Cafe Bistro Bayilik Veren 5 Firma

Cafe Bistro Bayilik Veren 5 Firma

Sıfırdan bir cafe açmanın zorluklarına katlanmak istemeyenler bayilik veren cafe bistro firmalarına başvurabilir. Cafe franchise fiyatları, firmalara göre değişiklik göstermektedir. Nargile cafe bayiliği açabilir ya da franchise hizmeti veren kahve zincirlerinden de bayilik alabilirsiniz. Bu sektör oldukça gelir getiricidir. Firma isminin avantajlarından yararlanarak kısa süre içerisinde kendinizi sektörde tanıtmanız mümkün olmaktadır. Üstelik bu isimlerin marka değeri olduğundan dolayı bu isimlerden de istifade ederek ilk aylardaki bocalama dönemini yaşamamış olursunuz. Antalya, Konya, Ankara gibi birçok ilde bayilik veren firmalar bulunmaktadır.  Sizler için cafe bistro bayiliği veren firmaları araştırdık.

Cafe Bistro Açmak

Cafe açmak gelir getirici sektörlerden bir tanesidir. Ancak kar marjını etkileyecek olan en önemli husus lokasyon seçimidir. Açmak istediğiniz cafenin kimlere yönelik olacağına önem göstermeniz gerekiyor. Öğrencilerin yoğun olduğu mekanlarda cafe açmak istiyorsanız üniversitelere ya da liselere daha yakın yerlerde konuşlanmanız gerekecektir. Ayrıca hedef kitlenize göre dekorasyon da belirlemelisiniz. Gençlere yönelik cafeler daha hareketli ve renkli olurken, orta yaş grubuna hitap eden yerler daha sakin ve daha klasik mobilyalar ile döşenmiş olmalıdır.

Kazanç getirmesinin yanı sıra ilk aşamada yüksek meblağlarda yatırım yapılması gereken iş kollarından biri olduğunu da hemen ekleyelim. Gerekli olan finansmanı cafe açma kredisi veren bankalara ve devlet desteklerine başvurarak elde edebilirsiniz. Daha sonra cafeniz için ekipman almanız gerekmektedir. Masa, sandalyeden tutun, fincan takımına kadar hepsi birer detaydır. Çalışacak olan elemanlarınıza karar vermeniz, belediyeden iş yeri açma ve haftasonu çalışma ruhsatı ve vergi dairesinden vergi levhası almanız gerekmektedir. Tüm bu işlemleri tamamlamak uzun bir uğraşı sonrası mümkündür.

cafe-bistro-açmak
Cafe bistro açmak

Bu işlemleri tek tek yapmak için efor sarf etmek istemiyorsanız size bir önerimiz var, bayilik almak! Francshise hizmeti sunan pek çok cafe bulunmaktadır. Bu firmalar bir bedel karşılığında kurumsal dekorasyonlarını kullanmanız ve ürünlerini satmanız şartı ile kurulum yapmaktadır. Firmaların bazıları isim bedeli, bazıları ise kardan pay talep edebilir. Sizler için cafe bistro bayiliği veren firmaları derledik. Bu firmaların istediği şartları yerine getirmeniz ve belirlenmiş olan bayilik bedellerini ödemeniz durumunda yapılacak olan kurulum sonrası hemen faaliyete başlayabilirsiniz.

MADO Bayilik

Mado bayilik veren cafeler arasındadır. Hepimizin adını duyduğu, daha evvel kahve içip belki de pasta yediği mekanlardan bir tanesidir. Kalitesini yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da kanıtlamıştır. İlk konsept mağaza 1992 yılında İstanbul’ da açılmıştır. Cafelerde dondurma satışının yapıldığı ilk firma olarak yine karşımıza Mado çıkıyor. Ayrıca dondurmanın yanı sıra pek çok ürün satılmaktadır. Sunum olarak da zengin bir içeriğe sahiptir. Açıldığı ilk 6 ayda 20 adet şubesi açılmıştır.

 Yurt dışında da şubeleri bulunan Mado artık bir marka haline gelmiştir. Franchising hizmetini en iyi uygulan firma ödülüne layık görülmüştür. Franschising hizmetleri bölümünde ise detaylı bilgilere yer verilmiş, marka şartlarını açık açık ifade etmiştir. Bu bile kalitesini kanıtlaması açısından yeterlidir. Mado’ dan bayilik almak için aranan şartlar;

 • Markanın gerektirdiği finansmana sahi olmak
 • Girişimci bir ruha sahip olmak
 • Başarı elde edileceğine dair inancın tam olması
 • Yönetim için gerekli zamanın olması
 • Finansman yönetimine hakim olunması
 • İnsani ilişkiler
 • İş yaşamında daha evvel başarı elde edilmiş olması gerekmektedir.
MADO Bayilik
MADO Bayilik

Firmadan bayilik almanın pek çok avantajı bulunmaktadır. Öncelikle kendi işinizin patronu olursunuz. Firma verdiği eğitimler ile kişisel gelişiminize katkıda bulunur. Firmanın kalite ve tercübelerinden yararlanmış olursunuz. Bu büyük ailenin içinde siz de yer almak istemez misiniz? Ayrıca firma bayilik verdikten sonra da yine elini üzerinizden çekmemekte ve pek çok konuda destek vermektedir. Bölge koruma sistemleri oluşturulmuştur. Araştırma ve geliştirme faaliyetleri sürekli olarak yenilenir ve güncellenir. Doğru yer seçiminde firma bir nevi danışmanlık hizmeti sağlar. Pazarlama desteği sağlanır. Ayrıca bayilik sonrası eğitim süreci bulunmaktadır. İşe alınacak olanların seçimi, açılış vb. konularda bilgiler verilir.

Şu an ülkemizde 200′ ü aşkın bayiliği bulunmaktadır. Marka isminden yararlanarak reklam giderlerinizi de azaltabilirsiniz. Mado’ nun franchising bedeli 700 bin TL civarındadır. Başvuru formunu doldurarak bayilik almak için ilk adımı atabilirsiniz.

CEZVEDEN

Düşük maliyet ile yüksek gelir elde edebilecekler Cezveden firmasından bayilik alabilirler. Gerekli olan aksesuarlar, danışmanlık hizmeti, nakliye, kurulum vb. aşamaların hepsi ücrete dahildir. Marka 25 yıla varan tecrübesi ile geniş bir müşteri kitlesine hitap etmek isteyen kişilere bayilik şansı tanımaktadır. Franchising hizmeti kullanılarak bir bedel karşılığında bir nevi firma ortaklığı sağlanmaktadır. Firma tecrübelerinden yararlanarak, ayrıca ticaretin riskli durumlarından kurtularak, güven çerçevesinde işinizi kurabilirsiniz. Ticari  ve hukuki konularda da firma tarafından her türlü destek sağlanacaktır.

 • Firma isim hakkı bedeli olarak 30 bin TL istiyor. Toplam maliyet ise lokasyona göre değişiklik arz ediyor. Ancak elbette ki belirlenen bir dükkan büyüklüğü şartı var.
 • İç kısımda bulunan alanın az 70 metre kare, dış alanın ise 30 metre kare olması gerekiyor.
 • Dış alanın bulunması zorunlu tutulmuştur.
cezveden
Cezveden

3 farklı dükkan konsepti bulunmaktadır. Mağaza, avm ve kiosk konsepti bulunmaktadır. Daha evvel şubenin açılacağı şehir ile ilgili detaylı olarak araştırma yapılmaktadır. Ayrıca Cezveden firması aylık kar oranının %3‘ ünü talep etmektedir. Mağazada diğer firmalarda olduğu gibi bir metre kare üzerinden kurulum bedeli bulunmamaktadır.

Proje çalışmaları firma tarafından yönetilmektedir. Bayi sahiplerine işletmeleri kurulum sonrası anahtar teslim olarak teslim edilmektedir. Bunun yanı sıra barista vee garsonlara eğitimler verilmektedir. Firma çalışacak olan personelleri de kendisi istihdam etmektedir. Yapılmış olan sözleşme 5 yıl süre itibari ile geçerlidir. Bu süreden sonra sözleşmenin yenilenmesi gerekiyor. Başvuru formunu doldurarak bayilik hizmeti talebinde bulunabilirsiniz. 100 bin TL yatırım ile Cezveden firmasından bayilik alabilirsiniz.

CAFE POINT

2013 yılında Cafe Point adı ile Ayak Üstü kahve formatında ülkemizin hemen hemen her noktasında bulunma hedefi ile kurulmuştur. Kiosk konsepti baz alınmıştır. Genel olarak işlek caddelerde ve üniversite kampüslerinde bulunmaktadır. İlk kampüs formatı Uludağ Üniversite Görükle Kampüsü’ nde açılmıştır. Menü oldukça geniştir. Çekirdek kahve ile yüzde 100 oranında süt karışımından kahve yapılmaktadır.

Üniversitelerde 12 kiosk konseptinde bayiliği bulunmaktadır. Denizli’ de 300 metre karelik bir bayilik açılmıştır. İstanbul’ da ise bir alışveriş merkezinde 90 metre kare bir cafe olarak kurulmuştur. 2015 yılında yeni konseptler ile marka yoluna devam etmiştir. Cafepoint Express ile birlikte iş yoğunluğu olan noktalarda tüketicilere ulaşılmaktadır. Ayrıca kahvelerin sunumların da oldukça dikkat edilmektedir. Kahvenin yanı sıra waffle ve pasta da satılmaktadır. Şu an itibari ile 10 adet şubesi ver merkeze bağlı 4 şubesi daha bulunmaktadır.

cafe-point
Cafe Point

Girişimcide aranan özellikler arasında daha evvel ticari faaliyette bulunmasıdır. Genel olarak markaya bir değer katacağı düşünülen girişimciler ile çalışılmaktadır. Plus, express ve kiosk formatlarında hizmet veren firmanın konseptlere göre bayilik fiyatları da değişiklik göstermektedir. Cafe Açma kredisi veren bankalar ve devlet desteklerini içeriğimizden inceleyebilir, detaylı bilgi alabilir ve sıfırdan bir cafe açabilirsiniz.

 • Kiosk Anahtar Teslimi : 75 bin TL (Aylık 500 TL gelirden pay talep edilmektedir.)
 • Ekspress Anahtar Teslim: 2 bin ila 5 bin TL arasında
 • Plus Anahtar Teslim: 2.250 – 2.750 TL
 • Şube Anahtar Teslimi : 65 bin TL

Kurulum süreleri de farklılık göstermektedir. Kioskların kuruluşları 1 ay içinde tamamlanmaktadır. Diğer konseptler ise 2 ayda hazırlanmaktadır. Plus ve express konseptlerinde kar payı oranı %3′ tür.

Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi

Son yıllarda bir marka haline gelmiş ve ülkemizin her şehrinde rastlayabileceğimiz cafeler arasında yer almaktadır. Bayilik almak, işe sıfırdan başlamaktan her zaman daha kolay olmaktadır. Malzeme, personel desteği, satın alma, reklam vb. konularda yola 1-0 galip başlayacaksınız. 72 ilde 180 bayisi bulunduğu bilgisine de buraya iliştirelim. Bayilik başvurusunda bulunan kişilerde dikkat edilecek olan hususlar; 

 • Girişimci bir ruha sahip olması
 • İş geçmişinde olumsuz herhangi bir durum olmaması
 • Finansman yönetimine hakim olmak
 • İnsani ilişkilerine dikkat edilmesi
 • İşine zaman ayıracak durumda olması
 • Kendini geliştirmeye açık olması gerekmektedir.
bayramefendi-osmanlı-kahvecisi
Bayramefendi Osmanlı Kahvecisi

Girişimci dışında bir de konseptlere göre değişen dükkan metre kare şartları bulunmaktadır.

 • Açık alanda 200 metre kare dükkan büyüklüğü gerekmektedir.
 • Şubelere 57 bin TL değerinde gıda gönderilmektedir.
 • 47 bin TL civarında da temizlik malzemesi ve gerekli olan ekipman gönderilecektir.

Bayilik bedeli 400 bin TL ila 700 bin TL arasında değişmektedir. Bu değişikliğin sebebi ise tamamen bölgeseldir. Bunun yanı sıra aylık karınız üzerinden %3 oranlarında pay talep edilmektedir. Bayilik alanlara 1 haftalık eğitim verilmektedir. 20 bin TL sermaye ile bayilik veren firmaları inceleyerek bu sektörlerde de faaliyette bulunabilirsiniz.

LONDON CAFE

Yurt içi ve yurt dışında faaliyet gösteren cafelerden bir tanesi de London Cafe’ dir. 100 bin ve üzerinde nüfusa sahip olan iller bayilik vermek için uygun görülmektedir. Yatırım için uygun olan alanlar insan sirkülasyonunun yoğun olduğu alanlar olacaktır. Bayilik açmak için en az Minimum 100 m2 kapalı alan, minimum 50 m2 açık alan, 6m cephe ve rakiplerimize mümkün olduğunca yakın dükkânları tercih etmektedir.

london-cafe
London Cafe

Konsept Hakkında;

Açılacak olan cafe bulunduğunuz şehrin seçkin ve popüler caddelerini veya alışveriş merkezlerinin itibarlı noktalarına açılır. Cafe konsept olarak daha sıcak, samimi ve sık çizgiler ile misafirlerimizi özel hissettirecek işletmeler yapılır. Modern ve yenilikçi çizgiler ile London cafe markasının tüm ruhunu yansıtırken, her yas gurubundaki misafirlerin konforunu planlanmaktadır.

Konsepti “ulaşılabilir lüks” olarak tanımlayan London cafenin Uygun Yatırım Alanları ise 100,000 ve üzeri nüfusa sahip il ve ilçeler cafe bayilikleri için uygundur. Bu nüfus trafiğini barındıran noktalardaki, AVM’ler, şehrin popüler ve kalabalık caddeleri, yeni yerleşim bölgeleri hedef bölgeniz olmalıdır.

Ürünlerimiz ve Servis Tipi

A la Carte servis sistemini uyguluyoruz. Pandemi süresince başlayan ve devam edecek olan, al-götür ve paket servis sistemimiz başlamıştır. Menümüz, günün her saatine uygun ve yoğun gün boyunca enerji sağlayacak lezzetli ürünlerle doludur. Harika kokan kahveler sunmak için, en iyi Arabica kahve çekirdeklerine ulaşıyoruz. Kahve ustalarımız, yüksek kalitemizi korumak için, yüzlerce tadım çalışması gerçekleştiriyor. Alternatif damak tatlarına uygun, enerji dolu yiyeceklerimiz yüksek standartlardaki ham maddelerden ve isinin ehli şeflerimiz tarafından hazırlanarak sunulur. Uluslararası gıda güvenliği basta olmak üzere, üstün gereksinimler sağlayan onlarca sertifikaya sahip yiyeceklerimiz, bu inanılmaz lezzetleri, yüksek hijyen ile sunar.

Firma tarafından belirlenmiş olan Franchise Giriş Bedeli: Franchise Giris Bedeli 100,000 TL + KDV’dir. (Yüzbintürklirası + KDV’dir.)

Ortalama İşletme Yatırım Sermayesi ise Dükkânın fiziki şartlarına göre değişmekle birlikte, minimum 900.00 TL ile ve üstü ile baslar. Metrekare ve teknik şartlara göre artış gösterir.

Reklam Katılım Payı Reklam katılım payı almayan London cafe bayilerinin reklam çalışmaları, kendi bünyemizdeki reklam departmanı ile yönetmektedir.

Franchise Kullanım Bedeli: Ciro üzerinden %3 + KDV

Ayrıca yatırım yapmak için gerekli olan tutar 900 bin TL olarak ifade edilmektedir. Kar marjı üründen ise %3 + KDV talep edilmektedir. Yatırım tutarınızın ise geri dönüş zamanı maksimum 2 yıl olmaktadır.

Karlılık, Gıda Maliyeti: Cost maliyeti ( malzeme maliyeti ) %25’dir. işyeri kira giderleri, sair giderler, personel maliyetleri, yaklaşık %50’dir. Net karınız yaklaşık %25’dir.

Yatırım Geri Dönüş Süresi ise Ortalama 20-26 ay arasındadır. 

 • 0232 502 0047
 • 0532 566 1863
 • london@yakisir.com.tr

Siz de bayilik veren bu firmalardan franchise hizmeti alarak kurulum ile uğraşmamız ve firmaların marka isimlerini kullanarak sektöre hızlı bir giriş yapmış olursunuz. İşletmeniz hayırlı olsun efendim. 🙂

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.