Bayilik Veren Bakkal ve Marketler Listesi (2023ARAŞTIRMASI)

Gıda sektöründe market bayiliği veren firmaları araştırdık. Bayilik hakkında detayları yazımızda bulacaksınız.

02.01.2023
Bayilik Veren Bakkal ve Marketler Listesi (2023ARAŞTIRMASI)

Günümüzde birçok bakkal ve market bayilik imkanı vererek iş olanağı sağlamış ve ülke genelinde adını duyurmuştur. Ülkemizde perakendecilik işi oldukça talep görmektedir. Gün geçtikçe de talep daha da artmaktadır. Genel olarak belli başlı bilindik market ve bakkallar bayilik vererek şube ağlarını genişletmektedir. Hemen hemen bu market ve bakkallar bayilik almak isteyen kişi ya da kişilerden aynı şeyleri talep etmektedirler. Tabi diğer marketlerle rekabet olması için uygun koşul ve imkanların olması gerekir. Bayilik  Veren Bakkal Ve Marketler Listesi konusuna bir göz atalım. Gerekli şartlar bulunduğunuz yere göre değişiklik gösterebilir. 

Marketlerin genel şartlarından bir kaç tanesi bile size uyuyorsa bayilik için başvuruda bulunabilirsiniz. Çünkü büyük şehir ve küçük yerleşim yerlerindeki arz talep farklı olacaktır. İçinde bulunduğunuz şartlar doğrultusunda talebi karşılayacağınızı düşünüyorsanız  geç kalmadan başvuruda bulunabilirsiniz.

Diğer önemli konu ise, bulunduğunuz bölgede rekabet şartları düşük ise bayilik alabilme şansınız o kadar yüksek demektir.

Bayilik Veren Marketler 2023

Bayilik veren marketler zincirlerini sizler için araştırdık. Hemen inceleyerek bayilik alabileceğiniz marketleri ve şartlarını anında öğrenebilir ve online market bayilik başvuru formunu doldurarak franchise için ilk adımı atabilirsiniz.

BİM ve A101

BİM ve A101 marketler önceki yıllarda bayilik vermekteydi. Fakat artık bayilik vermemekte olup dükkan kiralayıp kendi bünyelerinde marketi işletmektedir. Uygun büyüklükte ve ortamda iyi bir dükkanınız var ise dükkanınızı kiralamak için BİM ve A101 ”Kiralık Yeriniz mi Var?” formunu doldurarak başvurunuzu yapabilir ve iletişime geçebilirsiniz.

Şok Market Bayilik

Şok marketler, ülkenin her yerine bayilik vermektedir. Hızlı bir şekilde gelişim ve büyüme gösteren ŞOK marketler bayilik almak için iyi bir seçenek olabilir. Şu zamana kadar 81 ilde 5000 bini aşkın mağazası bulunmaktadır. Şirket bu sayıyı artırmak için her geçen gün daha çok çalışmakta ve çaba göstermektedir. Şok marketler açılış aşamasında sizlere kurulum ve profesyonel yardım sunarak farklı bir metod ile ayrıcalık sağlamaktadır.

UCZ Marketler

UCZ market daha yeni yeni adını duyurmaktadır. Ülke genelinde çok yaygın olmadığı için bayilik almak sizin için avantajlı ve karlı olabilir. UCZ market kar marjı ise günlük kazandığınız ciroya ve marketinizin konumuna göre değişiklik göstermekle birlikte mahalle arasında açılmış bir UCZ market bayiliği için günlük 1.500 TL-2.000 TL, işlek bir bölgede ise 10.000 TL’ye kadar ciro yapılabilmektedir.

UCZ Marketin Bayilik şartları ise şu şekildedir:

 • Düz giriş olmalı(Kot farkı olmamalı)
 • Kullanım alanının(satış alanı) en az 70 metre kare olması gerekir.
 • Depo alanının en az 15 metre kare olması gerekir.
 • Dış cephe genişliğinin en az 3 metre olması gerekir.

UCZ market genel olarak Türkiye’nin her yerine bayilik vermektedir. Yıldız Holding kuruluşuna ait olan market zinciri şu ana kadar binlerce şubeye ulaşmıştır.

Ekomini Market Bayilik

Ekomini market, bayilik almak için oldukça karlı ve iyi bir seçenektir. Ayrıca bu market farklı bir strateji uygulayarak market bayiliği almak isteyenlere anahtar teslim hazır şube fırsatı da sağlamaktadır. Bunun yanı sıra şu sloganla girişimcilere sesleniyor: ” Girişimci bir ruha sahipseniz, ticaret ve perakende sektörüne yatkınsanız, mağazayı haftanın 7 günü geç saatlere kadar işletirim diyorsanız ve temel bilgisayar kullanma beceriniz var ise; Sizinle Çalışmak İstiyoruz.” diyerek market sektöründe çalışmaya sizleri teşvik etmektedir.

Seç Market Bayilik

SEÇ market adını yeni duyuran bir firmadır. Türkiye genelinde bazı bölgelerde genel olarak Batı’da 350’den fazla şubesi vardır. Kısa sürede Türkiye’nin her yerinde şube açarak adını duyurmayı amaçlıyor. Bayilik açmak istediğinizi belirttiğinizde size en yakın diğer market isimlerini vermeniz gerekiyor. Bayilik başvurunuz kabul olursa firma girişimcilere eğitim desteği sağlıyor. Şube kurmalarında da genel merkez tarafından size destek veriliyor.

Seç market bayilik kar marjı ise: ortalama olarak %25 civarındadır. SEÇ market bayilik kar oranı hakkında gün içinde sattığınız ürünlerin çeşidine göre değişiklik göstermektedir. Belirli ürünlerde kar marjı %50 oranlarına bile ulaşırken kimi ürünler ise %1-2 civarına düşmektedir.

File Market Bayilik

File market bayilik vermemektedir. Fakat File market için 1000-2000 m2 boş kiralanacak bir dükkanınız var ise, kiralamak için form doldurabilirsiniz. Market kiralamadan ise 15.000 TL ile 25.000 TL aralığında bir kazanç elde edebilirsiniz.

ŞOK, UCZ, SEÇ, Ekonomini gibi marketler kaliteli ürün ve uygun fiyatlı olmasından dolayı çok talep gördüğünden bu marketlerden bayilik almak sizler için daha karlı olacaktır.

Market Bayiliği Veren Firmaların Şartları Nelerdir?

Market bayiliği veren tüm firmaların ayrı ayrı şartları bulunmaktadır. Bayilik veren bakkal ve marketlerin genel şartlarını değerlendirecek olursak:

 • İş deneyimi istenmektedir.
 • Bu sektörde en az 2-3 yıl tecrübe istenebilir.
 • Sermaye gücüne bakılır.
 • Banka hesaplarına ait raporlar istenebilir.
 • Online market bayilik başvuru formunda belirttiğiniz talebinizin açıklayıcı bir yazı olup olmadığı dikkate alınır.
 • Dükkanın kurulacağı alanın uygunluğu, büyüklüğü ve konumu bayilik verecek firmanın şartlarına uygun olması gerekir.
 • Marketi açacağınız yere en yakın market zincirleri listesi önemlidir.

Bayilik veren bakkal ve marketlerin genel şartları bu şekildedir. Bu şartlar bazı firmalara göre değişiklik gösterebilir. Örneğin kimi firma iş deneyimi istemezsen kimi firma bu alanda birkaç yıl da olsa tecrübe istemektedir. Market bayiliği alma fikriniz var ise, firmalar ile iletişime geçerek şartları ve bayilik ücretleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bayilik Veren Diğer İşletmeler

Gıda sektöründe bayilik veren diğer şirket ve firmalar ise:

 • Simit Sarayı
 • Namlı
 • Popeyes
 • Adı Yörem Çiğ Köfte
 • Komagene Çiğ Köfte
 • Torku
 • Mc Donalds
 • Burger Kıng
 • Dominos Pizza
 • Sampi
 • Little Ceaters
 • Sbarro
 • Popeyes
 • Mr. Kumpir

gibi işletmelerden de bayilik alabilirsiniz. Franchise hizmeti almanın pek çok avantajı bulunmaktadır. Sektöre yeni giren birinin ilk olarak tutunabilmesi oldukça zor olurken bu markaların isimlerinin sağladığı avantajlardan yararlanabilir ve kurulur kurulmaz bir müşteri portföyü oluşturabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.