Faizsiz Evlenme Kredisi Veren Bankalar

Ekonomik olarak sıkıntıların yaşandığı günümüzde evlenme kararı alan çiftler düğünlerini yapacaklar ama nakit para sıkıntıları can sıkıyor. Çiftler bir an önce evlenebilmek için faizsiz evlilik kredisi veren bankaların hangileri olduğunu araştırıyor. evlilik kredisi veren bankalar hangileri işte cevabı…

03.01.2023
Faizsiz Evlenme Kredisi Veren Bankalar

Evlenmeyi düşünüyorsunuz ama düğün için gerekli nakit paranız  yok ise üzülmeyin. Bankalar 2023 yılında da Evlilik Kredisi veriyor. Düğün masraflarından, balayı ve çeyiz ödemelerini yapmak için ülkemizde faaliyet gösteren bankalara evlilik kredisi için başvuruda bulunarak finansman desteği alabilirsiniz. Faizsiz Evlenme Kredisi veren bankalar hangileri, nasıl alınır, şartları nelerdir? evlilik kredisi veren bankalar hangileridir ? öğrenmek isteyenlere detaylar haberimizde..

Düğün Kredisi Veren Bankalar

Düğün kredisi adı altında birçok banka evlilik hazırlığı içinde olanlara uygun faiz oranları ve uygun geri ödeme seçenekleri ile kredi vermektedir. Düşük faiz oranları ile verilen kredilere sizde başvuru yapabilir, düğün masraflarınızı bu krediler ile karşılayabilirsiniz. Tabi bunun için evlilik kredisi veren bankaların hangileri olduğunu öğrenmeniz gerekiyor. Yazımızda düğün kredisi veren bankalar ve kredi kartlarına değindik.

Düğün kredisi veren bankalar evlenmeyi düşünen gençlere finansman desteği sağlıyor. Bankalar tüketicilerin ihtiyaç duydukları finansmana erişebilmeleri amacıyla çeşitli kredi kampanyaları düzenler. Bu kampanyalar içinde en dikkat çeken ise düşük faizli 3 ay taksit ertelemeli düğün kredileri olmaktadır. 36 ay vadeli olarak 3 ay taksit ertelemeli düğün kredileri en çok bahar aylarında artan düğün ve nişan merasimleri için krediye ihtiyaç duyanlar için düzenlenmektedir.

Bu kredi kampanyaları Mayıs ayında başlar ve en geç Eylül aylarında sonlandırılmaktadır. Bankaların evlilik kredisi ürünlerinin yanında devlet destekli evlilik kredilerine de başvuruda bulunarak finansman desteği alabilirsiniz. Devlet tarafından evliliği teşvik etmek amacıyla evlenmeyi düşünen genç çiftlere çeyiz parası desteği verilmektedir. Bu kredilerden istediğinizi alarak düğün öncesi masraflarınızı bu krediler ile karşılayabilirsiniz. Düğün kredisi veren bankaları inceleyerek bu bankalardan kredi alabilirsiniz.

Evlilik planı yapan genç çiftlere uygun faiz oranları ve uzun vadeli olarak kolay ödeme seçenekleri ile kredi vermektedir. Düğün için evlenecek olan gençlere evlilik kredisi veren bankalar Yapı Kredi Bankası, Finansbank, Odeabank, Kuveyttürk, ING bankası Albaraka Türk gibi bankalardır.

Yapı Kredi Bankası Evlilik Kredisi

Evlenme kredisi veren bankalar’dan Yapı kredi bankasından alacağınız evlilik kredisi ile düğün, nişan balayı, oturacağınız eve kadar tüm masraflarınızı giderebilirsiniz. 36 ay vade seçeneği ile verilen evlilik kredisini alarak bütçenizi hiç zorlamadan kredinin geri ödemesi yapabilirsiniz.

Evlilik Kredisi Nasıl Alınır Şartları Nelerdir?
Evlilik Kredisi Nasıl Alınır Şartları Nelerdir?

Yapı Kredi bankası evlilik kredisi başvurunuzu Kredi Şimdi üzerinden yapabilir, ayrıca size en yakın banka şubesinden de gelir belgenizi, nüfus cüzdanınızı, adınıza düzenlenmiş son 3 aya ait ödenmiş elektrik, doğalgaz ve su faturanızı bankaya ibraz ederek 36 ay vadeli kredinizi  alabilirsiniz. Hayatınızın en özel gününde her şeyiniz tam olsun diye sunulan evlilik kredisi ile hayalinizdeki düğününüzü yapabilirsiniz.

Albaraka Türk Evlilik Kredisi

Albaraka Türk Bankası evlenecek olan gençlere özel Düğün organizasyonu Finansmanı adı altında Düğün salonu kiralanması ve düğün ikramlarını satın alma amacıyla 36 ay vadeli aylık eşit taksit ödemeli uygun faiz oranları ile düğün kredisi veriyor. Albaraka Türk’ten sizde 18 yaşınızı tamamladıysanız finansman desteği alabilirsiniz. Düğün organizasyonu finansmanı olarak sunulan krediye başvurularda proforma fatura, nüfus cüzdan belgesi ve gelir belgesi istenmektedir. Eğer herhangi bir iş yerinde ücretli olarak çalışıyorsanız bu durumda gelir belgesi olarak son maaş bordrosu veya net maaş tutarını gösteren işyeri tarafından onaylanmış belge temin ederek Albaraka Türk Bankasına başvuru yaparak finansman desteğine sahip olabilirsiniz.

Odeabank Evlilik Kredisi Başvurusu

Odeabank eğitim, evlilik tatil gibi her türlü nakit ihtiyaçlarınız için özel olarak oluşturulmuş kredi paketleri kapsamında kredi ürünlerini sunmaktadır. Her türden ihtiyaçlarınız için oluşturulan kredi paketleri içinde evlilik kredisi olarak da uygun faiz oranları ile 36 ay vadeli kredisini evlenmek isteyen gençlere sunmaktadır. Düğün öncesinde en büyük sorun olan nakit sıkıntısına çözüm sunan Odeabank’tan sizde uygun faiz oranlı ve kolay ödeme seçenekleri ile sunulan krediyi alarak düğün öncesinde sıkılmadan bunalmadan en özel anınızın tadını çıkarabilirsiniz.

Kuveyttürk Düğün Kredisi Başvurusu

Evlilik harcamalarınız için ihtiyaç duyduğunuz finansmanı Kuveyttürk’ ten alabilirsiniz. Maddi olanaksızlık yüzünden evliliğinizi ertelemeyin diye evlilik öncesinde finansman desteği arayan gençlere 36 ay vadeli uygun faiz oranlı kredi veren Kuveyttürk bankasından sizde kredi alabilirsiniz. İhtiyaç finansmanına başvuruda bulunabilmek için, 18 yaşını doldurmuş olmanız, gelir belgesine sahip olmanız, ve adına kayıtlı son üç aya ait ödenmiş fatura ve ikametgah belgeniz ile banka şubesine başvuruda bulunarak kredi alabilirsiniz.

ING Bank Evlilik Kredisi Başvurusu

Evlilik yolundaki kendi yuvasını kurmak isteyen genç çiftlere ihtiyaç kredisi kapsamında düğün ve evlilik kredisi veren ING bank 3 ay ertelemeli kredisi alın düğününüzü değil de ödemelerinizi erteleyin ve 36 ay vadeli olarak uygun geri ödeme seçeneklerinden yararlanın. ING Bank evlilik kredisi hesaplayarak aşağıdaki gibi uygun geri ödeme tutarından kredi geri ödemesini yapabilirsiniz.

İNG Bank evlilik kredisi veriyor
İNG Bank evlilik kredisi veriyor

ING Bank şubesinden şahsen başvuru yaparak banka tarafından istenen belgeleri temin edin anında evlilik kredinize sahip olun.

Evlilik Kredisi Şartları Nelerdir?

Bankaların evlilik kredisi kampanyalarını bahar aylarında başlatıp son baharda bitirmesinin nedeni bahar aylarında ve yazın evlilik ve düğün merasimlerinin artış göstermesidir. Evlilik kredisine başvuruda bulunabilmek için öncelikle kişilerin banka yaş şartını sağlıyor olması gereklidir. Yani bankadan düğün kredisi alabilmek için 18 yaşını doldurmuş olmak ve evlenme şartlarına haiz olmanız gereklidir. Bunun yanında evlenmeyi düşünen ve bu nedenle bankadan düğün kredisi almayı düşünen çiftlerden birinin gelir belgesinin olması gerekli. Yani gelirin çekilen kredinin geri ödemesini yapabilecek düzeyde olması banka tarafından sağlanması gereken şartlar arasındadır. Kredi notu düşük olanlar bankalardan kredi alamazlar.

Bu nedenle kredi notunuz düşük ise kredi notunuzu hızlıca yükseltmenin hilesini bulmalı 🙂 kredi risk raporunuzda iyi derecede görünmeniz için kara listedeyseniz kredi notunuzu etkileyen borçlarınızı kapatmanız gereklidir. 18 yaşından büyükseniz, evlenme şartlarına haiz iseniz ve gelir belgesi ve maaş bordronuzu bankaya ibraz edebilecekseniz, çekilen kredinin aylık ödemesi maaşın % 70’ini geçmeyecek şekilde kredinizi alabilirsiniz. Ayrıca bir çeyiz hesabı açarak yapacağınız düzenli ödemeler ile çeyiz katkısı da alabilirsiniz.

Çeyiz Hesabı Devlet Katkısı

Bankalardan çeyiz hesabı açarak 3 yıl boyunca düzenli birikim yapanlara devlet katkısı verilmektedir. 2020 yılı için devlet katkısı oranı yüzde 20 olmaktadır. Bazı bankalarda bu oranın yüzde 25 olduğu görülmektedir.

Çeyiz hesabı devlet katkısı
Çeyiz hesabına devlet katkı veriyor.

Yukarıdaki tabloda Yapı Kredi Bankası’ndan çeyiz hesabı açmanız durumunda verilecek olan devlet katkısı oranı yer almaktadır. 27 yaşını doldurmadan ilk evliliklerini yapacak olanlar bu destekten yararlanabilmektedir. Düzenli olarak ödeme yapmak ve hesaptan para çekmemek gerekmektedir. Düzenli ödemesi olmayanlara bu katkılar verilmez. Ortak hesap açılamayacağı gibi isteyenler sistemden de çekilebilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.