Denizbank Eğitim Kredisi ve Öğrenci Kredi Kartları

04.01.2023
Denizbank Eğitim Kredisi ve Öğrenci Kredi Kartları

Eğitim konusunda yaşanacak olan finansman sıkıntıları için bankaların geliştirdiği ihtiyaç kredisi ürünleri bulunmaktadır. Vakıfbank, Yapı Kredi gibi eğitim kredisi veren bankaların yanında Denizbank  da öğrenci kredisi vermektedir. Öğrenciler bankalar tarafından riskli olarak kabul edilse ve bazı bankalar tarafından kredi talepleri ve kredi kartı başvuruları reddedilse de Denizbank’ ın öğrencilere sunduğu kredi kartı ürünü de bulunmaktadır. Öğrencilere ihtiyaç kredisi sunan bankalar ise bunu belirli şartlar dahilinde yapmaktadır. Sizler için Denizbank tarafından verilen eğitim kredilerini ve öğrenci kredi kartlarını araştırdık.

Öğrenciler İhtiyaç Kredisi Alabilir mi?

Öğrencilerin eğitim masraflarının karşılanması amacı ile ihtiyaç kredisi sunan pek çok banka bulunmaktadır. Bu bankaların verdiği krediler eğitim kredisi olarak isimlendirilse de aslında bunlar birer ihtiyaç kredisi türüdür. Bu krediler birer ihtiyaç kredisi olduklarından dolayı vadeler genelde 36 ay olabiliyor. Fakat bankaların kredi şartları değişiklik gösterebiliyor. Bankaların kredi vermek için müşterilerinde aradıkları bazı şartlar bulunuyor. Bu şartların başında bir gelire sahip olmak gerekiyor. Öğrencilerin düzenli gelirleri olmadıklarından dolayı bankalar muhakkak kredi verme konusunda temkinli yaklaşacaktır. Diğer husus ise yaş şartıdır. Kredi başvurularının kabul edilmesi için belirlenmiş olan yaş şartı 18‘ dir. Şayet kredi talebinde bulunacak olan öğrenciler belirlenen yaş şartına sahip değillerse kredi başvurularını velileri ya da kanuni vasileri aracılığı ile yapılması gerekmektedir.

Öğrenci İhtiyaç Kredisi
Öğrenci İhtiyaç Kredisi

Bankaların başvuru esnasında inceleyeceği diğer kriter ise kredi notudur. Kredi notu 5 yıllık bankacılık geçmişinizi ifade etmektedir. Daha evvel almış olduğunuz krediler ve kredi kartları kredi skorunuzu da etkileyecektir. Ancak daha evvel bu bankacılık ürünlerinden herhangi birini kullanmadıysanız kredi notunuz yok demektir. Ancak diğer şartlara sahipseniz kredi talepleriniz kabul edilecektir. Gelir belgesi konusunda bankaların sıkıntı çıkarması halinde ise yapmanız gereken şey e-kredilere başvurmaktır. Pek çok bankanın tek bir sms ile ya da internet bankacılığı üzerinden başvurabileceğiniz kredi kampanyaları bulunmaktadır. Bu kredilere başvurarak da finansman ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Gerekli şartları taşımanız durumunda şayet kredi talebiniz daha yüksek tutarlarda ise bu durumda bankaların ihtiyaç kredilerine başvurabilirsiniz. Ancak okul ve kurs masrafları gibi tutarlarda kredi almak için eğitim kredilerine başvurmanız daha mantıklı olacaktır. Faizsiz eğitim kredisi veren bankaları inceleyebilir ve bu bankalardan alacağınız eğitim kredisi ile eğitim hayatınıza devam edebilirsiniz.

Denizbank Eğitim Kredisi Güncel

Eğitim kredisi kampanyası bulunan bankalardan bir tanesi de Denizbank’ tır. Banka tarafından uygun faiz oranları ve vadeler ile kredi sunulmaktadır. Eğitim masraflarınız işin içinden çıkılmaz bir hal alıyorsa Denizbank tarafından sunulan eğitim kredilerine kolayca başvuru yapabilirsiniz.

Kredi özellikleri:

 • Vade 36 ay olmaktadır.
 • Üniversite, kurs ücreti, özel okul ücreti gibi harcamalarınızda bu kredilerden yararlanabilirsiniz.
 • 60 aya varan vadelerde faiz oranı %2,17 olmaktadır.
 • Kredi talebinde bulunacak olan kişinin reşit olması gerekiyor.
 • Öğrenci reşit değilse kredi başvurusunu velisi ya da vasisi yapabilir.
 • Veli başvuru yapıyorsa bankaya düzenli gelir sunmalıdır.
Denizbank Eğitim Kredisi
Denizbank Eğitim Kredisi
 • Veli ya da vasinin kredi notları düzgün olmalıdır. Kara listede olanlara ya da kredi notları kredi çekmelerine engel teşkil edecek olanlara kredi verilmeyecektir.
 • Eğitim kurumlarından ödemeye ilişkin faturaların alınması ve çekilecek olan kredi tutarının bu faturalara göre verilmesi usulü uygulanmaktadır.
 • Kredi sahibine kredisi nakden verilmemekte olup okul hesaplarına aktarılmaktadır.

Kredi Başvurusunda Gereken Evraklar Nelerdir?

Eğitim kredisi başvuruları sadece Denizbank şubelerinden yapılmaktadır. Kredi talebi ile banka şubelerine gittiğinizde sizden talep edilecek olan evraklar vardır.

 • T.C. kimlik belgesinin aslı ve diğer nüshası
 • Öğrenci kabul belgesi
 • İkametgah belgesi ya da kredi çekecek olan kişi adına düzenlenmiş son aya ait fatura
 • Gelir durumunu gösteren belge

Gelir belgesi maaş bordrosu olabileceği gibi, ustalık belgesine sahip olan çalışanlar için vergi levhası, maaş yazısı ile başvuru yapanlara ek olarak şirketlerinin imza sirküsü gerekmektedir. Bu evrakları eksiksiz olarak banka şubelerine teslim etmeniz durumunda banka tarafından kredi başvuruları incelenecek olup şartlara sahip olmayanların başvuruları reddedilecektir. Öğrencilere kredi veren bankalardan kredi alabilirsiniz.

Örnek Kredi Hesaplamaları

36 aya varan vadeler ile siz de kredinizi Denizbank’ tan alabilirsiniz. Günümüzde faiz oranlarıoldukça düşük olup, ihtiyaç kredilerinin faiz oranları da % 2,17 civarındadır.

Denizbank, öğrencilerin eğitim hayatlarına aralıksız olarak devam etmelerinin sağlanması amacı ile uzun vadelerde ve uygun ödeme koşulları ile kredi sunan bankaların başında gelmektedir. Yukarıdaki tabloda yapılmış olan örnek kredi hesaplamaları gösterilmektedir.

Denizbank eğitim kredisi

12 ay vadeli olarak 10 bin TL kredi çekmeniz durumunda ödeyeceğiniz aylık taksit tutarı 981,02 TL olurken 36 ay vadeli olarak kredi çekmeniz durumunda ise aylık taksit tutarı 431,38 TL olacaktır. Ancak vadelerin uzun tutulması durumunda toplam ödenecek olan rakam artış göstermektedir.

Hesaplama aracını kullanarak çekmek istediğiniz tutar üzerinden yapacağınız kredi hesaplamaları ile geri ödeme planı oluşturabilirsiniz. Üniversite öğrencilerine kredi kartı veren bankalar isimli içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Denizbank D-Şarj Bonus

Denizbank tarafından gençlere yönelik olarak geliştirilmiş kredi kartı ürünü D-Şarj Bonus’ tur. Bu kredi kartı Denizbank’ ın klasik kredi kartı olan Bonus kart ile aynı özelliklere sahiptir. Yurt içinde üye işyerlerinden yapacağınız alışverişlerinizde bonus kazanırsınız. 1 Bonus 1 TL değerinde olmaktadır. Biriken bonuslarınız ile bedava alışveriş yapmanız mümkün olmaktadır. 6 ay boyunca bankaya, her ay 200 TL tutarında harcama yapacağınızı taahhüt ederseniz otomatik olarak kartınıza 10 TL bonus eklenmektedir. Kartınızı ATM’ lerde banka kartı olarak da kullanmanız mümkün olmaktadır.

08502220800 numarasını arayarak, şubelerden, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden kolayca kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz. Kartınızdan taksitli avans da çekebilirsiniz. Finansman ihtiyaçlarınızı bu şekilde karşılayabilirsiniz. Ülke sınırları içinde yemek konulu harcamalarınızda 10 TL değerinde bonus kazanabilirsiniz. Sinema ya da tiyatro biletlerini hafta sonu almanız durumunda da %10 değerinde indirim kazanırsınız. Kartınız ile internet üzerinden yapacağınız harcamalarda da %10 indirim kazanabilirsiniz.

Denizbank D-Şarj Bonus
Denizbank D-Şarj Bonus

D-Şarj bonus kartı için ek kart da çıkarabilirsiniz. Bu ek kartlar tamamen ücretsiz olmakla birlikte ilk yıl kart ücreti 3.5 TL olacaktır. Kartı kullanmaya başladığınız ikinci yıl ise 55.5 TL yıllık kart aidatı ödemeniz gerekmektedir. Kredi kartlarının alışveriş faiz oranları %1,59 olmakla beraber yapacağınız taksitli avans çekimlerinde de bu faiz oranı uygulanacaktır. Gecikme faizi oranı ise %1,89 olarak belirlenmiştir.

Öğrencilerin de kullanabileceği bu kredi kartına sahip olmak isteyenlerin 18 yaşında olması gerekiyor. Ancak kredi kartları gelir durumuna göre belirlenmekte olup öğrenciler gelir belgesi sunamadıklarından dolayı kart limitleri maksimum 1000 TL civarında olmaktadır. Detaylar.

Denizbank Gençlik Hesabı

 • Gençlik Hesabı
 • Kaptan Hesap
 • Eğitim Kredisi
 • D-Şarj Bonus
 • fastPay
 • MobilDeniz

Denizbank tarafından gençlere yönelik olarak geliştirilmiş bir hesap bulunmaktadır. Gelir ve giderlerinizi bu hesap üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca gençlere yönelik olarak verilen bu hizmet neticesinde hesap kullanım ücreti vb. ek ücretler alınmamaktadır. Bankacılık üzerinden yapacağınız havale işlemleri gibi ekstra işlemler için herhangi bir işlem ücreti ödemezsiniz. Denizbank tarafından oluşturulmuş diğer bankacılık hizmetleri ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Denizbank tarafından öğrenciler için geliştirilmiş olan bir bankacılık sistemi bulunmaktadır. Gençlik Bankacılığı adı verilen bu sistem dahilinde eğitim kredisi çekebilir ve şubelere giderek D-şarj kredi kartına sahip olabilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.