İzmir’de Girişimcilere 50 Bin Lira Hibe Verilecek (İZTO)

05.01.2023
İzmir’de Girişimcilere 50 Bin Lira Hibe Verilecek (İZTO)

İzmir’de ikamet eden, işyeri açmak isteyen veya aklında yeni bir iş fikri olan girişimcilere, İzmir Ticaret Odasınca 50 bin lira hibe kredi verilmesi planlanıyor. Bu girişim sonrasında İzmir’de kendi iş yerini açmak isteyen kişiler, 50 bin lira başlangıç sermayesi sahibi olacaklar ve akıllarında ki iş fikrini hayata geçirecekler.

İzmir İZTO tarafından başvuruda bulunan girişimci adaylara 50’şer bin lira geri ödemesiz hibe verileceği öğrenildi. Bu destek için İZTO ödenek ayırdı ve belirli kriterler ile başvuru yapanlara geri ödemesiz 50 bin lira para ödemesi yapılacak.

Kosgeb kredi ve hibe destekleri kapsamında geri ödemesiz 50 bin lira kredi verilmektedir. Desteklenen sektörleri inceleyerek bir iş planı hazırlamak dahilinde kurumdan destek alabilirsiniz.

izto-destekleri
İZTO Destekleri

İZTO Vakıfbank Arasında Protokol İmzalanmıştı

Daha önce İZTO üyelerini özel olarak, Vakıfbank ile yapılan protokol ile Halden Anlayan Kredi kampanyası düzenlenmiş ve esnafa %0,97 faizli 36 ay vadeli kredi imkanı sağlanmıştı. Bu protokol gereğince esnaflar;

  • 84 ay vadeli dosya masrafsız işyeri satın alma kredisi
  • 60 Ay süreli filo ve araç kredisi

imkanına sahip olmuşlardı. İzmir Ticaret Odasının esnafa, girişimciye ve işyeri sahibi üyelerine ve ilerleyen yıllarda proje karşılığında, teşvik, hibe ve faizsiz kredilerinin devam edeceği öğrenildi. Protokol ile verilen kredilere başvuru yapmak isteyenlerin önce ticaret odası kaydını gerçekleştirmeleri şartlar arasında yer alıyor. Bankanın bankalarla 36 ay vadeli ve 6 ay geri ödemesiz yeni bir kredi paketi görüşmesinde olduğu öğrenildi.

İş kuran gençlere devlet desteği geliyor. 75 bin TL vergiden muafiyet ve 10 bin TL prim desteği hakkında bağlantıya tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

İzmir İZTO 50 Bin Lira Faizsiz Kredi Başvurusu

İZTO henüz 50 bin lira hibe girişimci kredisi başvuru tarihleri ve şartlarını açıklamadı ancak, bu desteğin proje karşılığında iş kurmak isteyen girişimcilere verileceği değerlendiriliyor. Sizde İzmir’de ikamet ediyorsanız veya İzmir’de iş kurmak gibi bir amacınız varsa, İzmir Ticaret Odasında verilecek olan elli bin lira geri ödemesiz krediye başvurabilirsiniz.

İZTO tarafından Kültürel sponsorluk yolu ile sağlanan vergi indirimleri, sinema filmlerine yönelik, yabancı sinema yapımcılarına karşı katma değer vergisi muafiyeti, turizmi teşvik kanunu kapsamında destekler ve teşvikler verilmeye devam edecektir.

YORUMLAR

  1. Volkan çoban dedi ki:

    Yeni bir iş yeri açmak istiyorum