İşsizlere ve Çalışmayanlara Kredi Veren Bankalar

03.01.2023
İşsizlere ve Çalışmayanlara Kredi Veren Bankalar

Eğer herhangi bir işyerinde çalışmıyor ve sigortanız da yatmıyorsa, bankaların kredi temsilcilerinden kredi çekmeniz oldukça zordur. Özelikle de kredi notunuz düşükse, bu kez işiniz daha da zor. Çünkü bankalar ne kadar geliriniz olursa olsun, size kredi verirken Mutlaka ama Mutlaka gelir belgesi talep ederler. İsterseniz aylık 100 bin lira geliriniz olsun, acil paraya ihtiyaç duyduğunuzda mecburen maaş bordrosu ibraz etmeniz şarttır. Bu kapsamda çalışmayanlar ve işsizlere kredi veren bankalar isimli yazımızı kaleme aldık.

İşsizlere Hangi Bankalar Kredi Veriyor?

Yukarıda anlattığımız gibi, eğer maaş bordronuz yoksa hiçbir bankadan bireysel ihtiyaç kredisi alamazsınız. Bu işin 2 yöntemi var.

 • İnternet üzerinden gelir belgesiz kredi başvurusu
 • İpotek göstererek maaş bordrosuz kredi başvurusu

Her iki yöntem de Türkiye’de faaliyet gösteren bankalar içerisinden belirli bankalardan alınabilmektedir. Şimdi sizlere Mobil Uygulama ile İşsizlere Kredi veren bir bankayı tanıtacağım.

Çalışmayanlara Akbank Gelir Belgesiz Kredi Veriyor

Akbank’ın Direkt isimli mobil uygulaması sayesinde, mobil bankacılık işlemlerinden maaş bordrosuz kredi çekebilirsiniz. Bunun için önce bankaya uğrayıp vadesiz bir hesap açtırmalısınız. Vadesiz hesap açtırdıktan sonra mobil uygulamayı cep telefonunuza indirmelisiniz.

İphone marka cep telefonunuza App Store, Android işletim sistemine sahip (samsung, htc, general mobil vs.) cep telefonuza Google Play Store linklerinden uygulamayı indirin ve kurun.

Kurulum tamamlandığında Tc. Kimlik numarası ve şifrenizi girerek sisteme giriş yapın. Eğer şifrenizi almadıysanız en yakın Akbank Şubesine uğrayabilirsiniz.

İşsizlere Kredi Veren Bankalar

Uygulama açıldığında yukarıda ki resimde görüntülenen ekran belirecektir. Bu ekranda kırmızı okla gösterilen 1. Adımı uygulayın ve “BAŞVURU VE NAKİT İHTİYAÇLARIM” butonuna tıklayın.

Çalışmayanlara Kredi Veren Bankalar

İkinci aşamada ise yukarıda ki resimde görüntülenen “AKBANK DİREK KREDİ” butonuna tıklayarak, kredi başvurularının yapıldığı ekrana geçiş yapın.

Son aşamada ise kredi miktarının ve vadesinin seçileceği ekrana erişeceksiniz. Bu ekranda ihtiyacınız olan tutarı, taksit vadesini seçin ve “BAŞVUR” butonuna tıklayınız. Bu işlem sonrasında ekranın alt köşesinde kredi sözleşmeleri ekranı açılacaktır.

Bu ekranda yer alan kredi sözleşmeleri sırasıyla tıklayarak açınız ve okuyunuz. Tek tek okumanıza gerek yok ancak, son sayfaya doğru ininiz. Sözleşmeyi okuduktan sonra, ekranda okunduğuna dair seçilmesi gereken buton aktif olacaktır. Her okuduğunuz sözleşmeye tık atınız.

3 sözleşmeyi de okuduktan ve yanında ki tık işaretini işaretledikten sonra başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bu uygulama sayesinde İşsizlere Çalışmayanlara 20 Bin Lira Akbank Kredisi çekilebilmektedir.

 • Kredi Türü: Bu ekrana dokunmayın olduğu gibi kalsın. Faiz oranı şuan aylık %2,09’dir.
 • Aylık Taksit Tutarı: Yukarıda seçtiğiniz vadeye göre her ay ödemeniz gereken aylık taksit tutarıdır.
 • Toplam Geri Ödeme: Bu krediyi çektiğiniz zaman yukarıda belirtilen “Kredi Taksit Sayısı” süresince ödeme yaptığınızda toplamda geri ödeyeceğiniz tutardır.
 • Dosya Masrafı: Akbank bu yöntem ile kredi başvurusu yapan vatandaştan 100 TL. dosya masrafı almaktadır. Bunun haricinde, sigorta bedeli vb. gider kalemleri mevcut değildir.

Günümüzde mobil uygulamaların sıkça kullanılması nedeniyle cep telefonundan başvuru yöntemi anlatılmıştır. İsterseniz aynı şekilde Akbank Direk Masaüstü Sürümünden giriş yaparak bilgisayarınızdan da, gelir belgesiz kredi başvurusunu gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru için linke tıklayın.

Bu bankalar haricinde, Denizbank, Fibabanka, INGBank, Vakıflar Bankası, Ziraat Bankası, Türkiye Ekonomi Bankasının mobil uygulamalarını indirip, İşsizlere Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu yapabilirsiniz. Çekilen miktara göre bankanın ilave evrak talep etmesi, kefil istemesi, maaş bordrosu istemesi bankanın inisiyatifindedir.

Nakit para güzel ancak, bunun birde geri ödemesi var. Ayağını yorgana göre uzatmak ata sözünü unutmayalım 😉

Çalışmayanlara ve İşsizlere İpotekli Kredi Veren Bankalar

 • Garanti Bankası,
 • Şekerbank,
 • İş Bankası,
 • Denizbank,
 • Vakıflar Bankası,

gibi banka şubeleri ise, ipotek karşılığında kredi vermektedirler. Ancak bu kredinin çekilebilmesi için çalışmayan veya işsiz olan kişiden krediyi ödeyebilecek kadar kazancı olduğunu ispatlaması talep edilebilir. Örneğin kişi çalışmasa da, aylık gayrimenkul kirası gibi sabit gelir getiren envanterler mevcut olabilir. Veyahut kişi esnaf olabilir ve ticari sicil evrakları ile bu durumu ispatlayabilir. Sonuç itibariyle kredinin geri ödenmesi için mutlaka bir işletme de çalışıyor olmanız gerekmiyor.

Çalışmayan kişilere ve işsizlere kredi kartı veren Bankalar listesini incelemelisiniz.

Çalışmayanlara verilen ipotekli ihtiyaç kredilerinden ipotek altına alınacak gayrimenkulün %50’sine kadar kredi verilebilmektedir. Örneğin eviniz 200 Bin lira değerinde ise, bu evi ipotek ettirerek 100 bin lira kredi çekebilirsiniz. Tabi 100 bin liranın taksitlerini ödeme gücünüz olduğunu da bankaya ispatlamanız gerekmektedir.

Sigortasız çalışanlara kredi veren bankalar genelde esnaflarımıza ve kendi işinin patronu olanlara finans sağlarlar.

Geri Ödeme Planı; 20 Bin liralık bordrosuz kredi 36 ay vade yapılması halinde aylık %2,09 faiz oranı ile 812,65 TL. ödeme ile geri ödenecektir.

Bu bilgiler ışığında sizin için en uygun olan İşsizlere ve Çalışmayanlara Kredi Veren Bankalara başvurunuzu gerçekleştirebilir, 36 ay vadeli 20 bin lira ihtiyaç kredinizi kullanabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Hüseyin dedi ki:

  Issizim şuan iş bulamadım turkcell fatura borcum var ödeyemiyorum acil nakide ihtiyacim var yardımcı olurmusunuz

 2. Oğuz dedi ki:

  20.000 tl ye yakın borcum var, çalışmıyorum. sizce bankaların kredi verme imkanı var mı ? Hangi bankaya gitmeliyim ? Ve kara listedeyim ?

 3. Neslihan dedi ki:

  Acil nakit ihtiyacım var lütfen yardımcı olun!! Aslen özel güvenlik gorevlisiyim işten atıldım çaresizim Allah askina

 4. asd dedi ki:

  adam direk sigortana bakıyor hiçbirşeye bakmasa bile geciceksiniz bu teraneleri hepsi boş vermiyorlar.

 5. zeynep dedi ki:

  Üniversite mezunuyum iş bulamadım. Evde el işi yapıp elden teslim ile satıyorum vergi numaram yok dolayısıyla ancak elime aylık net 500 600 ve katları meblağ geçiyor.
  Ödeyebilecek güçteyim.
  Akbank direkten 1000 nakit avans ya da ihtiyaç kredisi alabilir miyim.
  Hesabı yarın sabah açtırsam akşama kadar hesabımda olur mu?
  Çok acil nakite ihtiyacım var

  1. yasin dedi ki:

   bacım ipotek istiyor ev araba vs doğru haber anlayacağın

   1. Selda müldür dedi ki:

    Slm kolay gelsin issim ev tutumam lazim bir kizim var ve ortada kalacm daha once bir arkadasima kefil oldum avkatilik oldukan sinra oda borcunu oduyor cok vazla kiredi istemiyoru sadece 5000 5 ay aya kadar oderim sizden rica ediyorum is bulduktan sonra oderim