Aracın Bedelinin Tamamına Kredi Veren Galeriler (Peşinatsız Kredili)

03.01.2023
Aracın Bedelinin Tamamına Kredi Veren Galeriler (Peşinatsız Kredili)

Sıfır veya ikinci otomobil alımında, aracın tamamına kredi veren galeriler ve otomotiv firmaları mevcuttur. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Adana, Kocaeli gibi illerimizde bu galerilere sıkça rastlayabilirsiniz. Bu firmalar kendi şirketlerine veya anlaşmalı oldukları finansal şirketlere bağlı olmak kaydıyla yüzde yüz otomobil kredisi verirler. Bu galerilerden bazıları ve arabanın hepsine kredi çıkartma yöntemlerini içeriğimiz de bulabilirsiniz.

2. El Aracın Tamamına Kredi İmkanı

Otomotiv sektöründe sıfır kilometre araçların ve ikinci el araçların alabilecekleri kredi miktarları bellidir. Bankalar ve finans kuruluşların araçların proforma fatura değerine ve kasko değerine göre kredi çıkartırlar. Mevzuat sıfır otomobillerde bile yüzde yüz taşıt kredisi vermeye izin vermez. Ancak bankalara başvuran KKB notu yerinde olan tüm müşteriler, bireysel tüketici kredisi kullanarak harcamanın geride kalan kısmını karşılarlar. Özellikle 2010, 2011 model gibi eski model araçların finansmanında taşıt kredilerinden daha çok bireysel ihtiyaç kredileri kullanılır. Araç bedelinin tamamına finansman sağlayanların en çok tercih ettikleri yöntem budur.

 • Sahibinden sitesinden hepsine finansman çıkan araçları görüntüleyebilirsiniz.
 • Bir başka ilan sitesi olan yeniilan adresinde de tamamı kredili araç satan galerilerin ilanlarını görüntüleyebilirsiniz.
 • Arabam.com’da ilan veren galeriler arasından peşinatsız otomobil araması ile 48 ay vadelerle tamamı kredili araçları inceleyebilirsiniz.
 • Wowwo isimli internet sitesinde de kefilsiz ve kredisiz senetle araba satışı yapılmaktadır.

Kredili Araç Satan Galeriler

İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan büyük otomobil galerilerinin büyük bölümü bir finansman kuruluşu ile kredi anlaşması yapar. Eğer satın alınacak otomobilin değeri yüksekse, galeri yüzde yüz kredi çıkarmakta zorlanabilir. Ancak düşük kilometreli araçlarda ise fiyatlarda uygun olduğundan birçok galerici aracın hepsine rahatlıkla kredi çıkartabilir. Araç satın almak isteyen müşterilerin, finansman sağlayan galerileri tercih etmesi banka ve nakit işlemleri ile uğraşmadan araç sahibi olmanızı sağlamaktadır.

Renault Finans firmasının taşıt kredilerini linke tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

Aracın Tamamına Kredi Veren Bankalar

Bazı bankalar özellikle ticari araç kredilerinde yüzde yüz kredi verirler. Bu bankalar genelde belirli markalar ile anlaşma yaparak bu finansmanı sağlayabilirler. Genelde bu durum sıfır araçlar için geçerlidir. Hiçbir şekilde ikinci el otomobil için %100 araç kredisi çıkarılmaz. Ancak düşük fiyatlı otomobiller için bankalar yüzde yüzüne ihtiyaç kredisi verebilirler. Burada kıstas başvuru sahibinin maaşı, kredi notu ve teminat durumudur.

 • Kredi notu yüksek olan bir vatandaşın başvurusuna bankalar problem çıkartmaz.
 • Otomobil almak için verilen bireysel ihtiyaç kredilerinin aylık taksitleri maaşın %70’ini geçmemesi gerekir. Bu durumda ne kadar yüksek maaş alırsanız, çekebileceğiniz kredi miktarı o kadar fazla olur.
 • Banka çekilecek kredinin yüksekliği nedeniyle teminat talep edebilir. Eğer araç alacak kişinin teminat gösterebileceği bir gayrimenkulü veya kefili var ise, daha rahat kredi çekebilir.

Ford  firması tüm ticari araçlar için 30 bin lira 20 ay vadeli sıfır faizli kredi kampanyası düzenlemiştir.

Aşağıda isimleri yazılı bankalar limitler dahilinde 2. el otomobiller için yüzde yüz ihtiyaç kredisi verebilirler.

 • Odeabank,
 • HSBC,
 • INGBank
 • Ziraat Bankası,
 • Türkiye Ekonomi Bankası,
 • Qnb Finansbank
 • Garanti Bankası
 • Yapı ve Kredi

Özellikle ikinci elde taksitle araba satan firmalar yeni gündeme gelen internet siteleriyle taksitle araç satışına başlamışlardır. Senetlearaba, Taksitlearaba, 2.eltaksitlearaba gibi siteler bunlara örnektir.

Galericiler Siteleri ve Adresleri (Türkiye Geneli)

Bursa Oto Koop: Panayır Mahallesi, 505. Sk. No:2, 16250 Demirtaş Dumlupınar Osb Osmangazi

İstanbul OtoMer Galericiler Sitesi: Eyüp Sultan Mahallesi, Yadigar Sk. A Blok No:40 D:64, Sancaktepe

Üsküdar Oto Pazarı: Zeynep Kamil Mahallesi, Nuhkuyusu Cd No:10, Üsküdar/İstanbul

Bakırköy: Osmaniye Mahallesi, 34146 BAKIRKÖY

Soğanlık: Orta Mahallesi, Marifet Sk. No:13, 34880 Kartal

Halkalı Nursu Oto Pazarı; İnönü Mahallesi, Halkalı Cd. 212-214, 34295 Küçükçekmece

Kocaeli: Sanayi Mahallesi, Ömer Türkçakal Blv. No:24, 41040 Kabaoğlu Köyü İzmit

Yalova: Gazi Osman Paşa Mahallesi, 77100 Yalova Merkez Yalova

Ankara Otonomi: Saracalar Mahallesi, Özal Bulvarı, Esenboğa Yolu No:351 Akyurt

Sahibinden sitesinde satışa sunulan bireysel kullanıcılara ait araçlar için kredi imkanına sahip olamasanız da, galericiler sitesinde bulunan oto galerilerin bir bölümünün finansman firmaları ile anlaşmaları olduğundan satın almak istediğiniz 2. el otomobil için birçok tercih imkanına sahip olabilir ve kredili arabalardan işinize geleni satın alabilirsiniz.

Kredili Araba Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Finansman sağlayan kuruluşun yasal olup olmadığına dikkat edin.

Satın alacağınız kredili aracı mutlaka ve mutlaka eksper yaptırın. Modeli yüksekse yetkisi servise sokarak kayıtlarını öğrenin. Eksper işlemini galericinin tavsiye ettiği değil, sizin bildiğiniz profesyonel bir firmaya yaptırın.

Eğer kendi finansman firmanıza veya bankalara başvuru yapacaksınız, fiyat konusunda anlaşıp el sıkışmadan önce araca kredi çıkıp çıkmayacağını Bankanızdan öğrenin.

Aracın satışını almadan kesinlikle peşinat vermeyin. Araç satış sözleşmesi sizi kurtarmayabilir.

Eğer satın aldığınız araç, satan kişi tarafından yeni alınmış ise ve kısa sürede bir kaç sahip değiştirmiş ise temkinli yaklaşın.

5664 plaka hasar sorgulama servisini kullanarak 7 Tl. karşılığında aracın önceki kilometresini öğrenin. Bununla birlikte aracın motor ve şase numarasını tanıdık sigortacıya göndererek, daha önce ki hasarları hakkında ayrıntılı bilgi edinin.

Peugeot, Ford, Opel, Volkswagen, Bmw, Audi, Mercedes, Hyundai, Fiat, Renault gibi popüler marka araçların 2. el satışları bazı firmalarda ikinci el departmanları tarafından yapılırken, bazı firmalar ise özellikle takas işlemlerinden gelen araçları galericilere satmaktadır. Bu kapsamda yetkili bayi olsa da, ikinci elde yetkili bayiden alınan araçlar için de yukarıda ki sorgulama işlemlerini gerçekleştirin. TEB icralık araç ilanlarını inceleyerek bankalar tarafından satışa çıkarılan araçları da satın alabilirsiniz.

Unutmayın ki, Türkiye’de bazı firmaların sattığı sıfır kilometre araçlarda dahi, boya ve işlem çıkabilmektedir. Bu yüzden hele ki ikinci el alıyorsanız dikkatli olun.

YORUMLAR

 1. Muhammed dedi ki:

  Pesinatim hiç yok kredi için olumsuz cevabı aldım yıllardır düzenli.calisiyorum sigortam bi kaç ay kesildi bankalar kredi vermiyor hiç daha öncede kredi kullanmadim araç almak istiyorum taksi.cikmasi linea tarzı yardımcı olurmusunuz 542

 2. Faruk bostancıoğlu dedi ki:

  Aylık 5
  Ödemesi 750 tl olmak şartıyla temiz güzel otomatik araba almak istiyorum yardımcı olurmsun