İstanbul’da Ticket Sodexo Bozan Yerler (Yemek Çeki Kırdırma)

03.01.2023
İstanbul’da Ticket Sodexo Bozan Yerler (Yemek Çeki Kırdırma)

2023 yılında çalıştığınız işyerinizden size sodexo ve diğer ticket çekleri ile yemek verilebilir. Bu kartı kullanarak işyerinin anlaşmalı lokanta ve restaurantlarında yemek yiyebileceğiniz gibi, yemek yemeyi tercih etmez iseniz bazı işletmelerde diğer hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Hatta bu kartları bozdurma ve kırdırma işlemi ile yemek çekini nakit paraya çevirebilirsiniz. Ticket ve sodexo anlaşmalı marketler, lokantalar, alışveriş merkezleri, giyim dükkanları, ayakkabıcılar ve nakit para veren yemek fişi kırdıran yerler ihtiyaçlarınıza yönelik çözümler sunabilir. 2023 yılında birçok çalışan öğle yemeğini basit menülerle geçiştirmekte ve yemek fişini bozdurarak ticket kırdırma firmalarına başvuru yapmaktadırlar. Bu sayede kartta bulunan krediler sayesinde bir miktar nakit paraya kavuşmuş olursunuz. İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında ticket geçen çok sayıda firma bulunmaktadır.  İhtiyacınız olan nakit parayı yasal yollardan temin etmek var iken, kim olduğu belli olmayan ve kendine tefeci diyen şahıslardan uzak durmanızı tavsiye ederiz.

Ticket Sodexo Bozdurma ve Kırdırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Günümüzde bir çok firma kullanıcıların yemek ihtiyacını popüler olan bu kartlar ile karşılamaktadır. Bu kart sayesinde 24 binden fazla firma ve 1 buçuk milyondan fazla kişi aktif olarak kullanmaktadır. İstanbul’un hangi semtinde olursanız olun birçok market veya giyim mağazasında sodexo kartınızı kullanabilirsiniz. Artık tüm restaurant ve alışveriş merkezleri de bu kart ile anlaşma yapmaktadırlar. Çünkü çalışan harcamadığı ticket ve sodexolar ile evinin ihtiyaçlarını karşılamayı düşünebilir. Firmaların kartlara yükledikleri kontör ve TL. bakiyeleri ise haftalık, 15 günlük veya aylık periyotlara göre belirlenmektedir. 2023 yılında bazı firmalar belirli ücret ve komisyonlar alarak sodexo ve ticket kartınızı paraya çevirdiklerini söyleyebilirler. Mağazalarda bu alışverişler sonrasında yemek kartı firmalarından belirli bir ücret öderler. Bu sebeple toptan yemek satabilen firma kartı kırarken belirli bir komisyon talep etmektedir. Kart bozdurma işlemi için ortalama yüzde 20 oranında komisyonlar talep ettikleri duyulmuştur. Bu kapsamda kartında 200 TL. bulunan bir vatandaş sodexo kırdırma işlemi yaptırdığında kendisinden 40 TL. civarında bir kesinti olabilir. Ancak bu kişi kartı ile gıda ve giyim alışverişi yaparsa hiçbir kesintiyle karşı karşıya kalmayacaktır. İstanbul Bakırköy, Adalar, Sirkeci, Kadıköy bölgelerinde bulunan yüzlerce mağazada komisyonsuz alışveriş yapabilir veya 100 liranın 20 lirasını komisyonculara vererek yemek kartınızı bozdurmayı deneyebilirsiniz.

Web sitemizce hiçbir yemek kartı, hiçbir şekilde paraya çevrilmez.

Tercih sizin! Sodexo kırdırma işlemi yaptırdığında kendisinden 40 TL. civarında bir kesinti yapılacağını tahmin ediyoruz. Ancak bu kişi kartı ile gıda ve giyim alışverişi yaparsa hiçbir kesintiyle karşı karşıya kalmayacaktır. İstanbul Bakırköy, Adalar, Sirkeci, Kadıköy bölgelerinde bulunan yüzlerce mağazada komisyonsuz alışveriş yapabilir veya 100 liranın 20 lirasını komisyonculara vererek yemek kartınızı bozdurabilirsiniz. Tercih sizin!

Ticket Sodexo Bozdurma ve Kırdırma
Ticket Sodexo Bozdurma ve Kırdırma

Sodexo Ticket Bozdurma İşlemi Yasal mı? Nerelerde Bozdurulur?

Firmalar tarafından en çok verilen yemek kartları Win Win, Ticket, Sodexo ve Setcard olarak adlandırılır. Nasıl ki işletme çalışanlarının yemek masrafları için yemek kartı veriyor ise, çalışanlar bu kartlarını diledikleri gibi kullanmakta özgürdürler. Bu kapsamda komisyon karşılığında ücret alarak yemek kartı kırma işlemi yasaldır. Çalışan ister yemek yer, ister alışveriş yapar, isterse direkt olarak paraya çevirir. Hak işyeri sahibi tarafından tekelde kart hamiline tanınan bir ayrıcalıktır. Ancak ülkemizde acil nakite ihtiyacı olan vatandaşın bu durumundan faydalanan yemek kartı tefecileri de bulunmaktadır. Eğer yemek kartınız var ise bazı tefeciler sizden yüksek meblağlar talep ederek bozdurma işlemi önerebilirler. Örneğin kartınızda 500 TL. para var iken size 200-250 TL. vererek bozdurmanızı isteyebilirler. Bu kişilerin Eminönü ve Bağcılar bölgelerinde bulunduğundan bahsedilmektedir. Hal böyle olunca ticket kartını paraya çeviremeyen vatandaş ihtiyacından dolayı mecburen teklifi kabul etmektedir. Okuyucularımızın mağdur olamaması için bunun yerine aşağıda ki yöntemleri kullanmanızı öneriyoruz.

 • Sürekli yemek yediğiniz restorana başvurmanız en iyi tavsiyedir. Sonuçta satılan yemeklerin bir bedeli olduğu gibi tanınan müşterilerin nakit paraya çevirme ihtimalleri daha yüksektir.
 • Patronunuz kartınıza TL. yüklemeden önce nakit ihtiyacınız olduğunu söylerseniz yemek paranızı peşin olarak alabilirsiniz.
 • Mesai arkadaşlarınıza TL. puanlarınızı ücret karşılığında satabilirsiniz.
 • İstanbul’da ki anlaşmalı marketlerden yakınlarınızın alışveriş harcamalarını ticket ile yapabilir, bu alışveriş neticesinde kendilerinden nakit para alabilirsiniz.

Sodexo Ticket Nerelerde Geçer? Alışveriş Yapılır mı?

Her Sodexo ve setcardın kendi içinde çeşitleri bulunmaktadır. Örneğin Sodexo’nun Restaurant pass, busines pass, fuel pass, gift pass bazı çeşitleridir. Ülkemizde 50 binden fazla kart geçen mağaza bulunmaktadır. Bunlardan bazıları Bim, Şok, A101, Migros, Lc Waikiki Master passs gibi büyük alışveriş market zincirlerinde de geçmektedir. İnternet üzerinden yemek kartınızın sorgulama sayfasına girerek kaç TL. bakiyeniz kaldığını sorgulamanız mümkündür. Bununla birlikte bakiye devri, aktarma işlemleri de yapılabilir.

 • Sodexo bakiye sorgulama için tıklayınız!
 • Setcard bakiye öğrenme servisine gözatın!
 • Ticket online sipariş için bu sayfayı ziyaret edin.
 • Win win bakiye öğrenme sitesini inceleyin!

Bunun haricinde kartınıza özel kampanya ve fırsatlar, sisteme yeni katılan lokantalar, ne kadar bakiyeniz kaldığı, size en yakın mesafede bulunan ve kartınızın geçtiği işletmeler hakkında bir kaç tıklama ile kesin bilgilere ulaşabilirsiniz. İstanbul’da ticket bozan yerler hakkında online sorgulama yapabilirsiniz.

Yapacağınız harcamaya göre bakiyeniz yeterli değil ise yeni bakiye yükleyebilir veya harcamanızı yapabilirsiniz.  Bununla birlikte IOS ve Android ticket uygulaması sayesinde İstanbul ilimizde ticket geçen marketleri ve restaurantları anında görüntüleyebilirsiniz.

YORUMLAR

 1. Omer dedi ki:

  Merhaba
  5.000 tl sodexo var
  Istanbul esenyurt her ay ilgilenenler yazabilir

 2. Gökhan dedi ki:

  Merhaba sodekso bozdurmak istiyorum her ayın 5 de 3500 TL ilgilenen arkadaşlar yazabilir

 3. emre dedi ki:

  banada ist içi elden nakit olarak bozarım diyen varsa beşyüzotuzbirbeşyüzdokuzotuzikiyirmiüç 1500 tl her ay set kart kırdımak istiyorum ayın 5 den 5 e not : kod veya hesaba havale kabul etmiyorum fiziksel kart ve elden nakit

 4. Aykut dedi ki:

  Merhaba multinet bozdurmak istiyorum yardımcı olacak varmı İstanbul içi

 5. Gürkan dedi ki:

  Iletişim bilgisi. Sodexo bozduracağım.

 6. Mücahit dedi ki:

  Sodexoyu nakite çevirmek istiyorum 2100 TL var. Bana 1700 TL lazım. 400 TL veririm 2100 çekilir.

 7. Burhan yıldırım dedi ki:

  Yer neresi

 8. Ferdi dedi ki:

  Ticket yemek kartının bakiyesini paraya çevirmek istiyorum. Yardımcı olabilirmisiniz

 9. Rıza dedi ki:

  Yer neresi komisyon ne kadar Bu sorular neden cevapsız kalıyor

 10. gönül dedi ki:

  sodexo bozdurmak isyorum yeriniz nerede iletişim bilgilerinizi paylaşırmısınız

 11. Emre dedi ki:

  TÜM YEMEK KARTLARINIZ %15 KOMISYON ILE 15-20 DAKIKA IÇINDE BOZDURULUR

  1. Tuba dedi ki:

   Ben Sodexo yu nakit e çevirmek istiyorum yardımcı olur musunuz

  2. enes dedi ki:

   yer neresi

  3. Ümran dedi ki:

   Merhaba size nasıl ulaşabiliriz

  4. Alaattin dedi ki:

   Merhaba iletişim no yazarsanız, konusalim

  5. Büşra dedi ki:

   Merhaba bende sodexoyu kırdırmak istiyorum. İşletmeyi paylaşırmısınız

   1. Yasin dedi ki:

    Tel
    Evetbuyrun

  6. Hasan dedi ki:

   Yer neresi

  7. Gokhan dedi ki:

   Nasıl

  8. İbrahim dedi ki:

   Merhaba yemek kartımı bozdurmak istiyorum yeriniz nerede acaba

  9. Erdem dedi ki:

   İletişim

  10. Serhat demir dedi ki:

   Acil bana dönüş yaparmış bana Nakit lazim

  11. Alihan dedi ki:

   Merhaba 2500 tl sodexo bozmak istiyorum.

  12. adam dedi ki:

   merhaba emre sodexo kartımı bozmak istiyorum acil

 12. Kadir dedi ki:

  Yeriniz nerde

  1. Kübra dedi ki:

   Yanıt alabildiniz mi

   1. Ozgur dedi ki:

    Slm

1 25 26 27