Avantajlı Kredi Kartları 2023 Güncel

03.01.2023
Akaryakıt Alımında En Avantajlı Kredi Kartları 2023 Güncel

Akaryakıt alımlarında kredi kartları kullanılmaktadır. Bazı bankalar kredi kartı ürünleri ile başlattıkları kampanyalar ile müşterilerinin akaryakıt alımlarından indirim uygulamaktadır. Ayrıca akaryakıt istasyonlarının kendi akaryakıt kartları da kredi kartı ile eşleştirilerek kullanılmaktadır. Opet, Shell, BP gibi markaların kendi kartları ve kampanyaları bulunmaktadır. Akaryakıt alımlarınızda bu kartları kullanmanız durumunda yüzde 5 indirim uygulanmaktadır. Sizler için en mazot, benzin ve LPG alımlarınızda kullanabileceğiniz en avantajlı kredi kartlarını araştırdık.

Akaryakıt İçin En İyi Kredi Kartı

Akaryakıt alımlarında çoğumuz kredi kartlarını kullanıyoruz. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından verilen karara göre ne yazık ki akaryakıt alımlarında taksit uygulanmıyor. Peşin ödeme yapmak istemeyen vatandaşlarımız yine de kredi kartlarına yöneliyor. Pek çok akaryakıt istasyonunun indirim kartları bulunuyor. Bu kartlar ile yapılacak olan alışverişlerde yüzde 5′ e varan oranlarda indirim uygulanıyor. Ayrıca akaryakıt istasyonlarının bu kartları kredi kartı ile eşleştirilebiliyor. Aracınızdan inmeden ödeme yapabiliyor ve indirim kazanmaya devam edebiliyorsunuz.

Akaryakıt markalarının anlaşmalı olduğu bankalar da bulunmaktadır. Sahip olduğunuz kredi kartının kampanyalar içeriğine internet üzerinden baktığımızda dönem dönem mazot ya da benzin alımlarında yine banka ile şirket arasında yapılan anlaşmaya göre indirim sunulacağı taahhüt edilmektedir. Bu kart kampanyaları belirli tutarlar arasında yapılan alışverişlerde geçerli olacaktır. Her akaryakıt alımınızda indirim yapılabileceği gibi daha sonra biriken puanlarınız ile de  bedava akaryakıt alabilirsiniz.

akaryakıt-için-en-iyi-kredi-kartı
Akaryakıt için en iyi kredi kartı

Kredi Kartı Akaryakıt Kampanyaları

Kredi kartları üzerinden başlatılan indirim kampanyalarının herkes için avantajlı olmaktadır. Şirketler bu kampanyaları müşterilerinin kendilerinden alışveriş yapmalarını teşvik etmek amacı ile başlatmaktadır. Tabi bu kampanyaları araştıran vatandaşlarımız da bankaların kredi kartlarına yöneltmektedir. Bu sayede bankalar da müşteri kazanmış olmaktadır. Tabi bu durum tüketiciler için de avantajlıdır. Nakit olarak akaryakıt alımı yapamayan kişiler bu sayede hem alımlarını gerçekleştirmekte hem de yapılan indirimlerden yararlanmaktadır. Kampanyalar bankalar ile akaryakıt şirketler arasında imzalanan anlaşmalar gereği belirlenmektedir. Bankaların kredi kartlarının en iyisi hakkında ilgili detaylı bilgi almak için linke tıklayabilirsiniz.

Business yani ticari kredi kartı sahipleri akaryakıt alımlarında taksit fırsatından yararlanmaktadır. Bireysel müşteriler tarafından bu imkanın olmaması ile düzenlenen kampanyalar daha avantajlı hale gelmektedir. Bu anlamda tek bir kredi kartından söz etmek doğru olmayacaktır. Çünkü şirketlerin anlaşma sağladığı bankalar birbirinden farklıdır. Akaryakıt indirim kartlarındaki indirim oranları genelde yüzde 5 olmaktadır. Yani 100 TL’ lik akaryakıt alımlarınızda 95 TL ödersiniz. Ancak bazı bankalar indirim uygulamak yerine çeşitli hediyeler ve kredi kartlarına puan da vermektedir.

Akaryakıt İndirim Kartı

Akaryakıt firmalarının kendi bünyelerinde hazırladıkları indirim kartları bulunmaktadır. Müşteriler akaryakıt almak için gittiklerinde başvuru formunu doldurarak kart talebinde bulunabilirler. Bu kartların yapılan her alışverişte gösterilmesi gerekmektedir. Ayrıca bazı şirketlerin kartlarında araçtan inmeden ödeme seçeneği bulunmaktadır. Öde geç yöntemi müşterilere cazip gelmektedir.

akaryakıt-indirim-kartı
Akaryakıt indirim kartı
 • Kadoil ve Lukoil şirketleri Flash indirim kartını kullanmaktadır.  Kartın indirim oranı yüzde 5′ tir.
 • Aytemiz Kart, Aytemiz Club Card
 • Petrol Ofisi PO Card, Positive Card
 • BP Club Card
 • Shell Smart Club Card gibi indirim kartları bulunmaktadır. Mazot ve benzin indirim kartları ve güncel kampanyaları ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

World Card İle Doldur Geç!

Vakıfbank geçmiş dönemlerde Petrol Ofisi ile yaptığı anlaşmalar ile müşterilerine çeşitli avantajlar sunmuştur. Yeni kampanyası Lukoil şirketinden yapılacak olan alımlara yöneliktir. Kampanyadan yararlanmak için Vakıfbank ile yapılan anlaşma gereği hazırlanan ortak platform uygulamasını akıllı telefonlarınıza indirmeniz gerekiyor. Doldur geç seçeneğini active ederek kredi kartı ile yapılacak olan alışverişlerde yüzde 5 indirim kazanabiliyorsunuz.

Ortak platform uygulaması üyelik sistemi ile çalışmaktadır. Sisteme Master ya da Visa kartlarınızı kaydetmeniz gerekiyor. Lukoil ya da daha sonraki dönemlerde banka ile anlaşma sağlayacak olan şirketlerden yapacağınız alışverişlerde Doldur Geç özelliği sayesinde hem aracınızdan inmemiş hem de indirimli olarak akaryakıt almış olursunuz.

Kampanyanın Avantajları

 • Aracınızdan inmenize gerek kalmadan ödemenizi yaparsınız.
 • Üye olan iş yerlerinden yaptığınız alışverişlerde yüzde 5 indirim kazanırsınız.
 • Zamandan tasarruf sağlarsınız.
 • Cep telefonunuzu kullanarak akaryakıt alımı yaparsınız.
 • Kredi kartı, fiş, para üstü, fatura vb. beklemeden ödemenizi yaparsınız.
 • Aldığınız tutar deponuza dolduktan sonra ödeme otomatik olarak gerçekleşmiş olur.
 • Güvenlik açısından herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Güvenlik açığı sıkıntısı yaşanabileceğini düşünenler için çalışılan firma olan Innova referans olarak gösterilmektedir. Yapılacak olan işlemler 3D güvenli alışveriş özelliği ile gerçekleşir.
 • Aldığınız akaryakıt deponuza dolduktan sonra telefonunuza indirip yüklediğiniz ortak platform uygulamasından bilgi gelir. İnternet bankacılığı üzerinden de akaryakıt alımlarınızı takip edebilirsiniz.
 • Sisteme kaydedilmeyen kredi kartları bu özellikten yararlanamaz. Bu işlem için uygulamayı indirmeli ve telefonunuza yüklemelisiniz.
 • Kayıt esnasında sizden istenen bazı bilgiler bulunur. Ad, soyad, cep telefonu numarası, aracınızın plakası, e-posta adresiniz, alacağınız akaryakıtın cinsi, kredi kartınızın numarası, kartın arkasında yer alan CVV numarası ve son kullanma tarihi istenir. Bu bilgilerin doğru olarak yazılması gerekiyor.
 • 3D şifreniz belirlendikten sonra alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz.

Ortak platform hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız. 444 4 585 numarasından da detaylı bilgi alabilirsiniz.

TEB Bonus Card Aytemiz

TEB Bonus Card’ ınız ile Aytemiz istasyonlarından yapacağınız alışverişlerde 30 TL kazanabilirsiniz. Bonus üyesi olan Aytemiz istasyonlarından 4 defa 125 TL ve üzeri mazot, benzin ya da LPG alımlarınızda kazanmaya devam edebilirsiniz.

TEB Bonus Card Aytemiz
TEB Bonus Card Aytemiz

Kampanya Detayları

 • İndirim kazanmak için 4 defa 125 TL’ lik akaryakıt almanız gerekiyor.
 • Kampanyaya dahil olmak isteyenlerin Aytemiz yazarak 4616‘ ya sms göndermesi gerekiyor.
 • Tutar için tek seferde alım yapmanız gerekiyor.
 • Akaryakıt alımlarınızı farklı günlerde yapmalısınız.
 • Aynı gün içinde akaryakıt almanız durumunda ise sadece ilki için 30 TL. verilecektir.
 • Maksimum indirim tutarı 30 TL. olarak belirlenmiştir.
 • Banka tarafından kampanya şartları değiştirilebilir.
 • Kampanyaya dahil olmak için gönderilecek olan kısa mesajlar ücretlidir. Turkcell sms 0,85 TL., diğer GSM operatörlerinin sms bedeli ise 0,65 TL.‘ dir.
 • Bonus POS’ dan geçecek olan alımlar kampanya dahilindedir.
 • İndirim oranları Ocak ayında ekstrelere yansıtılacaktır.
 • Vadeli taksit, taksit, sanal pos ya da sanal kart, mail order ve bonus kullananlar kampanyaya dahil olamaz.
 • Kampanyaya kısa mesaj gönderdikten sonra geçerli olacaktır. Katılım işlemi aktif olmadan yapılacak olan işlemler geçerli değildir.
 • Bilgiler sisteme kayıt olurken verilen cep telefonu numarasına gönderilmektedir.
 • Banka kartları, sade kart ya da ticari kredi kartları kampanyaya dahil değildir.
 • Cepte Teb kredi kartları ile yapılacak olan alımlarda da 30 TL. kazanabilirsiniz.

Garanti Bankası Bonus Flaş

Bonus üyesi olan BP’ den araçtan inmeden ödeme seçeneğini tercih etmeniz durumunda Bonus kazanmanız mümkün olmaktadır. Otogaz alımları kampanya dahilinde değildir. Bonus Flaş ile yapılacak olan 250 TL ve üzeri alışverişlerde sadece 1 defalığına mahsus 25 TL BP Bonus kazanabilirsiniz. Müşteri bazında başlatılmış olan kampanyada müşteriler maksimum 25 TL Bonus kazanabilecektir. Bazı bankalar tarafından esnaf kredi kartları ile yapılacak olan akaryakıt alımlarına indirim uygulanmaktadır.

250 TL’ ye varan alışverişin yapıldığı kredi kartına puan yüklenecektir. Bonus business, Flexi, Money, Easy kredi kartları da kampanya dahilindedir. Miles Smiles ve para card ile yapılacak olan alımlar kampanya dahilinde değildir. Tüzel kişi kartları kampanya dahilinde olmamakla birlikte araçta ödeme seçeneği sadece şirket sahibi olanların ticari kartlarına sağlanmaktadır. Sanal kart, mail order sistemlerini kullanan, taksitli veya bonus ile yapılacak olan alışverişler de kampanya kapsamında bulunmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Bu kampanyalar belirli bir tarih aralığında yapılmaktadır. Mevcut kredi kartınızın internet üzerinden kampanya bilgileri ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

2023 yılında henüz kesinleşmemekle birlikte kredi kartı ile yapılacak olan akaryakıt alımlarının peşin alımlara göre daha yüksek tutarlarda olacağı belirtiliyor. Bu kampanyaların yeni yılda devam etmesi durumunda sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.