Bedava KKB Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? Sorgulama Ekranı!

03.01.2023
Bedava KKB Kredi Notu Nasıl Öğrenilir? Sorgulama Ekranı!

Vatandaşlarımızın kredi çekebilmek için kredi notlarının yüksek olması gerekmektedir. Kredi notlarını bilmeyenler için çeşitli sorgulama yöntemleri bulunmaktadır. E-devlet üzerinden geliştirilen bir sistemle kredi notu öğrenmek ücretsiz oldu. Yapı Kredisi, Garanti Bankası, Ziraat Bankası gibi bankalardan da kredi notlarınızı sorgulayabilirsiniz. Ayrıca T.C. ile, findeks sistemi üzerinden de kredi notu sorgulaması mümkündür. İçeriğimizden herhangi bir ücret ödemeden nasıl kredi notu sorgulaması yapılabileceği ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz. (KKB) Kredi notu nasıl öğrenilir merak ediyorsanız içeriğimizi okuyabilirsiniz.

Para Ödemeden KKB Puanınızı Sorgulayın!

KKB ismi verilen Findeks Kredi Kayıt Bürosunca tutulan kredi notu günümüzde finans ihtiyacı duyan her bireyin bildiği bir puanlama sistemidir. Bu sistemde kişilere verilen karne notlarına göre bankalar kredi vermekte veya vermemektedir. Eğer bu not yüksekse, kredi almak kolay iken, notunuz düşükse işiniz zor. Bu bağlamda kredi notu sorgulama servisleri günümüzde oldukça popüler duruma geldi. Tabi bu sorgulama işinin bir bedeli var. Türk aklı ya.. Her şeye para vermeyi sevmeyen bir millet olduğumuzdan bununda bedavasını bulduk. Bu içeriğimizde sizlere Ücretsiz KKB Kredi Notu Öğrenme ve Sorgulama yöntemlerini anlatacağız. Ağaya beleş..

Kredi notu sorgulama
Kredi notu sorgulama

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme Servisleri

Kredi kayıt bürosu Türkiye’de vatandaşın kredi puanını belirleyen tek kuruluş olup, findeks bu kuruluşça kurulmuştur. Kuruluş bireysel kullanıcılara belirli bir ücret karşılığında kredi notu öğrenme hizmeti sunduğu gibi, bu işi meslek edinen içinse bayilik tarzında çeşitli paketler oluşturmuş ve bu paketler dahilinde hizmet sunmaktadır.

  • Ayda bir kez toplamda 12 ay boyunca kredi notunu öğrenme ücreti Klasik Sorgulama 5 lira 71 kuruş,
  • Takipçi ilaveli 1 yıl boyunca toplamda 12 kez sorgulama Gold Takipçi 8 lira 95 kuruş,
  • 3 kez not danışmanlığı verilen 1 yıllık sorgulama hizmeti Gold Paket 8,95 TL,
  • 3 danışman + 12 takip + 12 ay da bir kez notlu hizmet Premium Paket 14 lira 07 kuruştur.

Bu paketler her ay düzenli olarak kredi notunu sorgulayan, ücretsiz sorgulama yöntemi olup olmadığını kontrol eden vatandaş için uygun olabilir. Benim ücretsiz yöntemle işim olmaz derseniz ve Findeksten hayatınız da bir kez sorgulama yapmayı hedefliyorsanız yukarıda kırmızı harflerle yazılı klasik paket ücretini ödemeniz gerekiyor.

Yahu “ücretsiz demiştiniz ancak para istiyorsunuz” derseniz, biraz sabredin! O bölüme şimdi geleceğiz.

Findeks Ticari Ücretli Kredi Notu Sorgulama Sistemi

Vatandaşın sürekli olarak kredi notunu sorgulamak isteyen tacirler içinse KKB özel bir paket hazırlamış. Vatandaşın kredi notunu sürekli olarak kim öğrenmek ister diye sorarsanız, beyaz eşya, mobilya ve pahalı ürünlerin senetle satışını gerçekleştiren firmalar, faktöring şirketleri, borç para veren kuyumcular ve finansman şirketleri doğru cevap olabilir.

Kredi notunuzu öğrenip kredi kullanarak işyeri açmak isterseniz aşağıdaki yazımızı okumalısınız.

Firmalar puanı düşük ve uçan kuşa borcu olan birine kredi vermek istemezler. Bu sebeple findeks ticari paketlerden birini satın alarak, bu paket sayesinde tüm müşterilerinin kredi notlarını ücretsiz sorgulayabilirler. (eksta ücret ödemeden) Bu paketlerden birini almak isterseniz aşağıda ticari kredi notu öğrenme paketleri mevcuttur.

Yılda 100 sorgulama paketi KDV oranı ile birlikte yıllık 257 TL. civarındadır. Eğer işim gücüm not sorgulamak derseniz, biraz kesenin ağzını açmanız gerekiyor. Çünkü 10 bin adet KKB skoru sorgulama işlemi için kuruluş yıllık 28 bin 674 lira ücret talep ediyor. Ücretsiz kredi notu öğrenme bağlantısına tıkla, kredi notunu öğren!

Alışveriş Mağazalarından Para Ödemeden Kredi Notu Öğrenme

İşte bu ücretleri ödeyerek, işletmesine kredi puanı sorgulama sistemini satın almış olan firmalar, alacağınız hizmeti taksitli olarak almayı hedeflediğinizde mutlaka Tc. Kimlik numaranızı girerek borç durumunuzu inceleyeceklerdir.

Örneğin bir buzdolabı alacaksınız ve PTT Banka tarafından verilen kredi ile taksitlendirileceksiniz. Firma sizin aylık taksitleri ödeyip ödeyemeyeceğinizi öğrenmek için kimliğinizi talep eder ve sisteme girişini yapar. Sistem tarafından yapılan sorgulama sonucunda, tarafınıza buzdolabı verilip verilemeyeceği kredi puanınıza göre belirlenin. Müşteri temsilcisi hanımefendi sonucun olumlu veya olumsuz olduğunu söylediğinde rica ederek, kredi notunuzu ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

Findeks Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama
Findeks Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama

Şebeke Operatörlerinden ücretsiz KKB Geçmişi Öğrenme

İkinci bir yöntem olarak, Vodafone, Turkcell, Turk telekom, Avea gibi firmalar faturalı hat başvurularında kullanıcı bilgilerini sisteme kaydını yaparlar. Bu esnada eğer vatandaşın sicili bozuk ise, faturalı hat vermekten çekinirler. Bu işlem yine kendi sistemleri üzerinden yapılan ücretiz KKB Puanı sorgulama işlemi sayesinde gerçekleşir. Eğer bu firmalardan herhangi birinde tanıdığınız varsa, para ödemeden notunuzu öğrenebilirsiniz.

Bankalardan Para Ödemeden Kredi Puanı Öğrenme

Herhangi bir banka şubesine (KKB anlaşmalı) bireysel ihtiyaç kredi başvurusu yaptığınızda, kredi temsilcisi kimlik bilgilerinizi sisteme girecektir. Bu aşamada giriş işlemi tamamlandığı zaman bugüne kadar çektiğiniz krediler, borcunuzun olup olmadığı, kredi kartı limitleriniz, ödemelerinizi düzenli olarak yapıp yapmadığınız gibi kriterler sonucunda ortaya çıkan kredi puanlamanız ortaya çıkacaktır. Banka yetkisi not durumunuza göre tarafınıza kredi verilip verilmeyeceğini söyleyecektir. Banka görevlisinden talepte bulunarak bu işlem sonucunda ücretsiz olarak kredi puanınızı öğrenebilirsiniz.

Findeks Sorgulama Servisi : 5 lira 71 kuruş,
Turkcell; 9 lira,
Türk Telekom Sorgulaması; 9 TL. (TC.NO yaz boşluk bırak doğum yılı yaz 1122’ye gönder)

Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama Yöntemi
Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama Yöntemi

Bizden Söylemesi;

İnternet sayfalarında, Google Play Store’da, Apple cihazların uygulamalarının bulunduğu IOS Market’te ücretsiz olarak sunulan kredi puanı sorgulama isimli uygulamaların tümünden Kişisel Bilgilerinizin Güvenliği açısından uzak durun. (Findeks hariç)

1 TL karşılığında kredi notu sorgulaması yapabilmektedir. Ancak sorgulama işlemini ikinci kez yapacaklar için 5 TL ücret alınacaktır. Halkbank şubelerinden ister banka müşterisi olun isterseniz olmayın risk raporu sorgulaması yapabilirsiniz.

E-devlet üzerinden de kredi risk durumunuzu öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank tarafından da findeks kredi notu sorgulaması yapılabilmektedir.

Bedava kredi notunuzu öğrenmek için yukarıda belirtilen basit yöntemleri deneyin veya en kötü 5 lira para ödeyerek, puanınızı öğrenin, bankaya bu puana göre başvurunuzu yapın.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.