Ev Hanımlarına Kredi Veren 7 Banka (100 BİN) Şartlar

05.01.2023
Ev Hanımlarına Kredi Veren 7 Banka (100 BİN) Şartlar

Herkesin her durumda acil finansman ihtiyacı olabilir. Bu durumda kapısını çaldığımız ilk adres bankalar olmaktadır. Bankalar tarafından belirli şartların taşınması durumunda herkese kredi verilmektedir. Ev hanımları düzenli gelire sahip olmayan kişiler oldukları için bankalar tarafından kredi başvuruları reddedilebilmektedir. Ancak internet üzerinden kredi başvurusu yapmanız durumunda sizden herhangi bir evrak talep edilmeyeceği için başvurunuzun kabul edilme ihtimali vardır. Ayrıca bankaların kredi kartı ürünlerinden de belirli limitler dahilinde yararlanabilirler. Girişimci olmak isteyen ev hanımlarına da devlet tarafından kredi vererek kendi işlerinin patronu olmaları fırsatı yaratılmaktadır. Sizler için ev hanımlarına kredi veren bankaları ve şartlarını araştırdık.

Ev Hanımları Kredi Alabilir Mi?

Acil finansman, konut ya da taşıt alımları için müşteriler bankalardan kredi talep edebilmektedir. Bankalar belirli şartlar dahilinde müşterilerinin taleplerini kabul edebileceği gibi reddetme yetkisini de elinde bulundurmaktadır. Tüm bankalarda kredi alabilmek için gerekli olan şartlar hemen hemen aynıdır. Müşterilerin kredi talebi ile bankalara gidebilmeleri için reşit olmaları, bankalara gelir belgesi sunabilmeleri ve kredi notlarının yüksek olması gerekmektedir. Ev hanımları ve öğrenciler bu anlamda dezavantajlı gruplardan sayılabilir. Ancak bu kişiler bankalardan kredi çekemez şeklinde bir söylem doğru olmayacaktır.

Bankalar her ne olursa olsun kredi çekmek için kendilerine gelen müşterilerini ayrı bir birey olarak değerlendirmektedir. Kredi notunuzun yüksek olması ya da daha evvel banka ile ilişkinizin olmaması nedeni ile kredi notunuzun oluşmaması bankalar tarafından elbette ki olumsuz karşılanacaktır. Ancak bankaya kefil sunarak, teminat göstererek ya da varsa kira vb. ek gelir göstererek kredi almanız daha kolay olacaktır.

Maaş dışında banklara sunulabilecek olan gelirler de bulunmaktadır;

  • Başvuru sahibinin kendi namına kayıtlı olması şartı ile kira geliri
  • Mevsimsel çalışmalar sonucu elde edilen gelirler
  • Şirket ortaklığı sonucu elde edilen gelirler
  • Çiftçilik faaliyetleri sonrası elde edilen gelirler
  • Emekli gelirleri, dul ya da yetim aylıkları
  • Aynı ikamet adresinde bulunan diğer ev ahalisinin gelirleri
  • Kendi adınıza kayıtlı olan bir taşınmazın ipoteği

Özetle banka tarafından resmi olarak kaydedilebilecek tüm gelirler başvuru için yeterli olmaktadır.

Normal şartlarda düzenli gelire ve diğer şartlara sahip olan şahısların kredi tutarları gelirlerini geçemiyor. Bu sebeple yüksek meblağlarda kredi talebinde bulunarak bankalar karşısında komik duruma düşmeyin. Çekebileceğiniz kredi limitleri düşük olacaktır. Genel olarak internet üzerinden kredi başvurusu yapılabilecek bankalar gelir belgesi talep etmemektedir. İnternet ya da sms yöntemlerini kullanarak kredi çekebilirsiniz. Zaten bankaların işleyiş stilleri aynı olduğu için hangi bankaya giderseniz gidin duyacağınız cümleler aynı olacaktır. Ev hanımlarına hibe ve destek veren kuruluşlar hakkında bilgi alabilir, kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

İNG Bank Bayanlara E-Kredi

İNG Bank E-kredi ev hanımları için büyük bir fırsattır. Çünkü banka şubelerine giderek sıra beklemenize gerek kalmadan kolayca kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Banka şubeleri kapalı olsa dahi, mesai saatleri dışında da başvurunuzu bankaya iletebilirsiniz. Banka tarafından başvurunuz kabul edilirse tutar hesabınıza aktarılacaktır. Banka sadece müşterilerine değil, tüm kredi başvurusunda bulunan şahısların başvurularını değerlendirmektedir. Üstelik kredi başvurusu esnasında kefil ya da teminat göstermenize gerek yoktur.

ing-bank-e-kredi
İNG Bank e-kredi

Banka tarafından gerekli görülen hallerde şubeye davet edilebilirsiniz. Başvuru esnasında beyan edilen telefon numarası üzerinden teyit yapılarak  kredi tutarınız hesabınıza gönderilmektedir. Binde 5 oranında kredi tahsis ücreti talep edilmektedir. Kredi faiz oranı yüzde 1,54′ dur. Kredi vadesi 36 ay (3 yıl) olarak belirlenmiştir. 10 bin TL tutarında kredinizi aylık 383,09 TL taksitle alabilirsiniz. Hesaplama aracı ile ödeme planı oluşturabilir ve kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Aktifbank NKolay Ev Hanımı Kredisi

Aktifbank tarafından düzenlenen bir bankacılık hizmeti olan N Kolay Kredi imkanı ile adı üzerinde çok kolay bir şekilde kredinizi çekebilirsiniz. Banka şubelerine giderek sıra beklemenize gerek kalmadan ve işlem ücreti, dosya masrafı gibi ek ödemeler ödemeden krediniz hemen hesabınıza yatırılır. Banka kredi notu düşük olan müşterilerine de kredi vereceğini taahhüt etmektedir. Hesabınıza yatırılan kredi tutarını başka bir hesabınıza aktarabilir ya da PTT‘ den çekebilirsiniz. Banka uygun faiz oranları ile müşterilerine 3 aydan 36 aya kadar vadeli olarak kredi imkanı sunmaktadır.

www.nkolaykredi.com e-posta adresi, T.C. kimlik numarası ve cep telefonu numarasını yazarak formu doldurabilirsiniz. Bu bilgileri sisteme doğru olarak girmeniz gerekmektedir. Çünkü banka kartı ve sözleşme ikamet adresinize kurye yolu ile gönderilecektir. Krediye başvurmak için 18 yaşını tamamlamış olmak ve hakkınızda yapılan tahkikatın olumlu sonuçlanması gerekmektedir. Ancak kredi başvurusu esnasında herhangi bir gelir belgesi talep edilmediği için ev hanımları bu krediye başvurabilir. Kredi kullanım ücreti, dosya masrafı gibi ek maliyetler talep edilmemektedir. Sadece kredi tutarının binde 5′ i kadar kredi tahsis ücreti alınmaktadır.

Kredinin vadesi en az 3 ay, en fazla 36 ay olabilmektedir. Minimum 2 bin TL, maksimum 30 bin TL kredi kullanabilirsiniz. PTT, Vakıfbank ve Akbank şubelerinden kredi taksit ödemelerinizi yapabilirsiniz. Kredi faiz oranı yüzde 2,49‘ dir. Detaylar için tıklayınız.

akrifbank-n-kolay-kredi
Aktifbank N Kolay Kredi

Garanti Bankası Kredisi

Ev hanımlarının bireysel finansman ihtiyaçları için başvurabileceği bankalardan bir tanesi de Garanti’ dir. Garanti Bankası başlattığı Sonbahar kredisi kampanyası ile internet üzerinden kredi başvurusu yapma imkanı tanımaktadır. Uygun faiz oranları ve 36 aya varan vadeler ile kredinizi alabilirsiniz. Üstelik banka şubelerine gitmenize gerek kalmayacaktır. Kredi başvurunuz kabul edilirse, kredi tutarı hesabınıza yatırılacaktır.

Garanti cep ya da Garanti internetten banka müşterileri sadece bankanın onayladığı tutar kadar kredi kullanabilmektedir. Kredi üst limiti maksimum 50 bin TL‘ dir. İnternet üzerinden başvuru yapacağınız için banka sizden herhangi bir evrak talep etmeyecektir. Formu doldurarak hemen kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Garanti Bankası’ nın yeni yıl kredisi için faiz oranları kredi tutarına göre değişiklik göstermektedir. 15 bin TL kredinizi 36 ay vade ile çekmeniz durumunda faiz oranı yüzde 1,49 olacaktır. 25 bin TL kredi çekilmesinde ise faiz oranı yüzde 1,74 olacaktır. Kredi notunu bilmeyen banka müşterileri bankadan risk raporu talebinde bulunarak kredilerini alabilirler.

Odeabank Nakit Hazır

Ev hanımları Odeabank tarafından verilen kredilere de başvurabilir. Çünkü banka müşterilerinden gelir belgesi talep etmemektedir. Kredi başvurusu esnasında sadece kimlik fotokopisi istenmektedir. Maksimum 36 ay vadeli olarak kredi kullandırılmaktadır. Banka şubelerinden ya da internet bankacılığından kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi limiti banka tarafından belirlenmektedir.

Kredi taksitlerinin geri ödemesi internet bankacılığı aracılığı ile, mobil şubelerden, internet şubelerinden, Akbank ya da PTT şubelerinden yapılabilmektedir. 444 8 444 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak da kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bankanın faiz oranı 12 aya kadar olan kredilerde yüzde 0,99 olacaktır. 12 ay ile 36 ay arasında kullanılacak olan kredilerde ise uygulanacak olan faiz oranı yüzde 1,29 olacaktır.

Yukarıdaki tabloda seçilen faiz oranlarına göre aylık taksit tutarları hesaplanmıştır.

TEB Pratik İhtiyaç Kredisi

Türk Ekonomi Bankası finansman anlamında müşterilerine her daim yardım eden bankalar arasında yer almıştır. Ev hanımlarının kredi almak için başvuracağı bankalardan bir tanesidir. Pratik İhtiyaç Kredisi ürünü ile banka müşterilerinin kredi başvurusunda bulunurken sadece T.C. kimlik belgelerini talep etmektedir. Kredi üst limiti 12 bin 500 TL olarak belirlenmiştir. 

SMS aracılığı ile kolayca kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. T.C. kimlik numaranızı 4466′ ya kısa mesaj göndererek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi vadesi 36 ay olarak belirlenmiştir. Üstelik ihtiyaç kredisi almak için banka müşterisi olmak durumunda da değilsiniz. Yapılacak olan inceleme sonrası bankanın münasip gördüğü miktarda kredi çekebilirsiniz.

SMS gönderimi sonrası kredi başvurunuz banka tarafından kabul edilirse sözleşmenin onaylanması için kimlik belgeniz ile bankaya gitmeniz gerekmektedir. Ev hanımları maaş bordrosuz kredi alabilmektedir. Şartları öğrenerek hemen kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ev hanımlarının kredi talebi ile başvuracakları bankalardan bir tanesi de Halkbank’ tır. Banka 36 ay vadeli olarak en fazla 15 bin TL tutarında kredi kullandırmaktadır. İnternet üzerinden, mobil bankacılık ya da sms bankacılığı ile kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Asgari olarak 1000 TL tutarında kredi çekebilirsiniz. Banka tarafından dönem dönem yapılacak olan ödemeler de kabul edilmektedir. Ayrıca zorunlu olmamakla birlikte hayat sigortası da yaptırabilirsiniz.

halkbank-hızlı-kredi
Halkbank hızlı kredi

Bankaya kredi başvurusunda bulunduğunuzda, başvurunuz aynı gün içinde değerlendirilerek banka tarafından cevap tarafınıza sms aracılığı ile iletilecektir. Ayrıca bankada vadesiz hesabınız varsa, otomatik ödeme talimatı vererek de kredi taksitlerinizi ödeyebilirsiniz. 15 bin TL tutarında kullandırılacak olan kredinin faiz oranı yüzde 2,50 olacaktır. 15 bin TL tutarında kredinizi 36 ay vadeli olarak aldığınızda aylık taksit tutarı 687,06 TL olacaktır. Banka gelir belgesi talep etmediği için ev hanımları Halkbank’ a başvurarak kredi alabilir. Ev hanımlarına ek iş veren firmalar ile görüşerek evinizden para kazanabilirsiniz.

Şekerbank SMS Kredi

Ev hanımlarına kredi verebilecek olan bankalardan bir tanesi de Şekerbank’ tır. SMS aracılığı ile kredi başvurusu yapılabileceği için gelir belgesi vb. herhangi bir evrak sunulmasına gerek yoktur. Kredi boşluk T.C. kimlik numarası yazarak 1953‘e gönderebilir ve kolayca kredi başvurusu yapabilirsiniz. Alacağınız onay mesajının ardından kredi tutarı hesabınıza yatırılacaktır.

Kredi vadesi; 3 ay ila 36 arasında olabilmektedir. SMS kredinin faiz oranı yüzde 1,54‘ dir. Bankanın onaylayacağı tutarlarda kredi kullanabilirsiniz. Kredi detayları ile ilgili bilgi almak için tıklayınız.

Ev hanımları yukarıda bahsi geçen bankalara internet üzerinden ya da sms aracılığı ile başvurabilirler. Banka şubelerine giderek başvuru yapılması durumunda gelir belgesi talep edileceği için, teminat sunamayan ya da resmi olarak kanıtlayabilecekleri geliri olmayanların kredi talepleri bankalar tarafından reddedilecektir. Ancak eş kefaleti yolu ile kredi çekmek mümkün olabilmektedir. Detaylı bilgi bankaların müşteri hizmetlerinden alınabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.