Aynı Gün (İSİMSİZ) Kredi Kartı Veren Bankalar

03.01.2023
Aynı Gün (İSİMSİZ) Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi ya da banka kartlarında isim ve kart bilgilerimiz yazar. Ancak anında kredi kartı basan ya da geçici kredi kartı veren bankaların kartları isimsiz olabilir. Bazı bankalar kesin onaylı kredi kartı verdiklerini ya da kart başvurularını hemen onayladıklarını söylerler. Başvurunun kabul edilmesinden sonra kart basımı yapılır. Bunun bir nevi geçici kart olarak düşünebilirsiniz. Elinize ulaşan kartın üstünde isim yazmaması sizi korkutmasın. Kredi kartı başvuru tarihinden sonra 2 hafta içerisinde asıl kartınız adresinize gönderilecektir. Ayrıca isim yazmayan banka kartları da mevcuttur. Ziraat Bankası genç kart üzerinde isim bilgi bulunmaz. Akbank, Finansbank, Garanti gibi bankalar asıl kartınız gelene kadar talep etmeniz durumunda isimsiz, geçici bir kredi kartı vermektedir. Aynı gün onaylı isimsiz kredi kartı veren bankaları sizler için araştırdık.

Anında Kredi Kartı Basan Bankalar

Kredi kartlarını hepimiz kullanıyoruz. Ancak kart başvurusu yapmak, hakkınızda inceleme yapılmasını beklemek zor olabiliyor. Bazı bankalar ise anında kredi kartı verecekleri iddiasında bulunuyorlar. Bakalım bu iddia ne kadar doğru? Anında kredi kartı veren banka var mı? Hangi bankaya kredi kartı başvurusu yaparsanız yapıl ilk dikkat edeceği şey kredi notunuz olacaktır. Şayet kredi notunuz 1300′ ün aldıysa bankalar tarafından başvurunuz reddedilebilir. Yeterli kredi notuna sahip müşterilerin ise aynı gün içerisinde kredi kartı almaları mümkün olmaktadır. Çoğu banka başvuruların incelenmesi için belirli bir süre tahsis etmiştir. Başvuruda bulunan müşterinin sicili ile ilgili detaylı bir inceleme yapılmaktadır. İnceleme sonucu sicilinde herhangi bir sıkıntı olmayan, daha evvelki ödemelerini düzgün yapmış ve kredi notu yüksek olan müşterinin kart başvurusu hemen kabul edilecektir. Daha sonra belirlenen adrese kredi kartı gönderilecektir. Kart limiti ise kişinin gelir durumuna göre değişecektir. Yüksek limitli kredi kartı veren bankaları inceleyebilir, kart başvurunuzu bu bankalara yapabilirsiniz.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu tarafından yapılan düzenlemeler ile kart başvurularında daha hassas bir inceleme yapılmaktadır. Bazı bankalar kısa mesaj yöntemi ile kart başvurusunda bulunan müşterilerinin gelir durumlarını dikkate almazlar. Hemen hemen 5 dakika sonra başvuru sonuçlanacak, banka tarafınıza bir kısa mesaj gönderecektir. Bu mesajın ardından kartın basılarak size gönderilmesi aynı gün içinde mümkün olmayacaktır. Çünkü kartlar müşterilere kurye tarafından gönderilmektedir.

anında-kredi-kartı-basan-bankalar
Anında kredi kartı basan bankalar

Geçici Kredi Kartı Veren Bankalar

Anında kredi kartı aslında geçici kart olarak tabir edilmektedir. Çünkü isimsiz kartlar asıl kart basılana kadar müşterilere gönderilmektedir. Her banka geçici kart veriyor demek doğru olmayacaktır. Finansbank‘ ın, İş Bankası’ nın, Halkbank’ ın isimsiz kredi kartı verdiğini söyleyebiliriz. Kredi kartı aktivasyonunun sağlanabilmesi için geçici olarak isimsiz kartlar basılmaktadır. Bu kartların diğer kredi ya da banka kartlarından tek farkları üzerinde hamillerinin isimlerinin yazmamasıdır. Adınıza açılmış olan hesap ile kart üzerinde zaten mevcut olarak bulunan kart numarası banka görevlileri tarafından eşleştirilecek ve anlık olarak kullanıma açılacaktır.

Müşteriler böyle bir durumla karşılaştıklarında kartın üzerinde bir isim arayışına girebilir ya da bunun güvenlik amaçlı alınmış bir önlem olduğunu düşünebilirler. Bu anlamda panik yapmayın. Asıl kartınız adresinize teslim edilene kadar yapacağınız alışverişlerde bu kartı kullanabilirsiniz. Asıl kartınız ise 10 ila 15 gün içerisinde adresinize teslim edilecektir ve bu kartın üzerinde isim bilginiz yer alacaktır. Banka şubesine kart başvurusunda bulunduktan sonra henüz şubeden ayrılmadan isimsiz ve geçici kredi kartı almak istediğinizi söyleyiniz. Gişe görevlileri tarafından verilen kartınızı alabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kesin Onaylı Kredi Kartı !

Kredi kartı başvurusunda bulunmanın pek çok yolu vardır. SMS aracılığı ile, telefondan ya da banka şubelerine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak banka şubelerine gitmeniz durumunda başvurunuz detaylı olarak incelenir. Ayrıca bankaya gelir belgesi de sunmanız gerekebilir. Ancak sms aracılığı ile yapılan başvuruların daha çabuk neticelendirildiğini söylemek mümkündür. Çünkü bankaya herhangi bir evrak sunmanıza gerek kalmayacaktır. Örneğin İNG Bank, 5 dakikada kredi kartı sloganı ile müşterilerine kredi kartı ürünü sunmaktadır. Tabi kart talebinizin anında onaylanabilmesi için kredi notunuzun yüksek olması gerekiyor. Akbank, İş Bankası, Denizbank, Garanti ve İNG Bank’ ın kredi kartlarına hemen başvuru yapabilir ve findeks‘ iniz yüksekse anında onay alabilirsiniz. Kredi çekemeyenler kredi kartından nakit avans çekerek acil finansman ihtiyaçlarını da karşılayabilirler.

Aynı günde kredi kartı alabileceğiniz bankalar aşağıdaki gibidir. Bu bankalardan alacağınız kredi kartlarının üzerlerinde isim bilginiz yer almayacaktır.

İş Bankası Maximum Card

İş Bankası kredi kartı taleplerini en hızlı cevaplayan bankalardan biri olarak bilinmektedir. Kredi kartı ürünü olan maximum ‘ u tüm anlaşmalı mağazalarda kullanabilirsiniz. Başvuruların hızlı sonuçlanması için sms ya da internet üzerinden kart başvurusu yapmak gerekmektedir. Kart ile maxipuan kazanarak bedava alışveriş yapabilirsiniz. Kart yurt içi ve yurt dışında geçerlidir. Bankamatiklerden para çekme ve para yatırma işlemi yapabilir, ayrıca nakit avans çekebilirsiniz. Ayrıca 12 aya varan vadeler ile taksitli nakit avans da kullanabilirsiniz. MAXIMUM boşluk T.C. kimlik no yazarak 4402′ ye göndererek kolayca kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

işbankası-maximum-card
Maximum card

Kredi kartınıza anlaşmalı olduğunuz dernek ya da vakıflara ait logo basımı da yaptırabilirsiniz. İnternet üzerinden başvuru yapmak için ilgili bölümlere bilgileri girmeniz gerekiyor. Kart limitinin banka tarafından doğru belirlenebilmesi adına geliriniz ile ilgili doğru bir hesaplama yapmanız gerekiyor. Banka boş olan alanları doldurduktan sonra başvuru tamamlanınca aranmak istiyorum ya da hızlandırmak için ek bilgileri dolduracağım seçeneklerinden bir tanesini seçmenizi istiyor. Bu iki seçenekten bir tanesini seçmeniz durumunda başvurunuz banka tarafından incelenerek 5 dakika içinde onaylanabiliyor. Kişisel veriler bu sistemde otomatik olarak değerlendiriliyor. Hızlı kredi kart başvurusu yapabilir ve 5 dakika içerisinde başvurunuz onaylanarak üzerinde isim olmamak kaydı ile bir kredi kartına sahip olabilirsiniz. Kartın faiz oranı %1,59 tır.

İNG Bank Bonus Anında Kart

Müşterilerinin kredi ve kredi kartı taleplerini en hızlı cevaplayan banka İNG Bank’ tır. Düşük limitli kredilerin yanı sıra isimsiz kredi kartı ürünü de bulunmaktadır. Bu amaçla kredi kartınıza ek kart çıkarılabilir. Ya da kısa sürede yeni bir kredi kartının sahibi olabilirsiniz. Anında kart hizmeti Bonus Card ve Ek Kart başvurularında geçerli olmaktadır. Banka tarafından verilen bilgiye göre müşterilerin talepleri kabul edildikten sonra verilecek olan kredi kartının üzerinde herhangi bir isim bilgisi bulunmayacaktır. Ayrıca kart başvurusu onaylandıktan sonra isminizin yazılı olduğu bir kredi kartı da talep ediyorsanız, telefon bankacılığı aracı ile kart talebinde bulunabilirsiniz. Kartın basımı için sizden 5 TL talep edilecektir. 

Diğer bankaların yanı sıra İNG Bank’ tan kredi kartı onayı çabuk almak adına sms ya da internet bankacılığı kullanmanıza gerek yoktur. Size en yakın banka şubelerinden kart talebinde bulunabilirsiniz. 5 dakika içerisinde kartınız hazır olacaktır. Kart başvurusunda bulunmak için T.C. kimlik belgesi dışında herhangi bir evrak talep edilmemektedir. Ayrıca ticari kredi kartları da isimsiz olabilmektedir. Ticari kredi kartı limitinin nasıl belirlendiği hakkında bilgi almak için linke tıklayabilir, işletme sahiplerine verilen kartlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

ing-anında-kredi-kartı
İNG anında kredi kartı

Finansbank Card Finans

Finansbank’ ın kredi kartı ürünü olan Card Finans ile anlaşmalı olunan tüm mağazalarda alışveriş yapabilirsiniz. Kart başvurusu en hızlı sonuçlanan bankalardan bir tanesidir. Kart müşterilere taksitle alışveriş yapma imkanı sunmaktadır. Ayrıca yapacağınız alışverişler ile para puan kazanabilir ve bedava alışveriş yapabilirsiniz. Ayrıca banka müşterilerinin acil finansman ihtiyaçlarının karşılanması adına nakit avans ya da taksitli avans imkanı sunmaktadır. Ayrıca fatura ödeme talimatı vererek ödemelerinizi otomatik gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem için ise herhangi bir ücret ödemezsiniz. Ayrıca var olan puanlarınız ile uçak bileti dahi alabilirsiniz.

Banka şubelerden, internet üzerinden ya da sms bankacılığı yolu ile kart başvurularını kabul etmektedir. Kartın alışveriş faiz oranı %1,59 ‘tır. İnternet üzerinden başvuru durumunuzu sorgulayabilir ya da kart başvurusu yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası, Akbank, Halkbank, Yapı Kredi, Vakıfbank gibi pek çok banka kredi kartı başvurularını gelişen teknoloji sayesinde artık daha çabuk cevaplandırmaktadır. Bu anlamda kredi kartı ya da banka kartı başvurularınızı yaptıktan sonra tarafınıza isimsiz kart verilmesini talep edebilirsiniz. Bu kartlar sayesinde hemen alışveriş yapabilir ya da diğer işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Şayet isimli bir kart talep ediyorsanız, bankaya kart ücreti ödemeniz gerekebilir. Kart almak istediğiniz bankaya karar verdikten sonra başvuru esnasında isimsiz kart almak için bir talepte bulunabilirsiniz.

YORUMLAR

  1. Asen dedi ki:

    Ben şufada nasil olabilir kredi e hakim yok